Blog: Who is „Board“?

Ahoj u mého blogu. Všichni víme, v jaké situaci se nyní náš klub nachází. Po čekání na odvolání manažera Unaie Emeryho, které bylo nevyhnutelné, a trvalo až příliš dlouhou dobu na to, aby se dalo považovat za správně načasované, přichází doba, kdy čekáme na jmenování nového hlavního trenéra. Dalo by se říct, že jsme skočili z bláta do louže. V nejisté době, kdy jsme jen sledovali, jak ještě hluboko do „bláta“ můžeme padnout a přihlíželi jsme hledání absolutního dna Arsenalu v novodobé historii, jsme se akorát posunuli do pomyslné „louže“, kde sice nejsme špinaví jak vepři, ale když tam stojíme déle, i pohorky začínají propouštět vodu.

Z naléhavých tužeb na odvolání Unaie se staly naléhavé prosby na jmenování nového manažera. A to nejen napříč komunitou Arsenalu, ale jisté signály a rozhovory ukazují, že i napříč současným hráčským kádrem s jeho dočasným vedením. Čili o stabilizaci týmu nemůže být řeč. V tomto ohledu se na fórech a diskuzích často skloňuje jedno slovo: „Board“. Toto slovo jsme si v posledních měsících tak nějak osvojili. Každopádně ne v dobrém slova smyslu. Zkusme si trochu poodkrýt, kdo to ten námi myšlený „board“ vlastně je?

V první řadě se sluší říct, že v oficiálně vedeném boardu na stránkách Arsenalu figurují tato jména: Sir Chips Keswick (Předseda a ředitel Arsenal Holdings Limited), Ken Friar (nejdéle sloužící ředitel Arsenal Football Club), Lord Harris of Peckham (ředitel), Stan Kroenke (ředitel a majoritní akcionář od roku 2011), Josh Kroenke (ředitel a synáček tatínka)

Ovšem, toto je tzv. Board of directors. Námi nejvíce skloňovaná jména toho našeho boardu jsou Vinai Venkatesham, Raul Sannlehi a Edu Gaspar. Kdo vlastně jsou tito pánové a jak se dostali na svá místa v Arsenalu? Pokusíme se to spolu trochu rozklíčovat, nebo alespoň nastínit, odkud že ten vítr vane.

První je Vinai Venkatesham, který od roku 2018 zastává funkci generálního ředitele Arsenal Football Club. Tento 37letý úředník získal pozici po odchodu Ivana Gazidise do AC Milán. Předtím zastával funkci obchodního, marketingového a výkonného ředitele také v AFC. Ve skutečnosti byl jmenován také ředitelem globálních vztahů a obchodní strategie. V současné době pracuje také jako nevýkonný ředitel Britské Olympijské Asociace. Venkatesham hrál klíčovou roli při zvyšování publicity značky Arsenal. Předtím po několik let pracoval jako obchodník s ropou pro Mitsui Bussan Communitacions. Vinai se narodil v Indii, má ženu, děti a anglické občanství. Je to velmi uzavřený člověk, který nikdy nezveřejňuje informace o své rodině. Vlastní magisterský titul v oboru ekonomie a management. Navštěvoval University of Oxford. Má také titul z autorizovaného institutu manažerských účetních. Jeho odhadované jmění od roku 2018 je 1.2mil £. V Arsenalu hrál významnou roli při rozšiřování škály sponzorů a hrál klíčovou roli při dohodě s novým sponzorem dresů.

Druhým jmenovaným a pro mě více zajímavým je Raúl Sanllehi. Sanllehi byl vlivnou osobou v Barceloně kam přišel ze sportovní značky Nike v roce 2007 kde má stále silné vazby. V Barceloně působil dlouhých 15 let jako fotbalový ředitel. Je vlivnou postavou ve španělském fotbale a hrál významnou roli ve složité dohodě, která přivedla Neymara do Španělska. Je blízkým spojencem Ivana Gazidise. Do Arsenalu byl přiveden, aby společně se Svenem Mislintatem nastartovali nábor nových světových talentů. Jak to dopadlo snad nemusím připomínat. Raúl má bakalářský titul v oboru ekonomie, marketingu a financí na Guilford College a MBA a PDG na IESE Business School University of Navarra. Před vstupem do sportovního marketingu a před prací pro Nike pracoval také jako marketing manager ve společnosti Henkel.

