AS Blog – Tenistovo pohled na Transfer Window

 

Přestupové období je u konce a já si pokládám otázku, jestli to je dobře, špatně, nebo je to úplně jedno, protože se na trhu dlouhodobě chováme tak, jak se chováme, a tak se nedaly v posledních dnech čekat nějaké další bomby, které by ve fanoušcích vyvolaly orgasmické stavy. 

Začátek TW se nesl ve znamení nenávisti směrem k AW a to v době, kdy zatímco ostatní dělali byznys, Boss se bavil na Copacabaně. V té době jsem já osobně byl v klidu. Boss loni ukázal, že pokud má čas, a možnost dělat byznys (rozuměj, že není leden), dovede společně s nově nabytými zdroji přivést top hráče a zaplatit za něj požadovanou cenu. Vzhledem k tomu, že se po skončení loňské sezóny vyjádřil, že v nadcházející sezoně potřebuje pomoct Giroudovi, aby se zátěž trochu rozložila, bral jsem jako hotovou věc, že někdo na tuto pozici přijde. Věřím, že většina fans se se mnou shodne, že nás loni tlačila bota na dvou pozicích, DM a hrotovi. Opravdu jsem očekával, že se Wenger na tyto dvě pozice zaměří, protože ač Girouda cením hodně vysoko, jeho link-up hra značně pokulhává se zbytkem týmu, pokud tam není Theo. Čili top hráč ať už namísto nebo vedle Girouda do dvojice s potenciálem mít lepší procentuelní úspěšnost v zakončení než Ollie, se mi jevil jako nutnost. Další nutností se mi jevilo angažovat skutečně top DM. Hráče, který bude napadat rozehrávku soupeře v brzké fázi, který bude umět vyhrát hlavu, hrát dobře tělem, sprintovat. Čili přesně ty aspekty, které zkrátka Arteta nemá, protože před Arsenalem nikdy typického DM nehrál a ať se na mě nikdo nezlobí, ale kvalita v rozehrávce skutečně není to jediné, co by měl DM v Arsenalu umět. Chtělo by se říci, že výše zmíněné aspekty má Flamini, ale ten zkrátka kromě jedné kvalitní sezony v Arsenalu nikdy neukázal, že by měl být top hráčem, na kterého je spoleh. Ani v AC, ani v AFC, nikde.  

To, že nepřijde žádný top killer, naznačil příchod Sancheze, přeci jen ač bychom peníze i po jeho příchodu měli mít (opravte mě, pokud nemám pravdu, ale většina spekulací končila na dostupných 70 mio liber pro Wengera), vyplýtvat veškerý budget na dva hráče vpředu se jevilo jako málo reálné, respektive reálné by to bylo, kdybychom na manažerské židli neměli Wengera a v boardu lidi, které tam máme.  Říkal jsem si OK, hrot se momentálně shání těžko, už tuplem za rozumnou cenu (ač Balotelli za 16 mega je dle mě kvalitní deal k tomu to risknout), zkrátka jsem předpokládal, že pokud není ve Wengerově zájmu utrácet za tuto pozici, tak snad má jiné, lepší plány.

Pro mě osobně první kaňkou na tomto TW byl nepříchod Fabregase. Mnozí mohou namítnout, že takového hráče nepotřebujeme, protože máme Özila, protože obecně máme kvalitní zálohu, protože potřebujeme posílit na jiných pozicích, Wengerův argument údajně byl, že máme v rezervě Zelalema a ten všem vyrazí dech, bla bla bla. Fabregas byl vzhledem ke svým statům a své kvalitě extrémně levné zboží, chtěl do Arsenalu, je to homegrown hráč, takže žádné starosti s kvótami, taková jsou fakta. Wenger celý život jde po value, tak zkrátka měl jít pro value i v tomto případě. Protiargumenty mi zde přijdou vágní:

1) Že máme Özila? Letitý problém Arsenalu jsou zranění, a ač tomu nový fitness coach může pomoct, hráči mají spíše nižší těžiště, hráči jako Jack vyloženě jdou do soubojů = stále se zranění budou objevovat, to je v dnešním fotbale naprosto normální. Özil se navíc doteď nebyl schopen adaptovat a po náročném WC opravdu nevím, co od něj čekat, minimálně je tu zde pro Wengera další možnost se vymlouvat na to, že neměl přípravu. Dalším protiargumentem bylo to, že Fabregas při přítomnosti Özila nemá kde hrát/Özil nemá místo při přítomnosti Fabregase. Zajímavé, že zde Fabregas není, ale Özil je stejně tlačen na levý kraj! Inteligentní hráči si vyhoví, naučí se spolupracovat, koneckonců i rotace je v každém velkoklubu normálním jevem, bohužel u Wengera ne. Wenger po Fabregasovi nesáhl a ten stejně jako 99,99% fotbalistů na klub, o kterém mluvil jako o svém druhém domově, nasral. A dobře nám tak.

