Artetova tisková konference: každé slovo

Krátce po naší úterní porážce s Wolves 2-1 čelil Mikel Arteta médiím

Manažer byl tázán na náš dominantní první poločas a červené karty, které změnily zápas. Zde je to, co řekl:

o výsledku…

Především musím říct, že jsem nesmírně hrdý na náš tým a na to, jak jsme hráli, jak jsme ovládli první poločas. Měli jsme vést tři nebo čtyři nula. Neudělali jsme to a dostali jsme se do opravdu těžké pozice poté, co jsme připustili branku, která nás srazila dolů. Jestli chceš mluvit o tom rozhodnutí, tak jsem právě viděl záznam desetkrát z pěti různých úhlů. Sedím tu s vámi a nevidím tam žádný kontakt. Rád bych viděl, jestli má VAR jiný úhel pohledu.

o tom, zda bylo rozhodnutí učiněno na základě pověsti Davida Luize…

Nechci si to myslet. Jsem si jistý, že se rozhodli na základě toho, že něco viděli. Bohužel tu sedím a čekám, že něco uvidím, ale nevidím nic.

o tom, zda tento moment změnil hru…

Samozřejmě že to změnilo hru. Pokud hrajete v Premier League po dobu 45 minut s deseti muži, bez středního obránce proti takovémuto soupeři, samozřejmě že to změní hru. Snažili jsme se. O poločase jsme opravdu ožili, protože jsme chtěli zápas vyhrát. Kluci byli tak přesvědčení, že tam půjdou a opravdu to zkusí. Nepřipustili žádnou šanci, ale Moutinho dal světový gól. Je to 2-1 a pak, když Bernd vyběhne a rukama odpálí míč, jsme v devíti hráčích a je téměř nemožné zápas vyhrát.

o tom, zda s Berndem o této situaci mluvil…

Ne, ale dovedu si představit, že se rozhodoval ve zlomku vteřiny. Potřeboval zasáhnout a reagoval přirozeně, aby se pokusil míč zastavit. Nedá se nic dělat.

o naší sérii v Premier League, kterou ukončily červené karty…

Prohráli jsme zápas tak, že to opravdu bolí a je to bolestivé. Musíme brát pozitiva v tom, jak se tým vyvíjí, jak tým hrál proti tomuto soupeři, na kterého je opravdu těžké útočit, množství šancí, které jsme si vytvořili. Opouštíme hřiště, kdy máme nulo bodů a přišli jsme o dva důležité hráče.

o Davidu Luizovi, který se omylem dostal do kontaktu, který vedl k penaltě…

Pokud tam nějaký kontakt Davida s Willianem Josem byl. To je to, co jsem viděl, ale nevím, jestli mají jiný úhel pohledu, než mám já, nebo možná, než máte vy? Z toho pramení to zklamání. Je to dost těžké vyhrát fotbalové zápasy v lize a ta velká rozhodnutí jsou taková, ale v tuto chvíli nemůžeme nic změnit.

o tom, jestli ho VAR zklamal…

No, bylo to velké rozhodnutí a pokud to udělají a ospravedlní si, že to udělali správně, dám ruce vzhůru a omluvím se, ale jediné, co vidím je, že tady sedíme a já žádný kontakt nevidím, a to je opravdu, opravdu frustrující, protože to byl velký, velký moment v zápase.

o tom, zda si může vzít pozitiva z prvního poločasu…

Rozhodně, a hrát takto tři dny po zápase s United, a jak to bylo psychicky a fyzicky náročné, a způsob, jakým jsme zápas začali. Podle toho, jak kluci trénovali, jsme ve druhé půli vyšli ven a chtěli hrát s deseti hráči, a to byl duch šatny. S devíti hráči jsem viděl, jak se hráči tlačí na brankáře, je to neuvěřitelné, jsem na ně tak pyšný. Škoda, že dnes nemůžeme opustit hřiště se třemi body.

o Matu Ryanovi…

Měl svalové problémy a v posledních dvou dnech nebyl schopen trénovat. Doufejme, že ho během několika dní dostaneme zpět.

o tom, zda má v plánu odvolat se proti červené kartě Davida Luize…

No, pokud je mi známo, neřekl bych „ano“ pojďme, protože si myslím, že máme velkou šanci. Ale nevím. Promluvím s právníky a klubem a rozhodnu se, co bude nejlepší.

o tom, jestli mohl Kieran Tierney dnes večer hrát…

Nebyl vůbec blízko. Doufejme, že v příštích dnech se bude cítit mnohem lépe a bude moci přijít do týmu a pomoci nám v této chvíli, kdy máme tolik zápasů.