Blog čtenářů: QUO VADIS, ARSENAL? Part II.

Přemlouvám se již minimálně půl roku, abych se dokopal k tomu, zplodit nějaké pokračování blogu o situaci v Arsenalu a už to nemohu déle odkládat. Situace je natolik vážná, že se k ní musím vyjádřit. Upozorňuji předem, že je to jenom můj pohled, který se nemusí shodovat s pohledem mnoha z vás. Nejprve odkaz na první blog.  Uveřejněný před 43. měsíci.

http://gunners.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=13922:blog-ctenaru-quo-vadis-arsenal&catid=193:blog&Itemid=100173

Co se za těch tři a půl roku změnilo? Bohužel ne mnoho. Ani ve snu by mě nenapadlo, že situace bude stejně vážná jako na jaře roku 2011, ne-li ještě vážnější.

Ano, získali jsme konečně trofej, za což patří klukům velké díky, ale tím se naše problémy zdaleka nevyřešily. Když se podívám zpět, co mě trápilo minule – absence agresivity, bojovnosti, kreativity, lídra, tak dnes zjistím, že se nezměnilo skoro nic. AW sice dokázal vytvořit britské jádro, čímž jsme získali trochu na bojovnosti, jenomže k čemu je v týmu důrazný Wilshere nebo Alexis, když je nikdo nedokáže napodobit? Pojďme se podívat na současný Arsenal trochu blíž.

Brankáři

Szczesny, Ospina, Martínez

Zde máme asi nadlouho vystaráno. Wojta je jasnou jedničkou. Je to výborný gólman, ale řekl bych, že usnul na vavřínech. AW sice deklaroval, že tak začne, ale že bude chytat ten lepší. Bohužel se David opět zranil dříve, než mohl pořádně zabojovat o místo v brance. A že by Wojta sakra potřeboval, aby se na něj trochu zvýšil tlak. Je sice schopen převést skvělý zákrok, ale ne tak často, jak bych si představoval. Chtěl bych, aby chytal neustále dobře, aby nám třeba vychytal zápas, ale to se bohužel neděje moc často. Přejme proto Davidovi brzké uzdravení, aby zvýšil konkurenci v brance, může nám to jenom prospět. Emiliano je potom velká naděje do budoucna, snad nám neodejde dříve, než dostane nějakou šanci pravidelně chytat.

Obrana

Debuchy, Chambers, Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Monreal   

Kraje obrany máme vyřešené, Debuchy byl výborný nákup, stejně jako Chambers. Bellerin se jeví výborně, škoda že nedostává více šancí. Gibbs podle mě zatím nedokáže na 100% využít svůj potenciál, má výpadky, kdy nehraje úplně podle mých představ, ale věřím, že pokud zůstane zdravý, tak se ještě zlepší. Ovšem střed obrany je jeden velký problém. Máme jednoho z nejlepších stoperů v lize a teprve teď, když je zraněný, vidíme, jak nám chybí. Je přímo do očí bijící, jak je výkonnost Pera na Koscielném závislá. Per je momentálně největší problém naší obrany. Bez Kosti ve dvojici výrazně vyčnívá jeho pomalost, neobratnost, nedůraz, prostě to vše, co by stoper hrající ve špičkovém klubu neměl mít. V tuto chvíli je střed obrany velkým problémem, a ač to nerad říkám, jediným viníkem je trenér. První chybou je to, že nedokázal předvídat situaci, kdy se můžou najednou zranit dva pilíře obrany a nepřivedl dalšího stopera, druhou chybou je to, že si nedovedl připustit, že Mertesacker může být bez Koscielneho značně průměrný stoper, a třetí chybou to, že nemá koule na to, aby ho posadil na lavičku, tak jak to udělal Löw po zápase s Alžírskem, kdy byl nejslabším článkem obrany a alžířané kolem něj chodili, jak chtěli. Je dost možné, že tím Löw zachránil němcům titul. Tohle bohužel AW nikdy neudělá a obávám se, že s Perem v sestavě budeme mít permanentní problém. Proto přivedení kvalitního stopera je nyní pro AW úkol číslo jedna pro zimní přestupové období.

