AS Blog – Tenistovo pohled na Transfer Window

 

Přestupové období je u konce a já si pokládám otázku, jestli to je dobře, špatně, nebo je to úplně jedno, protože se na trhu dlouhodobě chováme tak, jak se chováme, a tak se nedaly v posledních dnech čekat nějaké další bomby, které by ve fanoušcích vyvolaly orgasmické stavy. 

Začátek TW se nesl ve znamení nenávisti směrem k AW a to v době, kdy zatímco ostatní dělali byznys, Boss se bavil na Copacabaně. V té době jsem já osobně byl v klidu. Boss loni ukázal, že pokud má čas, a možnost dělat byznys (rozuměj, že není leden), dovede společně s nově nabytými zdroji přivést top hráče a zaplatit za něj požadovanou cenu. Vzhledem k tomu, že se po skončení loňské sezóny vyjádřil, že v nadcházející sezoně potřebuje pomoct Giroudovi, aby se zátěž trochu rozložila, bral jsem jako hotovou věc, že někdo na tuto pozici přijde. Věřím, že většina fans se se mnou shodne, že nás loni tlačila bota na dvou pozicích, DM a hrotovi. Opravdu jsem očekával, že se Wenger na tyto dvě pozice zaměří, protože ač Girouda cením hodně vysoko, jeho link-up hra značně pokulhává se zbytkem týmu, pokud tam není Theo. Čili top hráč ať už namísto nebo vedle Girouda do dvojice s potenciálem mít lepší procentuelní úspěšnost v zakončení než Ollie, se mi jevil jako nutnost. Další nutností se mi jevilo angažovat skutečně top DM. Hráče, který bude napadat rozehrávku soupeře v brzké fázi, který bude umět vyhrát hlavu, hrát dobře tělem, sprintovat. Čili přesně ty aspekty, které zkrátka Arteta nemá, protože před Arsenalem nikdy typického DM nehrál a ať se na mě nikdo nezlobí, ale kvalita v rozehrávce skutečně není to jediné, co by měl DM v Arsenalu umět. Chtělo by se říci, že výše zmíněné aspekty má Flamini, ale ten zkrátka kromě jedné kvalitní sezony v Arsenalu nikdy neukázal, že by měl být top hráčem, na kterého je spoleh. Ani v AC, ani v AFC, nikde.  

To, že nepřijde žádný top killer, naznačil příchod Sancheze, přeci jen ač bychom peníze i po jeho příchodu měli mít (opravte mě, pokud nemám pravdu, ale většina spekulací končila na dostupných 70 mio liber pro Wengera), vyplýtvat veškerý budget na dva hráče vpředu se jevilo jako málo reálné, respektive reálné by to bylo, kdybychom na manažerské židli neměli Wengera a v boardu lidi, které tam máme.  Říkal jsem si OK, hrot se momentálně shání těžko, už tuplem za rozumnou cenu (ač Balotelli za 16 mega je dle mě kvalitní deal k tomu to risknout), zkrátka jsem předpokládal, že pokud není ve Wengerově zájmu utrácet za tuto pozici, tak snad má jiné, lepší plány.

Pro mě osobně první kaňkou na tomto TW byl nepříchod Fabregase. Mnozí mohou namítnout, že takového hráče nepotřebujeme, protože máme Özila, protože obecně máme kvalitní zálohu, protože potřebujeme posílit na jiných pozicích, Wengerův argument údajně byl, že máme v rezervě Zelalema a ten všem vyrazí dech, bla bla bla. Fabregas byl vzhledem ke svým statům a své kvalitě extrémně levné zboží, chtěl do Arsenalu, je to homegrown hráč, takže žádné starosti s kvótami, taková jsou fakta. Wenger celý život jde po value, tak zkrátka měl jít pro value i v tomto případě. Protiargumenty mi zde přijdou vágní:

1) Že máme Özila? Letitý problém Arsenalu jsou zranění, a ač tomu nový fitness coach může pomoct, hráči mají spíše nižší těžiště, hráči jako Jack vyloženě jdou do soubojů = stále se zranění budou objevovat, to je v dnešním fotbale naprosto normální. Özil se navíc doteď nebyl schopen adaptovat a po náročném WC opravdu nevím, co od něj čekat, minimálně je tu zde pro Wengera další možnost se vymlouvat na to, že neměl přípravu. Dalším protiargumentem bylo to, že Fabregas při přítomnosti Özila nemá kde hrát/Özil nemá místo při přítomnosti Fabregase. Zajímavé, že zde Fabregas není, ale Özil je stejně tlačen na levý kraj! Inteligentní hráči si vyhoví, naučí se spolupracovat, koneckonců i rotace je v každém velkoklubu normálním jevem, bohužel u Wengera ne. Wenger po Fabregasovi nesáhl a ten stejně jako 99,99% fotbalistů na klub, o kterém mluvil jako o svém druhém domově, nasral. A dobře nám tak.