To by možná tak na představení propíraných mužů stačilo. Co trápí fanouška Arsenalu nejvíce je bezesporu laxnost v jednání a určitá dávka nerozhodnosti a správného načasování. Pojďme se na chvíli zastavit u Raúla, protože z mého hlediska je to právě tato kontroverzní postava Arsenalu, která stojí za největším soustem všeho, co trápí naše zažívací ústrojí. Nebo myslíte, že to je Venkatesham? Člověk, který bude bezesporu dobrým jednatelem v oblasti marketingu a ekonomie, co do sponzorského spektra kvalitním a správným člověkem, ale o fotbalové stránce věci to nebude nic, do čeho by zřejmě mohl více zasahovat. Nebo snad technický ředitel Edú Gaspar, kterého schválně nezmiňuji, protože je to pro mě moc malý a čerstvý hráč v oblasti „boardu“? Ten Edú, v jehož přijetí má největší prsty právě Sanllehi? Nemyslím si.

Raúl Sanllehi je spojován s nejúspěšnější érou v Barceloně. Alespoň tak to bylo vše navenek prezentováno, když přicházel, coby čerstvá funkcionářská posila, do Arsenalu. A taky proč ne, ona je to pravda. Za posledních 10 let vyhrála Barcelona co se dalo. A tak se chválou nešetřilo na nikoho, kdo byl tou dobou přítomen u těchto úspěchů. S těmito úspěchy se ale nese i řada správních pochybení právě Sanllehiho týmu.

Za jeho působení prodala Barcelona Eto’a do Interu, aby následně přivedli Zlatana a Maxwella (celkem 74,5 mil EUR). Zlatan je Zlatan a tak se musel následující rok po roztržce s Guardiolou poroučet (24 mil EUR). Z toho plyne ztráta 45 mil EUR. Dále přichází David Villa (40 mil EUR), odchází Yaya Toure do City (30 mil EUR). I když Barca vyhrála, co se dalo, skončila se ztrátou 1 mil EUR po zdanění. Přichází nový prezident Rosell, zatímco Laporte odstupuje z funkce. Odchází také Guardiola, který Barcu učinil úspěšnou.

Další rok (2011/12) Raúl podepsal Alexise a Fabregase (celkem 60,6 mil EUR). Rok poté podepsal Jordi Albu (14 mil EUR) a utratil 19 mil EUR za Alexe Songa. Kontroverzní situace nastává, kdy miláčkovi fanoušků Abidalovi diagnostikovali rakovinu jater. Abidal se po léčbě vrátil k týmu a nutno dodat, že jeho přítomnost Barcu zvedla. V dubnu 2013 byl ale údajně Abidal zavolán na schůzku s Raúlem, kde mu měl Sanllehi říct, že nedosahuje úrovně, kterou požadují a smlouva bude ukončena. Abidal to později potvrdil pro francouzskou televizi.

Rok 2013/14 dohlížel Sanllehi na příchod Neymara za 88 mil EUR. Thiago odchází do Německa za 25 mil EUR, zatímco Abidal, Muniesa, Villa a Fontas se musejí poroučet za 3,1 mil EUR. Raul se taky postaral o návrat Bojana, který přišel z Říma za 13 mil EUR, ale byl hned poslán na hostování do Ajaxu. Byl to rok považovaný za způsob, jak klub obcházel pravidla FFP a španělské daňové zákony. Jednoduše proto, že byl Neymar údajně přiveden za 112 mil EUR namísto vykázaných 88 mil EUR. Důkazy ukázaly, že Neymarova rodina obdržela 40 mil EUR na vrub klubu a agentským poplatkům. V tomto případě čelil Raúl a Sandro vězení. Soud v Barceloně nakonec celou věc urovnal pokutou 5,5 mil EUR a Sandro musel odstoupit z funkce.