Záloha

Oxlade-Chamberlain, Özil, Wilshere, Ramsey, Cazorla, Rosický, Arteta, Flamini, Diaby

Nejnabitější část našeho týmu. A zároveň si myslím, že nejvíce problematická. Jako by na ní působila nepřímá úměra – čím vyšší je držení míče oproti soupeři, tím méně je invence a kreativity v naší hře. Čím déle máme míč na kopačkách, tím více se naše hra stává nudnou, uspávající a neatraktivní. Posouvání míče mezi záložníky, pak přihrávka zpět stoperům, opět posun krátkou přihrávkou dopředu, další přihrávka k lajně, zpět na střed, kolmá přihrávka dopředu ve snaze o narážečku na hranici vápna, nepřesnost a ztráta míče. Kolikrát jsme tuto situaci v posledních letech (není možno napsat měsících) zažili? Jako bychom se zasekli někde v roce 2010, kdy tímto stylem Barcelona vše válcovala. Jenže ten rok už je dávno pryč, všechna špičková mužstva okolo nás se vyvíjí, mění styl i strategii hry, jenom u nás zůstává vše ve starých kolejích. Máme spoustu hráčů, kteří mají předpoklady tento překonaný styl opustit – Ox, Jack, Aaron, Mesut, Rosa, jenomže buď jim to AW nedovolí, nebo hrají na místech, kde to nedokážou ovlivnit anebo jim to prostě takto vyhovuje. Kapitola sama o sobě jsou naši DM. Všechna čest jak Artetovi tak Flaminimu, oba toho pro Arsenal dokázali dost, jenomže věk nelze zastavit. Jednomu je 32 a druhému 30. To už opravdu není věk pro špičkového DM, který musí oběhat největší penzum prostoru a vybojovat kvantum osobních soubojů. Při vší úctě už toho ani jeden z nich není schopen. A je jenom problém trenéra, že toto nevidí nebo nechce vidět. Prototyp moderního DM je už někde jinde – stačí se podívat na Southampton, kde vychovávají skvělé fotbalisty jako na běžícím pásu – viz naši Jack a Ox a spousta dalších. Momentálně mají asi nejlepší dvojici DM v Anglii – Schneiderlin a Wanyama. Jednomu je 23, druhému 25. Běhaví, důrazní, dostatečně agresivní. Wanyamu si pořídili ze Celticu za velice příznivou cenu, mám za to, že mohl klidně skončit u nás v roce 2013 místo Flaminiho. Měli bychom vystaráno do budoucna.  A zvláštní kapitola je Mesut Özil. Přišel jako nejdražší hráč v historii Arsenalu. Patří určitě mezi tři nejlepší 10 na světě. Jenže. Na to, aby naplno prokázal své kvality, potřebuje naprostou volnost pohybu, jednak pomoc spoluhráčů, kteří za něj vše odmakají a jednak útočníka(y), který si dokáže najít prostor na to, aby mohl dostat přihrávku. A toho se mu bohužel pro nás nedostává. Pokud je tvrdošíjně nucen hrát na stranách hřiště, což obnáší obranné povinnosti, tak z něj nikdy neuvidíme to geniální, čeho je schopen.

Útok

Welbeck, Alexis, Walcott, Podolski, Giroud,Campbell, Sanogo

V útoku nemáme problém. Letošní výborné nákupy Alexise a Welbecka vytvořily zdravou konkurenci a dost velký přetlak. Jsem zvědav na hráčské vytížení Walcotta a Girouda (až se uzdraví). Theo je ten pravý hráč, kterého potřebuje Özil pro své přihrávky. Až ho začne naplno využívat, budou postrachem všech obran.

Trenéři

Wenger, Bould

Začnu asistentem. Steve toho odkopal za Arsenal dost, zdál se jako dobrá náhrada Pata Rice. Jaká je jeho úloha se dozvídáme jenom ze střípků, které vyjdou z Colney. Měl by mít na starosti obranu, což se samozřejmě pro bývalého obránce nabízí. Po jeho nástupu v roce 2012 došlo ke zlepšení obranné fáze, mohlo to být způsobeno jeho osobou nebo tím, že Merte byl v Arsenalu už druhým rokem a jeho výkonnost měla vzestupnou tendenci. Bohužel i on musí být zodpovědný za momentální bídný stav naší obrany. Co mi na něm vadí je jeho neuvěřitelná flegmatičnost. On sedí na lavičce jako by se ho zápas ani netýkal, občas něco prohodí s AW a to je všechno. Žádné emoce, žádné pokyny mužstvu, o burcování ani nemluvě.

Arséne je samostatná kapitola. Přišel jako poměrně neznámý trenér a dokázal vybudovat mužstvo, které v Anglii válcovalo vše, co mu přišlo do cesty. Přišel jako vyhlášený ekonom a dokázal přesvědčit vedení, že postavení nového vlastního stánku je prostě v současné době nutností. Dokázal v době velkého utahování opasků udržet Arsenal na špici v Anglii, dostat ho každý rok do Ligy mistrů a ještě navíc i postoupit ze skupiny. Nepovedla se mu pouze jedna věc – dokončit svůj projekt postupné výstavby mužstva, budovaného povětšinou z mladých neznámých hráčů a dostat ho na úplnou špici v Anglii a v Evropě. Za všechny tyto úspěchy mu budiž vzdán hold a velké poděkování. Zaslouží si na Emirates sochu stejně jako další legendy (a nepochybuji, že mu bude vystavěna). Ale jeho práce na lavičce se blíží k neodvratnému konci. Otázkou zůstává, kdy ten konec nastane.

