#COMMUNITYSHIELD: Čtyři věci k zaznamenání

BOSS

Další zápas ve Wembley, další trofej. Určitě bychom si na to mohli zvyknout.

Je to osm měsíců, co náš hlavní trenér dorazil na sever Londýna a udělal změny v každé části týmu. Jsme silnější vzadu, ostřejší v útoku a s každým týdnem ukazujeme lepší pochopení Artetovy filozofie.

Jednou z našich největších kritik v posledních letech byla naše neschopnost vítězit proti „velké šestce“, ale pod vedením Mikela jsme porazili Liverpool dvakrát, Manchester City a Chelsea – to vše za posledních 45 dní.

Jeho rekord v Arsenalu je nyní následující: P29, W17, D6, L6 (pozn. překladatele P-zápas, W-výhra, D-remíza, L-prohra).

Neuvěřitelný střed pole

Artetův výběr středních záložníků nadzvedl několik obočí, ale nakonec se ukázalo, že jde o podařený výběr. Střední záložníci se rozmístili v rovině ve třech, Mohamed Elneny byl pověřen propojením zadní linie, zatímco Granit Xhaka a Ainsley Maitland-Niles (který se často pohyboval doleva) měli větší svobodu tlačit se dopředu a hrát mezi řadami.

Ainsley byl v ten den ve výjimečné formě, pokrýval každé stéblo trávy a při každé příležitosti presoval střed Liverpoolu. 23-ti letý hráč zakončil zápas s více obrannými zákroky (4) (tackle), než kterýkoli jiný hráč na hřišti. Zaznamenal také tři obranné odkopy (clearances), jedno přerušení útočné nahrávky (interception) a šest získaných míčů do našeho držení (possession), více než kterýkoli jiný hráč Arsenalu.

Oslavenec. Muž zápasu. Vítěz ve Wembley. Jak by mohl Ainsleyho den být lepší? Samozřejmě první pozvánkou do seniorského týmu Anglie.

Auba pod obloukem ve Wembley

Žádný hráč Arsenalu nedal na stadionu ve Wembley více gólů než Pierre-Emerick Aubameyang (5). Pokud by vůbec existoval statistický údaj, který by dokazoval vliv našeho čísla 14, tady je jeden, všech pět vstřelil za posledních 42 dní.

Aubameyang skóroval dvakrát v semifinále Emirates FA Cupu v červenci při vítězství 2-0 nad Manchester City, trefil se dvakrát ve finále proti Chelsea jen o dva týdny později. Jeho pátá trefa, ohromující kroucená střela proti vládnoucím šampionům Premier League.

Saka

Od začátku ročníku 2019/20 mají pouze Kevin De Bruyne (22) a Trent Alexander-Arnold (15) ve všech soutěžích mezi hráči Premier League více asistencí než Bukayo Saka (12). To není špatná společnost pro 18-ti letého.

Mladík byl v této sezóně jedním z našich nejlepších tvůrců – sobotní zápas se svou ohromující asistencí pro Aubameyanga nebyl výjimka. Bukayo zachoval klid a vytvořil perfektní přihrávku pro naše č. 14.

Statistiky také podporují jeho výkon, tři klíčové přihrávky (key pass), dvě přerušení útočné nahrávky (interceptions), dva průniky (dribbles) a působivá míra úspěšných přihrávek, 91 %. Ten chlapec má talent.

arsenal.com