Ben White podepsal novou dlouhodobou smlouvu

Ben White podepsal s klubem novou smlouvu a zavázal tak svoji budoucnost s Arsenalem.

Od svého příchodu z Brighton & Hove Albion v červenci 2021 se Ben stal klíčovým hráčem týmu. Nastoupil ve všech soutěžích ve 122 zápasech. Během tří sezón na severu Londýna Ben ukázal svou všestrannost, když první sezonu hrál ve středu obrany a poté se plynule přesunul na pozici pravého obránce, kde v minulé sezóně nastoupil v každém zápase Premier League.

Náš 26letý obránce je známý svým významným přínosem na obou koncích hřiště, což v posledních týdnech podtrhl svým gólem při vítězství na hřišti Sheffieldu United – 10 000. v naší historii – a dvěma asistencemi při domácí výhře 2:1 nad Brentfordem minulý týden. Od lednové přestávky, kdy jsme v deseti zápasech inkasovali pouhých pět branek, je Ben nepostradatelným hráčem.

Ben strávil začátky své kariéry v Brightonu, kde debutoval v 18 letech, a poté strávil cenný čas na hostování v Newport County v League Two, Peterborough United v League One a Leedsu United, kde ve vítězném týmu Championship 2019/20 získal cenu pro nejlepšího mladého hráče klubu.

Sportovní ředitel Edu řekl: „Jsme velmi rádi, že jsme s Benem uzavřeli novou dlouhodobou smlouvu. Od chvíle, kdy k nám Ben přišel, je jeho přínos a nasazení velmi vysoké. Naši fanoušci ho milují, my ho milujeme a těšíme se, že si Benovy výkony budeme moci užívat i v dalších letech.“

Manažer Mikel Arteta dodal: „Je to skvělá zpráva, že Ben věnuje svou budoucnost klubu. Ben je pro nás klíčovým hráčem, špičkovým profesionálem s vítěznou mentalitou a jedním z těch, kteří jdou každý den příkladem. Benovy schopnosti, odhodlání a pozitivní přístup jsou velmi důležité. Má skvělý charakter. Všichni se těšíme na další spolupráci v příštích letech.“

arsenal.com