Zranění

Nebolestivější věc, která Arsenalu už několik let nedovoluje pokusit se vystoupit na ten pomyslný úplný vrchol. Je neuvěřitelné, jak rok od roku padají skoleni různými zraněními po celý rok naše opory. Je naivní myslet si, že je to náhoda. Na tu by to bylo možné svést v případě, že by se to stalo jeden rok, možná i druhý, ale určitě ne po tak dlouhou dobu, jak se to děje u nás. Je mi naprostou záhadou, proč toto naprosté selhání našeho trenérského, lékařského a kondičního týmu nebylo řešeno už dávno. Teprve letos se AW snaží angažováním nového renomovaného kondičního trenéra něco s tím udělat, ale výsledky se zatím nedostavují. Situace je opět vážná, stejně jako vloni, předloni, pořád. Ospina, Debuchy, Koscielny, Gibbs, Wilshere, Özil, Arteta, Diaby, Walcott, Giroud, Sanogo, Gnabry. Celá jedenáctka. To není normální. Chyba musí být někde v procesu přípravy, tréninku, rehabilitace, odpočinku. Možná vše dohromady. Možná je na vině náš styl hry, kdy držíme míč neustále na našich kopačkách a je otázkou času, kdy bránící soupeř zajede do našich hráčů. Možná je to ve špatně zvolené letní přípravě. Každopádně pokud nebudeme schopni odhalit příčinu, těžko budeme moci zabránit následkům. Toto by měl být hlavní úkol všech členů prvního týmu.

Taktika, styl hry

Myslím si, že tento bod naší hry je to, co nejvíce trápí snad všechny fanoušky. Styl naší hry je daný už několik let. AW se zhlédl ve stylu alá Barcelona a snaží se naše hráče vést ke hře založené na naprosté kontrole míče a tím získávání herní převahy nad soupeřem. Kontroly míče dosahujeme sérií krátkých přihrávek, čímž se snažíme soupeře „uhonit“ a následně udeřit kolmou přihrávkou nebo se vykombinovat až do střelecké příležitosti. Ovšem pokud se nedaří zrychlit hru kolmou přihrávkou nebo povedenou narážečkou, tento styl hry se stává poměrně čitelným pro soupeře, málo efektivním a bohužel i značně neatraktivním pro diváka. On totiž taky vyžaduje neustálý pohyb hráčů, tak aby hráč s míčem měl vždy na výběr několik volných spoluhráčů a ne pouze jednoho, toho nejbližšího. A toto nám už dlouho chybí. Naučili jsme se hrát fotbal, který je pro naše hráče velmi pohodlný, on totiž nebolí a může se praktikovat v „suchém“ tričku. S nostalgií vzpomínám, jak třeba Parlour nebo Vieira, když odcházeli ze hřiště v poločase zápasu, byli zpocení až s prominutím na prdeli, jak těch 45 minut na hřišti odjezdili. Dnes? Vidíme snad někoho, že by šel zpocený ze hřiště? Vidíme snad někoho neustále ve sprintu? Hrajeme už léta PĚŠÍ fotbal, který nemá dlouhodobě šanci na úspěch. Ale proč to hrát jinak, když to po nás nikdo nechce, že? Jenže já to po hráčích, kteří nosí na prsou znak Arsenalu chci! Chci, aby zápas jeden jako druhý odjezdili po zadku, aby bojovali do úmoru těla, aby po zápase šli ze hřiště tak utahaní, že povlečou nohy za sebou. To chci vidět od hráče, který dostal tu šanci hrát za jeden z největších a nejslavnějších klubů na světě, který dostává plat hodný špičkového fotbalisty – a chci vidět, že si každou penci 100% zaslouží. Na ukázku video z roku 2004. Zaujaly mě na něm dvě věci – nejprve to hecování před začátkem zápasu, je na něm vidět, že celé mužstvo prostě chce vyhrát a že pro výhru udělá všechno na světě, a potom chvilka od cca 50. vteřiny, kdy je předveden ukázkový tlak na míč, který bych chtěl vidět neustále. Proč nedokážeme pořád předvádět fotbal, který jsme hráli proti Bayernu doma prvních 20 minut? Tak bych chtěl vidět hrát svůj Arsenal, to byl výkon hodný jména Arsenal FC.    