2) Že máme kvalitní zálohu? O tom se poslední sezony, kdy si statisticky vytváříme méně příležitostí, v držení míče už nejsme ani zdaleka tak dominantní jako dříve, dá pochybovat. Dle jmen tady určitá kvalita je, zda-li je to top kvalita, o tom se dá diskutovat. Proč ji nepozvednout výš rozdílovým hráčem.

3) Protože potřebujeme posílit na jiných pozicích? Pro mě jediný zdravý argument a pokud bychom tak udělali, asi bych nenesl nepříchod Fabregase tak špatně, bohužel to se dle mě zrovna dvakrát nepovedlo, prakticky jsme pouze zalepili díry po odevších hráčích, což ale dohromady posílení týmu, který skončil na 4.místě, čili něco dělal špatně, není.

4) Protože máme v rezervě Zelalema?  Nevím, o frajerovi se mluví dva roky, ale v jeho věku už všechna světová esa fotbalové scény zkrátka hrála, mladý Gedion má místo toho ve svých 18ti letech odehraných pár minut za první tým. Jsem zvědavý, kolik toho odehraje za první tým v letošní sezoně, obávám se nejhoršího a v tom případě je takový argument přinejmenším podivný.

Od mého fňukání ohledně Fabregase rychle pryč, ale pozitivní nebudu. Druhou kaňkou je dle mě naprostá ignorace posílení defenzivy. OK, pokud Wenger není schopen udělat schopného DM, musí být schopen udělat adekvátního stopera a možnosti na trhu rozhodně byly. Nastasic by byl bez debat top nákup za top cenu, nabízelo se i mnoho jiných. Ono jít do sezony se šesti hráči na čtyři pozice je opravdu unikát, už loni jsem nesouhlasil s tím, že máme pouze tři stopery a měli jsme štěstí, že stabilní dvojice vydržela, stejně jako jsme měli štěstí, že vydržel Giroud po celou sezonu vpředu a nemuseli jsme se koukat na World class Nicka a „pouze snaživého a nic navíc“ Sanoga. Nicméně můžeme navrhnout, že Chambers tu roli trojky na stoperu zvládne. Dá se s tím souhlasit, na druhou stranu Wengerova vyjádření po Chambersově příchodu, že s ním počítá spíše do budoucna na DM, vzápětí začal na stoperu, vedl si tam dobře, Wenger je na Chamberse dotázán na tiskovce a řekne, že ho primárně kupoval na RB, ale že je rád za jeho univerzálnost. Neberte mě špatně, je dobře, že máme univerzálního hráče, který se opravdu jeví dobře na každé pozici, nicméně v některých případech je kvantita víc než kvalita, zkrátka do sezony jít se šesti beky nejde (Bellerina nepočítám, to je jen klasická nástrčka na střídačku, aby bylo možno zaplnit kvótu 7 lidí, ten jestli si zahraje, tak to bude pár zápasů). Protože představa, že v zimě hrajeme v obraně v sestavě Bellerin – Chambers – Monreal – Flamini je docela úsměvná. A ano, zranění čtyř hráčů back four zkrátka je reálné a osud se o to postarat může, jako se o to už postaral několikrát…

…Osud. Osud dokonce Wengerovi naservíroval na zlatém podnose ještě před koncem TW zranění Artety (tedy naší jedničky na DM) a Girouda (tedy naší jedničky na FW). O DM Wenger ale nemluvil vůbec a o FW pouze prohlásil, že má deset (naprosto průměrných) možností do útoku a to si dovolil tvrdit v době, kdy si zas já dovolím tvrdit, že hrajeme skutečně nejhorší fotbal za Wengerovy éry a samozřejmě nic z toho není náhoda. V tu chvíli jsem opravdu myslel na nejhorší. Wenger zareagoval na deadline day tím, že přivedl Welbecka (mimochodem ten by nedošel, pokud by se nezdařil příchod Falcaa na Old Shitford). Opět jsme tedy byli závislí na někom jiném, opět jsme nebyli schopní být dostatečně důrazní na trhu, přijít, položit peníze na stůl a přivést jedničku trhu. Naše počínání na trhu mě rozesmívá, protože se rok co rok potvrzuje, že jsme na trhu až druhořadí. Jedinou výjimkou je příchod Alexise, ten je samozřejmě nutno pochválit a ocenit board. Ovšem bolí, když po příchodech prvních hráčů Gazidis v rozhovoru pro ArsenalTV prohlašuje, že jde pokračovat v práci, protože to od nás na trhu zaručeně není poslední slovo. Najednou měsíc ticho a nikdo nikde. Nebylo to od nás poslední slovo no, přivedli jsme nechtěného Welbecka z United, hráče, který u nás momentálně pravděpodobně bude hrát jedničku. Přijde mi vtipné, že United jakožto tým, který skončil za námi, má třetího útočníka o level výš než my prvního útočníka. Přijde mi vtipné, že se v kvalitě v útoku můžeme poměřovat tak maximálně s Evertonem.

