Arteta – ukázali jsme neuvěřitelnou organizaci.

Poprvé od roku 2013 jsme dokázali zaznamenat tři čistá konta po sobě ve venkovních zápasech Premier League – pro to poslední se ale museli hráči hodně nadřít.

Po brance Emila Smitha Rowea domácí dominovali na míči, naše zadní trojka za dobře organizovanou zálouho připravila však připravila pro Chelsea frustrující večer. Když už domácí naši obranu prolomili, narazili na ve formě chytajícího Bernda Lena.

Pro bosse to byl jistě potěšující pohled a po zápase odpovídal…

o výkonu…
Skvělé vítězství. Ukazuje to, jak těžké je přijet zde a zvítězit proti tomuto fantastickému týmu. Myslím, že to co dělá Thomas, je skvělé. Mají tolik kvality, opravdu dobrou organizaci a ztěžují vám to. Od začátku jsme ukazovali, že jsme zde přijeli zvítězit, se správným duchem, se správným přístupem, ukázali jsme momenty opravdové kvality. Dali jsme branku a pak jsme museli dlouho bránit. Abyste to dokázali, musíte být hodně odhodlaní a odolní. Potřebovali jsme štěstí a měli jsme ho.

o tom, že Emile Smith Rowe zvýšil své úsilí ve střílení branek…
Ano, to udělal. Napadal opravdu vysoko, odhodlání hráčů být co možná nejvýše a obtěžovat soupeře, byl odměněn.

jak se tým přizpůsobil nové formaci…
Velmi dobře. Udělali jsme to s cílem být lepší, abychom vyrovnali hru a pro soupeře to udělali těžší. Myslím, že se nám to povedlo.

o čistém kontu…
Je to opravdu těžké, mnoho týmů to zde nedokázalo. Myslím, že jsme měli několik dobrých okamžiků během vysokého napadání, museli jsme bránit hluboko, myslím, že jsme byli neuvěřitelně organizovaní a viděli jsme opravu velké individuální výkony. Poté byly i momenty, kdy jsme potřebovali štěstí a také ho měli.

/arsenal.com, twitter.com/