https://www.youtube.com/watch?v=X5DVox8gyMo

Á propos. Fyzická kondice. Možná je to jenom můj pocit, ale řekl bych, že v tomto oproti jiným mužstvům dost zaostáváme. Možná na ni neklade AW vzhledem k našemu stylu hry dostatečný důraz. Ale kondice tvoří základ každého fotbalisty. Bez ní není možné přežít dlouhou sezonu ve špičkové formě. Už párkrát jsem se pozastavil nad stylem naší letní přípravy. Ač jsem hrál fotbal pouze na krajské úrovni, tak jsme každé léto dostávali takovou sodu, že jsme si to pamatovali ještě na vánoce. Ale na hřišti jsme potom doslova létali. Jak můžou kondici získat hráči, kteří se nejprve přesouvají na druhý konec světa, tam potom cestují z místa na místo a vrátí se týden před zahájením ligy ? Mám na tento model letní přípravy svůj názor a rozhodně se mi nelíbí. Myslím, že je příčinou mnoha problémů ve výkonech a může mít i souvislost s našimi trvalými problémy se zraněními.

Přestupová politika

Bohužel ani v tomto bodě nemůžeme být úplně spokojeni. Je pravdou, že letošní přestupové období bylo asi nejpovedenější za dlouhá minulá léta, ale ani to nebylo bez chyb, viz nepřivedení obránce nebo kvalitního DM. Když se podíváme do minulosti, tak zjistíme, že AW přivedl během posledních 3 let skoro 1,5 nové jedenáctky. Abychom si to oživili: 2011 – Mertesacker, Arteta, Ox – 2012 – Cazorla, Podolski, Giroud – 2013 – Monreal (leden), Özil, Flamini, Sanogo – 2014 – Alexis, Chambers, Welbeck, Debuchy, Ospina, Campbell (z hostování). Z toho je zřejmé, že postavil úplně nové mužstvo. Valná většina hráčů přišla jako hvězda do anglické ligy – nebo alespoň reprezentant své země. Potud je vše v pořádku. Otázkou zůstává, jestli všichni přišli na pozice, kde nás zrovna tlačila bota, jestli to někdy nebyly přestupy z vynucení nebo pod tlakem. O tom nechť si každý udělá obrázek sám, já osobně jsem s doplněním týmu až na letošní rok v podstatě spokojen.

V této souvislosti ale musím zmínit i odchody a tady musíme chtě nechtě přiznat, že to byly bohužel skoro vždy odchody nesmírně bolestivé a značně oslabující naše mužstvo. Vezměme to popořádku: 2007 – Henry – odchod naší legendy za možností vyhrál Ligu mistrů, 2008 – Flamini (AC Milano), Hleb (Barcelona) – rozpad naší skvělé záložní řady, 2009 – Adebayor (M.City) – odchod za penězi a úspěchy, 2011 – Nasri(M.City) a Cesc(Barcelona), 2012 – van Persie(MUtd.), Song(Barcelona). Nikdo mi nevymluví, že nejméně polovinu z nich mohl AW udržet. Tady se naplno projevilo jeho gentlemanství a příliš liberální přístup k hráčům. Na jeho obranu je nutno říci, že i jeho ekonomické uvažování, což je naprosto v pořádku. Co mi vadí, jsou jeho prohlášení, která v kontextu následujících odchodů vypadají v případě Nasriho a Cesca jako matení a chlácholení fandů. Ono ani u van Persiho to mlžení nebylo kdovíjak vstřícné vůči nám fanouškům. Posuďte sami.

„Samirova situace je pro mě jasná – zůstane.“ zopakoval Wenger, když mluvil s novináři v Malajsii,

„Už jsem vám řekl, že jsme v pozici, kdy můžeme říci: „Ne.“ A to v případě Nasriho uděláme.“

„Je to v zájmu klubu,“ pokračoval. „Představte si tu nejhorší situaci – ztrácíme Fabregase i Nasriho – nemůžete pak potom všem přesvědčovat lidi, že jste ambiciózní. A i když ztratíme Nasriho, najít stejně kvalitního hráče, bude stát stejné množství peněz. Protože nemůžete ztratit hráče a nenahradit jej.“

„Protože velké kluby v první řadě udrží své nejlepší hráče a dávají tím zprávu všem ostatním klubům, že prostě nemůžou přijít a vzít si vaše hráče. Roky jsme pracovali velmi tvrdě s těmito hráči na jejich rozvoji a teď je čas, abychom je udrželi pohromadě.“

A ještě jednu věc AW nesmírně vyčítám. Je jasné, že Cesc ho svým vynuceným a vybrečeným odchodem do Barcelony nesmírně zklamal, ale v povaze AW by mělo být i odpuštění. To, že Cesca letos nepřivedl zpátky, zpětně hodnotím jako největší omyl posledních let. Cesc byl připraven se vrátit zpět a odevzdat Arsenalu vše, co nestihl dokončit při jeho první štaci. A já věřím, že by se mohl stát legendou a ukončit v Arsenalu svou kariéru. Přenechat takového plejera nejbližší konkurenci, potažmo ve chvíli, kdy hledali přesně takového hráče, aby doplnil jejich už tak výborný tým, potažmo nenáviděnému Mourinhovi, byla obrovská chyba, jejíž dopady budeme sklízet ještě dlouhá léta. Už teď je vidět, jak Cesc pozvedl hru Chelsea na ještě vyšší level. Řeči typu, že mu nemohl zaručit místo v sestavě jsou pro mě výmluvy uraženého taťky. A Mourinho se za rohem AW vysmívá a říká si, že asi musel zbláznit, když mu Cesca předložil na zlatém podnosu.