Suma sumárum, Sanllehi ukončil kariéru opředenou úspěchy v La Lize, Lize Mistrů, španělském poháru apod. Ale také s rozčarováním, kdy dohlížel na ukončení smlouvy milovaného hráče s rakovinou, a také se podílel na dvou daňových podvodech. Je také považován za viníka špatně přijatého kroku s prodejem reklamního místa na dresu (UNICEF vs. QATAR Airways).

Zpět k Arsenalu. Ivan Gazidis, Sven Mislintat a Raúl Sanllehi jsou odpovědni za nalezení Wengerova nástupce. Zde vidím jednu z hlavních chyb, kterou si Sanllehi dlouhou dobu nechtěl připustit. Vybrali muže, který nenaplnil očekávání, ale pro jediného muže z „výběrové komise“, který v klubu zůstal, bylo těžké nastavit tvář a vysloužit si jako jediný políček, kterým by přiznal své pochybení. Co následovalo všichni víme. Co ale bude následovat? Tápání ve výběru toho pravého znovu padá na hlavu Sanllehiho. To on má druhý pokus na výběr toho pravého, který má „spasit“ náš klub. A co když ne? Tato jeho druhá šance by se mu mohla stát osudnou. Druhé klopýtnutí by se nemuselo odpouštět.  

Každopádně, nově složený tým, v čele se Sanllehim stojí na prahu velkého rozhodnutí. Jak efektivně a pružně bude board pracovat, bude ukazatelem zdraví Arsenalu. Z výše napsaného víme, že Raúl se nebojí dělat zásadní kroky v boji o mety nejvyšší. Nemyslím si, že je bude činit v takovém měřítku v Arsenalu. Už jen proto, že se nacházíme v Anglii a politika Arsenalu je značně otevřenější lidem. Také je to zdatný vyjednavač a obchodník, ale stěží můžeme hovořit o Raúlovi jako o tvůrci klubu a klubových hodnot.

Do čeho nevidíme, je nejasné rozložení rozhodujících sil ve skupině, která má rozhodnout o našem dalším manažerovi. Černým koněm se tak nakonec může stát Edu, který by měl vyznávat klubové hodnoty a fotbalovou gramotnost.

Možná jsou toto všechno zbytečné řádky, jelikož je už vše uvařeno. Alespoň tak v posledních dnech hovoří zahraniční média. Dokonce dle Transfer News má zítra Josh Kroenke mluvit s Mikelem Artetou a nabídnout mu smlouvu. Arteta má formálně požádat Man City, aby mu vypovědělo smlouvu, která vyprší za 18 měsíců. Arsenal má zaplatit kompenzaci 1 mil £, pokud vše proběhne podle plánu. Tak proti Evertonu s Mikelem?

Ať tak či tak, je vždy dobré vědět, kdo na jakých židlích sedí v našem milovaném AFC.

Díky za čtení.

OuTu

Tags: , ,

Komentáře

 1. Gunner_Pav (karma: 10300) #1

  Zajimavy blog, ktery da spouste lidi nahled do nitra klubu. Jen je opravdu fakticky nespravne pouzivat slovo board smerem k lidem jako je Vinai a Raul. Jsme standardni korporace, kde je rozdil mezi Board of Directors a managementem a Vinai a Raul patri do managementu (presto, ze jejich nazev funkce obsahuje slove „Director“).
  Jinak ale souhlasim, ze Raulovo pusobeni v Barcelone neni jen ruzove. Na druhou stranu takove se malokdy najde, protoze je to sport a specialne u prestupu je to obcas trochu loterie, kde samozrejme je nutne minimalizovat rizika, ale uplne je odbourat nejde. Podobne je to s vyberem trenera. V prvnim pokus Raul neuspel, z prubehu vymeny zatm taky nejsem nadseny (prisla pozde a trva dlouho), takze ten tlak jen a jen narusta.
  Vinai je asi opravdu spis mimo fotbalove zalezitosti, takze toho lze spis hodnotit na urovni uzavrenych komercnich smluv a to se celkem zlepsuje.
  Hodne bude zajimave sledovat roli, kterou bude mit Edu. Pokud se podilel na prichodu Gabse, tak velky palec nahoru. Otazkou je, jak moc bude zodpovedny za dalsi prestupy on a jak moc Raul a podobne i v pripade vyberu nastupce UE. Nejhorsi by bylo, kdyby to bylo prilis netransparentni a kdyby vedeni opet pouzivalo Edu jako stit vuci fanouskum. To se doufam nestane

