David Luiz přestoupil do Arsenalu na trvalý přestup + první rozhovor

Brazilský internacionál a obránce David Luiz s námi podepsal trvalý přestup z Chelsea

32letý střední obránce má bohaté zkušenosti a během kariéry, která trvá přes 13 sezón, zaznamenal 524 klubových startů.

Luiz začal svou kariéru v týmu Vitoria v Brazílii a poté se přestěhoval do Portugalska, kde hrál za Benficu. Má za sebou dvě období s Chelsea a dva roky strávil ve Francii s Paris Saint-Germain, kde hrál pod Unaiem Emerym. K jeho jménu se vztahuje i 56 mezinárodních startů za Brazílii.

Unai Emery řekl: „David má obrovské zkušenosti a těším se, až s ním budu znovu spolupracovat. Je to známý hráč a přidává nám obrannou sílu.“

David bude na dresu nosit číslo 23.

ST ALBANS, ENGLAND – AUGUST 08: New Arsenal signing David Luiz at London Colney on August 08, 2019 in St Albans, England. (Photo by Stuart MacFarlane/Arsenal FC via Getty Images)

První rozhovor:

Jsem šťastný, že Auba a Laca jsou teď na mé straně!

Ve čtvrtek jsme se s Davidem posadili na exkluzivní rozhovor již jako s hráčem Arsenalu poté, co ve čtvrtek přestoupil do klubu.

Davide, vítej v Arsenalu. Jaký je to pocit, přestoupit k nám?

Děkuji – je to skvělý pocit. Je to nová kapitola v mém životě, v mé kariéře fotbalisty. Jsem nadšený, že mohu hrát za tento velký klub. Vyrostl jsem na sledování spousty zápasů Arsenalu, zejména při sledování skvělých hráčů z minulosti, takže jsem nadšený, že se pokusím tomuto klubu pomoci dosáhnout velkých věcí.

Vždy je velkým krokem vyměnit západní Londýn za severní Londýn. Řekněte nám o tom něco z vašeho pohledu.

Kapitola tam skončila. Byl to rozhovor mezi mnou, Chelsea a všemi ostatními. Měl jsem příležitost přijít do jiného velkého klubu. V mém životě jsem vždy rád přijímal nějaké výzvy. Vůbec se nebojím zkoušet nové věci. Myslím si, že příliš mnoho hráčů by takový druh přestupu nevedlo, možná by se báli, nebo tak podobně. Snažím se ve svém životě dělat velké věci, tak jsem si řekl, moje kapitola v Chelsea skončila a teď jsem nadšený, že zde začnu novou.

Co vás na Arsenalu oslovilo?

Je to velký klub. Nejen v Anglii, ale každý po celém světě ví, jak velký je Arsenal. Když jsem měl příležitost přijít do takového velkého klubu, musel jsem to vzít. Proto jsem tady.

Znáte Unaie Emeryho z vašeho pobytu v PSG. Jak velkou roli hrál ve vašem rozhodnutí?

Velkou, opravdu velkou roli. Znám jej, znám některé lidi z klubu. Znám Edua, Raula, znám kvalitu týmu, hráče, a to je důvod, proč jsem tak nadšený, mám ambice vyhrát velké věci. Myslím, že celý svůj život jsem vždy začínal sezónu s cílem vyhrávat. Tady tomu nebude jinak – půjdu do toho s touto mentalitou, protože to je důvod, proč jsem sem přestoupil. To je důvod, proč se cítím každý den dobře. Musím fungovat kvůli nějakému důvodu, kvůli konkrétnímu cíli. A mým cílem je vyhrát s Arsenalem něco velkého.

Bylo to velké léto pro Arsenal, během kterého přišlo spousta nových hráčů. Na koho se těšíte?

Jak jsem řekl, myslím, že to je skvělý tým se spoustou kvality a já jen doufám, že Dani Ceballos a Pepe mohou tomuto týmu, tomuto klubu, hodně dát, aby jej zlepšili a pomohli tím všem.

Během svého času v Chelsea jste hrál proti Arsenalu 11krát. Jaké vzpomínky se vám vybavují?

Vždy těžké zápasy, velké zápasy, velkou rivalitu a vždy zápas, který jsem si užil. Toto bývá velký zápas pro hráče – hráči si musí tyto typy zápasů užívat. Pro mě to nebylo jiné. Vždy jsem byl nadšený z hraní velkých zápasů a tyto zápasy také rád hrávám.

Kteří hráči Arsenalu vám během let přivodily těžké chvíle?

Musí to být útočníci! Vždy to byli oni. Musel jsem se pokusit je zastavit. Jsem rád, že teď můžu mít Lacazetta a Aubameyanga na své straně, takže je to teď mnohem snazší!

/arsenal.com/