Blog: Pád kapitána Aubameyanga

aproti manažerskému stolu v kanceláři Mikela Artety v London Colney je stěna s policemi. Je to místo vyzdobené upomínkovými předměty a fotografiemi úspěchů a mezi nimi je umístěna dokonalá mini replika stříbrného poháru získaného ve jménu Arsenalu. Byl to dárek od kapitána, vítěze zápasu, nejlepšího střelce toho léta ve Wembley. Pierre-Emerick Aubameyang si objednal sadu reprodukcí FA Cupu a Community Shield, aby je mohl darovat každému členu týmu a zúčastněným zaměstnancům. To ocenili všichni, včetně Artety, který si tehdy od svého útočníka nemohl přát o moc víc jako příklad.

Po necelém roce a půl je tento vztah napjatý téměř k prasknutí. Poté, co byl Aubameyang o víkendu kvůli disciplinárnímu prohřešku vyřazen z kádru pro zápas se Southamptonem, Arteta a Arsenal nyní dvaatřicetiletého hráče zbavili kapitánské pásky.

Události nabraly rychlý spád poté, co se Aubameyang ve středu nevrátil z výletu do Francie, jak bylo dohodnuto. Vzhledem k rostoucímu počtu případů onemocnění COVID-19 Arteta již dříve týmu oznámil, že veškeré cesty do zahraničí jsou zakázány. Aubameyangovi byla udělena zvláštní výjimka, protože jeho matka trpí zdravotními problémy, jednalo se o malé cestovní čtyřiadvacetihodinové okno. Po udělení této výjimky útočníkovi, byla zpráva, že se přesto vrátil pozdě, přijata obzvlášť špatně.

Po vítězství nad Southamptonem měl první tým v neděli volno. V pondělí byl Aubameyang požádán, aby se hlásil v London Colney na jednání s klubem. Učinil tak sám: kvůli protokolům COVID-19 ho nedoprovázeli zástupci ani rodinní příslušníci.

Nejprve se Aubameyang setkal s technickým ředitelem Eduem a výkonným ředitelem Vinaiem Venkateshamem a poté s Artetou. Manažer od té doby zdůraznil, že je důležité s hráčem probrat záležitosti „z očí do očí“. Obě schůzky byly poměrně krátké, a právě na tomto druhém setkání s Artetou se řešila otázka kapitánství. Manažer hovořil z pozice síly: podpora jeho postoje sahá až do nejvyšších pater klubu.

Pro Aubameyanga to byl značný šok. Rodina je pro něj důležitá. Jeho matka žije v Lavalu (na půl cesty z Le Mans do Rennes), odkud není přímé letištní spojení do Londýna. Cestovat tam a zpět během jediného dne s potřebným testováním COVID-19 byl složitý úkol – dokonce i s pomocí soukromého tryskáče.

Arteta včera na tiskové konferenci hovořil o obrovském pocitu „smutku“. Pro hráče a manažera, kteří spolu prožili několik vrcholů, muselo toto ostré střetnutí připomínat rozvod.

Aubameyang odcházel z pondělních schůzek s jasným pochopením záměru Arsenalu odvolat ho z pozice kapitána – ale teprve když se to v úterý oficiálně potvrdilo prohlášením klubu, mohla se realita naplnit. Téměř současně se to dozvědělo i mužstvo prvního týmu na týmové poradě na tréninkovém hřišti. Náladu to nijak zásadně nezměnilo. Zkrátka a dobře, fotbalisté se stále soustředí na další zápas.

Arsenal rozzlobilo, že se Aubameyang nevrátil z Francie v dohodnutém termínu, ale ze znění jejich prohlášení je jasné, že se nejedná o ojedinělý incident: „Po svém posledním disciplinárním přestupku z minulého týdne Pierre-Emerick Aubameyang již nebude naším klubovým kapitánem a nebude zařazen do výběru pro středeční zápas proti West Hamu United. Očekáváme, že všichni naši hráči, zejména náš kapitán, budou pracovat podle pravidel a standardů, které jsme si všichni stanovili a odsouhlasili.“

Arteta na tiskové konferenci také slovně označil poslední události za „poslední incident“ s hráčem.

Tento trest se tedy zdá být kumulativní. Loni na podzim The Athletic odhalil, že Aubameyang byl potrestán za to, že před zápasem Evropské ligy neabsolvoval test na COVID-19. V únoru 2021 mu byly „připomenuty povinnosti“ poté, co porušil předpisy týkající se COVID-19, aby si nechal udělat tetování. V březnu pak zůstal na lavičce náhradníků poté, co se pozdě hlásil na severolondýnské derby.