 2. spirki (karma: 1916) #1

  Nevím myslím si, že je lehké kritizovat vedení a ve spoustě věcí to je na místě, ALE! Každý krok je velká loterie. A není to ani půl roku, co tady byl Raul považován za boha. Přestupní okno at chceme nebo ne, bylo konečně odvážné a nikdo dopředu nemůže říct jak co dopadne. Pro mě bylo chování Arsenalu na trhu do letošního léta pod Arsenem a Gazidisem naprosto katastrofální. A ač všichni odřízli zodpovědnost těchto dvou pánů, mají obrovský podíl na tom, kde jsme. Navíc příchod Saliby, Tiernyho a vlastně i Pepeho prostě byl dobrej deal. Nikdo dopředu nemohl jak to dopadne a to stejné platí pro trenéra, já si oddechnul, že to nakonec nebyl Arteta ale Emery. Hold nikdy nevíte. Myslím si, že vedení klubu je prostě 50:50 bud to vyjde nebo ne, A to že nemáme prachy, opět děkujme Wengerovi s Gazidisem za kolik jsme prodávali hráče a co se týče uzavírání slov. Neříkám, že jsem s vedením spokojen, ale člověk by se měl dívat ze širšího pohledu.

 3. mikailo (karma: 5) #1

  Je naivne si myslieť ze Arteta alebo Viera na z toho dostanú len preto ze by to bola krásna rozprávka ak by to talk bolo. Úspešný hráč neznamená úspešný tréner. Obaja nemajú na to skúsenosti aby to dokázali. Osobne by som tam rad videl niekoho kto pozná anglicky futbal a ma niečo za sebou. Arsenal je tím bez zdravého hracskeho jadra. Odišli wilkshere, ramsey a chamberlain. Hráči ktorí boli v ideálnom veku a ich srdce bilo pre arsenal. Chyba nám anglicky základ, hráči ktorí tu vyrástli, držia spolu a vedia strhnúť ostatných svojou mentalitou a zápalom. Mame tím zložený zo žoldnierov, nie srdciarov. Bude trvať roky kým bude arsenal konkurencie schopný. Kostra tímu musí byť z hrácov pre ktorých je arsenal viac ako dojna krava.

 4. bflmpsvz (karma: 3287) #1

  Údajně Arteta velmi blízko Arsenalu – po dnešní osobní schůzce s Joshem Kroenkem. Každopádně ještě si musí vyjasnit detaily (odstupné, realizační tým, záruky nějakých posil atp.), ale jinak prý má teď k tomu nejblíž… Docela by mě pak zajímalo, jestli zůstane Freddie (a na jaké pozici). Docela by se mi to totiž líbilo, mít tým z bývalých hráčů. Arteta je samozřejmě totální risk, všichni říkají, že je skvělý, ale prostě zatím nikdy šéfa nedělal, přičemž ta týmová situace teď je fakt extrémně složitá. Ale kdyby to vyšlo, tak bych moc rád měl tým na různých úrovních od Edu, Arteta, Ljungberg, Mertesacker (na různých pozicích, i když uvídíme, jak to všechno nakonec dopadne).

   • Gunner_Pav (karma: 10300) #1

    Pokud chceme zacit neco budovat, tak nemuzee davat smlouvu treba na rok a pul. Navic je to porad jen spekulace. Za mne by davalo smysl 2,5 roku s nejakou opci, ktera by mohla byt klidne i automaticky aktivovatelna na zaklade vysledku.
    Na druhou stranu nepredpokladam, ze plat pro Mikela a jeho tym bude takovy ranec, aby nas pripadne odstupne treba po roce a pul zruinovalo.

