AW o Costovi, Contem a Mourkovi

Arséne Wenger na tiskovce před největším domácím zápasem sezóny hovořil s novináři o tématech, která v posledních dnes plnily přední stránky místního tisku.

o tom, jak se vypořádat s Costou…
Nejlepší způsob, jak jej zvládnout, je zůstat naprosto klidný a chladnokrevný, soustředit se na hru a nereagovat na něj. Pokusit se vymazat jej a jeho kvality ze hry. Musíme být odhodlaní, ale zároveň musíme respektovat pravidla hry a nenechat se vyprovokovat. Loni jsme na Chelsea měli trochu smůlu, protože jsme hráli v desíti za červenou kartu, která byla stejně nakonec anulována. Ve druhém zápase jsme si červenou zasloužili, protože nás Costa nachytal a předvedl skvělý náběh.

o Antonio Contem…
Vede se mu dobře, on i jeho tým začali sezónu velmi dobře. Poté sice trošku klopýtli se Swansea a samozřejmě odehráli velký zápas proti Liverpoolu, který prohráli. Liverpool má ale silný start do sezóny, dobře začal první půli, ale ve druhé se Chelsea dokázala dostat zpátky do hry, takže si myslím, že si vede skvěle.

o komentářích Mourinha…
Podívejte, nečetl jsem tu knihu, ve které to vyšlo, a rozhodně si ji číst ani nebudu. Nemůžu to nijak komentovat. Mluvím o fotbale a to je vše. Nesnažím se něco ničit, nikdy. Snažím se být spíše konstruktivní a nemůžu to nijak okomentovat, protože se soustředím na zítřejší zápas a na hru, kterou chceme předvést.

Nechci to nijak obzvlášť komentovat, protože hrajeme proti Chelsea. Nemám s nikým osobní spory, respektuji každého a nemyslím, že druhé týmy příliš komentuji.

Nemá to nic společného s naším zítřejším zápasem. Osobně se soustředím na dobře odvedenou práci a respektování všech ostatních.

zda si budeme muset nyní počkat na jeho knihu…
Nevím, možná jednoho dne sepíšu knihu, ale ještě na to nejsem připravený.

/arsenal.com/