Tato nejnovější indiskrétnost je čtvrtá, která se dostala na veřejnost, ale i tak se chápe jako součást širšího vzorce chování. Aubameyangovy obvyklé problémy s dochvilností překračují hranice nedisciplinovanosti. Když ostatní hráči dodržují kodex chování, je nezbytné, aby ho dodržoval i kapitán. Pro některé byl výlet do Francie poslední kapkou.

Aubameyang je v určitých kruzích klubu velmi oblíbenou postavou, ale i mezi těmi, kteří ho obdivují, se objevily otázky ohledně jeho vhodnosti pro funkci kapitána. Někteří lidé blízcí Arsenalu měli za to, že jeho jmenování bylo v první řadě chybou. Aubameyang není dobrý řečník. Místo toho se od něj očekává, že půjde příkladem – a v poslední době tyto standardy sklouzávají.

Není také přirozeně nakloněn širší odpovědnosti za tuto funkci. Fanoušci si možná všimli, že v letošní sezoně byly z oficiálního programu Arsenalu na den zápasu vypuštěny kapitánské poznámky. Částečně to bylo proto, že kapitán Aubameyang byl stále nespolehlivější, pokud šlo o poskytnutí času na příspěvek do této rubriky. Tyto stránky byly nyní nahrazeny rubrikou „Oficiální hlas“, v níž se fanouškům vyjadřují další významné osobnosti klubu.

Aubameyang nicméně zdědil pásku na ruce za neobvyklých okolností, když ji v listopadu 2019 odebral předchozímu kapitánovi Granitu Xhakovi. Tehdy byl útočník téměř standardní volbou: o tuto roli si neřekl. V poslední době se kapitánství začalo jevit jako prokletí.

V šatně zůstal důležitou a vlivnou osobností. Spoluhráči mu byli vděční za roli, kterou sehrál při organizaci společného jídla a večírku 9. listopadu. V nejlepších chvílích zůstává bouřlivou, pozitivní a společenskou osobností.

Je to méně než čtyři týdny, co Arteta v předzápasovém rozhovoru chválil jeho přístup. „Nikdy jsem neviděl Aubu vysílat to, co teď,“ řekl manažer Arsenalu 25. října. „Kromě gólů vidíte, jak běhá, s jakým cílem presuje míč, a když ho přebírá, jeho pohyb, jeho propojení hry, jak vede hru? Prostě to všechno skvěle zapadlo. Dávám přednost tomuto Aubovi, kdy si uvědomuje, že jeho role musí jít daleko za běžný rámec.“

Buď se Arteta spletl, nebo to, co „zapadlo“, mezitím už zase vypadlo. Převažující dojem z Aubameyanga je takový, že ačkoli je možné tvrdit, že je špatným kapitánem, rozhodně není špatným člověkem.

Thomas Tuchel vedl Aubameyanga v Borussii Dortmund, kde se také potýkal s dochvilností. Minimálně jednou byl formálně potrestán, ale většinou se našly způsoby, jak situaci zvládnout. Pokud se měl tým sejít v 11 hodin, jednoduše Aubameyangovi řekli, že schůzka začíná v 10.45 hodin. „Za dva roky nevynechal jediný trénink,“ vysvětlil letos Tuchel. „Možná přišel o pět minut později, to se u něj může stát, ale pokud to udělá, spěchá, má výmluvy, omlouvá se, a ještě má úsměv na tváři. To je on a je těžké se na něj zlobit. Má velké srdce.“

Takové drobné přestupky se dějí ve všech šatnách. Možná by zkušenější manažer, než je Arteta, našel způsob, jak Aubameyangovy zvláštnosti obejít. Přes všechny otazníky kolem bývalého šéfa fotbalu Raula Sanllehiho, on měl schopnost podobné konflikty urovnávat.

Zároveň je třeba zdůraznit, že Dortmund nikdy neusiloval o to, aby se Aubameyang stal kapitánem. Arteta zdědil Aubameyanga jako kapitána, ale předtím, než potvrdil, že bude v této roli pokračovat, se s gabonským internacionálem sešel. V prvních měsících to vypadalo jako moudrý krok. Nyní už méně.

V minulé sezoně měl Arsenal problémy s dochvilností některých mladých hráčů v týmu. Kapitán by měl jít pravděpodobně lepším příkladem. Jak řekl Arteta minulý týden: „Starší hráči musí vést a mladší hráči je budou následovat“.

