Chtěl jsem zůstat v Chelsea, přiznává Willian

Situace dvaatřicetiletého záložníka v Arsenalu není vůbec snadná. Vyjma úvodního a posledního zápasu je Willian u Gunners víceméně kritizovaný. A moc si nepomohl ani svým posledním vyjádřením.

„Bylo těžké učinit takové rozhodnutí, rozhodně to nebylo lehké,“ povyprávěl v srpnu třiatřicetiletý borec pro UOL. „Jak už jste sami zmínili, rivalita mezi oběma kluby je vážně velká,“ pokračoval.

Jak přiblížil, důležitou roli v jeho přesunu hrála klíčová dvojice Arsenalu. „Jednou ze záležitostí, které mě přiměly přijít do klubu, byla vážná konverzace s Mikelem Artetou. Edu u nich byl také.“

„Přesvědčili mě, abych sem šel, že budu součástí skvělého projektu, a že by pro mě bylo výborné do klubu přijít. Řeč byla také o velmi důležité součástí mé osoby v sestavě,“ poodkryl brazilský borec.

„Hodlali změnit filozofii klubu – udělat vše, aby Arsenal znovu bojoval o místa v Premier League a opět hrál v Lize mistrů,“ lákalo Williana.

Mezi kubem a hráčem proběhlo několik jednání, než Brazilec přišel do Arsenalu.

„Hodně fanoušků si kladlo otázku ohledně mého odchodu. Většina mi však porozuměla. Chelsea jsem neopustil v rozepři, ale naopak s otevřenými dveřmi do budoucna,“ říká.

„Všichni věděli o daných podmínkách – chtěl jsem v Chelsea zůstat. Nakonec jsme spolu nenašli dohodu. Žádal jsem tři roky, klub mi nabízel dva. Takhle to nakonec skončilo, že jsem odešel,“ uzavřel.