K Welbeckovi. Danny je pracovitý hráč, leč dle mého názoru průměrný. Neproduktivní, nezabiják, vysoké těžiště. Potřebuje podporu k tomu, aby dal gól. Sám si nic nevytvoří. Připomíná vám to něco? Ano, podobné věty totiž přesně slyšíme ve spojení s Giroudem, čili s hráčem, který je valnou většinou fans kritizován. Pochopil bych takový panic buy v zimě, v době, kdy se těžko dělá správný byznys. Ale léto u top klubů má být o něčem jiném, léto má být o vytipovaných posílách, ne o reagování na to, kdy se kde jaký hráč uvolní, protože už v tom klubu nemá místo. Welbeck je hráčem, který se Wengerovi může líbit, ale zabiják to není, bude pracovat pro tým. A opět to tedy bude pouze na zbytku týmu, jestli se konečně začne kolem hrota hýbat a pomáhat mu, doplňovat ho, nebo si budeme hrát fotbal vestoje, tak jak to poslední dobou děláme.  Můžete namítnout, že to vidím jako hurvínek válku, protože existuje něco jako pravidlo o Homegrown hráčích. Ale nevěřím tomu, že bylo těžké odpálit hráče jako Podolski, Coquelin, Arteta, koneckonců i třeba Campbell, protože AW s ním evidentně nepočítá a za rok bude jeho cena poloviční, a koupit za ně opravdovou top kvalitu. Jenže když my hráče, který v top zápasech hořel jako papír, zvolíme kapitánem a hráče, který se v top zápasech nestačil otáčet, zvolíme asistentem, je to těžké.

Tak, jak to na začátku TW vypadalo skutečně velmi pozitivně, to dle mě na konci skončilo dost rozpačitě. Suma sumárum kromě Sancheze jsme pouze zalepovali mezery po odevších hráčích, což mi přijde jako málo, zbytek týmu zůstal, přitom někteří hráči by vyloženě zasloužili vykopnout, pro blaho Arsenalu. Nejhorší na tom je, že pokud si vezmeme jména, která přišla, jeví se toto TW jako docela dobré i přes ignoraci příchodu defenzivně laděných borců. Bohužel pro nás i ostatní kluby nezahálely a buď mají konsolidovanější tým, nebo udělali dle mě ještě lepší byznys než my, doplnili tam, kde doplnit skutečně měli. A to nás staví do velmi obtížné pozice před nadcházející sezonou, což potvrzuje i způsob, jakým jsme sezonu začali. I ta podělaná Liga Mistrů, do které jsme se každý rok dostali víceméně v klidu, nám mohla utéct, protože naše výkonnost je žalostná a to se třetím týmem loňského ročníku turecké ligy. Turecké ligy. To by teprve byl kolotoč pro fans, kdybychom se museli koukat ve čtvrtek na Channel Five.

Má chvilka nasranosti a skepticismu se přiblížila ke svému konci, mějte se všichni fajn.

Tenista

Článek vyjadřuje osobní názory autora a nemusí se ztotožňovat s názory webu gunners.cz

 

Komentáře

 1. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“stiba“]Čekal jsem to ještě více negativní, docela jsi se mírnil 😆

  Poznámku bych měl zatím jen k Fabregasovi. A to protiargument číslo 5 (a dle mého pro všechny fanoušky by to měl být argument nejdůležitější):
  5) Vykašlal se na klub, utekl od rozdělané práce, trapně se vymlouval na domov (kde vydržel jak dlouho? 😆 ) a teď si zahlásí, že se chce vrátit a AW se z něj má zbláznit?
  I kdyby byl nej hráč na světě, tak s takovýmto přístupem bych ho nechtěl ani zadarmo.
  To samé u Persieho, Nasriho, Songa, Hleba, Colea a dalších. Nebo ty bys chtěl i tyhle zpět?

  Jo jiná by byla kdyby sklopil uši, všem se omluvil, přijal nižší plat (když to udělal kvůli Barceloně) a přijal roli náhradníka, než mu AW dá šanci v základě, ale něco takového toho rozmazleného fracka ani nenapadlo. AW u mě hodně stoupl na ceně, že ho nepřivedl.[/quote]

  v době, kdy bys srdcaře spočítal na prstech jedné ruky, se na něco takovýho hrát nemůže. My jsme měli na Fabregase právo, byl za super cenu, hráč sám chtěl k nám, co chtít víc? Zmrd nezmrd, s timhletim přístupem bychom nemohli nikdy podepsat nikoho top. Ona totiž tahle naše dobrosrdečnost a RobinHoodování třeba bude znamenat, že skončíme zase někde v hloubi a to má pro klub daleko fatálnější následky právě z hlediska sponzorských smluv, které ač se snažíme značně vylepšit, stále jsme daleko za těmi top týmy…dále z hlediska místa v CHL, protože reálně, můžeme s tímto uvažovat o titulu? Ne, nemůžeme, protože nám opět chybí ten jeden/dva hráči do mozaiky, abychom o tom mohli začít uvažovat. Wenger je vždy jednoho/dva hráče od toho top, ač to vypadá, že dře na maximum a udělá dobré nákupy, ostatní toho vždy udělají ještě víc. Takoví Hansen a podobní scumové se musejí smát, protože celou loňskou sezonu říkali, že na šířku kádru dojedem, dojeli jsme na ní. A my se z toho nepoučíme a ještě budeme odmítat rozdílové hráče v záloze, kterých je na světě jak šafránu. Klub v této globální době má jít hlavně za úspěchem, protože od něj se potom pozitiva finanční, zájem hráčů hrát za náš klub apod. vrací jako bumerang. Nežijeme na začátku minulého století, abychom spoléhali na gentlemanství a podobné věci a řada fanoušků se tímto nechala od Wengera nakazit. Samozřejmě, že přístup Wenger je v mnohém sympatický, jak o každým mluví s respektem apod, to je supr, ale ne v tomhle, v tomhle je v boardu obrovská slabina a od odchodu Deina jsme bez vlivu

