Deadline Day

Přestupové období končí již ve čtvrtek o půlnoci a očekává se, že u nás nezůstane kámen na kameni. Odejde Ox a Alexis? Přivedeme van Dijka nebo Draxlera? Na všechny tyto otázky budeme znát již brzo odpovědi. Zůstaňte s námi.

Předchozí články se spekulacemi najdete tadytady a tady.

1. 9. 2017

6:50 Barca se dotazuje na Özila. Cena? 60 milionů euro. (Ve Španělsku můžou nakupovat ještě dnes.)

00:00 Konec přestupového období

31. 8. 2017

23:32 Na odlehčení, za úplné „trotly“ tolik ještě nejsme. Chelsea se domluvila s Evertonem na přestupu Rosse Barkleyho za 30 milionů liber. Hráč už byl na lékařské prohlídce v Londýně, kde si však přestup rozmyslel a vrátil se zpět. /fb/

22:44 Alexis je údajně velmi zničený poté, co nevyšel jeho přestup do Manchesteru City. /Mirror/

22:32 Arsenal právě oznámil, že se Joel Campbell vrací na hostování do Realu Betis.

22:12 John Cross uvádí důvod, proč Lemar nepřišel do Arsenalu. „Tato částka byla za hráče přijata, hráč s přestupem souhlasil, ale Arsenal nakonec cítil, že by nestihl celou záležitost dotáhnout do úspěšného konce.“

21:25 Čas na rekapitulaci? Ke Gunners přišli v létě Lacazette Kolašinac, z hostování je zpátky ChambersWilshere. V klubu nebude chytat Wojciech Szczęsny, polský brankář zamířil do Juventusu. Gabriel šel do Valencie, Kieran Gibbs vyměnil Arsenal za WBA. Oxlade-Chamberlain posílil Liverpool. Yaya Sanogo odešel jako volný hráč do Toulouse, Jon Toral se pokusí zaujmout v Hull City. Minimálně na rok se z Londýna pakovali Carl Jenkinson do Birminghamu, Asano do Stuttgartu, Damian Martinez do Getafe a Lucas do Deportiva. Z mladíků balil kufry Chris Willock, do Benficy, Dan Crowley zůstal po hostování v Nizozemsku, jen přestoupil do Willem Tilburg. KamaraHindsBennancer už rovnou nedostanou šanci se prosadit.

21:20 Vypadá to, že je po všem. Lemar nepřijde, Alexis zůstává. Arsenal je šťastný, že chilský hráč bude za klub nastupovat i v následujících měsících. /skysports/

20:19 Ornstein informuje o tom, že dohoda s Alexisem o přestupu do City definitivně padla. Arsenal si chtěl najít náhradu v podobě Lemara, ale ten odmítl. Koscielny, Giroud a Lacazette se ho snažili přesvědčit, ale nedal se. 

20:13 Lucas Perez se vrací do Deportiva, kde bude po zbytek sezony hostovat.

18:30 Vypadá to, že Alexis Sanchez přece jen zůstane v Arsenalu. Spekulace o 90 milionové nabídce za Thomase Lemara přišly příliš pozdě a žádný seriozní zdroj z Francie je stále nepotvrdil. Alexis tak zůstane ještě rok v Arsenalu a poté odejde zadarmo.

17:30 Doufám, že ještě sedíte. Monaco přijalo nabídku 90 milionů za Thomase Lemara. Nyní to již záleží na Arsenalu a hráči, zda najdou společnou řeč.

15:54 Raději si sedněte. Arsenal je totiž podle TelegraphuMirroru ochotný zaplatit Monacu za Thomase Lemara až 90 milionů liber.

15:48 Kelechi Nwakali se stěhuje do Nizozemí, kde bude hostovat v klubu VVV-Venlo.

15:35 Momentálně již z vážnějšího soudku. MCFC a AFC se ústně dohodli na částce 60 milionů liber, Gunners však před prodejem chtějí získat náhradu. / [/

15:05 Draxler ve čtvrtek nikam nepřestoupí, citoval Luděk Mádl na svém twitterovém účtu Joachima Löwa.

15:00 Mustafi by měl definitivně zůstat. „Jsem jeho agent a doma jenom sedím, relaxuji. Dneska se žádný přestup nepřihodí,“ uvedl otec německého stopera. //

14:55 I Emanuele Giulianelli‏ tvrdí, že Arsenal chystá další nabídku na Thomase Lemara. Její výsledek rozhodne o případném přestupu Alexise Sancheze. Problém je, že nyní už je těžké určit, kdo snad dokonce čerpá z nějakého zdroje a kdo jen opisuje cizí tweety.

