AS Blog – Tenistovo pohled na Transfer Window

 

Přestupové období je u konce a já si pokládám otázku, jestli to je dobře, špatně, nebo je to úplně jedno, protože se na trhu dlouhodobě chováme tak, jak se chováme, a tak se nedaly v posledních dnech čekat nějaké další bomby, které by ve fanoušcích vyvolaly orgasmické stavy. 

Začátek TW se nesl ve znamení nenávisti směrem k AW a to v době, kdy zatímco ostatní dělali byznys, Boss se bavil na Copacabaně. V té době jsem já osobně byl v klidu. Boss loni ukázal, že pokud má čas, a možnost dělat byznys (rozuměj, že není leden), dovede společně s nově nabytými zdroji přivést top hráče a zaplatit za něj požadovanou cenu. Vzhledem k tomu, že se po skončení loňské sezóny vyjádřil, že v nadcházející sezoně potřebuje pomoct Giroudovi, aby se zátěž trochu rozložila, bral jsem jako hotovou věc, že někdo na tuto pozici přijde. Věřím, že většina fans se se mnou shodne, že nás loni tlačila bota na dvou pozicích, DM a hrotovi. Opravdu jsem očekával, že se Wenger na tyto dvě pozice zaměří, protože ač Girouda cením hodně vysoko, jeho link-up hra značně pokulhává se zbytkem týmu, pokud tam není Theo. Čili top hráč ať už namísto nebo vedle Girouda do dvojice s potenciálem mít lepší procentuelní úspěšnost v zakončení než Ollie, se mi jevil jako nutnost. Další nutností se mi jevilo angažovat skutečně top DM. Hráče, který bude napadat rozehrávku soupeře v brzké fázi, který bude umět vyhrát hlavu, hrát dobře tělem, sprintovat. Čili přesně ty aspekty, které zkrátka Arteta nemá, protože před Arsenalem nikdy typického DM nehrál a ať se na mě nikdo nezlobí, ale kvalita v rozehrávce skutečně není to jediné, co by měl DM v Arsenalu umět. Chtělo by se říci, že výše zmíněné aspekty má Flamini, ale ten zkrátka kromě jedné kvalitní sezony v Arsenalu nikdy neukázal, že by měl být top hráčem, na kterého je spoleh. Ani v AC, ani v AFC, nikde.  

To, že nepřijde žádný top killer, naznačil příchod Sancheze, přeci jen ač bychom peníze i po jeho příchodu měli mít (opravte mě, pokud nemám pravdu, ale většina spekulací končila na dostupných 70 mio liber pro Wengera), vyplýtvat veškerý budget na dva hráče vpředu se jevilo jako málo reálné, respektive reálné by to bylo, kdybychom na manažerské židli neměli Wengera a v boardu lidi, které tam máme.  Říkal jsem si OK, hrot se momentálně shání těžko, už tuplem za rozumnou cenu (ač Balotelli za 16 mega je dle mě kvalitní deal k tomu to risknout), zkrátka jsem předpokládal, že pokud není ve Wengerově zájmu utrácet za tuto pozici, tak snad má jiné, lepší plány.

Pro mě osobně první kaňkou na tomto TW byl nepříchod Fabregase. Mnozí mohou namítnout, že takového hráče nepotřebujeme, protože máme Özila, protože obecně máme kvalitní zálohu, protože potřebujeme posílit na jiných pozicích, Wengerův argument údajně byl, že máme v rezervě Zelalema a ten všem vyrazí dech, bla bla bla. Fabregas byl vzhledem ke svým statům a své kvalitě extrémně levné zboží, chtěl do Arsenalu, je to homegrown hráč, takže žádné starosti s kvótami, taková jsou fakta. Wenger celý život jde po value, tak zkrátka měl jít pro value i v tomto případě. Protiargumenty mi zde přijdou vágní:

1) Že máme Özila? Letitý problém Arsenalu jsou zranění, a ač tomu nový fitness coach může pomoct, hráči mají spíše nižší těžiště, hráči jako Jack vyloženě jdou do soubojů = stále se zranění budou objevovat, to je v dnešním fotbale naprosto normální. Özil se navíc doteď nebyl schopen adaptovat a po náročném WC opravdu nevím, co od něj čekat, minimálně je tu zde pro Wengera další možnost se vymlouvat na to, že neměl přípravu. Dalším protiargumentem bylo to, že Fabregas při přítomnosti Özila nemá kde hrát/Özil nemá místo při přítomnosti Fabregase. Zajímavé, že zde Fabregas není, ale Özil je stejně tlačen na levý kraj! Inteligentní hráči si vyhoví, naučí se spolupracovat, koneckonců i rotace je v každém velkoklubu normálním jevem, bohužel u Wengera ne. Wenger po Fabregasovi nesáhl a ten stejně jako 99,99% fotbalistů na klub, o kterém mluvil jako o svém druhém domově, nasral. A dobře nám tak.