Aubameyang by se měl dnes (15.12.2021) vrátit do London Colney. Míč je na jeho straně. Pokud se nebude hlásit, spekulace o jeho budoucnosti se jen zvýší.

Tuchelova slova však naznačují, že za správných okolností a obklopen správnými osobnostmi může Aubameyang pozitivně přispět téměř každé šatně. Je však těžké zjistit, zda je to v Arsenalu nadále možné. Možná už bylo napácháno příliš mnoho škod. Panují obavy, že ztrátou Aubameyanga jako kapitána Arsenal riskuje, že ho ztratí úplně.

Z anglického originálu „Inside the fall of captain Aubameyang – and what it means for him and Arsenal“ ze serveru The Athletic přeložil Leon

Komentáře

 1. AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

  Jestliže udělal Arteta rozhodnutí, byť sebevíc nepopulární, měl by si za tím rozhodnutím stát.
  Pokud Aubameyanga vezme takříkajíc na milost, vyšle tím špatný signál zbytku týmu a to v tom smyslu, že by to zbytek týmu mohl vnímat tak, že když to opět Aubameyangovi prošlo, tak to přece musí standardně procházet i nám v momentě, kdy něco provedeme.
  A taky by si tím sám sobě podřezal větev.
  Jak říkám, asi budu jediný, ale nevidím důvod, proč by měl mít Aubameyang další šanci, těch už měl dost.
  Já osobně očekávám jeho odchod při nejbližší příležitosti. Když ne v zimě, tak v létě určitě.

 2. Igor (karma: 3522) #1

  Dik za clanok, v kazdom pripade, vo veku 32 rokov uz musi chlap vediet co si moze a nemoze dovolit a nie sa prabat ako dieta a s usmevom na tvari si mysliet, ze si vsetko vyzehli. Mozno keby daval 25 golov za sezonu, tak verim, ze by Artrta musel prizmurit oko, ale ako bolo spomenute v clanku, uz aj ludom v klube, ktori ho mali v oblube dosla trpezlivost. Btw, kapitan by mal ist vzdy prikladom, vid Adams, Vieira, Henry atd

 3. killerhammer (karma: 4343) #1

  Veľmi pekný článok a len sa potvrdzuje môj pohľad na Aubu.
  Príjemný, optimistický človek, zaiste veľký srandičkár ale nie je na neho spoľahnutie.
  Navyše, posledné roky ho asi trápi viac zdravotný stav matky ako futbal, kto by toto niekomu vyčítal?
  Najlepšie to povedal Tuchel, veľmi skúsený tréner, s Aubom sa dalo vyjsť len tak, že mu urobíš v tíme pohodu a jeho prehrešky budeš riešiť len laxne a potichu (finančné pokuty), vtedy to funguje, strieľa veľa gólov a všetko je OK.
  Najväčšia chyba bola dať mu kapitánsku pásku a urobiť z neho model profesionála pre mladých hráčov. Nezmysel, to on nikdy v kariére nebol!
  V článku sa píše, že Arteta Aubu ako kapitána zdelil ale to nie je pravda, pamätám, že mal možnosť ho vtedy zrušiť ale naopak ho v pozícii potvrdil.
  Týmto len naznačujem, že nedostatok Artetovej skúsenosti nás dostalo do tejto situácie. Som viacmenej presvedčený, že aj keby sa pitvalo ďalej ohľadom Guendouziho, Salibu (možno Torreiru) došli by sme k podobnému výsledku, že malou zmenou Artetovho ľudského prístupu, tieto hráčske príbehy mohli vyzerať u nás inak.
  Pozrite, ja neodsudzujem Artetu, klub mu dal veľkú príležitosť a on si to smeruje a stavia podľa seba.
  Ja nemám právo toto súdiť, môžem napísať len svoj názor, že si myslím, že skúsení tréneri pristupujú k problémovým hráčom s väčšou empatiou, je to len o správnom odhade aby im tí hráči neprerástli cez hlavu 😉
  Toto sú tie skúsenosti, ktoré musí každý tréner získať a tým získa aj rešpekt u hráčov, charizmu.
  Jedno je ale podľa mňa isté, touto verejnou popravou Aubu, už z neho nedostaneme nič naviac po športovej stránke. Len stratíme peniaze, lebo kontrakt má vysoký a zmluvu ešte dlhú.