Myslím, že už jsem toho napsal ažaž. Uvědomuji si plně, že mnoho z Vás nebude s mými úvahami a myšlenkami souhlasit, jsem i připraven na to, že pár lidí se mnou bude bytostně nesouhlasit, ale toto je můj blog a za všemi svými myšlenkami si stojím a budu je obhajovat. A věřím, že jeden každý z Vás se nad tím, co jsem napsal, alespoň krátce zamyslí, protože všichni chceme vidět Arsenal vítězící, Arsenal, který bude hrát fotbal atraktivní a ve chvíli kdy bude opouštět hřiště jako poražený, tak se vztyčenou hlavou, protože se za svůj výkon nebude stydět. A doufám, že mě nikdo nenařkne, že jsem nastrčená slepice nebo kdovíco, protože Arsenal mám v srdci už skoro půl století a nikdy za ním nepřestanu stát.

 

Victoria Concordia Crescit

Roman alias Kozel

Komentáře

 1. kozel (karma: 0) #31

  [quote name=“Robinson_SK“][quote name=“kozel“]

  Pokud budeme neustále lpět na dodržování nějakých pravidel, nikdy se na úroveň vítězných velkoklubů nedostaneme. A já chci, abychom tam byli.[/quote]

  A pri tomto uvazovani sa potom cudujme ze nasa spolocnost vyzera tak ako vyzera. Ked je titul prednejsi ako dodrziavanie pravidiel a moralne spravanie.[/quote]

  Až tak jsem to nemyslel, reagoval jsem na myšlenku, že by bylo nemorální vzít Cesca zpět. S tím nesouhlasím.

 2. alas (karma: 0) #32

  TO Boby:
  Ohledne Fabreho mam stejny nazor,nebylo to jen o Mesutovi ale hlavne o Jack + Rambo,ovšem tihle hráči jsou rozdilni jako den a noc,muj nazor je ze jsme ho meli vzit na zpet,ja pamatuji Fabreho kdyz zacinal a pletl se Vierovi pod nohy ale jedno vim 100%,chybi nam jeho nahravky z hlouby pole,tohle je věc ktrerou v teamu vubec nemame,nevidel jsem od dob Fabreho nejaky balon z pulky nasi pulky na naseho hrace,samozrejme beru v potaz to ze na to musi byt hraci dva (jak nahravajici tak nabihajici) ale tenhle moment me v naši hra chybi a dost to usnadnuje praci braniciho muzstva

 3. stiba (karma: 0) #33

  [quote name=“kozel“] Pokud budeme neustále lpět na dodržování nějakých pravidel, nikdy se na úroveň vítězných velkoklubů nedostaneme. A já chci, abychom tam byli.[/quote]

  Vybírat si vždy jen tu nejjednodušší cestu k úspěchu není známka silného klubu/člověka.

  Naštěstí jsou na světě pořád lidi (například i AW), kteří chtějí dosáhnout úspěchu ne vždy tou nejjednodušší cestou, ale tou, kterou považují za správnou.

  Takže nevzít zpět Fabregase je čistě fotbalově naprosto špatné rozhodnutí, z širšího pohledu je to ale správné rozhodnutí.

  Jde jen o to, kdo to má jak nastavené a kdo má jaké priority a za jakou cenu jich je ochoten dosahovat.

 4. olidata (karma: 0) #36

  Dobrý blog, so všetkými myšlienkami súhlasím. K vyššie napísaným polemikám: Ak chceme vyhrávať trofeje, musíme mať profesionálny prístup, t.zn. ak je na trhu jeden z najlepších záložníkov sveta, tak ho získajme, bez ohľadu na jeho minulosť, ak niektorí hráči nepodávajú kvalitné výkony, tak sa ich nebojme posadiť na lavičku, ak hráč na to nemá, alebo nebodaj pre niečo trucuje, tak nech sedí (aj keď nás trebárs stál nemalé peniaze), mala by byť objektívna analýza príčin zranení, analýza príčin zlej hry, či výsledku, taktiky apod. a vyvodenie potrebných záverov, či zmien.
  Alebo sa riaďme podľa našich emócií, sympatií k hráčom a správajme sa podľa nich, podľa toho postavme aj zostavu a potom budeme jedna veľká šťastná rodina.
  Ale nevyhráme žiaden titul ani pohár.