 2. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“egooners“]Podľa mňa si mal príliš veľké očakávania. Treba si uvedomiť, že toto je len druhý rok, čo investujeme do kádra. Predtým sme kvôli sponzorským zmluvám veľmi nemohli, resp. bolo by to len za cenu ďalšieho zadlžovania. Ja som očakával nahradenie odchádzajúcich hráčov, čo sa na 2/3 podarilo. Súhlasím, že problém je chýbajúci stopér. Myslím, že sme sa skutočne snažili priviesť Manolas či Nastasiča, ale obaja nás odmietli. Vermi si u nás ako trojka veľa nezahral a asi ich to odstrašilo. DM sme tiež asi chceli v podobe Carvalha, takže nesúhlasím, že vedenie v druhej polke prestupáku nič nerobilo. Len to proste nevyšlo, to sa v živote stáva.[/quote]

  Slova, že něco nevyšlo a to se v životě stává, používají jen slabí hráči…a to jsme teda evidentně my a fanoušci se jednáním klubu nechali uspat taky

 3. Paulus (karma: 0) #1

  S většinou věcí souhlasím, až na 3 body:
  1.) Po příchodu Fabregase vážně netoužím. Jde o to, že fotbal není jen o byznysu a kupování platných posil, ale taky o hrdosti a věrnosti. A co si budeme povídat, ta jižanská květinka co si doslova vybrečela přestup do Barcy, mi je od té chvíle ukradená a jsem rád, že už ji tu vedení nechce.
  2.)Volba kapitána je podle mě správná. Tady jde zase o to, že kapitán nemusí být ten nejlepší na hřišti, ale ten kdo má vliv na hráče a dýchá pro klub. Což Arteta i Mertesacker jsou.
  3.) Pořád mluvíš o těžišti a Welbeck, když ho má vysoko tak je nutně špatný.Vem si takovýho Zlatana, což je pomalu dvoumetrovej čahoun, těžiště má vysoko a je to v současnosti nejlepší hrot.

 4. Gunner_Pav (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]
  Vezmi si to objektívne: Ozil, Sanchez aj Welbeck boli hráči druhého sledu na trhu.
  Teraz nehovorím o ich kvalite a hodnote !
  Ale o tom, že sme ich dokázali získať len preto, lebo ich už tie kluby Real, Barcelona resp.ManU nechceli (lebo kúpili z ich pohľadu lepších hráčov a týchto už nepotrebovali)
  Preto som napísal, že sa asi nedožijeme nákupu typu: po sezóne si prídeme po jedného z najlepších strelcov Španielskej ligy po Diega Costu ako urobila Chelsea, alebo preplatíme Di Maríu z Realu ako Účka.
  [/quote]
  diMaria byl ve stejne pozici v Realu, jako vloni Ozil, tj nechteny. Oproti Uckam jsme ale my Ozila tak silene nepreplatili, jako oni diMariu.
  Jinak je logicke, ze pokud ti hrace klub prodat nechce, tak ti ho neproda. Pokud se tedy hrac nezachova jako Fabregas a prestup si nevytrucuje.

 5. NaWtS (karma: 0) #1

  to Pulec: Proboha ale my snad nie sme Sunderland, ze sa raz vyhra FA cup a vsetci su spokojni a stastni. My sme klub ktory ma vyhravat ligu a bojovat v lige majstrov do poslednej chvile. To ze sme so stastim vyhrali FA cup, tak zavrieme oci pred tym spatnym? Ja teda s minulou sezonnou nie som spokojny. Utavenie Girouda a polky tymu v dosledku nerotacie nas stala titul. Uz by to potrebovalo prestat sa stale na nieco vyhovarat, v tom sme majstri.