  • Kusuki (karma: 1295) #1

   toto sa ale podla mna neda vobec porovnavat..v Dortmunde kapitan nebol a preto sa da ako tak chapat ze sa jeho prehresky tolerovali. U nas ma byt vzorom a prikladom. Napomenuty bol niekolkokrat. ale ak si kapitan chodi neskoro na treningy co za signal to je pre mladych hracov. Artetu plne chapem a Tuchel by podla mna konal rovnako…
   chapem ze to je brane ako verejna poprava, v podstate aj je, ale manager si nemoze dovolit tolerovat prehresky hraca donekonecna, tym by stratil respekt a jeho pravidla a kultura timu/klubu by bola podkopana
   Len verejne sa vie o min 3 prehreskoch doteraz, cize predpokladam ze interne je toho o vela viac. Za mna spravny krok a nemyslim si ze to je konanie neskuseneho managera

  • jannes (karma: 2674) #1

   Môj pohľad na vec je, že dnešná mladšia generácia hráčov už nechápe nejaké hodnoty klubu ako takého alebo čo je to byť v klube kapitán. Áno, je iná doba, ale to neznamená, že nebudem chápať čo to znamená byť v takom klube ako je Arsenal kapitán. Nie je to len o páske na ruke ako si väčšina hráčov myslí.. A v tom je ten problém.
   Ak aj Auba mal nejaké prehrešky alebo problémy s dochádzkou, tým že dostal pásku mal si vstúpiť do svedomia (aj v jeho rokoch jasne) a keď to poviem tak nadnesene mal to začať všetko brať možno o level vyššie. Čo on doteraz možno nechápe.
   Arteta to spravil dobre, on chápe čo je to byť kapitánom nie je to len slovo alebo páska a vyslal jasný signál, mne sa to páči palec hore. Podla mňa to nie je ani tak o skúsenosti. Skúsenejší tréneri ako bol Arteta mali s Aubom problémy a nevedeli ich vyriešiť. Arteta a spol. sa k tomu postavili takto (nie prvýkrát) tak za tým rozhodnutím treba stáť.

 4. sejbers (karma: 237) #1

  asi desat rokov dozadu som sem pisal blog s nazvom „Dalsi kapitan“ pri odchode van Persieho. Uz vtedy to bola osemetna pozicia v klube. V podstate po ere legiend s kapitanskou paskou (Vieira ,Henry) sme castokrat mali s kapitanmi problemy.
  Nesimpaticky Gallas za ktoreho loajalitu hovori pohlad na kluby kde posobil.
  Fabregas ktoreho DNA tiahla prec pred pred vrcholom kariery a titul z PL nakoniec ziskal s Chelsea.
  Van Persie ktory bol polovicu angazma u nas na marodke aby po prvej nepremarodenej sezone usiel vystrielat posledny titul pre SAF.
  Vermaelen ktory s paskou na rukave mal uz svoj zenit u nas davno za sebou.
  Arteta a Merte ok ty pracuju pre klub aj po ukonceni kariery.
  Koscielny a jeho trpky odchod z klubu.
  O Xhakovom kratkom kapitanovani nema zmysel pisat a sme pri dalsom podarenom kapitanovi Aubovi.
  Tak sa zda ze kapitanska paska u nas je ako prekliatie (na par vynimiek) za poslednych 15 rokov. Ja osobne vidim jedneho adepta ktory podla mna splna vsetky predpoklady na to byt dobrym kapitanom . Jeho jedinou vadou je ze je u nas kratucko ale to nemusi byt problem. Ja by som pasku dal Aaronovi Ramsdaleovi. Ten chalan ma v sebe nieco co som u nas nevidel roky. Dokaze vyburcovat hracov pred nim, dokaze ich zjebat ked je to potrebne, dokaze muzstvo podrzat v najtazsich chvylach, hecuje, ta jeho nefalsovana radost po streleni golu ….
  Hlavne nech to nedostane znova Xhaka to by bol velky krok dozadu.

  • Tom4 (karma: 690) #1

   Ak má pamäť neklame tak ako Viera (peniaze na štadión) tak Henry (peniaze + ambície) odišli taktiež nie úplne vhodným spôsobom.
   Osobne by som pásku Aaronovi nedával. Nebol ešte kapitán a ma nakročené na veľkú kariéru, nedával by som mu bremeno naviac.
   Ideálne do konca sezóny nevymenovať oficiálneho kapitána, nechať to na zástupcov a v lete nech si kabína zvolí. Osobne preferujem keď si kapitána zvolí kabína ako keď ho určí tréner. Príde mi to tak že má potom väčšiu podporu.