 5. Lukendes_10 (karma: 0) #37

  Ja by som raz chcel vidieť zostavu 4-3-3 zo zložením zálohy a utoku takto:
  Ramsey – Wilshere
  Özil
  Walcott – Welbeck – Alexis
  …útok by bol asi najrýchlejší v lige a pod nimi jedna z najlepších 10 a pod ňou ešte behavi Jack a Aaron.
  A hrať štýlom Realu. Čo najskôr lopta dopredu, rýchle protiútoky a žiadne 70% držanie lopty.
  Ved ani Real nema klasické búracie DM.
  Wilsher s Ramseym by sa kľudne mohli vyrovnať Kroosovi a Modričovi.
  To by bola podivana :-*

 6. Duri-MI (karma: 0) #38

  [quote name=“Lukendes_10″]Ja by som raz chcel vidieť zostavu 4-3-3 zo zložením zálohy a utoku takto:
  Ramsey – Wilshere
  Özil
  Walcott – Welbeck – Alexis
  …útok by bol asi najrýchlejší v lige a pod nimi jedna z najlepších 10 a pod ňou ešte behavi Jack a Aaron.
  A hrať štýlom Realu. Čo najskôr lopta dopredu, rýchle protiútoky a žiadne 70% držanie lopty.
  Ved ani Real nema klasické búracie DM.
  Wilsher s Ramseym by sa kľudne mohli vyrovnať Kroosovi a Modričovi.
  To by bola podivana :-*[/quote]
  a toto je veľká pravda kamarát, plne súhlasím…akurat s dvojicou stopérov Per-Nacho to zatiaľ nepríchadza do uvahy 😀

 7. yen56 (karma: 0) #41

  [quote name=“Lukendes_10″]Ja by som raz chcel vidieť zostavu 4-3-3 zo zložením zálohy a utoku takto:
  Ramsey – Wilshere
  Özil
  Walcott – Welbeck – Alexis
  …útok by bol asi najrýchlejší v lige a pod nimi jedna z najlepších 10 a pod ňou ešte behavi Jack a Aaron.
  A hrať štýlom Realu. Čo najskôr lopta dopredu, rýchle protiútoky a žiadne 70% držanie lopty.
  Ved ani Real nema klasické búracie DM.
  Wilsher s Ramseym by sa kľudne mohli vyrovnať Kroosovi a Modričovi.
  To by bola podivana :-*[/quote]
  Real momentálně hraje nejmodernějšíí (a zároveň nejúčinnější) fotbal, přitom je to 4-4-2. Můžou si to dovolit, protože jsou pod Ancelottim neuvěřitelně disciplinovaní, pressuje a brání komplet celé mužstvo, nasazení podobné Alexisově tam má hned několik hráčů. Zejména pro střed je tento systém neskutečně náročný a Jack s Aaronem by nad sebou museli mít hodně tvrdou ruku, aby to uhráli.

 8. Gundinho (karma: 0) #42

  [quote name=“cabe“][quote name=“ibagr“]To jen v Arsenalu neustále hrají tragédi jako Almunia, Arteta, Mertesacker, tolik šancí jako u nás by neměli nikde.[/quote]
  Byl jsem přítomnej tomu jak ten „tragéd“ Almunia zachytal na Barceloně.. a tenkrát jsme mohli překonat rekord ligy mistrů v obdrženejch brankách nebejt jeho[/quote]
  Almunia se nehodil se svým stylem chytání do Anglie. Proti Barce zachytal pokaždé skvěle, protože pokaždé útočili po zemi a snažili se to cpát v podstatě až na malé vápno. V lize stačilo, aby tam posílali jeden balón vzduchem za druhým a byl totálně nahraný. Nehledě na branky, co si do brány v podstatě hodil sám.

  Kdyby Lehmann nebyl arogantní a nezkoušel kraviny jako u nás často předvádí Szczesny(což ho jednou bude stát taky místo v bráně), tak mohl chytat mnohem déle jako jednička.

 9. Peter Hill-Wood (karma: 0) #43

  [quote name=“yen56″][quote name=“Lukendes_10″]Ja by som raz chcel vidieť zostavu 4-3-3 zo zložením zálohy a utoku takto:
  Ramsey – Wilshere
  Özil
  Walcott – Welbeck – Alexis

  Ved ani Real nema klasické búracie DM.
  Wilshere s Ramseym by sa kľudne mohli vyrovnať Kroosovi a Modričovi.
  To by bola podivana :-*[/quote]
  Real momentálně hraje nejmodernějšíí (a zároveň nejúčinnější) fotbal, přitom je to 4-4-2. Můžou si to dovolit, protože jsou pod Ancelottim neuvěřitelně disciplinovaní, pressuje a brání komplet celé mužstvo, nasazení podobné Alexisově tam má hned několik hráčů. Zejména pro střed je tento systém neskutečně náročný a Jack s Aaronem by nad sebou museli mít hodně tvrdou ruku, aby to uhráli.[/quote]
  Myslím,že to kozlove spotenie dresov ide momentálne okrem Alexisovi najlepšie práve JAckovi a Aaronovi.
  Túto dvojku treba staviať za AMF a nie pred DMF ale Arsen je ineho názoru…