2) Že máme kvalitní zálohu? O tom se poslední sezony, kdy si statisticky vytváříme méně příležitostí, v držení míče už nejsme ani zdaleka tak dominantní jako dříve, dá pochybovat. Dle jmen tady určitá kvalita je, zda-li je to top kvalita, o tom se dá diskutovat. Proč ji nepozvednout výš rozdílovým hráčem.

3) Protože potřebujeme posílit na jiných pozicích? Pro mě jediný zdravý argument a pokud bychom tak udělali, asi bych nenesl nepříchod Fabregase tak špatně, bohužel to se dle mě zrovna dvakrát nepovedlo, prakticky jsme pouze zalepili díry po odevších hráčích, což ale dohromady posílení týmu, který skončil na 4.místě, čili něco dělal špatně, není.

4) Protože máme v rezervě Zelalema?  Nevím, o frajerovi se mluví dva roky, ale v jeho věku už všechna světová esa fotbalové scény zkrátka hrála, mladý Gedion má místo toho ve svých 18ti letech odehraných pár minut za první tým. Jsem zvědavý, kolik toho odehraje za první tým v letošní sezoně, obávám se nejhoršího a v tom případě je takový argument přinejmenším podivný.

Od mého fňukání ohledně Fabregase rychle pryč, ale pozitivní nebudu. Druhou kaňkou je dle mě naprostá ignorace posílení defenzivy. OK, pokud Wenger není schopen udělat schopného DM, musí být schopen udělat adekvátního stopera a možnosti na trhu rozhodně byly. Nastasic by byl bez debat top nákup za top cenu, nabízelo se i mnoho jiných. Ono jít do sezony se šesti hráči na čtyři pozice je opravdu unikát, už loni jsem nesouhlasil s tím, že máme pouze tři stopery a měli jsme štěstí, že stabilní dvojice vydržela, stejně jako jsme měli štěstí, že vydržel Giroud po celou sezonu vpředu a nemuseli jsme se koukat na World class Nicka a „pouze snaživého a nic navíc“ Sanoga. Nicméně můžeme navrhnout, že Chambers tu roli trojky na stoperu zvládne. Dá se s tím souhlasit, na druhou stranu Wengerova vyjádření po Chambersově příchodu, že s ním počítá spíše do budoucna na DM, vzápětí začal na stoperu, vedl si tam dobře, Wenger je na Chamberse dotázán na tiskovce a řekne, že ho primárně kupoval na RB, ale že je rád za jeho univerzálnost. Neberte mě špatně, je dobře, že máme univerzálního hráče, který se opravdu jeví dobře na každé pozici, nicméně v některých případech je kvantita víc než kvalita, zkrátka do sezony jít se šesti beky nejde (Bellerina nepočítám, to je jen klasická nástrčka na střídačku, aby bylo možno zaplnit kvótu 7 lidí, ten jestli si zahraje, tak to bude pár zápasů). Protože představa, že v zimě hrajeme v obraně v sestavě Bellerin – Chambers – Monreal – Flamini je docela úsměvná. A ano, zranění čtyř hráčů back four zkrátka je reálné a osud se o to postarat může, jako se o to už postaral několikrát…