    • bflmpsvz (karma: 3287) #1

     Mně ty 3,5 roku trenérovi, který ještě nikdy nic neodtrénoval, přijde taky strašidelných. Ale je to potřeba asi vnímat v kontextu, Allegri nechce, Pocha jsme údajně taky kontaktovali a nechtěl, Rodgers taky ne. Dtto Luis Enrique. Nevím, jak je to s tím Blancem, ale údajně jsme teda alespoň elementárně kontaktovali fakt haldu trenérů. Ale neklaplo to, navíc očividně – kdo by nyní do Arsenalu chtěl, když zrovna koučuje velmi úspěšný tým a Arsenal je v takovém rozkladu, tady prostě na první pohled člověka nic dobrého nečeká, klenoty jsou zakopány hodně hluboko (=kdo nás z té krize vyvede, bude pak určitě považovaný za trenérskou špičku, ale větší pravděpodobnost je, že jej to semele). Podstatné je taky to, že je rozjetá sezona – s týmem tedy může udělat relativně málo, není čas vštípit týmu svou filosofii, nadrilovat je, zkoušet a hledat, a přitom hodnocený bude trenér fanoušky (a médii) už po pár zápasech. Taky je třeba si uvědomit, že Arteta má v City lambádu – je ceněný, oblíbený, potřebný, má téměř neomezené možnosti, pracuje s jedním z nejlepších trenérů a hráčů na světě, usiluje o nejvyšší mety na všech frontách a opět – jsou v rozjeté sezoně, kde se City zase tolik nedaří, tzn. i pro ně to bude citelná ztráta a myslím, že Mikel má nějakou zodpovědnost i vůči nim. Navíc, není to vůbec jisté, ale byla tam i vyhlídka, že by Mikel jednou koučoval City po Pepkovi. A vedení určitě musí nějak Artetu motivovat, proč by tohle všechno opouštěl za roční smlouvu? Nebo za smlouvu do konce sezony? To nedává z jeho strany žádnou logiku. Dle všeho, koho by tak Arsenal ještě mohl mít. Španělské trenéry, kteří jsou sice známí, ale po UE nepředstavují ani upgrade. Pak byl Mourek a pak byl Ancellotti, což jsou velká jména, ale také kouči, kteří s Arsenalem nemají naprosto nic společného (u Mourka to je ještě vyhrocenější) a hlavně ti, kteří nejsou pověstní budováním ani využíváním mladíků (což je to, co teď potřebujeme. A trochu i to, co máme – podívejte se, kdo končil na City v plné palbě Martinelli – 18, Willock – 20, Saka – 18, ESR -18, předtím hrál i Matteo – 20, AMN – 22… Dyť to je docela hardcore…). Asi i v tomto kontextu ta 3,5 letá smlouva, pokud se má něco budovat. Ono upřímně, tahle sezona už je passé. Takže vlastně standardní tříletá smlouva – pokud je navíc třeba obměna kádru, tak čekáme, než dojdou ty naše hrozné smlouvy (Mesut, Luiz, Sokratis + Miky, ale ten nehraje za Řím špatně, když je fit, takže klep, klep možná jej i prodáme. Taky bychom se měli zbavit Xhaky).