   • sejbers (karma: 237) #1

    presne okolnosti Vieirovho odchodu si nepamatam , to som len zacinal fandit a info ziskaval z teletextu .
    Henry odchadzal za novou motivaciou (podobne ako Fabregas a van Persie) … akurat jemu som to prepacil kedze pre klub vystrielal trofeje. Tyto dvaja sli trofeje ziskavat inam co sa im neda zazlievat (hlavne Persiemu nie). Fabregas sa udajne aj chcel vratit ale jesitny Wenger ho uz nechcel a tak siel a vyhrat titul pre Chelsea 🙁 ….

     • sejbers (karma: 237) #1

      Tak toto bola cista jesitnost. Fabregas chcel spat ku nam ale Wenger ho uz nechcel a radsejnechal hravat Flaminiho alebo diabyho. Fabregas v top forme v tyme s Ozilom Cazorlom a Sanchezom by bol terno.
      Vtedy sme uz doplacali na Wengerove rozhodnutia ked nam proste kazdu sezonu nieco chybalo, vsetci vedeli coale Wenger si proste isiel tvrdohlavo svoje a chcel vsetkym ukazat ze on ma pravdu .

      |
     • Tom4 (karma: 690) #1

      To sejbers
      Fabregas, Ožil a Cazorla by spolu hrať ani nemohli. Nemal by kto brániť. Zároveň by si Ožil a Fabregas zavádzali keďže obaja boli AM. Wengerovi sa dá vyčítať hocičo ale to že nezobral Fabregas spať nie. Finančne to bol problém a taktiež by to ukazovalo na to že hráč môže robiť čo chce a stále bude v práve. Za mňa správne rozhodnutie.
      Tiež si myslím že by sme titul nezískali skrz mentálne nastavenie vtedajších hráčov ale bolo by to tesné.
      Či ľutujú odchod alebo nie tak to je len tvoj pohľad na vec. Mohli byť absolútnym legendami a takto sú len hráči ktorí síce niečo vyhrali ale v žiadnom z tých tímov nezanechali väčšiu stopu..

      |
    • mc1897 (karma: 175) #1

     RvP sa neda odchod zazlievat ? No to je pre mna silna kava. To bola ta prava kudla do chrbta fanusika, neporovnatelna s akymkolvek inym prestupom. Kudla od neho samotneho ale aj Wengera ze ho tam pustil, myslim ze mal este rok zmluvu.

     Vtedy bola u nas celkom dobra situacia, jedine co chybalo bol top strelec. Ak by neodisiel, mali by sme rovnaku sancu na titul ako MU, ak nie vacsiu. Jedno je iste, bez neho by MU titul nevyhral, a ostatni traja AFC, MC a Chelski boli na tom bodovo plus-minus rovnako.

     S RvP ako najlepsim strelcom ligy dva roky po sebe (rok predtym u nas a sezona v MU) by sme isli za titulom. Nevravim ze by sme ho vyhrali ale bolo by to blizko.

     • spirki (karma: 2091) #1

      No tak tohle je řádnej úlet. Dobrá situace? Utekli nám největší hvězdy a nahradili jsme je průměrnými hráči. Nebýt RvP, tak si jsem jistý, že bychom LM nehráli. Větší šance na titul než ManU to už je úplně vedle. Persie odešel právě díky slabým ambicím.

      |
     • sejbers (karma: 237) #1

      nevyhrali by sme titul ani s RvP , mali sme problem sa kvalifikovat do LM v tej sezone 😉 Robin mozno rozhodol o titule pre ManU ale nie na ukor nas. My by sme v tom obdobi na titul nemali ani snim. ale ruzove okuliare ti brat nemienim.
      Proste z pohladu tych hracov odchod nebol zle riesenie a som si isty ze ani Fabregas ani Persie odchod spatne nelutuju. Proste ziskali trofeje ktore by u nas pravdepodobne neziskali .

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      spirki: musim povedat ze mas ohromny sposob komunikacie, Radost diskutovat. Ja tiez nie som v tomto najlepsi, uznavam ale ked chcem komunikovat nebudem niekoho zhadzovat v prvej vete. Specialne ked pamat zlyhava a fakta nie su na mojej strane.