 10. yen56 (karma: 0) #44

  [quote name=“Peter Hill-Wood“]
  Myslím,že to kozlove spotenie dresov ide momentálne okrem Alexisovi najlepšie práve JAckovi a Aaronovi.
  Túto dvojku treba staviať za AMF a nie pred DMF ale Arsen je ineho názoru…[/quote]
  To sice jo, nicméně dvojice Kroos – Modric je pořád o třídu jinde než Jack s Aaronem. Aaron i Jack často zbytečně dlouho drží míč, navíc se od druhé poloviny minulé sezony Aaron zapomíná vepředu, mám z něj pocit, že se až moc snaží být opět tím hlavním tahounem na hřišti a naše hra tím trpí – a hlavně tak ještě více zvyšuje tlak na to, abychom měli opravdu světového DM.

 11. vogel (karma: 0) #45

  Přes nakonec jen roční spolupráci vzpomíná Van Persie na Fergusona se stále stejným obdivem. „Jeho přístup jsem si užíval. V jednu chvíli jsme měli na City náskok osmnáct bodů, ale prohráli jsme doma jeden ze zápasů 1:2. Měli jsme sice ještě patnáctibodový náskok, on přesto málem vyletěl z kůže. Uvědomil jsem si, že takhle vypadá opravdový vítěz.“ I proto nejsme stale na vrcholu…a porad se tu bude nekdo divit, proc kritizujeme pristup arsena…

 12. Lukendes_10 (karma: 0) #46

  [quote name=“yen56″][quote name=“Peter Hill-Wood“]
  Myslím,že to kozlove spotenie dresov ide momentálne okrem Alexisovi najlepšie práve JAckovi a Aaronovi.
  Túto dvojku treba staviať za AMF a nie pred DMF ale Arsen je ineho názoru…[/quote]
  To sice jo, nicméně dvojice Kroos – Modric je pořád o třídu jinde než Jack s Aaronem. Aaron i Jack často zbytečně dlouho drží míč, navíc se od druhé poloviny minulé sezony Aaron zapomíná vepředu, mám z něj pocit, že se až moc snaží být opět tím hlavním tahounem na hřišti a naše hra tím trpí – a hlavně tak ještě více zvyšuje tlak na to, abychom měli opravdu světového DM.[/quote]

  No ved momentálne samozrejme ze nemaju. Ale keby hrali disciplinovane a hlavne hrali to čo majú tak je tam ten potenciál aby sa im vyrovnali.

 13. yen56 (karma: 0) #47

  A tady se snad shodnem na tom, co jsem psal v první reakci – Jack s Aaronem by nad sebou museli mít hodně tvrdou ruku, aby něco takového dokázali. Pod Wengerem ji nemají a nikdy mít nebudou. On bohužel preferuje přístup, kdy pomalu každý ofenzivní hráč má volnou ruku, aby dokázal své individuální kvality. A pak to někdy před brankou soupeře vypadá, jak to vypadá.

 14. alas (karma: 0) #48

  To sice jo, nicméně dvojice Kroos – Modric je pořád o třídu jinde než Jack s Aaronem. Aaron i Jack často zbytečně dlouho drží míč, navíc se od druhé poloviny minulé sezony Aaron zapomíná vepředu, mám z něj pocit, že se až moc snaží být opět tím hlavním tahounem na hřišti a naše hra tím trpí – a hlavně tak ještě více zvyšuje tlak na to, abychom měli opravdu světového DM.[/quote]

  Mimochodem co se tyka toho Ramba,videl jsem rozbor jeho hry na ruske TV a jelikoz jsem rocnik co mel jeste ruština na škole tak jsem lez čemu rozumel a presne ukazovali to o čem pišeš,nekdo tomu bude řikat bojovnost a neskutečny behani ja tomu řikam absolutni propad založnika kdy nechava volny svuj prostor,pokud se za nej nestahne AM což v připade Mesuta neni nikdy a Santiho občas je velky problem hlavně pro DM a myslim ze i jakykoliv svetovy DM s tim bude mit problem kdyz se na nej vali 2 a vice souperovych hracu

 15. TJK (karma: 0) #49

  S předposledním odstavcem nesouhlasím. Je to věc pohledu každého soudruha. Nicméně je do puntíku pravdou, že hra Arsenalu je několik let (dost let) absolutně stejná a není vůbec zábavnou. Ba naopak v některých zápasech je až neuvěřitelně nudnou. To jestli se doba AW v AFC blíží ke konci nechám na někom jiném (s úcty k AW). Zodpovědnost je ale na něm, protože letos jsem dostali posil poměrně dost.