…Osud. Osud dokonce Wengerovi naservíroval na zlatém podnose ještě před koncem TW zranění Artety (tedy naší jedničky na DM) a Girouda (tedy naší jedničky na FW). O DM Wenger ale nemluvil vůbec a o FW pouze prohlásil, že má deset (naprosto průměrných) možností do útoku a to si dovolil tvrdit v době, kdy si zas já dovolím tvrdit, že hrajeme skutečně nejhorší fotbal za Wengerovy éry a samozřejmě nic z toho není náhoda. V tu chvíli jsem opravdu myslel na nejhorší. Wenger zareagoval na deadline day tím, že přivedl Welbecka (mimochodem ten by nedošel, pokud by se nezdařil příchod Falcaa na Old Shitford). Opět jsme tedy byli závislí na někom jiném, opět jsme nebyli schopní být dostatečně důrazní na trhu, přijít, položit peníze na stůl a přivést jedničku trhu. Naše počínání na trhu mě rozesmívá, protože se rok co rok potvrzuje, že jsme na trhu až druhořadí. Jedinou výjimkou je příchod Alexise, ten je samozřejmě nutno pochválit a ocenit board. Ovšem bolí, když po příchodech prvních hráčů Gazidis v rozhovoru pro ArsenalTV prohlašuje, že jde pokračovat v práci, protože to od nás na trhu zaručeně není poslední slovo. Najednou měsíc ticho a nikdo nikde. Nebylo to od nás poslední slovo no, přivedli jsme nechtěného Welbecka z United, hráče, který u nás momentálně pravděpodobně bude hrát jedničku. Přijde mi vtipné, že United jakožto tým, který skončil za námi, má třetího útočníka o level výš než my prvního útočníka. Přijde mi vtipné, že se v kvalitě v útoku můžeme poměřovat tak maximálně s Evertonem.

K Welbeckovi. Danny je pracovitý hráč, leč dle mého názoru průměrný. Neproduktivní, nezabiják, vysoké těžiště. Potřebuje podporu k tomu, aby dal gól. Sám si nic nevytvoří. Připomíná vám to něco? Ano, podobné věty totiž přesně slyšíme ve spojení s Giroudem, čili s hráčem, který je valnou většinou fans kritizován. Pochopil bych takový panic buy v zimě, v době, kdy se těžko dělá správný byznys. Ale léto u top klubů má být o něčem jiném, léto má být o vytipovaných posílách, ne o reagování na to, kdy se kde jaký hráč uvolní, protože už v tom klubu nemá místo. Welbeck je hráčem, který se Wengerovi může líbit, ale zabiják to není, bude pracovat pro tým. A opět to tedy bude pouze na zbytku týmu, jestli se konečně začne kolem hrota hýbat a pomáhat mu, doplňovat ho, nebo si budeme hrát fotbal vestoje, tak jak to poslední dobou děláme.  Můžete namítnout, že to vidím jako hurvínek válku, protože existuje něco jako pravidlo o Homegrown hráčích. Ale nevěřím tomu, že bylo těžké odpálit hráče jako Podolski, Coquelin, Arteta, koneckonců i třeba Campbell, protože AW s ním evidentně nepočítá a za rok bude jeho cena poloviční, a koupit za ně opravdovou top kvalitu. Jenže když my hráče, který v top zápasech hořel jako papír, zvolíme kapitánem a hráče, který se v top zápasech nestačil otáčet, zvolíme asistentem, je to těžké.

Tak, jak to na začátku TW vypadalo skutečně velmi pozitivně, to dle mě na konci skončilo dost rozpačitě. Suma sumárum kromě Sancheze jsme pouze zalepovali mezery po odevších hráčích, což mi přijde jako málo, zbytek týmu zůstal, přitom někteří hráči by vyloženě zasloužili vykopnout, pro blaho Arsenalu. Nejhorší na tom je, že pokud si vezmeme jména, která přišla, jeví se toto TW jako docela dobré i přes ignoraci příchodu defenzivně laděných borců. Bohužel pro nás i ostatní kluby nezahálely a buď mají konsolidovanější tým, nebo udělali dle mě ještě lepší byznys než my, doplnili tam, kde doplnit skutečně měli. A to nás staví do velmi obtížné pozice před nadcházející sezonou, což potvrzuje i způsob, jakým jsme sezonu začali. I ta podělaná Liga Mistrů, do které jsme se každý rok dostali víceméně v klidu, nám mohla utéct, protože naše výkonnost je žalostná a to se třetím týmem loňského ročníku turecké ligy. Turecké ligy. To by teprve byl kolotoč pro fans, kdybychom se museli koukat ve čtvrtek na Channel Five.

Má chvilka nasranosti a skepticismu se přiblížila ke svému konci, mějte se všichni fajn.

Tenista

Článek vyjadřuje osobní názory autora a nemusí se ztotožňovat s názory webu gunners.cz

 

Komentáře

 1. Wesleyborland (karma: 0) #1

  To Tenista

  Co se týče blogu, tak s hodně věcmi souhlasím, hlavně mě sere tvrdohlavost Wengera a to zejména co se týče nerotování hráčů a hlavně stavění pořád stejných hráčů forma-neforma. Navíc jsme pro soupeře tolikrát tak čitelní až to není hezký, změna taktiky, připravení na soupeře kolikrát hodně pokulhává. Viz. naposledy Leicester.