      Za prve. Nepisal som ze by sme titul ziskali ale „mali by sme rovnaku sancu na titul ako MU, ak nie vacsiu“. Dokonca som to pisal opakovane. AFC s RvP >= MU bez RvP, za tym si stojim.
      Za druhe: ak by ostal, mali by sme velmi dobry kader so sancou na titul. Zhrnme si fakty: prave prisli Giroud, Cazorla, Podolski a odisli RvP a Song. A ak vies citat s porozumenim, pisal som ze ak by RvP neodisiel, ASI by sme mali jedinu major change: Santiho miesto Songa, Giroud by sa asi nekonal a vies on prve dve sezony nebol ani len blizko kvalitam vtedajsieho RvP. Cize potencialne velmi dobry tim, ktory bez RvP skoncil 5 bodov za druhym City, MU mali o dalsich 10 bodo viac ale Rvp mal 26 golov, za nim druhy vtedy uz pekne obtlstly Wayne s 12 golmi, plus Chicarito, nulovy Nani, Welbeck, prestarnuty Giggs, z dochodku zavolany Scholes a podobne ksichty. S takym utokom bez RvP by sa ziaden titul pre MU nekonal. Iba on sam im vystrielal vitazstva v 4-5 zapasoch co si pamatam, co je minimalne -10 bodov. A naopak verim tomu ze 15+ golov co by sme mali s nim, by znamenalo minimalne o 10 bodov viac. A to by bol minimalne suboj o titul, ale skor si myslim ze titul.
      Kazdy tim co vyhra ligu musi mat 20+ strelca, ak mas 25+ musis byt extra nevyvazeny aby si o titul aspon nebojoval.
      RvP urobil v 2012/2013 z MU vitaza. Vsetci to tvrdia, vcitane mufanov a sirom Alexom na cele.

      |
     • spirki (karma: 2091) #1

      Stejně nesouhlasím. Myslím si, že zveličuješ náš tehdejší tým. Ono je to stejně jedno. RvP nás táhl v podstatě sám, kolem něj nebyl nikdo kromě Songa. V ptoky byl Gervinho, Chamakh. Po sezoně přišel výborný Cazorla a dál? Ten tým se lepil a hlavní argument je ten, že RvP odešel právě kvůli ambicím. Každý kdo viděl sezonu po odchodu Fabreho a Nasriho musel tušit, že nahoru rozhodně nepůjdem. ManU měl sice přestárlé hráče, ale měl za prvé Síra, vítěznou mentalitu. Byly možnosti na útok na titul ale v téhle době za mě určitě ne.

      |
 5. Feri (karma: 6357) #1

  Dnes jsem četl jaké má Barcelona problémy v útoku – hodně zraněných hráčů a Aguero ukončena kariéra. Říkal jsem si že by se jim tam Auba přesně hodil. My bychom ho pustili možná i zadarmo a on kdyby přistoupil na nižší plat tak by mohl mít ještě skvělý zážitek a novou motivaci. Otázka samozřejmě je zda by ho chtěli a zda by šel s platem dolů ale smysl mi to dává.

 6. AFC London (karma: 7) #1

  Som rád že Flopmeyang už si nezahrá …každopádne vďaka za tie góly a pomoc tímu za posledné roky ale prešľapov už mal veľa a toto bola posledná kvapka už …Laca na Ihrisku doslova potí krv a maká pre mužstvo plus údajne aj v šatni a mimo ihriska pomáha mladým hráčom čiže za mňa dobrá voľba na kapitána aj keď možno len dočasného ?

  • killerhammer (karma: 4343) #1

   Laca má tiež brutal výpadky v celých zápasoch.
   Eddie pred zapasom nikto netuší, či sa vôbec do hry chytí alebo nie.
   Auba je úplne down psychicky a teraz aj verejne odpísaný.
   Pepe bol posadený na lavičku po dobrom období, kde mal veľa gólov aj asitencíí a je u Artetu odpisaný (nikto nepozná dôvod)
   Náš útok je v zúfalom stave a stačí si pozrieť GF-GA.
   Ako sorry, ale mne z tohto vychádza, že Arteta vôbec nevie pracovať s útočníkmi.
   A väčšinou sú to hráči, so zvláštnymi osobnosťami, namyslení a pod.
   Takže na to musíš mať skúsenosti aby si ich umanažoval, čo sa u nás presne nedeje.