2) Že máme kvalitní zálohu? O tom se poslední sezony, kdy si statisticky vytváříme méně příležitostí, v držení míče už nejsme ani zdaleka tak dominantní jako dříve, dá pochybovat. Dle jmen tady určitá kvalita je, zda-li je to top kvalita, o tom se dá diskutovat. Proč ji nepozvednout výš rozdílovým hráčem.

3) Protože potřebujeme posílit na jiných pozicích? Pro mě jediný zdravý argument a pokud bychom tak udělali, asi bych nenesl nepříchod Fabregase tak špatně, bohužel to se dle mě zrovna dvakrát nepovedlo, prakticky jsme pouze zalepili díry po odevších hráčích, což ale dohromady posílení týmu, který skončil na 4.místě, čili něco dělal špatně, není.

4) Protože máme v rezervě Zelalema?  Nevím, o frajerovi se mluví dva roky, ale v jeho věku už všechna světová esa fotbalové scény zkrátka hrála, mladý Gedion má místo toho ve svých 18ti letech odehraných pár minut za první tým. Jsem zvědavý, kolik toho odehraje za první tým v letošní sezoně, obávám se nejhoršího a v tom případě je takový argument přinejmenším podivný.

Od mého fňukání ohledně Fabregase rychle pryč, ale pozitivní nebudu. Druhou kaňkou je dle mě naprostá ignorace posílení defenzivy. OK, pokud Wenger není schopen udělat schopného DM, musí být schopen udělat adekvátního stopera a možnosti na trhu rozhodně byly. Nastasic by byl bez debat top nákup za top cenu, nabízelo se i mnoho jiných. Ono jít do sezony se šesti hráči na čtyři pozice je opravdu unikát, už loni jsem nesouhlasil s tím, že máme pouze tři stopery a měli jsme štěstí, že stabilní dvojice vydržela, stejně jako jsme měli štěstí, že vydržel Giroud po celou sezonu vpředu a nemuseli jsme se koukat na World class Nicka a „pouze snaživého a nic navíc“ Sanoga. Nicméně můžeme navrhnout, že Chambers tu roli trojky na stoperu zvládne. Dá se s tím souhlasit, na druhou stranu Wengerova vyjádření po Chambersově příchodu, že s ním počítá spíše do budoucna na DM, vzápětí začal na stoperu, vedl si tam dobře, Wenger je na Chamberse dotázán na tiskovce a řekne, že ho primárně kupoval na RB, ale že je rád za jeho univerzálnost. Neberte mě špatně, je dobře, že máme univerzálního hráče, který se opravdu jeví dobře na každé pozici, nicméně v některých případech je kvantita víc než kvalita, zkrátka do sezony jít se šesti beky nejde (Bellerina nepočítám, to je jen klasická nástrčka na střídačku, aby bylo možno zaplnit kvótu 7 lidí, ten jestli si zahraje, tak to bude pár zápasů). Protože představa, že v zimě hrajeme v obraně v sestavě Bellerin – Chambers – Monreal – Flamini je docela úsměvná. A ano, zranění čtyř hráčů back four zkrátka je reálné a osud se o to postarat může, jako se o to už postaral několikrát…