 6. Juklis (karma: 0) #1

  Nechápu tu celkovou negativitu kolem přestupů. Dle mého jedno z nejlepších přestupových oken co pamatuji. Byli doby, kdy by se odchod Baca vyřešil tím, že by se spoléhalo na Carla, stejně tak s brankářema atd atd. Neříkám že mi nevadí že nepřišel stoper, ale pakliže si Wenger myslí, že Calum má na to být třetí volbou na stoperu, tak tomu vařím taky. A řešit to angažováním někoho typu Squillaci by dle mého názoru bylo ještě horší než takhle. Ale je pravda, že obránců je méně než by bylo vhodné. Zase na druhou stranu házet argumenty jako že se nám zraní všichni čtyři mi nepřijde moc relevantní. Jasně, byli by jsme v háji, ale to by byli i ostatní týmy, kdyby se jim celá zadní čtyřka zranila. Příchodu DM bych se taky určitě nebránil, ale upřímně jsem tomu moc nevěřil už od začátku. Celkově vidím celkově vyšší kvalitu v týmu. A to mluvíme o týmu, který vyhrál FA cup a byl 7 bodů za mistrem ligy. Debuchy je lepší než Bac. Ospina je lepší než Fabiansky. Calum je dle mého na stejné úrovni jako Thomas v loňské sezoně, i když je pravda, že je celkem brzo na to nějak hodnotit. Alexis je top hráč a myslím si že to začíná ukazovat. Dannymu je 23 a už toho má spoustu za sebou. Je pravidelně povoláván do repre a řek bych že náš styl hry mu bude bude sedět a třeba se dočkáme proměny jako se stala Sturridgovi. Pro mě je prostě toto přestupové období úspěšným.

 7. Gunner_Pav (karma: 0) #1

  Blog jako takovy je zajimavym shrnutim, i kdyz se spousty vecmi nesouhlasim.
  napriklada Fabregase bych zpatky nebral. Fotbalista to je, o tom zadna. Hlavni argument proti ale je, ze at hrac vuci nam udela cokoliv (vybreci si prestup i predstiranim zraneni), tak ho vezmeme zpatky, kdyz ho Barcelona vykopne. Dalsi vec je, ze v ofenzivni casti zalohy mame hodne variant. Navic misto Zelalema bych osobne sledoval spis Crowleyho.
  S DM souhlasim. Tedy spis s tim, ze mel prijit ke Calumovi jeste jeden univerzal DM/CB.
  Jinak pokud se jakemukoliv tymu PL zrani obranna top4, nebude na tom o moc lepe nez my. Ucka a Live by byli uplne v riti, Chelski celkem taky, jedine snad Shitty by dokazali hrat na urovni

 8. Pulec (karma: 0) #1

  JuroG: jasne dame kapitanskou pasku Kostelnikovi a ten se sesype jako pred nim Vermic. Dame pasku mladymu Ramseymu (je to nas nejlepsi hrac v soucasnosti), ale nevim, co by k tomu rekl takovej Jack, kteryho ja vidim jako budouciho kapitana. Mladejm bych to nedaval, ti maj cas, pak to s nema zamava jak s Fabregasem. Podle me byl idealni volbou Merte, hrac zakladu s obrovskou osobnosti a respektem. Neni to jednoduchy a nemuzes kapitanem udelat kazdyho z tymu. Nevis, jaky ma Arteta postaveni v tymu, respekt mezi spoluhraci, atd…takze tezko soudit, proc dal AW pasku zrovna mu.

 9. egooners (karma: 0) #1

  [quote name=“JuroG“]“když my hráče, který v top zápasech hořel jako papír, zvolíme kapitánem a hráče, který se v top zápasech nestačil otáčet, zvolíme asistentem, je to těžké“

  maximalne suhlasim s touto vetou

  kludne radsej zaklad chamers na stoperovi, flamini na dm a kapitan ramsey/koscielny[/quote]
  Keď sa v interview Hartson spýtal Aarona ako by sa charakterizoval jedným slovom, tak povedal humble. To znamená skromný/ pokorný a to vôbec nie sú vlastnosti pre kapitána.

 10. Styfler89 (karma: 0) #1

  [quote name=“egooners“]Do útoku prišiel rozdielový hráš Alexis. No konci prišiel ešte Welbeck za rovnakú cenu ako Tebou spomínaný Balo. Kým Danny má potenciál sa zlešiť, Balo roky potvrdzuje, že jeho kariéra sa uberá presne opačným smerom. Ku kauze Fabregas to krásne napísal stiba. Ak by chcel u nás hrať, tak tu hrá. To, kde skončil, hovorí za všetko. Budúci rok (možno už v zime) kúpiť top DM, stopéra a môžme skutočne hrať o titul.[/quote]
  To mu hodně věříš když si myslíš že v zimě koupí nějaké TOP hráče 😀

 11. egooners (karma: 0) #1

  [quote name=“Tenista“] … a to má pro klub daleko fatálnější následky právě z hlediska sponzorských smluv, které ač se snažíme značně vylepšit, stále jsme daleko za těmi top týmy…dále z hlediska místa v CHL, protože reálně, můžeme s tímto uvažovat o titulu? Ne, nemůžeme, protože nám opět chybí ten jeden/dva hráči do mozaiky, abychom o tom mohli začít uvažovat. Wenger je vždy jednoho/dva hráče od toho top, ač to vypadá, že dře na maximum a udělá dobré nákupy, ostatní toho vždy udělají ještě víc.[/quote]
  Sponzorské zmluvy sú adekvátne, my nie sme United, Barca, Real či Bayern. Potom sú tu ešte City, Chelsea a PSG ale o tom sa snáď nejdeme baviť?
  K tým titulom, je to znovu o očakávaniach. Prečo čakáš, že by sme mali hrať o titul, keď sú v lige 4 mužstvá ktoré investovali do mužstva viac peňazí ako my (City, Chelsea, United a Pool). To znamená, že už dlhodobo hráme nad svoje možnosti. Ja som realista a tento rok čakám 3. flek, ešte na titul nemáme.