  A ano, pořád nám chybí ten jeden dva rozdílový hráči a DM, nebo alespoň CB přijít mělo, ale myslím, že jdeme správným směrem, sice pomalu, ale jdeme.

  Zajímavé by určitě bylo, jak by to vypadalo a hodnotilo se, kdyby ten Carvalho opravdu přišel, nebo Nastasič. Dle všeho to selhalo hlavně u hráčů. Podle mne problém je ten, že spousta kvalitních hráčů Arsenal nevidí jako ten TOP klub, který má ty nejvyšší ambice, tím se ale nestaneme ze dne na den, ale to, že jsme se posunuly z toho klubu, který rok co rok prodává hráče ze základní sestavy na klub, který potřebuje už jen doplnit o 2,3 hráče a může být tím TOP…

 2. Wesleyborland (karma: 0) #1

  To Leito CZ a Tenista
  S čím, ale zásadně nesouhlasím, je příchod Fabregase. Je mi jedno, že byl za dobrou cenu, je mi jedno, že by momentálně asi byl platnější než Ozil. Příchod Fabregase by všechny ty hodnoty, kterých se Arsenal drží, zničil. Prostě Fabregas si zavřel dveře sám, tím zbabělým odchodem, kde přistoupil i na snížení platu, proč ne u nás? A protpo, jak by k tomu pak ostatní hráči přišli?

  Když to přeženu… to by si takový Ramsey třeba mohl říct, tak co půjdu to zkusit do Bayernu, když to nevyjde, Arsenal si mě zase koupí zpět.

 3. DaemonAllburn (karma: 0) #1

  [quote name=“Tenista“]
  budu se opakovat, ale můj názor je, že nežijeme na začátku minulého století, kdy fungovaly víceméně gentlemanské dohody. Doba je tvrdá, bezohledná a to platí i ve světě fotbalu, kde se kromě výše zmíněného taky točí nechutný množství peněz. [/quote]
  Nechcem tu prehnane filozofovat, ale ti ludia zo zaciatku minuleho storocia, ktori vraj dodrziavali gentlmanske dohody, tie dohody veselo porusovali, az to dospelo do svetovej vojny. Takze neviem, ktora doba bola tvrdsia, to je len taka naivna idealizacia, ze volakedy bola lepsia doba a teraz zijeme v predizbe pekla. A zaroven na tuto vyhovorku na tvrdu dobu som uz alergicky, je to totiz typicke ospravedlnenie ludi, co nemaju dost charakteru na to, aby dodrziavali zasady (taka bola doba, musel som robit agenta stb, aby sa rodina mala lepsie…). To samozrejme nemyslim vobec osobne, ludia proste podvedome zacnu preberat vela veci, ktore im stale omielaju a o Tenistovi si urcite nemyslim, ze by nemal charakter, len pouzil velmi zly argument. Ziadna doba totiz nie je taka zla, aby moralni ludia zabudli na zasady, dokonca ani druha svetova vojna nebola taka zla, to by asi dopadla inak.
  Takze ak ma Wenger svoje zasady, ktore dodrziava aj napriek tomu, ze v porovnani so vsetkymi tymi zralokmi posobi ako latimeria divna, a tie zasady su moralne (minaj len tolko, kolko zarobis; dodrziavaj fair play; maj dobry vztah k ludom, s ktorymi pracujes), tak podla mna nie je spravne mu to vycitat. A ono v zivote plati, ze rychla cesta hore nebyva ta spravna, taky Ikaros by nam o tom porozpraval svoje. A s pomalsou cestou to byva tak, ze nie vzdy dobre vidite ciel, takze to vedie k pesimizmu. Ten ja nikomu nezazlievam, len vravim, ze hoci to teraz nevyzera najlepsie, onedlho moze byt vsetko inak, ako fanusikovia Arsenalu s tym predsa musime mat vela skusenosti.

 4. jannes (karma: 0) #1

  Väačšina z vás čo to tu tak čítam normálne nechápem.. vy by ste tu ozaj chceli Fabregasa? To nemyslíte vážne.. aj keby bol zadarmo! Na jednej strane Tenista tu píše o tom, že na trhu hráme druhé husle či čo a kúpime nechceného Wellbecka.. ale to, že by sme zobrali nechceného rozmaznaného Fabregasa by už bolo v poriadku? Na mieste kde ho ani nepotrebujeme? Väčšina z vás ste tu neskutoční pokrytci normálne nechápem.. To že je pred zápasom Ozil napísaný na ľavom krídle tak to znamená že tam bude hrať celý zápas? Haló..
  A trošku sa na to pozrite reálne kriste.. my sa nemôžme porovnávať s takým city alebo čelskou alebo inými takýmito tímami, oni nás proste preplatia a tak to je.. a tie vaše jak to tu nazývate „záplaty“ čo prišli tak to je tiež nič? Ospina, Debuchy, Chambers.. priemerný hráči podla vás? Normálne sa mi chce grcať miestami..