14:21 Alexis se blíží přestupu do City. Cena? 55 + 5 milionů liber. Arsenal požádal o několik hodin, aby mohl získat Thomase Lemara.

14:15 Joel Campbell má namířeno na hostování do Realu. Přesněji Realu Betis.

14:05 Arsenal zvažuje nabídku ročního hostování pro Lucase, španělský útočník by mohl hrát za Everton. /skysports/

13:45 Tak a je hotovo. Podle Davida Ornsteina si Manchester City plácl s Arsenalem ohledně Alexise, částka se má pohybovat okolo 75 milionů liber. Háček je v tom, že se jedná o falešný účet Ornsteina. Za deset hodin se tahle problematika musí nejpozději však vyřešit.

12:55 Arsenal údajně zvažuje nákup Rosse Barkleyho, píše James Olley.

11:41 Arsenal nedostal žádnou další nabídku za Alexise Sancheze a odmítne všechny peněžní nabídky, protože už nemá čas si najít náhradu. /SkySports/

11:30 Ornstein informuje o tom, že Arsenal v noci zamítl dvě nabídky Leicesteru za Caluma Chamberse. Částka se pohybovala okolo 20 mega. Už před pár týdny nabízelo 27m Crystal Palace, ale také nepochodilo.

11:16 Craig Slater pro Skysports uvedl, že přestup Mustafiho do Interu je velice nepravděpodobný, dokonce až nemožný.

10:25 Aidan Magee má poslední novinky o Arsenalu. Alex Oxlade-Chamberilain přestoupí do Liverpoolu za 35 milionů liber, dalších 5 milionů můžou být bonusy. Anglický záložník podstoupil lékařskou prohlídku ve středu večer. Alexis z klubu odejde, alespoň s tím jsou všichni smíření. Manchester City v úterý podalo 50 milionů za přestup, od té doby druhá nabídka nepřišla. Pořád tam zbývá 10-20 milionů, které by mohly londýnský celek uspokojit. Mustafi by stále mohl jít do Interu, ale dle Gunners nikam nepovalí.  Lucas Perez se možná vrátí do Deportiva, hostování není nereálné u Joela Campbella. /skysports/

10:20 PSG nabídlo Arsenalu svého Draxlera, případně Di Mariu za Alexise, Gunners chtějí pouze 60-70 milionů. /twitter/

9:45 Metro cituje kouče německé reprezentace Joachima Löwa a informuje, že Julian Draxler zůstává hráčem PSG.

9:40 Podle SkySportNews neobdržel Leicester žádnou nabídku na Riyada Mahreze.

9:36 Ornstein informuje o tom, že Mahrez nepřestoupí do Arsenalu, který se prý o alžírské křídlo vůbec nezajímá.

8:48 David Ornstein právě napsal na Twitter, že Mustafi zůstává, což se nehodí jemu ani klubu. Tím pádem Arsenal ukončuje svůj zájem o Jonnyho Evanse. Novinář BBC dále informuje o tom, že by měl odejít Lucas Peréz.

8:15 Riyad Mahrez dostal svolení opustit reprezentaci Alžíru, aby mohl vyřešit formality týkající se jeho přestupu z Leicesteru. (Mohl by mít namířeno do Arsenalu?) /SkySports/

Independent informuje, že ManCity připravuje nabídku v požadované výši £70 milionů na Alexise Sancheze. Lékařský i právní tým Citizens už odcestoval do Jižní Ameriky.

Arsenal se pokouší o získání Juliana Draxlera z PSG. Pokud se to nepodaří, zablokuje přestup Alexise Sancheze, píše Mirror.

Sun píše, že West Ham zvažuje možnost podání nabídky na roční hostování Jacka Wilsherea.

Podle Guardianu informoval Arsenal agenty Seriho, že o něj nebude usilovat.

Poslední den letošního přestupového období pomalu začíná. Hlavní postavou bude Alexis. City údajně poslalo své zástupce do Chile, aby tam zkušený fotbalista s Manchesterem podepsal smlouvu. Hráče chce získat také Manchester United, tento klub by ho mohl podepsat za 63 milionů liber.

30. 8. 2017

Arsenal prodá Alexise do City jen v případě, že by se mu podařilo dojednat přestup Thomase Lemara. /Guardian/

Skysports informuje o tom, že Arsenal s Liverpoolem dospěl k dohodě a AOC by se měl přesunout do města Beatles za částku okolo £40 milionů. Zbývá pouze dojednat osobní podmínky. Spekuluje se, že by měl podepsat 6-letý kontrakt.

Lucas Perez se údajně vrací do Deportiva. Arsenalu se nepodařilo dosáhnout dohody o prodeji hráče, zatím se tedy bude jednat o roční hostování.

