Byl to výjimečný den, vyřkl Rosický po rozlučce. Je to umělec, pěl ódy Clichy

Ani hodinové zpoždění rozlučku Tomáše Rosického nepokazilo. Bývalý český reprezentant v sobotu na Letné odehrál svůj poslední zápas kariéry, po kterém působil spokojeně. K radosti mu přispěla účast řady ex-hráčů Gunners, včetně Gaela Clichyho. Pro Francouze nepředstavoval jen úchvatného fotbalistu.

Přibližně dvacet minut před začátkem plánovaného duelu se nad Prahou spustila nebývalá průtrž mračen. Ta způsobila šedesátiminutový odklad a celkové zkrácení utkání o deset minut. Ani daná skutečnost ovšem nezapříčinila, aby se lidé nebavili skvělými výkony zúčastněných.

„Užil jsem si to,“ prohlásil pro oficiální stránky Arsenalu sedmatřicetiletý Rosický. „Jak jste sami mohli vidět, déšť na začátku všechno zkomplikoval. Pro lidi bylo velmi obtížné, aby na stadiónu zůstali o hodinu déle. Podle reakcí si to však stejně jako já a ostatní borci užili. Vznikl z toho skvělý den,“ pokračoval již nyní funkcionář Sparty Prahy, pro kterého se jednalo o velmi emotivní chvíle.

„Bylo skvělé, že jsem tyhle pocity mohl sdílet se všemi, kteří se duelu zúčastnili společně se mnou. Chtěl bych všem, kteří se na tom podíleli a učinili tento den pro mě velmi speciální, velmi poděkovat,“ připomněl hráč, který si na profesionální úrovni prošel jen třemi kluby.

O parádní zábavu se starali všichni na hřišti, nevyjímaje Jense Lehmanna. Německá legenda v sedmatřicáté minutě chytila penaltu, kterou zahrával právě „Malý Mozart“. „Typický Jens, ani mě to nepřekvapilo,“ žertoval Rosický.

Těsně před koncem duelu se oba potkali tvář v tvář znovu, když syn Tomáše Rosického vstřelil Lehmannovi gól. „Ve skutečnosti jsem očekával, že tu střelu také chytne! Těší mě však, že rovněž ukázal lidskou stránku,“ vyjádřil se k emotivnímu okamžiku hrdina večera.

„Celkově to bylo ohromující. Nejen kvůli mým přátelům, ale také celé mé rodině, synovi, tátovi, bratrovi, ženě a tchýní. Byl to výjimečný den.“

Rosický v Arsenalu nepůsobí již dvě sezóny, přesto svůj klub neustále pozorně sleduje. „Doufám, že mě brzy opět uvidíte. Ať už tak, že budu moci přijet sledovat oblíbený tým na hřišti, nebo možná tím, že se jednou budu moci na něčem podílet. Uvidíme,“ uzavřel hráč s 246 starty za Arsenal.

Podobných jedinců příliš nepotkáte, domnívá se Clichy
Rozlučku nezmeškal ani další bývalý fotbalista Gunners Gael Clichy. Ten s Rosickým v klubu strávil pět let a měl tak příležitost poznat, o jak výjimečnou osobnost se jedná. „Fotbal přichází o jednoho ze skvělých hráčů,“ nechal se slyšet Clichy pro oficiální stránky Arsenalu.

„Pamatuji si na chvíli, když před lety přestoupil do Arsenalu. Všichni byli nadšeni, takže je pro mě velká pocta, že zde můžu být. Je to můj kamarád. Fotbal je pouhá hra, víkend jako tento je však navždy,“ říká opora Istanbul Başakşehir.

„Velmi mě potěšilo, když jsem obdržel zprávu, abych ve zdejším klání nastoupil. Úvodní dva roky naší spolupráce byly těmi nejlepšími v mé kariéře,“ prohlásil dvaatřicetiletý fotbalista a jedním dechem přiblížil.

„Je snadné být příjemný na ostatní, pokud nemáte kvalitu. Pokud jste však talentovaní jako právě on, tak podobných jedinců příliš nepotkáte – myslím tím lidských a zároveň talentovaných. Je to speciální hráč a neobyčejný chlapík.“

„Všichni mu říkají „Malý Mozart“ a osobně si nevybavuji nikoho jiného, komu by se takto říkalo. Je to umělec. Lidé možná zapomněli na to, jaký typ hráče představoval, tedy že pracoval pro tým a navrch toho se řadil ke kouzelníkům. Jednalo se o kompletního fotbalistu,“ dopěl ódu na Rosického.