 16. Patrick (karma: 0) #50

  [quote name=“vogel“]Přes nakonec jen roční spolupráci vzpomíná Van Persie na Fergusona se stále stejným obdivem. „Jeho přístup jsem si užíval. V jednu chvíli jsme měli na City náskok osmnáct bodů, ale prohráli jsme doma jeden ze zápasů 1:2. Měli jsme sice ještě patnáctibodový náskok, on přesto málem vyletěl z kůže. Uvědomil jsem si, že takhle vypadá opravdový vítěz.“ I proto nejsme stale na vrcholu…a porad se tu bude nekdo divit, proc kritizujeme pristup arsena…[/quote]

  tady se ještě nakonec bude slintat nad sýrem a Jidášem.

 17. vogel (karma: 0) #51

  [quote name=“Patrick“][quote name=“vogel“]Přes nakonec jen roční spolupráci vzpomíná Van Persie na Fergusona se stále stejným obdivem. „Jeho přístup jsem si užíval. V jednu chvíli jsme měli na City náskok osmnáct bodů, ale prohráli jsme doma jeden ze zápasů 1:2. Měli jsme sice ještě patnáctibodový náskok, on přesto málem vyletěl z kůže. Uvědomil jsem si, že takhle vypadá opravdový vítěz.“ I proto nejsme stale na vrcholu…a porad se tu bude nekdo divit, proc kritizujeme pristup arsena…[/quote]

  tady se ještě nakonec bude slintat nad sýrem a Jidášem.[/quote]

  Slintam predevsim nad lidskym umem, ktery se konkretne Fergusonovi uprit neda

 18. PakoKun (karma: 0) #53

  [b]1) [/b]Takhle si predstavuju blog vyjadrujici tu popularni hlasku poslednich dni [b]#wengerout[/b] .. S respektem, uctou a logickym vysvetlenim ..

  Nesnasim ty jednoduche idi*ty co na legendu naseho klubu jen nadavaji a pomalu si prejou aby se mu stalo neco nepekneho

  [b]2)[/b] Nebyt zraneni Laurenta nase obrana je velmi dobra.. K Perovi, asi jste zapomneli jak spolu ti dva hrali v top forme.. dostavali jsme malo golu, ofsajdova linie a jine takticke varianty ridil Per s naprostou bravurou a se superrychlym Kosem nemeli v drtive vetsine zapasu velke problemy.. Jaka prijemna zmena oproti letum predeslym, kdy nase stoperska dvojce byla jednim z nejslabsich clanku, bud byl mimo formu Thomas nebo Kos, nebo nekdy zraneny a hrali tam neskutecne individua…

  [b]3)[/b] Psal jsem to nedavno v komentari a taky jsem si rikal ze by to vydalo na blok, nase „taktika“ je davno prekonana

 19. PakoKun (karma: 0) #54

  Era barcelonskeho stylu neuveritelneho poctu prihravek a kontroly mice se vyresila nejjednodussim moznym zpusobem, hlubokym kompaktnim blokem.. Navic na takovy styl je treba mit 6-7hracu kteri jsou na uplne nejvyssi svetove urovni v praci s balonem… Nebudu to komentu psat co by se melo zmenit a jaky herni system by nam (resp. nasim hracum) mel vyhovovat a zaroven prinest herni zlepseni, to je na dlouho a taky vec nazoru..

  Ale myslim si, ze je nadmiru jasne ze tato situace ma jedine spravne reseni.. Ja jen doufam ze AW odejde se cti.. Samozrejme kratkodobe zlepseni je mozne.. Ale dlouhodoby trend rozhodne nebude vzrustajici.. Duvody uz vyjmenoval Kozel a kdyz se tyto veci nemeni po 16letech u kormidla, necekam ze se zmeni..

  Myslenka na zaver: [i]Za spatnou vykonnosti a ztratou firmy, nemuzeme videt neschopne a nesnazici se delniky, ale spise spatne vedeni, ktere to dopustilo[/i]

 20. jannes (karma: 0) #55

  Dobrý blog s niečim súhlasím hlavne s tým peším futbalom, minule som si to sám pred tv hovoril.. je to presne aj vidieť keď máme loptu a náš hráč sa posúva dopredu, ale zistí že nemá komu nahrať je to úplne viditeľné taká tá nemohúcnosť prihrať. S niečím nesúhlasím napríklad s tým Cescom, ale to je vec názoru ako viacej vecí.. ale inak blog napísaný dobre a hlavne normálne loigkcy s hlaou a pätou, palec hore

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.