By the numbers: Southampton 1-1 Arsenal

Vidět remízu Arsenalu je divné, před tímto zápasem totiž Arsenal nezažil remízový zápase od ledna. Což bylo opravdu dobře pro zisku bodů, obzvláště když spoustu těch potencionálních remíz Arsenal dokázal překlopit na své vítězství.

Ztratit body v zápase, který se dal vyhrát, je trochu průšvih, ale nemůžeme to brát zas tak hrozně, když o víkendu ztratili body Sp*rs, Pool, Chelsea i ManU.

SOUTHAMPTON 1-1 ARSENAL: BY THE GRAPHICS

SOUTHAMPTON 1-1 ARSENAL: BY THE NUMBERS

3 – velké šance pro Arsenal v tomto zápase, 1 z nich skončila gólem.

12 – střel pro Arsenal v tomto zápase. Jde o třetí zápas v řadě v rámci PL, kdy jsme si připsali méně než 14 střel. V 6 z 8 úvodních utkání jsme si dokázali připsal více střel než nyní.

8 – střel v první půli, v druhé jsme si připsali pouze 3, po vyrovnání Southamptonu to pak byly už pouhé 2.

0.9 – xG pro Arsenal v první půli, 0.4 v druhé půli a pouhé 0.09 po vyrovnání Southamptonu.

38% – pravděpodobnost, že Arsenal dá ze svých šancí pouze 1 gól. 39% pravděpodobnost, že vstřelí více než 1 gól.

Arsenal začal zápas v rychlém tempu a vypadal, že si připíše celkem lehké vítězství. I když si Soton připsal sérii několika rohů a vytvořil menší tlak, stále to vypadalo, že Arsenal zápas kontroluje. Po přestávce se však zápas otočil, Arsenal vypadal poměrně znaveně a dovolili Sotonu vrátit se do zápasu.

Začínám kvůli tomu mít trochu obavy. Když je zápas vyrovnaný (vyrovanné skóre, 11 na 11) má Arsenal nejlepší rozdíl v xG (+1,46 na 90 minut) a nejlepší rozdíl v brankách (+1,85 na 90 minut), ale když Arsenal vede o jednu branku, už to není tak skvělé. Mají 8. nejlepší brankový rozdíl (+0,5 na 90 minut), ale jen 11. nejlepší rozdíl v xG (-0,3 na 90 minut). Nejsme už tak dobří v navyšování vedení jako v tom, jak se do něj dostat.

JESUS VYPADÁ TROCHU MIMO

27 – pokusů o přihrávku

77.8% – úspěšnost přihrávek

2 – progressive passes

1 – deep completions (ne centry)

0 – klíčových přihrávek

4 – střely

0.60 – xG

4 – fauly na jeho osobu (alespoň ty, které byly odpískány)

14 – obdržené progressive passes

6 – doteků ve vápně

3 – krát odebrán o míč

6 – hlavičkové souboje

25% – procento vyhraných hlavičkových soubojů

Od zápasu s Liverpoolem vypadá Jesus trochu mimo. Nejsem doktor, ale přemýšlím, jestli stále není stoprocentně fit po ráně do hlavy, kterou v tomto zápase dostal. Také nedostává takový servis jako na začátku sezóny, před zápasem s Leedsem měl na zápas v průměru 10,7 doteků s míčem ve vápně, v posledních dvou si ale připsal dohromady 9 doteků.

Stále si z toho dokázal připsal 4 střely a 0,6 xG, ale nedívalo se dobře na to, že se musel z vápna tolikrát stahovat jak zápas pokračoval. V tomto zápase se zdálo, že se stahuje stále hlouběji a hlouběji, aby se dostal vůbec do hry. Nakonec si připsal více doteků s míčem ve střední třetině hřiště než v té útočné. Možná to bude také důsledek toho, že pokaždé, když se objevíte v útočné třetině, skončíte v objetí.

GABRIEL JE V OBRANĚ SKÁLA

10 – clearances (nejvíce ze všech hráčů)

4 – hlavičkových soubojů

100% – procento vyhraných hlavičkových soubojů

1 – tackle

1 – zblokovaná střela

71 – úspěšných přihrávek (nejvíce ze všech hráčů)

5 – úspěšných progressive passes

909 – vzdálenost progressive pass v yardech (nejvíce ze všech hráčů)

10 – progressive carries (led all players)

317 – vzálenost progressive carry v yardech (nejvíce ze všech hráčů)

Nemá tak chytlavý song, ale myslím, že tohle byl zápas, za který mu fanoušci jeden dluží. Myslím, že byl v tomto zápase ohromný. Southampton posílal do vápna dlouhé auty a centry zprava i zleva a Gabriel si s nimi poradil bez větších obtíží. Hrál také klíčovou roli v mnoha situacích, které mohly Arsenal výrazně ohrozit, ale nakonec hrozbu zažehnal.

Jsem rád, že byl odměněn novou smlouvou, myslím, že bude důležitou součástí týmu ještě dlouhou dobu.

@Oh_that_crab

/arseblog.com/