     Já neříkám, že to je super, ale naprosto pochopitelné v kontextu (pokud to Mikel nakonec podepíše. Pak je tady ještě ten Viera). A znova se ukazuje, že jsme prostě v bláznivé situaci. Ale zase, všechno to jsou lekce, po odchodu AWeho jsme prostě museli mít propad, taky musíme vystavět novou kostru týmu. Nemám moc důvěru v Sanlehlliho (obzvláště, co se týče charakteru a jak znetvořuje identitu klubu), ale zase věřím, že ten tým nějak společně s profíky (novým koučem, Edu jako director, i když ještě raději bych byl, kdyby k nám šel Overmars, který ale nechtěl opouštět Ajax), že ten tým dlouhodobě přebudovat dokáže. Prostě jsme v procesu, transformace vždycky bolí a není to o „revoluci“, problémy často zčásti přetrvávají a nové se vytváří. Prostě se teď občas stane, že se budeme potácet, ale abychom z toho nakonec vyšli, tak si musíme nechat čas a musíme mít směr. Unai byl trochu zacházka, ale zase v něčem taky důležitý, stal se i trochu nárazníkem po AW, což je nevděčná úloha (i přesto, že si myslím, že to bylo špatné angažmá). První sezonu byl navíc výsledkově nad moje očekávání (a herně hluboce pod nimi). Stejně jako bylo třeba ukončit smlouvu s AW (ale mělo se to stát dřív, ideálně po konci smlouvy neprodlužovat), stejně jako bylo třeba vyhodit Unaie (ale mělo se to stát dřív), tak nyní potřebujeme novou tvář, která se pokusí budovat. Když to nevyjde, bohužel. Ale i kdyby byl tým v lepší kondici, hrál lepší fotbal, měl vyrovnanější a vesměs stabilní kádr, bude to posun k potenciálnímu top kouči (pokud se jím nestane sám Arteta).

     P.S.: Ano, ještě je tady možnost Viery a vůbec uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne.

 5. jannes (karma: 2462) #1

  Vďaka za článok muselo s tým byť roboty. Takéto blogy by mohli byť častejšie čo majú aj hlavu a pätu.
  Čo sa týka Artetu ja osobne neviem.. Ja by som bol asi skôr za nejaké overené, osvedčené meno napr. Allegri. Proste tréner ktorý má nejaký zaužívaný systém a donesie sem hlavne DISCIPLÍNU, lebo nehnevajte sa na mňa niektorí tí naši hráči, ktorí by mali ťahať tento tým sa správajú ako nejaké primadony a viditeľne to flákajú. Nehovorím že som neni za experimenty typu Arteta alebo Freddie, ale nie som si úplne istý či je na to vhodná doba

  • bflmpsvz (karma: 3287) #1

   Allegri nás odmítl (nechtěl nastoupit do rozjeté sezony). To samé Rodgers – navíc prodloužil smlouvu. Allegri navíc neumí ani slovo anglicky (a nikdy netrénoval mimo Itálii – jasně, Arteta netrénoval vůbec nikdy jako hlavní kouč). Myslím, že to budou rámovat jako odvahu atd. (což ona skutečně je), ale taky si myslím, že jsou dost zoufalí. Freddie nás ve hře posunul, ale vyhrál jediný zápas z pěti (a nebyly to těžké zápasy). Samo – Freddie za to příliš nemůže a neměl příliš času a prostoru, ale evidentně mu tým do konce sezony svěřit nechtějí. Není možné sezonu dotáhnout v tomto nastavení, kdy ten realizační tým vlastně ani není, v nějakém hrozném provizoriu…

   • Gunner_Pav (karma: 10300) #1

    Ja bych s tim hodnocenim prestupu jeste pockal. Zatim je jiste, ze jeden (Luiz) byl propadak a naopak jeden (Gabs) vypada na velke terno.
    Pokud bych mel hodnotit ostatni, tak Dani mel jeden povedeny zapas, takze na kladne hodnoceni jeste hodne brzy. Snad na ten povedeny zapas navaze, protoze stred zalohy je opravdu slaby. Pep ma zajimave zablesky, ale v pomeru k cene je jich zatim hodne malo. Na hodnoceni je taky ale jeste dost brzy. Kieran bohuzel nemel moc casu se predvest a Salibu uvidime az za rok. Celkove lze rict, ze nas letni transfery zatim moc neposilili, specialne kdyz vezmu v potaz odchody (primarne Aarona). Pritom jsme utratili celkem 100M.
    V porovnani mi pak vychazi daleko lepe leto, kdy mel prestupy na starosti Sven. Tam jsme koupili Lena, ktery je za mne absolutni top, Lucase, ktery minimalne vloni mel velmi povedenou sezonu, Sokratise, ktery byl vloni nas nejlepsi CB a Mattea, ktery vloni tym urcite posilil a letos toho odehral snad nejvic. To vse pri utrate lehce nad 70M