 12. Naki2222 (karma: 0) #1

  Prilejem trošku do ohňa a vyjadrím sa k článku…
  Na začiatok je jedna vec a to že za všetkými rozhodnutiami stojí Boss, teda človek ktorý príjma rany a nemôže ich rozdávať… Arsenal je tým, ktorý je síce anglická špička, ale napíšem pravdu že od TOP klubu je vzdialený (pozrime na Real a porovnávajme posty)…
  Tento rok sme konečne začali pociťovať lepšie peniaze od sponzorov (pre nich sme stabilný klub, s dlhodobou koncepciou ktorý dáva šancu mladím aj napriek horším výsledkom)… Proste taký sme a dúfam že aj fans tak klub berú…
  Áno, vždy niečo na ten titul chýba, ale to bude vždy!!! Chalan čo je teraz o triedu lepší nemusí byť za mesiac od toho čo máme v týme… Chceme Squilaciov, Silvestrov na CB4, alebo dostane šancu odchovanec??? Ak by bol na trhu hráč čo si sadne za M-K duo, tak je u nás…

 13. Naki2222 (karma: 0) #1

  Berme klub taký aký je, ak niekto príde tak Boss presne vie prečo…
  To že to dokáže v pravej chvíli za polovičné ceny je jeho umenie…
  Vybrakovať peniaze čo mám za jednu prestupku je možnosť a čo potom (Sliepky, United)???
  Ja príchod Welbecka beriem ako novú výzvu pre hráča ktorý má obrovský potenciál…
  Dlhodobo PL sledujem a je to týmový hráč, rýchlostný typ, bojovník a aj dobrý strelec…
  Neobzerajme sa k TOP klubom, ale hľadajme cestu v štýle Dortmundu…
  Vychovávajme mladé hviezdičky a udržme si ich, dajme im peniaze čo nestrelíme za nejakích žoldákov a bude svetlá budúcnosť..
  O tom je značka Arsenalu, ManU z nej zišiel a čím teraz je??? Fans samy nevedia… Predajú odchovanca za pár šúp, niečo ako keby sme my im dali Wilshera…
  To by sa nám páčilo???
  Nie som slepý, vidím kde nás tlačia topánky, ale je možné že ich vyriešime za pochodu a niekto sa chytí svojej veľkej šance… Veď o tom je život…

 14. killerhammer (karma: 0) #1

  [quote name=“Naki2222″]Arsenal je tým, ktorý je síce anglická špička, ale napíšem pravdu že od TOP klubu je vzdialený (pozrime na Real a porovnávajme posty)…[/quote]
  Súhlasím, chápem to podobne.

  Je to o očakávaniach.

  Tento rok nepatríme medzi favoritov na titul (rovnako ako minulé roky).

  Ale káder je lepší ako minulý rok (v útoku určite, to každý predsa vidíme) a určite sa treba o to pokúsiť.

  Verím, že dosiahneme viacej bodov ako minulý rok, to by mal byť náš hlavný cieľ !
  Ak spravíme viacej bodov, budeme zasa bližšie k titulu !

 15. JuroG (karma: 0) #1

  [quote name=“Pulec“]JuroG: jasne dame kapitanskou pasku Kostelnikovi a ten se sesype jako pred nim Vermic. Dame pasku mladymu Ramseymu (je to nas nejlepsi hrac v soucasnosti), ale nevim, co by k tomu rekl takovej Jack, kteryho ja vidim jako budouciho kapitana. Mladejm bych to nedaval, ti maj cas, pak to s nema zamava jak s Fabregasem. Podle me byl idealni volbou Merte, hrac zakladu s obrovskou osobnosti a respektem. Neni to jednoduchy a nemuzes kapitanem udelat kazdyho z tymu. Nevis, jaky ma Arteta postaveni v tymu, respekt mezi spoluhraci, atd…takze tezko soudit, proc dal AW pasku zrovna mu.[/quote]

  obidvaja maju bezosporu svoje kvality (arteta, merte) ale treba uznat ze vo velkych zapasoch sa ich slabiny ukazuju co je jasne a nebezpecne…nebvinujem z prehier a debaklov proti silnym tymom iba ich…ale nemyslim si ze kapitan (arteta) ktory po nezvladnutm suboji casto vyklusava za superovym hracom je ideal a vzor pre (hlavne mladych) spoluhracov…

 16. JuroG (karma: 0) #1

  merte je urcite najvhdnejsi adept na kapitana ale neni som si vzdy istz jeho vykonmi (hlavne teda v tych velkych zapasoch)…koscielny mi pride ako silna osobnst na ihrisku ktory bojuje vzdy naplno…ramsey tiez(aj ked je predsa len mlady, co je aj wilshere do buducna urcite najvhodnejsia volba na kapitana lenze ten nehrava vzdy v zaklade vo velkych zapasoch

 17. stiba (karma: 0) #1

  [quote name=“Tenista“][quote name=“stiba“]…
  I kdyby byl nej hráč na světě, tak s takovýmto přístupem bych ho nechtěl ani zadarmo.