Gibbs se stal oficiálně hráčem West Bromwiche. Hodně štěstí!

Arsenal odmítl nabídku Liverpoolu za Chamberlaina ve výši £30 milionů. /Evening Standard/

Podle španělských novin Marca nabídlo Levante hostování Lucasovi. Klub by pokryl celý hráčův plat a za hráčovo hostování by navrch přihodil 1,5 milionu eur. Arsenal by preferoval přímý prodej za 15 milionů eur.

Arsenal údajně nebude zvažovat žádnou nabídku na Alexise Sancheze, která je nižší než £70 milionů, popř. ekvivalent této částky spojený s výměnou hráčů. K tomu je třeba dodat, že podle SkySportNews Raheem Sterling zůstává hráčem ManCity a nebude součástí žádného transferu.

Inter Milán nabízí za Shkodrana Mustafiho částku £4,6 milionu za roční hostování s možností odkupu hráče příští léto za £23 milionů.

Prezident chilské Fotbalové asociace Arturo Salah odmítá spekulace, že Alexis Sanchez opustil sraz reprezentace nebo že by snad o tuto možnost požádal.

James Olley na twitteru oznamuje, že Kieran Gibbs je již hráčem WBA. V novém klubu podepsal čtyřletou smlouvu, Arsenal obdrží již několikrát zmíněných sedm milionů.

Pokud jste mysleli, že více zamotanosti nemůže nastat, pletli jste se. Alex Oxlade-Chamberlain odmítl nabídku Chelsea, i když se kluby už dohodly na částce 40 milionů liber. Chelsea plánovala čtyřiadvacetiletého fotbalistu využívat na WB, zatímco Oxlade-Chamberlain chce hrát ve středu zálohy. I z tohoto důvodu by rád odešel od Gunners. Hráč má choutky na slavný Liverpool, od kterého se nyní očekává nabídka. /bbc.com/

Arsenal odmítl od Manchesteru City nabídku na Alexise činící 50 milionů liber. Očekává se nová, do boje hodlá vstoupit také Chelsea, chilský fotbalista nehodlá opustit Londýn. /Sky Sports News, CheIsTransfer/

Mustafi zůstává v plánech Wengera i na další měsíce, Arsenal si hodlá německého stopera udržet. [SkySportsNews/

Komentáře

 1. yen56 (karma: 1575) #1

  Dovolil bych si ředit místní optimismus z potenciální vyhlídky návratu k systému se čtyřmi obránci, který mě upřímně zaráží.

  To, že nám momentální systém nešlape, ještě nutně neznamená, že návrat k back 4 bude jako mávnutí kouzelným proutkem. Pokud jsme za 3 zápasy inkasovali 8 branek, nevím, jak nám v tomto směru pomůže, když jednoho obránce ubereme. Momentální problém není ani tak systémový, jako v absenci funkčního středu a stavění hráčů mimo své pozice. Nálada v týmu asi taky moc nepomáhá.

  Vzpomeňte si na zápasy z jara a nákladačky, které jsme dostávali. Proč? Zejména kvůli nefunkčnímu středu. Tento problém jsme se snažili řešit přidáním dalšího středního obránce a nějakou dobu to dokonce fungovalo. Ten střed zálohy je však tak v prdeli, že už ani 3 stopeři nestačí.

  Přes léto jsme neudělali ABSOLUTNĚ NIC pro to, aby systém se čtyřmi obránci znovu fungoval. Nekoupili jsme potřebného středního záložníka, nehráli jsme tak jediný přípravák. Vůbec nic mi nedává naději, že by to mělo najednou – zničehonic – začít fungovat.

  Naopak jsme ještě přitáhli fantastického Kolasinace, kterému post LWB podle všeho sedne jak prdel na hrnec.

  Takže! ještě předtím, než odpískáme momentální systém, bych móžná navrhl vyzkoušet tak progresivní myšlenku, jako postavit na stopery opravdové stopery a na wingbacky opravdové wingbacky.

  A co s tím zakletým středem? No, v první řadě jsme měli první den přestupáku dotáhnout top class středního záložníka, na jehož příchodu jsme pracovali od jara.