  • dave (karma: 14068) #1

   Ty sa už prosím ťa uvedom. Aubameyang 2 sezóny ťahal prakticky sám mužstvo a len vďaka jeho gólom sa vyhral FA Cup a klub mohol hrať EL a zarobiť aspoň to málo. To, že po podpise novej zmluvy šiel herne aj gólovo dole je škoda, ale na druhej strane nie je prvý a ani posledný, ktorému sa také niečo stalo. Viď Ozil či Bale.

 7. killerhammer (karma: 4343) #1

  Ešte k tomu Aubovi, aj keď som dostal kopu mínusiek.
  Auba bol disciplinárne potrestaný za návštevu chorej matky, že sa nestihol vrátiť aj keď bol na to vopred upozornený (je mi jasné, že sa mu to napočítalo aj z minulosti).
  Ale poviem príklad, Wlshere mal problémy s chorým dieťatom a dostal od Wengera 3 mesiace voľno.
  A Wenger toto ale v menšom rozsahu urobil X-krát pre hráča (1, 2, 3 zápasy, týždeň voľno)
  Presne o tomto píšem, že skúsený tréner by mal byť hlavne dobrý psychológ a k tým hráčskym problémom pristupovať individuálne.
  Myslím, že Auba sa mohol riešiť inak, ale Arteta sa rozhodol.
  (Reakcia od teamu v poslednom zápase bola OK, takže nejdem ďalej hejtiť, uvidíme, čo bude ďalej)

  • Feri (karma: 6357) #1

   Je to vskutku zvláštní kauza a detaily nám rozhodně známy nejsou. Podle mě jde spíše o kumulaci více problémů za poslední dobu. Já v tomto věřím klubu a Artetovi, že mají pravdu. Nedovolili by si ho veřejně linčovat pokud by šlo jen o návštěvu nemocné matky a byla tam rodinná potreba. Já jsem nicméně také zastánce přístupu Wengera který hráče chránil a řešil naprosto vše co šlo vnitřně. Z této kauzy vytažené na venek mi přijde, že všechny strany ztratili. Kdyby se například řeklo, že Auba má personální problemy, byla by to nakonec pravda a nikdo by nemusel být pod tlakem. Další věc je jestli má opravdu nemocnou matku tak ta má určitě nyní ještě navíc starosti, co se děje a určitě ji a celou rodinu různí novináři akorát otravují…

   • jakub (karma: 12984) #1

    Taky bych se nezlobil kdyby se to řešilo trošku míň veřejně, ale pokud se na tom shodlo víc lidí ve vedení klubu tak oceňuji i tu upřímnost, že něco porušil a proto následuje trest.
    Někdy to asi nejde v rukavičkách a toto může být ten příklad, vzpomínám si jak se Barca zbavila Ronaldinha nebo Zlatana po roce.

    Jinak dneska má Odegaard narozeniny, 23 let.
    A Leeds má momentálně 9-10 zraněných hráčů prvního týmu, zítra proti nám budou hrát asi i dorostenci.

     • jakub (karma: 12984) #1

      Firpo má stop za 5 žlutých, Shackleton (Achilles), James (groin), Kalvin Phillips, Patrick Bamford, Liam Cooper (all hamstring), Rodrigo (heel) and Pascal Struijk (foot) Robin Koch (pelvis) asi, ale nikdo by neměl mít Covid takže doufám, že to nezruší.
      Potom náš čeká Sunderland v poháru, tomu se zatím zrušení zápasů vyhnulo ale dál je tam Norwich, který má kvůli Covidu zrušený zítřejší utkání, tak nevím jestli proti nim budeme hrát v tom termínu.

      |
     • Doktor (karma: 1388) #1

      jakub: Paráda, díky, to pro nás vypadá fakt nadějně, když opět podáme 100% měli bychom je být schopni přejet. COYG!

      |
 8. Rudi1B (karma: 710) #1

  Je smutné, že to takto dopadlo, keď k nám prišiel, bol som nadšený, no po ľudskej stránke sa Aubovi nečudujem a chápem ho. Práca profesionálneho futbalistu je fyzicky aj psychicky dosť náročná. Auba je na sklonku svojej kariéry, žiadna ďalšia veľká zmluva sa už konať nebude. Nemá už žiadnu motiváciu a vyzerá byť už z futbalu aj vyhorený. Navyše ak by som ja mal so zamestnávateľom zmluvu na dobu určitú, ktorú viem že mi nepredĺžia, moja mama by bola ťažko chorá a zamestnávateľ by mi nechcel dovoliť ju ísť pozrieť, prípadne by mi to aj dovolil, no dal by mi na to tak krátky čas, že sa to ani nedá reálne stihnúť, tak by som sa na nich tiež vyjebal a šiel ju normálne navštíviť. Futbal ani práca nie je všetko.