…Osud. Osud dokonce Wengerovi naservíroval na zlatém podnose ještě před koncem TW zranění Artety (tedy naší jedničky na DM) a Girouda (tedy naší jedničky na FW). O DM Wenger ale nemluvil vůbec a o FW pouze prohlásil, že má deset (naprosto průměrných) možností do útoku a to si dovolil tvrdit v době, kdy si zas já dovolím tvrdit, že hrajeme skutečně nejhorší fotbal za Wengerovy éry a samozřejmě nic z toho není náhoda. V tu chvíli jsem opravdu myslel na nejhorší. Wenger zareagoval na deadline day tím, že přivedl Welbecka (mimochodem ten by nedošel, pokud by se nezdařil příchod Falcaa na Old Shitford). Opět jsme tedy byli závislí na někom jiném, opět jsme nebyli schopní být dostatečně důrazní na trhu, přijít, položit peníze na stůl a přivést jedničku trhu. Naše počínání na trhu mě rozesmívá, protože se rok co rok potvrzuje, že jsme na trhu až druhořadí. Jedinou výjimkou je příchod Alexise, ten je samozřejmě nutno pochválit a ocenit board. Ovšem bolí, když po příchodech prvních hráčů Gazidis v rozhovoru pro ArsenalTV prohlašuje, že jde pokračovat v práci, protože to od nás na trhu zaručeně není poslední slovo. Najednou měsíc ticho a nikdo nikde. Nebylo to od nás poslední slovo no, přivedli jsme nechtěného Welbecka z United, hráče, který u nás momentálně pravděpodobně bude hrát jedničku. Přijde mi vtipné, že United jakožto tým, který skončil za námi, má třetího útočníka o level výš než my prvního útočníka. Přijde mi vtipné, že se v kvalitě v útoku můžeme poměřovat tak maximálně s Evertonem.

K Welbeckovi. Danny je pracovitý hráč, leč dle mého názoru průměrný. Neproduktivní, nezabiják, vysoké těžiště. Potřebuje podporu k tomu, aby dal gól. Sám si nic nevytvoří. Připomíná vám to něco? Ano, podobné věty totiž přesně slyšíme ve spojení s Giroudem, čili s hráčem, který je valnou většinou fans kritizován. Pochopil bych takový panic buy v zimě, v době, kdy se těžko dělá správný byznys. Ale léto u top klubů má být o něčem jiném, léto má být o vytipovaných posílách, ne o reagování na to, kdy se kde jaký hráč uvolní, protože už v tom klubu nemá místo. Welbeck je hráčem, který se Wengerovi může líbit, ale zabiják to není, bude pracovat pro tým. A opět to tedy bude pouze na zbytku týmu, jestli se konečně začne kolem hrota hýbat a pomáhat mu, doplňovat ho, nebo si budeme hrát fotbal vestoje, tak jak to poslední dobou děláme.  Můžete namítnout, že to vidím jako hurvínek válku, protože existuje něco jako pravidlo o Homegrown hráčích. Ale nevěřím tomu, že bylo těžké odpálit hráče jako Podolski, Coquelin, Arteta, koneckonců i třeba Campbell, protože AW s ním evidentně nepočítá a za rok bude jeho cena poloviční, a koupit za ně opravdovou top kvalitu. Jenže když my hráče, který v top zápasech hořel jako papír, zvolíme kapitánem a hráče, který se v top zápasech nestačil otáčet, zvolíme asistentem, je to těžké.

Tak, jak to na začátku TW vypadalo skutečně velmi pozitivně, to dle mě na konci skončilo dost rozpačitě. Suma sumárum kromě Sancheze jsme pouze zalepovali mezery po odevších hráčích, což mi přijde jako málo, zbytek týmu zůstal, přitom někteří hráči by vyloženě zasloužili vykopnout, pro blaho Arsenalu. Nejhorší na tom je, že pokud si vezmeme jména, která přišla, jeví se toto TW jako docela dobré i přes ignoraci příchodu defenzivně laděných borců. Bohužel pro nás i ostatní kluby nezahálely a buď mají konsolidovanější tým, nebo udělali dle mě ještě lepší byznys než my, doplnili tam, kde doplnit skutečně měli. A to nás staví do velmi obtížné pozice před nadcházející sezonou, což potvrzuje i způsob, jakým jsme sezonu začali. I ta podělaná Liga Mistrů, do které jsme se každý rok dostali víceméně v klidu, nám mohla utéct, protože naše výkonnost je žalostná a to se třetím týmem loňského ročníku turecké ligy. Turecké ligy. To by teprve byl kolotoč pro fans, kdybychom se museli koukat ve čtvrtek na Channel Five.

Má chvilka nasranosti a skepticismu se přiblížila ke svému konci, mějte se všichni fajn.