  Má chvilka nasranosti a skepticismu se přiblížila ke svému konci, mějte se všichni fajn.

 5. gOOner99 (karma: 0) #1

  [quote name=“stiba“]

  fabregas:
  5) Vykašlal se na klub, utekl od rozdělané práce, trapně se vymlouval na domov (kde vydržel jak dlouho? 😆 ) a teď si zahlásí, že se chce vrátit a AW se z něj má zbláznit?
  I kdyby byl nej hráč na světě, tak s takovýmto přístupem bych ho nechtěl ani zadarmo.

  Jo jiná by byla kdyby sklopil uši, všem se omluvil, přijal nižší plat

  je pekne pozerat na moralnu stranku veci ale to nam titul v PL neziska…
  je treba predovsetkym pozerat na prospech klubu a fabregasov impact by bol neskutocny… ako napisal tenista, zaloha je ok, ale nie je to co byvalo ani zdaleka, futbal najkrajsi na ostrovoch nehrame uz par rokov.
  narozdiel od ozila,ktory sa stale neadaptoval a vobec nehra ako 50m hrac, tak fabregas sa u smolkov hned od prveho matchu zaradil medzi najlepsich hracov a my sa mozme len pozerat ako chelsea valcuje…

 6. egooners (karma: 0) #1

  [quote name=“mc1897″][quote name=“egooners“]
  Keď sa v interview Hartson spýtal Aarona ako by sa charakterizoval jedným slovom, tak povedal humble. To znamená skromný/ pokorný a to vôbec nie sú vlastnosti pre kapitána.[/quote]
  Fiiiha, a na toto si ako dosiel.. ? To ma fakt zaujima ? Obavam sa ze nepochopil co chcel chlapec asi povedat.[/quote]
  https://www.youtube.com/watch?v=IyQ8brqvdWo
  Nech sa páči, tak mi to prosím vysvetli.

 7. gOOner99 (karma: 0) #1

  [quote name=“jannes“]Väačšina z vás čo to tu tak čítam normálne nechápem.. vy by ste tu ozaj chceli Fabregasa? To nemyslíte vážne.. aj keby bol zadarmo!

  Má chvilka nasranosti a skepticismu se přiblížila ke svému konci, mějte se všichni fajn.[/quote]

  prave preto ze nemozme financne konkurovat chelsea sme mali fabregasa kupit. Lebo to bola jedna z mala moznosti kedy sme mohli.

  snad sa mylim a fabre dalej celzu tahat nebude, ale zatial to vyzera ako ich najlepsi nakup vdaka ktoremu ich hravyzera snad 1.x fakt dobre a ich vela odbornikov pasuje na titul.

  ja to vidim nie len ako vedome neposilnenie nasho kadra,ale aj ako vedome posilnenie kadra konkurenta.

  priznajme si to, fabregas by bol v nasej zalohe najlepsi hrac, tak reci ze by u nas nemal miesto su mimo misu

 8. gooner253 (karma: 0) #1

  S niektorými vecami súhlasím (napr. Arteta, Ozil) a s niektorými zase vôbec (napr. len zalepili diery? Tak mimochodom Debuchy je lepší ako Sagna). Väčšina toho, čo autor vyprodukoval v článku je podľa mňa značne ovplyvnená zlým štartom do sezóny. Keby dáme CP 4-1 a Jack dá gól ako minulý rok proti Norwichu tak nikto ani nepípne. Takto sa tu konštante nadáva už minimálne dva týždne….Si choďte vyvetrať hlavy a dajte im trochu času. Tú krátku prípravu tu podľa mňa dosť cítiť a nie len na AFC ale aj na iných tímoch snáď len s výnimkou tých modrých…

 9. killerhammer (karma: 0) #1

  Nekúpiť Fabregasa je podľa mňa obrovské Wengerove rozhodnutie.

  Nekúpil ho lebo je tu Ozil.

