Budoucnost Guendouziho v dresu Arsenalu

Matteo Guendouzi se vrátí do severního Londýna na konci svého hostování v Herthě Berlín. Zprávy naznačují, že ho chce Arsenal letos v létě prodat.

Guendouzi čelí nejisté budoucnosti v Arsenalu. Mladý záložník odešel na celosezónní hostování poté, co se nepohodl s Mikelem Artetou. Předpokládalo se, že bude pravidelně nastupovat za první tým, ale to se nestalo. Místo toho defenzivní záložník odehrál 20 utkání z toho 5-krát z lavičky. Vstřelil 2 branky, připsal si 2 asistence, 3 žluté karty a celkově odehrál 1 519 minut (zdroj).

Nad jeho přístupem visí otazníky a Arsenal se ho snažil prodat již v létě. Německý BILD tvrdí, že Gunners chtěli vyjednat trvalý přestup do Berlína. Místo toho se ale bundesligový tým rozhodl, že Guendouzi odejde po skončení svého hostování. V důsledku toho se vrátí na Emirates a bude bojovat o své místo pod Artetou. Guendouzi má smlouvu v Arsenalu do roku 2022 a je pravděpodobné, že se ho Gunners pokusí prodat jinde.

Mladý Francouz však tento návrh nedávno odmítl a trval na tom, že se těší na návrat do Premier League.

„Soustředím se na svoji sezónu s Herthou Berlín,“ řekl Guendouzi.

„Dále si sedneme s mými zástupci a lidmi v klubu, abychom diskutovali o budoucnosti.“

„Toto léto bude rozhodujícím okamžikem.

„Patřím do Arsenalu ještě rok.“

„Od chvíle, kdy hraji za Arsenal, dávám všechno pro klub, fanoušky, tým a zaměstnance.

„Budu tvrdě pracovat, jak jsem to vždy dělal.“

Co si myslíte fanoušci Arsenalu. Má se Guendouzi vráti a dostat šanci v týmu nebo se z případného prodeje použijí peníze na transfer jiného záložníka? A jakou může mít cenu na trhu 21-letý francouzský záložník?

eplsport.com