Tenista

Článek vyjadřuje osobní názory autora a nemusí se ztotožňovat s názory webu gunners.cz

 

Komentáře

 1. radas (karma: 0) #1

  Ač s některými výtkami plně souhlasím, je třeba si dle mě uvědomit jednu věc – klub je pořád v rozvoji a myslím, že jde pořád dopředu. Loňská sezona namlsala některé fanoušky tím, že jsme dokázali přivést megastar typu Ozil. Jednak jsme konkrétně na něj vyvinuli a vyvíjíme enormní tlak a druhak jsme čekali jak letos přivedeme další hvězdy, protože přece tým to potřebuje.
  Ano, potřebuje. Ale vezměte si, ještě minulou a předminulou sezonu nám na soupisce „zabíral místo“ Park, Squillaci, Santos apod. a dneska se dá říct, máme místo nich velmi velmi talentované (britské) mladíky, schopné hrát v základu a plně rozvíjet svůj potenciál. Věřím, že příští sezonu dojde velmi kvalitní posila jak do obrany, tak do zálohy. Mám na mysli vytoužené DM a CB, nebo třeba jen jedno z toho, podle toho, kde se „ustálí“ Chambers.

 2. stiba (karma: 0) #1

  Čekal jsem to ještě více negativní, docela jsi se mírnil 😆

  Poznámku bych měl zatím jen k Fabregasovi. A to protiargument číslo 5 (a dle mého pro všechny fanoušky by to měl být argument nejdůležitější):
  5) Vykašlal se na klub, utekl od rozdělané práce, trapně se vymlouval na domov (kde vydržel jak dlouho? 😆 ) a teď si zahlásí, že se chce vrátit a AW se z něj má zbláznit?
  I kdyby byl nej hráč na světě, tak s takovýmto přístupem bych ho nechtěl ani zadarmo.
  To samé u Persieho, Nasriho, Songa, Hleba, Colea a dalších. Nebo ty bys chtěl i tyhle zpět?

  Jo jiná by byla kdyby sklopil uši, všem se omluvil, přijal nižší plat (když to udělal kvůli Barceloně) a přijal roli náhradníka, než mu AW dá šanci v základě, ale něco takového toho rozmazleného fracka ani nenapadlo. AW u mě hodně stoupl na ceně, že ho nepřivedl.

 3. vajo200 (karma: 0) #1

  ..všetko ostatné prehltnem ale jednu vec neviem ani prehltnúť ani stráviť..to čo nás vždy zdobilo a robilo výnimočnými bola naša hra a jej fazóna…..dnes ?..citujem Tenistu :

  „..si dovolím tvrdit, že hrajeme skutečně nejhorší fotbal za Wengerovy éry“..

  ..a toto sa mi prežúva veľmi ťažko..

  ..ale sú to moje farby môj znak a môj klub za ktorým stojím roky v dobrom aj zlom, v zdraví aj chorobe, v bohatstve aj chudobe až kým nás moja smrť nerozdelí..

  COYG

 4. killerhammer (karma: 0) #1

  S Fabregasom súhlasím, mal sa za tie peniaze kúpiť aj keď sme na AM mali plno.
  Bol by pre nás asi za 17M libier !!!

  V podstate tým, že ho Boss nekúpil, si na seba sám ušil bič, lebo všetci teraz budú Fabregasovu sezónu porovnávať s Ozilovou.
  A už po 3 zápasoch je problém, lebo Fabre hrá v Chelsea fantasticky, čo sa aj dalo očakávať, keď ho kopli do zadku v Barcelone, že bude veľmi motivovaný, navyše keď ho Mourinho inštaloval na kľúčovú pozíciu, čo vieme, že Fabre hrá najlepšie :-*

  Súhlasím aj s obranou. Boss išiel do veľkého rizika, keď neposilnil CB.

  S ostatným už nesúhlasím, resp. nevidím to tak tragicky.
  Myslím, že stále nie sme na finančnej úrovni aby sme mohli urobiť biznis typu Di María alebo Falcao.

  Takže stále hľadáme hráčov druhého sledu, cen/výkon je rozhodujúci faktor, a hráme s tými, čo za nás chcú hrať.