  Môj názor je, že by mohli hrať u nás obaja aj v zápase (Fabre CM a Ozil AM) alebo rotovať.
  Zabili by sme ale Aarona a Jacka už úplne.

  Len čas ukáže, či sa Boss rozhodol správne !
  Ja tipujem už teraz, že nebolo správne 🙁
  Už v lete som to napísal, keď bola možnosť ho získať a Gazidis prehlásil, že nebudeme do tímu kupovať hráča na vyriešenú pozíciu.

  Škoda, lebo už minulé leto sa špekulovalo o možnosti, že sa Fabregas vráti (keď ešte nebol kúpený Ozil).
  Vtedy ako začínala sezóna na konci TW raz na tlačovke Boss povedal, že má informáciu od Fabregasa, že zostane v Barcelone (určite si spomeniete, novinári písali, že prestupuje do Účiek 😆 ), následne sme kúpili Ozila.
  Fabregas ostal ten rok v Barcelone a potom ho kopli do zadku :-*

 10. gooner253 (karma: 0) #1

  @ [b]killerhammer[/b] ja si myslím, že bola chyba, že AW kúpil Ozila. Ak by tu nebol Ozil máme tu Fabreho. Ja som mal Ozila vždy rád a chcel som ho už keď išiel zo Schalke preč ale proste ak nebude sám Mesut tvrdo makať tak sa v PL proste nepresadí a je len otázka času dokedy s ním bude mať tréner strpenie. On viac menej nebráni ale v Pl je to v niektorých prípadoch nevyhnutné viď. Colemanov gól. Nehovoriac o tom, že aj smerom dopredu zaostáva za očakávaniami. Proste zatiaľ Ozilovi neverím aj keď mal veľmi svetlé momenty. Ďalšia vec ale je, že skutočne nerozumiem Wengerovi prečo ho pchá na krídlo?!?!

 11. T.R.C. (karma: 0) #1

  [quote name=“gooner253″]@ [b]killerhammer[/b] ja si myslím, že bola chyba, že AW kúpil Ozila.![/quote]

  To už je slušnej nevděk! Loni si AW beztak líbal nohy za přestup Özila (ostatně jako 99,9% z nás) a teď tu tvrdíš, že ho neměl kupovat. Tohle už je vážně na hlavu. Jak mohl asi AW vědět, že bude mít možnost za rok koupit Cesca? Buďme rádi, že přišel, protože bez něj bychom ještě teď čekali na nějakou trofej. Navíc si myslím, že Özil půjde výkony ještě hodně nahoru.

 12. gooner253 (karma: 0) #1

  @ [b]T.R.C.[/b]
  1. líbal nohy? ako ty môžeš vedieť čo som ja robil pred rokom? Ked prišiel Ozil bol som šokovaný (pretože sme ho nepotrebovali) ale zároveň aj milo prekvapený.
  2. aj keď pár mesiacov hral dobre, čakal som, že svoj štýl hry trošku prispôsobí PL – to sa dúfam postupom času aj stane 🙂
  3. nachytal si ma na hruškách lebo keď som to písal som zabudol asi na to najpodstatnejšie ohľadom Ozilovho pretupu -> Obrovský psychický boost pre hráčov, fanúšikov, celý klub a veľký signál pre svet, že ak AFC niekoho chce môže si ho dovoliť.

  PS: nie som až taký nevďačný ako si myslíš a ako to možno vyznelo. Ozil je tu takže jediné čo mi/nám zostáva je veriť, že v tejto sezóne pôjde ako píla 🙂 Tento tým má obrovský potenciál teraz to už bude hlavne na AW, či z toho odkáže dostať maximum alebo bude hrať týždeň čo týždeň tá istá 11ka..

 13. Naki2222 (karma: 0) #1

  Takmer vždy súhlasím s killerhammer-om, ale v otázke Fabregasa a Ozila určite nie…
  Prestup Cesca (za pár kaček- koľko % ńám doteraz Barca za neho zaplatila???), posledný rok maród a tam zrazu zdravý ako rybička.
  Bral som to ale tak že je to jeho domov, niečo čo opustil a má túžbu vrátiť sa (prečo sa Nasri nevrátil do Marseile??? :-D), čo tam ale bolo okolo toho boli nechutnosti, proste sme pre neho boli väzenie!!!
  Odišiel a my sme tápali, 8:2 na MU a tak…
  Zrazu bol ale nechcený a potrebovali sa ho zbaviť… Neviem presne koľko tam bolo to predkupné právo, ale je možné že jeho nenažranosť ohľadom platu, pozície v týme donútila Bossa nekúpiť ho. Pretože ísť do Chelski??? a opisovať ako ten hajzlík je človek na úrovni, podobnosť s van Pussym náhodná…??? Na to sa treba pozrieť, nečakal na lepšie, proste začiatok leta a podpis Chelski…