    • dave (karma: 12437) #1

     Jasné, čo sa týka hráčov, tak zatiaľ je to sklamanie a takmer nikto až na Martanelliho nepodávajú adekvátne výkony. Myslel som to skôr z toho pohľadu, že na prestupy bolo vyčlenených ďaleko menej financií ako sa nakoniec minulo a s tým obmedzeným budgetom z toho vytrieskal Sannlehi maximum. Že dokáže vedenie priniesť napr Pepeho za 72m, tak o tom sme asi ani len nesnívali.

     • bflmpsvz (karma: 3287) #1

      To sice ne (a taky souhlasím, že jsme to okno až na Luize, což byl panic buy, udělali dobře, i s ohledem na budoucnost). Ale Mislintatovo okno bylo tedy úplně top a vlastně to, že z klubu odešel, za to může docela zrovna Raul. Přitom mám pocit, že zrovna Mislintat se do našeho klubu, do našich možností a způsobu, jakým vedeme byznys, hodil a hodí naprosto. (Navíc ano, vytřískali jsme maximum, ale vlastně všechno na splátky – Pepeho i Salibu vlastně teprve budeme platit). Mislintat byl taky docela dost nasrán z přestupu Suaréze, což se ukázalo, že po právu.

      |
     • Gunner_Pav (karma: 10300) #1

      Osobne mi Sven taky chybi. Raul umi tvrde obchodovat a privezt hrace za hodne penez. Sven ale mel oko na vyborne nakupy za rozumne penize, coz dlouhodobe ukazoval v BVB. Ztrati ho byla obrovska skoda

      |
 6. Kozlik89 (karma: 2688) #1

  Nemám problém s Artetou, mám problém opět s naším neschopným vedením, kvůli kterému jsme v takových sračkách v jakých jsme. Emery měl být odvolán před poslední repre pauzou, nebyl, vedení zaspalo. Emery byl odvolán v nejhorší možnou chvíli, bez nějaké vize, koncepce, plánu, prostě nic, nechali 3 týdný Freddieho, aby se v tom vykoupal, a ještě více prohloubil naši krizi, což mu nedávám za vinu, co taky měl dělat, sám bez trenéru, bez analytiků.. Ted vítězoslavně přijdou s Artetou, který když už, tu měl být hned po odvolání Freddieho, vedení opět zaspalo a Arteta bude rád pokud dá do konce sezony aspon trochu tenhle tým do kupy a vyhneme se boji o sestup. pokud nedostane ted v lednu aspon 60 mega na pořádnýho playmakera mužeme se těšit na stejnou holomajznu jako na podzim. Pardon ale s tímhle prostě trenér nic neudělá, pokud nebude mít podporu od vedení.
  Za tenhle prokaucovanej podzim by měli padat hlavy. nevím kdo má tuhle rošádu s trenéry na svědomí jestli Raul, měl by si sbalit svých 5 švestek a jít zpět do Španělska.

  • bflmpsvz (karma: 3287) #1

   Pořádný playmaker – ok, ale ti jsou cenou docela jinde. Bohužel snad ještě více potřebujeme alespoň jednoho štítového záložníka, all round a fyzicky silného, běhavého (typu jako ten Ndidi). Potom bychom lépe zvládali pozičně rozlítaného Mattea, nebo trochu fyzicky slabšího, ale pozičně a i technicky dost kvalitního Torreiru. Těch možností ve středu pole by bylo najednou více. Na playmakera máme Mesuta a dokáže tam zahrát i Willock, ESR, Nelson. Není to ideálka, ale ten štítový záložník je pro nás prostě daleko důležitější (pro obranu i útok). A pak ideálně i CB, ale nevím, co s tou naší trojicí matadorů Mustafi, Sokratis, Luiz, kteří jsou na výplatní pásce dost podstatní, přitom na hřišti ani ne… Takže za mě první štítový záložník, pak CB a pak můžeme přemýšlet nad moderním playmakerem…

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.