 5. Styfler89 (karma: 0) #1

  Konecne se nekdo nebal napsat jak to doopravdy je. Plne s tebou souhlasim… Vsichni se tu snazite uchlacholit prichodem Welbecka ale bohuzel, pro me je to dalsi nepovedene TW (vyjma Alexise). DMko bych jeste ozelel a uchlacholil bych se tim ze letos to tam jeste zvladne Arteta s Flaminim, ale jit do sezony kde nas ceka 50 a vice zapasu se 2 stopery a 6 ti obranci je pro me neco nepochopitelneho. A opravdu se nechci dockat chvile az bude hrat proti MU s obranou Bellerin, Chambers, Nacho a Flamini ci Hayden.

 6. Pulec (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]Každopádne súhlasím, že pokiaľ v klube bude Wenger a Gazidis asi sa nejakých hviezdnych nákupov nedočkáme.[/quote]

  Ozil a Sanchez jsou podle me dosti hvezdne nakupy. Uz nevim koho byste chteli. Na druhou stranu bys nechtel Jamese a Falcaa? Tak uz nevim co je mezitim…mel bysis to srovnat.

 7. killerhammer (karma: 0) #1

  [quote name=“Pulec“]
  Ozil a Sanchez jsou podle me dosti hvezdne nakupy. Uz nevim koho byste chteli. Na druhou stranu bys nechtel Jamese a Falcaa? Tak uz nevim co je mezitim…mel bysis to srovnat.[/quote]
  Ja to mám zrovnané 8)

  Vezmi si to objektívne: Ozil, Sanchez aj Welbeck boli hráči druhého sledu na trhu.

  Teraz nehovorím o ich kvalite a hodnote !

  Ale o tom, že sme ich dokázali získať len preto, lebo ich už tie kluby Real, Barcelona resp.ManU nechceli (lebo kúpili z ich pohľadu lepších hráčov a týchto už nepotrebovali)

  Preto som napísal, že sa asi nedožijeme nákupu typu: po sezóne si prídeme po jedného z najlepších strelcov Španielskej ligy po Diega Costu ako urobila Chelsea, alebo preplatíme Di Maríu z Realu ako Účka.

  Proste na trhu nie sme zatiaľ v tejto predátorskej pozícii.

  Na druhej strane ale veľmi často títo najžiadanejší hráči sú cenovo úplne premrštený.

 8. dave (karma: 0) #1

  [quote name=“killerhammer“]Ja som samozrejme s týmto TW úplne spokojný aj s našou nákupnou politikou !

  Ale nezatváram oči a objektívne vidím, že sú tu finančne silnejšie kluby, ktoré urobia lepší biznis, nakúpia lepších hráčov, keď to potrebujú (niekedy im to nevyjde a finančne prerobia napr. Torres do Chelsea atď).[/quote]

  Veď to Wenger tvrdí,že sú kluby,ktoré sú na tom finančne lepšie a majú viac peňazí.A by ma zaujímalo,že kde si zobral,že Sanchez a Ozil boli hráči druhého sledu.Real kupoval Bale,tak potreboval dostať nejaké prachy späť,to isté bolo v prípade Sancheza,kedy Barca kupovala Suareza.A kupovať Mariu za 60m libier,je fakt kreténstvo a to ani nehovorím o Falcaom plate.Toto nie je v našich možnostiach.Úplne mi bude stačiť,ak každý rok príde jedna Top hviezda do 40m.

 9. 14titi (karma: 0) #1

  Jsem rád, že jsem našel zastnání, co se týká Cesca. Tohle byl prostě FAIL a možná to bude znít, jako že po bitvě je každý generálem, ale už první zápasy modráků, to dokazují.
  Dále souhlasím s tím, že do defenzívy měl někdo přijít. Flamini je za zenitem a s jeho nestíháním budou přicházet jen další žluté karty. Naoko to vypadá, že je to strašnej dříč (což se dá asi souhlasit), ale ti nejlepší DM nemusí hrát tak agresivně a tolik faulovat, protože jsou všude dřív než soupeř.
  Jediný bod, kde nesouhlasím, je nákup Dannyho. Popravdě se dá mluvit o „panic buy“, protože byl sám vytěsněn někým lepším. Zároveň bych si přál, abychom někdy vyhráli tahanici o nějakého top hráče. Nicméně Dannyho bych s Oliem nesrovnával. Podle mě jsou to jablka a hrušky. Danny je výbušný, dynamický a rychlý útočník, který by se nám mohl určitě hodit. Jeho gólovost ještě neměl možnost naplno prokázat. Věřím a doufám, že by se mohl rozstřílet a stále je velmi mladý.
  Dále vlastně ještě nesouhlasím s tím, že je to nejhorší fotbal pod AW. Není to totiž o nic horší, než poslední dvě sezony 😥 .
  Každopádně pěkně sepsaný blog, který měl dost přidané hodnoty a krásně se četl 🙂