 14. Naki2222 (karma: 0) #1

  Ozil mal pár dní pred koncom prestupky, PSG malo veľký záujem, ale podpísal po rozhovore s Bossom práve nám…
  V Anglicku sa dáva min. pol roka na aklimatizáciu, on nedostal nič (tak ako Di Maria v MU teraz), [b]na začiatku rozdieľový hráč, teraz zase sráč[/b]…
  On je komplikovaná povaha, ale len to že nemá štýl bijca neznamená že pre tým nie je dôležitý… Nehľaďme na peniaze, ten boom okolo neho nám priniesol možnosti aké sme si nedokázali predstaviť.
  Skôr si myslím, že Cazorla, Poldi išli s formou tak dole, že sa nemal o koho veľmi oprieť… Médiá ho bijú za to že zostudil ich zem vo finále 21-ročných a v kombinácií s Arsenalom, ako klubom s francúzskym manažérom to má dosť ťažké…
  Neobhajujem jeho výklusy, ale on nie je krídelník a nikdy nebude…
  V tomto Boss proste ide proti prúdu ako vždy a pretvára hráča na niečo čo nie je (Bendtner krásny príklad)…
  Bez Ozila by nebola žiadna trofej, nebol by tu Sanchéz atď… 30M s Pumou???…

 15. smeta (karma: 0) #1

  Někde bych s tebou souhlasil, někde ne. Třeba mi přijde, že o Wellbeckovi říkáš, že jsme jen čekali jak to dopadne a jestli náhodou nebude volný, že je to „odpad“, protože byl už v M.U. nechtěný… stejně bych nechtěný loni Ozil, letos Fabregas a Di Maria, taky „odpady“ a jak se po nich zaprášilo. Nechci Wellbecka vychvalovat a ani zatracovat, až čas ukáže jaký přínos pro nás bude mít.

  K Zelalemovi, mohl by jít někam hostovat, nejlépe do Anglie, to samé Campbell. Pokud se nepletu, tak v Anglii by na hostování mohli jít, přece kolikrát zmizí nějaký náš hráč na 1-3 měsíce někam hostovat, tak by mohli i oni.

  A ta obrana a DM? Snad budou všichni fit, ale nikde není psáno, že by jsme tam případně mohli posílit ještě i zimě, uvidíme no..

 16. Naki2222 (karma: 0) #1

  Odchádzať keď sme v bahne a prísť prakticky na novú pažiť je rozdieľ… Fabre bol kapitán, neviem ako by prijal pozíciu len ďalšieho hráča v poli…
  Príde ale čas keď ho aj Mou odhodí ako starú handru, najskôr ho ale vyšťaví čo to pôjde…
  Wellbeckovi som strašne rád, myslím že je to hráč čo rýchlo zapadne do týmu a nezdá sa mi že by mal byť problémový ako napr. Ballo…, aspoň som nič také nečítal…
  16M je cena ktorá sa neodmieta, Live strieľa na náhodu, my sme sa trafili do čierneho…
  [b]Nechali si Younga, Valenciu a predali Wellbecka 😀 Blázni!!![/b] išlo len o prachy na zalepenie Falcaovej mzdy…

 17. SwebI (karma: 0) #1

  Toto hodnotenie by som pouzil v pripade,ak by Arsenal (pokracujuc v doteraz katastrofalnej hre) skoncil na konci sezony na 4 mieste,pripadne horsie.Nasledne by sa za hlavny dovod dalo oznacit zle transfer window a odovodnenie Tenistu.