 9. adam2010 (karma: 651) #1

  Mikel Arteta říká, že Jack Wilshere dodal klubu „zvláštní pocit“, protože byl pozván, aby s námi trénoval před dalším krokem v jeho kariéře.

  Produkt naší akademie byl od chvíle, kdy opustil Bournemouth, bez klubu, ale tvrdě pracoval v London Colney – a šéf byl spokojený s tím, co přidal jeho bývalý týmový kolega.

  „V první řadě je skvělé mít ho poblíž,“ řekla Arteta. „Je to tento typ postavy, která dodává klubu zvláštní pocit.

  „Každý den přichází s úsměvem na tváři a snaží se ze sebe vydat maximum. Jeho talent je nezpochybnitelný.

  „Když ho vidíte na tréninku, myslím, že vám někteří hráči řekli, že je nejlepší na tréninku. Takže to má. Teď dělá své trenérské odznaky a je zcela na něm, jaký bude další krok v jeho kariéře.“ být a my jsme tu, abychom to podpořili.

  „Ano, na 100 procent [mohl hrát Premier League]! Viděl jsem to, můžu říct, že ano.“

  Mohl by ho zkusit, za zkoušku nic nedáš a smlouvu by mohl mít postavenou kolik minut by odehrál.

 10. mc1897 (karma: 175) #1

  Este k Aubovej matke. Nechcem byt zly, vela pre nas urobil a mam ho rad, hlavne ked je vo forme 🙂 a mozno sa hrubo mylim tak to berte len ako moju uvahu, co by som robil na jeho mieste. Mne sa zda ze unho je to taka bezna vyhovorka. Nedari sa mu, potrebuje vypnut, tak ma vzdy choru matku a dostane volno.
  Myslim ze 9 z 10 ludi co by bolo v jeho pozicii a skutocne by mal choru matku, tak si ju vezme k sebe do Londyna, zaplati jej kralovsky byt a optrovatelsku sluzbu. Mohol by byt u nej kazdy tyzden. Specialne ked vsade pisu ako je rodinne zalozeny.. Takto je to take cudne…
  Nieco ako Neymarovo kazdorocne svalove zranenie vo februari, cisto nahodou ked je v Riu festival :))

 11. jakub (karma: 12984) #1

  OT: Prý se snažíme podepsat Guido Rodrígueze z Betisu, píše o tom nějaký Argentinský novinář Hernán Castillo.
  27 let, DM, 185 cm, smlouva do 2024, Argentinec, čtvrtej nevětší počet presů v La Lize, pravák s dobrými dlouhými míči, dobrej Tackler a získává hodně míčů.
  Betis je zatím třetí v tabulce, takže moc nečekám, že by nám ho prodali, ale jméno je to celkem zajímavé.

 12. AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

  OT: Amani Richards a Henry Timi Davies získali svůj první profesionální kontrakt. Délku smluv klub nespecifikoval. Oba sedmnáctiletí útočníci do klubu přišli v březnu. Richards z akademie Chelsea a Davies z Manchesteru City. (transfermarketweb.com)

  Konstantinos Mavropanos patří Arsenalu, druhým rokem hostuje ve Stuttgartu a podává kvalitní výkony, ve hře je dokonce jeho přesun do zajímavější německé destinace – o řeckého obránce se zajímá Dortmund. (transfermarkt.de)

 13. TvTsport (karma: 1) #1

  HLEDA SE CHODICI ENCYKLOPEDIE ARSENALU?❤️
  Čau Kanonýři!
  Je super jak se teď Arsenalu daří! Fakt si užívám koukat na poslední zápasy. Výkony našich mladých zabijáků TOP! A tak mě napadlo, jestli by se tady našel někdo, kdo by chtěl pro další fanoušky tvořit podcast, během kterých bychom se bavili o současné formě Arsenalu, výkonech hráčů, Artetovi, a samozřejmě možných odchodech a příchodech. Studio a techniku mám, potřebné je nadšení a znalosti! 🙂 Pokud by do toho někdo šel, budu moc rád a ať napíše na tvtsport13@gmail.com nebo na instagramu: https://www.instagram.com/tvtsport/

  PS: Kdyz uz ma v Cesku podcast i West Ham….. 😀

  https://bit.ly/FUTURE_ARSENAL_PODCAST

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.