 10. vata (karma: 0) #1

  Blog se skvěle čte, ačkoliv je celý napsán spíše v pesimistickém duchu.. já souhlasím hlavně s Fabregasem, už jen proto, aby ho neměla Chelsea, měl přijít, nemusel hrát AM, kde je údajně plno, ale mohl být na CM, kde ostatně hraje i teď v Čukotce.

  Druhá věc, která mě nemile překvapila, byl deadline day. Za Welbecka jsem sice rád, ale čekal jsem hlavně, že na 100% přivedeme stopera a ono nic.. navíc to klidně mohlo dopadnout, že by nepřišel už nikdo, kdyby nám Účka Welbecka vyloženě nepodstrčili.

  A taková zajímavost na závěr, vysvětlení proč od nás tolik hráčů odešlo k Shitty 😆 :
  [i]Gazidis, born in Johannesburg, moved to Manchester in the United Kingdom at the age of 4 and attended Manchester Grammar School. Being an adopted Mancunian from a young age, he supported Manchester City.[/i]

 11. Feri (karma: 0) #1

  Naprosto souhlasim ! a to ve vsem… uplne stejne to vidim ja, proste nedokazu pochopit kdyz bylo perfektne rozjete prestupove obdobi, ze nebyl AW schopnej koupit stopera a DM… jeho tvrdohlavost v prestupech a v tvoreni sestavy podle me strasne skodi tymu, ikdyz ho mam rad uz dlouhou dobu si myslim ze je to zrovna on, kdo nas brzdi 🙁 ikdybysme meli nejlepsi hrace stejne pochybuju ze by dokazal tak rotovat a delat takovou taktiku abysme meli v soucasne konkurenci titul …

 12. Feri (karma: 0) #1

  [quote name=“Ludvajz“]Chelsea i s takovou útočnou silou hraje hodně zezadu a já věřím, že kdyby hrál Ozil na postě 10, tak je lepší jak Fabregas[/quote]
  je to naprosto nepochopitelne ze Ozil jakozto nejlepsi nahravac sveta ktery 3 roky hral na tom postu a byl 3 roky nejlepsi fotbalista nemecka a hlavni nahravac Ronalda hraje u nas na kridle a na jeho pozici jde napr. Cazorla, ktery mimochodem na kraji hral posledni dobou skoro porad… (a na lavce sedi klidne 4 nazhaveni kridla)

 13. Vladimír (karma: 0) #1

  Wow, bravo jako vždy !

  Za sebe doplním, že pro mě už je v podstatě jedno, kdo přijde nebo nepřijde. V tomhle, nevím jak to říct slušně, zkrátka *** systému, který ten stratég na lavičce praktikuje by se utopilo i 11 CR7. Prostě hnus, já kdybych ve svý práci produkoval takovou kvalitu, jako AW už bych byl dávno na dlažbě.

 14. egooners (karma: 0) #1

  Podľa mňa si mal príliš veľké očakávania. Treba si uvedomiť, že toto je len druhý rok, čo investujeme do kádra. Predtým sme kvôli sponzorským zmluvám veľmi nemohli, resp. bolo by to len za cenu ďalšieho zadlžovania. Ja som očakával nahradenie odchádzajúcich hráčov, čo sa na 2/3 podarilo. Súhlasím, že problém je chýbajúci stopér. Myslím, že sme sa skutočne snažili priviesť Manolas či Nastasiča, ale obaja nás odmietli. Vermi si u nás ako trojka veľa nezahral a asi ich to odstrašilo. DM sme tiež asi chceli v podobe Carvalha, takže nesúhlasím, že vedenie v druhej polke prestupáku nič nerobilo. Len to proste nevyšlo, to sa v živote stáva.