  [/quote]

  v době, kdy bys srdcaře spočítal na prstech jedné ruky, se na něco takovýho hrát nemůže. … Zmrd nezmrd, s timhletim přístupem bychom nemohli nikdy podepsat nikoho top. Ona totiž tahle naše dobrosrdečnost a RobinHoodování třeba bude znamenat, že skončíme zase někde v hloubi … Nežijeme na začátku minulého století, abychom spoléhali na gentlemanství a podobné věci a řada fanoušků se tímto nechala od Wengera nakazit. [/quote]

  Záleží jen na žebříčku hodnot. Pro někoho jsou i důležitější věci než peníze a úspěchy a já jsem hodně rád, že takový člověk je i AW.

  Nemusíme mít srdcaře, bohatě stačí, když budeme mít hráče, kteří nemají v hlavě úplně prázdno a mají aspoň trochu slušné chování a trochu respektu ke klubu a k AW.

 18. Mandinho44 (karma: 0) #1

  Za mě:

  Nesouhlas s Tenista

  Souhlas s Naki2222

  Tenisto, naprosto bez emocí, jen lehkovážná předpojatost, automatická sebenasr*tost a populistické přejímání obecného názoru. Popravdě sem čekal, kdo s tím po skončení TW první příjde.

  Někde tady v diskuzi se odvoláváš, že AW některé fanoušky nakazil nějakou dobrosrdečností a nevímčímještě. Ale stálo by za to se zamyslet, jestli to spíš není o tom, že ty a jiní tobě podobní nejste nakažení přehnanou hrabivostí a touze po úspěchu i za jakoukoliv cenu skrze mrtvoly, rozhazování peněz a vzdání se hodnot, které nepřichází hned, jakby jste si všichni přáli, ale musí se budovat delší dobu. A jejich největší přednost je v tom, že úspěchy získané těmito hodnotami, jsou ceněny víc a delší čas než cokoliv jiného (viz. The Invincibles).

  Ale chápu že tyto hodnoty v dnešní době pro některé z vás znamenají málo!!!

 19. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“Mandinho44″]Za mě:

  Nesouhlas s Tenista

  Souhlas s Naki2222

  Tenisto, naprosto bez emocí, jen lehkovážná předpojatost, automatická sebenasr*tost a populistické přejímání obecného názoru. Popravdě sem čekal, kdo s tím po skončení TW první příjde.

  Někde tady v diskuzi se odvoláváš, že AW některé fanoušky nakazil nějakou dobrosrdečností a nevímčímještě. Ale stálo by za to se zamyslet, jestli to spíš není o tom, že ty a jiní tobě podobní nejste nakažení přehnanou hrabivostí a touze po úspěchu i za jakoukoliv cenu skrze mrtvoly, rozhazování peněz a vzdání se hodnot, které nepřichází hned, jakby jste si všichni přáli, ale musí se budovat delší dobu. A jejich největší přednost je v tom, že úspěchy získané těmito hodnotami, jsou ceněny víc a delší čas než cokoliv jiného (viz. The Invincibles).

  Ale chápu že tyto hodnoty v dnešní době pro některé z vás znamenají málo!!![/quote]

  nevim co je to sebenasranost, nevím jaký názor je obecný, je mi to jedno. Nepřivedl mě ke klubu Rosickej a s Arsenalem už jsem odmala něco zažil. A zkrátka vidím, že z toho nynějšího týmu jde vyždímat daleko, ale daleko víc a věci se kolem týmu dají dělat daleko líp. A tak jsem to sepsal do blogu, protože jsem tu už před pár lety blogoval a přišlo mi to vhod. To, že máš pocit, že jen využívám TW k tomu, abych se na AW vysypal, je čistě shoda okolností, svůj názor na AW si držím stále stejnej už solidní čas a nemyslím si, že jsem sám. Ty bys blog sepsal jinak, já jsem využil možnosti, že tu mám práva a vyjádřil na to svůj pohled. Ty máš možnost stejnou, prosím

 20. Mandinho44 (karma: 0) #1

  Clovece, Tenisto,

  Vzpominky na mladi ti nikdo nebere, tvuj nazor na AW taky ne. Mozna se budes divit, ale ten blog sem chtel opravdu napsat, ale rekl sem si, ze v praci mam svych problemu dost (a nechci, abys to ted pochopil, jako filosofickou vyzvu k rozvaze).

