Balogun o životě na hostování

Arsenal Media nedávno vyrazili do Francie, kde zažívá úspěšné hostování 21letý útočník, Folarin Balogun.

o odchodu do Reims…
Myslel jsem, že to bude dobré pro můj rozvoj, správná výzva. Chci bojovat (o ty nejvyšší příčky), je toho předemnou ještě spoustu.

o změně manažera v průběhu jeho hostování v Reims…
Krátce po mém příchodu sem Reims změnilo manažera. Novým manažerem se stal Will Still. Nemuseli jsme přivést náhradu zvenčí. Někoho koho nikdo neznal, všichni Willa znali, takže to dost pomohlo. Vytvořil v klubu příjemné prostředí. Pro mě bylo obzvlášť důležité, že jsem po příchodu z Anglie mohl s manažerem mluvit ve svém jazyce, takže jsem snadno pochopil co po mě chce. Takže to bylo dobré.

o Willu Stillovi…
Čas od času se mi dostane pod kůži. Pokud mu chci „zavřít hubu“ musím skórovat. Takže myslím, že to je pro mě přínosné. Mám s ním dobrý vztah.

krátký pohled na jeho skříňku v Reims, kde má svou fotku v dresu Arsenalu (video)

o předsezonní tour a konverzaci s Artetou…
Minulý rok jsem s A-týmem vyrazil na tour do Ameriky. Bohužel jsem si tam vůbec nezahrál, takže jsem byl trochu frustrovaný. Je to jedním z mých snů, hrát zápas za první tým.
Nadruhou stranu jsem musel vidět věci realisticky. Mluvil jsem s Mikelem a on mi nabídl několik možností. Společně jsme se rozhodli, že nejlepší pro mě bude vyrazit do Francie.

o představení v Reims…
Myslel jsem si, že jsem jen další z hráčů, kteří přišli pomoci týmu. Stejně jako další hráči na hostování. Ale pak, když jsem viděl to oznámení a reakci, říkal jsem si, že to něco znamená. Pak jsem si uvědomil, že se ode mně očekává pravděpodobně trochu víc, než od ostatních hráčů. Bylo to něco, na co jsem si musel zvyknout, ale co jsem si na druhou stranu užíval.
Věděl jsem, že to nebude snadné, že budeme muset bojovat a každý zápas bude náročný. Říkal jsem si, že to bude dobré pro můj rozvoj a dobrá výzva. Taky jsem si uvědomoval, že je to Ligue 1, jedna z top5 soutěží v Evropě. Věděl jsem, že je to velká výzva, zároveň jsem si ale věřil, že to zvládnu.

o Arsenalu…
Spousta lidí už možná zapomnělo, že jsem stále hráč Arsenalu. To co s týmem udělal Mikel Arteta je úžasné. Samozřejmě jsem teď plně soustředěný na Reims, chci lidem dokázat, že to nebyla náhoda, nebo štěstí, ale že si mohu tuto výkonnost udržet dlouhodobě.
Lidé často daleko více zpochybňují dobré výkony. Zvládne to? Dokáže si tu výkonnost udržet? Když jsem sem přicházel, asi jsem neočekával, že budu v této situaci, ale je skvělé v této situaci být. Musím pokračovat dál.

Na pár otázek ohledně Baloguna odpověděl i manažer Reims Will Still.

o Balogunovi…
Ihned pochopil, že musí do týmu zapadnout a porozumět co od něj tým očekává. Zároveň musel velice tvrdě makat. Umí dát gól levou nohou, pravou nohou… od první chvíle ukazuje čeho je schopen, svoje kvality.
Jeho klid v zápase s PSG, to jak vstřelil vyrovnávací gól, ukazuje jaký ohromný talent v něm dřímá. Je to tichý kluk, ale když mluví, dává to smysl, je chytrý a jeho srandičky taky stojí za to.

o Balogunových cílech když do Reims přišel…
Na začátku sezóny jsem byl asistent trenéra. Vedení přišlo někdy v polovině Srpna s tím, že přivedou Baloguna. Sedli jsme si a měli otevřený rozhovor jaké jsou naše prvotní cíle. Flo řekl, že jeho cílem je co nejdřív skórovat 10 gólů. Pak, když vstřelil desátý gól, sedli jsme si znovu a pobavili se co bude dál. Myslím, že jeho další cíl je 20.

Zdroj: /arsenal.com, arsenalbuzz.com/