  Avsak dovolim si povedat,ze na zaciatku sezony je takato kritika neopodstatnena. To mozeme hodnotit az po ukonceni sezony.Podla mojho nazoru zbytocne vzplanute vasne

  Pri vytazenosti Wellbecka v ManU ho proste nemozes hodnotit objektivne.Anglicku reprezentaciu by som vynechal,pretoze ta hra ako celok katastrofalne uz roky

 18. Boby (karma: 0) #1

  Tenista-chápem Tvoje rozčarovanie,a určite zasahuje každého z nás,ale keďže sme každý iný,má každý z nás iný uhol pohľadu,iný prah trpezlivosti,či iný level hodnôt…bohužiaľ,napriek jeho nespornej kvalite,je pre mňa „nehodnota“ správania sa Cesca k Arsenalu,priamo úmerná hodnote gesta Daniela Aggera k svojmu klubu…tiež mi rozum hovorí-chyba,ale nevera sa neodpúšťa,preto to AW nezazlievam,a napriek jeho chybám,sa jeho kvalita pozná,až keď v Arsenale skončí…po odchode SAFa,zostali Účka v sračkách,a hlavne po tomto TW v Účkach,sa znížil kredit tohto klubu,aj v očiach ich samotných fans…takže Welbecka nepovažujem za fail,a verím,že AW netrpí demenciou,a má plán,kým zastreší aj ostatné „horúce“ fleky…čo ma mrzí najviac,je spôsob našej hry,ktorá sa vzdiaľuje prívlastku pekná…máme právo na svoj názor,ale Bossom je AW,a ja sa teším na jeho knihu,kde nám to snáď raz všetko vysvetlí…

  …hmm,bulvár nás spája s Yepesom…

 19. eDick (karma: 0) #1

  [quote name=“Tokero“]Tento blog by bolo super doporučene poslať na adresu klubu alebo ešte lepšie AW domov 🙂

  Možno by mu to pomohlo 🙂

  + blog o taktike a postavovaní hráčov na ich prioritné posty :))[/quote]
  Ja raz len nepochopim, preco je slovensky a cesky futbal na takej urovni akej je, ked len na gunners.cz su stovky skautov, taktikov, manazerov a neviem este coho v jednom. To si naozaj myslis, ze v Arsenale nikto nevie nic o taktike alebo co?

 20. Tokero (karma: 0) #1

  [quote name=“eDick“][quote name=“Tokero“]Tento blog by bolo super doporučene poslať na adresu klubu alebo ešte lepšie AW domov 🙂

  Možno by mu to pomohlo 🙂

  + blog o taktike a postavovaní hráčov na ich prioritné posty :))[/quote]
  Ja raz len nepochopim, preco je slovensky a cesky futbal na takej urovni akej je, ked len na gunners.cz su stovky skautov, taktikov, manazerov a neviem este coho v jednom. To si naozaj myslis, ze v Arsenale nikto nevie nic o taktike alebo co?[/quote]

  Nie ide o to ci to vie aj Wenger a myslel som to hlavne ako srandu 🙂

 21. PakoKun (karma: 0) #1

  No vicemene se vsim v blogu souhlasim.. mozna az na nazev..

  Je to spise polemika nad soucasnou situaci klubu nez nad timto TW..

  Prisel Debuchy, Chambers, Sanchez, Welbecck..

  2 skvely defenzivni hraci, kteri navic svou kvalitu potvrdili hned od zacatku sezony.. s tim ze Chambers je skvely univerzal..

  Sanchez, hrac ktery dokaze zahrat dobre na hrotu i na kridle, ikdyz kridlo je mu typologicky blize.. hlavne neunavny pracant..

  A Danny, no rekl bych velka neznama, muze se stat ze zazari a predci Falcaa a nebo ze si skoro nekopne a bude to propadak a panicbuy 😀

  Kazdopadne prestupove obdobi bych hodnotil 8/10, nebot privedli jsme 2def hrace ktere jsme potrebovali (sympataky dobre kvality) a hrace ktery muze hrat na hrotu i kridle

  Samozrejme souhlasim mame mezery, kvalitni DM a zabijak do vapna proste chybi a nemyslim ze bez toho zvladnem titul v PL, ale jsme konkurence schopni :))

  COYG!!

 22. Pulec (karma: 0) #1

  [quote name=“Jaycob“]Jsme konkurence schopní, ale na titul to není, tak jdeme slavit, opět jsem se nikam neposunuli.[/quote]

  Pokud si myslis, ze jsme se nikam neposunuli, tak se podivej na soupisku loni a letos. Ano hraci odesli, ale dokazali jsme je nahradit. Neprislo DM, ale jeho prichod snad necekal nikdo. Podivej se na financni situaci klubu, kolik jsme treba letos utratili za posily. Oproti minulym sezonam je to o 30-40mL vic… A ted nejdulezitejsi, mame dokonce o FA Cup a CS vic na konte. Je jednoduchy placnout nejakou hloupost, ale je lepsi k tomu i dodat neco navic…

  http://www.transferleague.co.uk/premiership-transfers/arsenal-transfers.html

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.