 15. egooners (karma: 0) #1

  Do útoku prišiel rozdielový hráš Alexis. No konci prišiel ešte Welbeck za rovnakú cenu ako Tebou spomínaný Balo. Kým Danny má potenciál sa zlešiť, Balo roky potvrdzuje, že jeho kariéra sa uberá presne opačným smerom. Ku kauze Fabregas to krásne napísal stiba. Ak by chcel u nás hrať, tak tu hrá. To, kde skončil, hovorí za všetko. Budúci rok (možno už v zime) kúpiť top DM, stopéra a môžme skutočne hrať o titul.

 16. Mirra (karma: 0) #1

  V zásadě s blokem souhlasím. Krásně se shodneme na tom Cescovi, pořád říkám, že jeho „etuda“ v Barceloně byla celá nešťasná a když už se chtěl vrátit, vzal bych ho a kor za ty peníze. Možná jsme ho tak nutně nepotřebovali, ale stejně jsme ho měli koupit. Sezóna je dlouhá a jeho bychom určitě využili. Takto je z něj další hráč, na kterýho se bude na ES bučet.
  Jinak k tomu hrotovi, Danny je notorickej spalovač, já z toho nákupu taky nejsem odvařenej, čekat od něj 20+ gólů je nemožný. Budu rád, pokud se mýlím. Za mě ať hraje na hrotu Alexis, u něj ten potenciál je. Jenže problém je takovej, že Wenger ho přivedl na hrot, tam poté hraje „no goal“ Sanogo a Alexis je na křídle. A k tomu další 3 křídla sedí na lavičce a jsou frustrovaný, že nehrajou. Co k tomu dál říct…

 17. NaWtS (karma: 0) #1

  to radas:
  Ale predsa nikto nechce aby sme kupovali obrancu za 40 milionov. Kludne to mohol byt nejaky hrac s potencialom, alebo na sklonku kariery skuseny. Kazde muzstvo vie, ze mame slabinu v DM( este to aj na plnu hubu povie Nasri z konkurencie), ale Wenger skratka nenasiel „toho spravneho“ hraca. Takto sa velky klub nechova. Chelsea aj ked ma ine financne moznosti, nakupila presne to co potrebovala a ruku na srdce, budeme to mat s nou velmi tazke.

 18. tron (karma: 0) #1

  Presne tento clanecek by mel delsi dobu viset hned mezi headlinama nekolik tydnu ,protoze jasne a zretelne vyjmenovava nase chyby a kroky ,ktere meli byt podniknuty.Zvlaste pak odstavec o Wellbeckovi by si meli povinne nekolikrat denne precist ti co se tady rozplivaji nad jeho prichodem.Opravdu si tady nekdo naivne mysli ,ze po navratu do sestavy Thea a Olika bude tento hrac u nas hrat??? To ,ze jsme horkou jehlou upekli tento prestup chapu ,protoze si to vynutili okolnosti se zranenimi,ale klidne se jeho prichod dal resit rocnim hostovanim anebo koupit hrace ktery by zmenil polomery v utoku a Olika treba odsoudil do pozice c.2(nad konkretnimi jmeny si muze kazdy sam zaimprovizovat …) a cena 20milionu ojro mi prijde dostatecna na zajimavy kup klidne mimo ostrovy.

 19. Pulec (karma: 0) #1

  killerhammer: Ja sem spokojenej s tim, jakym zpusobem k nam Ozil, Sanchez a Welbeck prisli. Super hraci za dorbou cenu. Proc nevyuzit debilniho chovani Barcy, Realu a ted i ManU na trhu? Nevidim duvod, proc vyhazovat prachy oknem a kupovat superhvezdny hrace za neodpovidajici ceny. Toho se pod Wengerem ani nedockame. Nastesti.

  Skoda, ze ste nemohli po minule sezone nikoho pomlouvat (to neplati pro killerhammera, ale celkove). Urcite vas tady nektery svrbely prsty a „museli“ jste slavit FACup misto toho, abyste hazeli spinu na AW a vedeni. To pro vas muselo byt opravdu horke leto, kdyz prisel jeste ke vsemu Alexis. Nastesti pro vas neprisel Fabregas, ale ten je pro me uzavrena kapitola a nepotrebuju 4duvody pro jeho prichod, kdyz je tady jeden padnej pro to, aby byl tam kde je… Situace v obrane a s DM neni idealni, to priznavam. Ale na zbytek nemuzete rict vubec nic. Doufam, ze vam Welbeck vyrazi dech. Popravde se na to tesim. 🙂

  Zdarec

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.