  Jen mi vadi, kdyz se lide vzdavaji hodnot na ceste za uspechem… muj nazor je, ze vyraznejsi ciny maji vetsi vahu a delsi „zivotnost“. A na to.je treba si i pockat…

 21. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“Mandinho44″]Clovece, Tenisto,

  Vzpominky na mladi ti nikdo nebere, tvuj nazor na AW taky ne. Mozna se budes divit, ale ten blog sem chtel opravdu napsat, ale rekl sem si, ze v praci mam svych problemu dost (a nechci, abys to ted pochopil, jako filosofickou vyzvu k rozvaze).

  Jen mi vadi, kdyz se lide vzdavaji hodnot na ceste za uspechem… muj nazor je, ze vyraznejsi ciny maji vetsi vahu a delsi „zivotnost“. A na to.je treba si i pockat…[/quote]

  budu se opakovat, ale můj názor je, že nežijeme na začátku minulého století, kdy fungovaly víceméně gentlemanské dohody. Doba je tvrdá, bezohledná a to platí i ve světě fotbalu, kde se kromě výše zmíněného taky točí nechutný množství peněz. A buď se takovému kolotoči ve fotbale přizpůsobíš, přestože se ti to protiví a v tom případě máš šanci na to uspět, nebo si radši pojedeš své ctnosti a zásady, ale v tom případě totálního vrcholu nikdy nedosáhneš, dočkáš se jen částečných úspěchů. Pro někoho je to dostačující, pro někoho ne, opět pouze možnost volby. Každopádně s tímto přístupem, beze změn atd, je mým názorem to, že nemáme šanci uspět, protože jsme vždy o krok pozadu, přestože třeba máme jedno z lepších TW atd atd

  Valná většina City fans se čertila, že žádný posraný šejky ve svým milovaným klubu nechce, že si prošli i časy, kdy hráli Champs apod. A klub stále podporovali. Ale přestanou fandit milovanému klubu jen proto, že mají nyní prostředky, že postavili konzolidovaný tým atd? Nemyslim si.. užívají si to…a nevěřím tomu, že by ses ty na klub vykašlal, kdybychom byli na trhu tvrdí, brali do týmu hráče jako Suarez, Balotelli, ale vyhrávali bychom. Ctnost, nectnost…

 22. Naki2222 (karma: 0) #1

  Blogy sú výborná vec na vyjadrenie názorov a Tenistu si za každý veľmi vážim, človek sa zamyslí nad tým čo je správne a snaží sa nájsť aj v negatívnych veciach pozitívum… Ja som sa napr. k žiadnemu neodvážil, aj keď sa vždy nájde niečo k čomu mám svoj špecifický názor.

  Jedna vec ma ale štve a to je za každú cenu sa čo najviac priblížiť dokonalosti. To je čistá nenažranosť, lebo to čo nedokážem vyprodukovať si proste preplatím a či to využijem a či nie musím to mať…
  Potom žiadny klub nemá šancu svojho hráča udržať a priblížiť sa tam kde svojou prácou smeruje…

 23. Tenista (karma: 0) #1

  [quote name=“Mandinho44″]Edit: Proc se me bojis zeptat primo, jestli bych zustal u Arsenalu, kdyby ho koupili sejci? Proč se ptáš „kdybychom byli na trhu tvrdí“? Bojis se snad odpovedi? Moji a treba i tvoji odpovedi?[/quote]

  nevim o čem tady filozofuješ. Podmiňovací způsob jsem napsal proto, že Suarez ani Balotelli k nám nedošli. Nicméně mně je úplně ukradený, co bys udělal, já jen říkám, že jsem přesvědčen, že by ses na to nevykašlal, žádnej normální fan by to totiž samozřejmě neudělal, co je to za nesmysl. I sebeznechucenější fans fandí… a jak říkám, znám dlouholeté fans City, kteří byli znechucení…a teď si to užívají

 24. mc1897 (karma: 0) #1

  [quote name=“egooners“]
  Keď sa v interview Hartson spýtal Aarona ako by sa charakterizoval jedným slovom, tak povedal humble. To znamená skromný/ pokorný a to vôbec nie sú vlastnosti pre kapitána.[/quote]
  Fiiiha, a na toto si ako dosiel.. ? To ma fakt zaujima ? Obavam sa ze nepochopil co chcel chlapec asi povedat.

 25. Leito CZ (karma: 0) #1

  Tenisto za sebe říkám Bravó, přestně tenhle názor zdílím take. Fabregas některým tupcům ukazuje jaký je to hráč, prostě tohle jsme si neměli nechat utéct. Co mě se*e nejvíc je fakt, že Chelsea hraje hezčí fobal než my a to jí koučuje takový Mourek. Ozil stále víc a víc ukazuje jaké je to hráč a že mé pochybnosti v loňské sezoně jsou oprávněné.
  Myslím, že krásný a hlavně útočný fotbal asi moc hrát nebudem, pokud budou v záloze hrát Ramsey a Jack, tam si myslím, že jee kámen úrazu, oni prostě nemají tu myšlenku jako měl Fabregas, o by ji měl mít Ozil, ale zatí mě o tom rozhodně nepřesvětčil.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.