  No nic… popojedeme o pár měsíců. Zaregistroval jsem tady názor „posadit Xhaku.“ Těžce nesouhlasím. Ano, v posledních zápasech nepochybně ztrácel balony, které nás stály góly – ale spíš než ho kategoricky odsoudit je dobré se podívat na dané konkrétní situace:

  http://arsenalist.com/f/2017-18/arsenal-vs-leicester/leicester-goal-1-2-vardy.html

  Přihrávka do špeku od Elnenyho. Xhaka posílá nuceně naslepo míč do míst, kde má být Bellerin. Ten je nesmyslně vysoko vyběhlý.

  http://arsenalist.com/f/2017-18/stoke-vs-arsenal/stoke-goal-1-0-jese.html

  Zbytečně pokažená přihrávka od Xhaky, stejně tak nepovedený pokus to hned hasit. Ale! celou tu situaci vnímáme jako problémovou zejména proto, že víme, jak dopadne. Jde o pokaženou přihrávku během build upu na půlce soupeře, ne na hranici našeho vápna. Fungující tým má mechanismy, skrz které je schopný zatáhnout za záchrannou páku. My ne – jsme jednu Xhakovu pokaženou přihrávku od otevření obrovské dálnice středem hřiště s cílovou stanicí v naší bráně. Ox absolutně nereaguje a vyklusává. Ale hlavně se podívejte, kde je v tu chvíli Ramsey: výš než Lacazette. Vůbec nechápu, co tam v čase 46:20 dělá. Kdybychom honili výsledek v 90. minutě, ok, ale tohle?!

  Popojedem.

  https://streamable.com/oon69

  Je třeba to nějak moc rozebírat? Xhaka je během vteřiny vpresován do situace, ve které volí takřka jedinou možnou přihrávku. Ještě může vracet na Monreala, kterému to Čech mohl dát rovnou. Kde má středového parťáka? Ajo, vybavuje se s naší lavičkou.

  Aby to nebylo špatně pochopeno: tento komentář není hejt na Ramseyho. Já ho za ty jeho ofenzivní výlety hrozně jebal, ale dělá je už tak dlouho, že buď mu Wenger říká, aby to dělal a on to jen plní, nebo ho Wenger naopak dostatečně důrazně nevaruje, aby to nedělal.

  Pokud si chcete přečíst víc o tom, jak na Xhaku během zápasů klademe naprosto nesmyslné nároky, přečtěte si toto výborné vlákno na Twitteru, které to skvěle rozebírá:

  https://twitter.com/gunnerpunner/status/902155086608171008

  Vzhledem k zavřenému přestupovému oknu tak můžeme středovou situaci řešit pouze a jen z našich zdrojů.

  Za mě není otázka Xhaka jo/ne, ale s kým. Proč? Ještě předtím, než jsme jej měli, Santi byl zraněný a celá rozehrávka stála a padala s Aaronem, jsem na televizi často křičel „nemáme střed!“ Ramsey totiž takto vysoko hraje, ať už hraje s kýmkoliv, přičemž jakmile tam není Xhaka, nemá kdo rozehrát – pamatuju si nekonečné sekvence hry, kdy si naši stopeři přihrávají s bekama a my nemáme kam míč posunout, neboť Ramsey stojí někde na úrovni Ozila a Coquelin rozehrávku fakt neobstará. Pokud má být na hřišti Ramsey, pak své ofenzivní postavení prostě musí nutně kompenzovat bodama ala jeho slavná pul sezona – a on je momentálně prostě nepřináší, takže je tam jednoduše zbytečný.

  Xhaka – Elneny už mi přijde jako trochu šťastnější kombinace, ale stále je to velký průchoďák. Navíc se svými rolemi částečně kryjou.

  Stejně jako jsem psal do preview před Liverpoolem – zkusil bych na pár zápasů kombo Xhaka-Coquelin. V systému se třemi stopery spolu odehráli v základu jediný zápas, ve kterém jsme vyhráli na Stoke 4:1 (+ teď teda druhý poločas na Poolu, ale to už bylo dávno po zápase). Coq bude Xhakovi krýt záda a on obstará veškerou rozehrávku. Neříkám, že je to zázračný koktejl, ale tuto dvojici v tomto systému jsme viděli tak málo, že je brzy na to je odepsat.

  To jsem se zas rozjel. Pokud chce někdo návrat ke čtyřem obráncům, prosím vysvětlit.

  • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

   Samozrejme, ze je nesmysl hazet vse na Xhaku, na druhou stranu specialne situace na Stoke jde ciste za nim. Ta prihravka byla lehka, on ji zkazil a pak nesmyslne opustil svuj prostor. Takova dvojita chyba je opravdu uz pak tezce hasitelna zbytkem tymu, i kdyz treba Mesut mohl udelat vic.
   Pri te situaci na Live je to spis chyba Cecha. Zbytecne ukvapena nahravka v situaci, kdy je na nas souper nalezly. Podobne jako situace s Leicesterem zacina spatnou nahravkou Elnenyho. Nicmene byt v obou podobnych situacich Santi, jsem si koro jist, ze by si poradil a to je prave ten problem. My na teto pozice potrebujeme nekoho tak vyjimecneho, jako je Santi, ktery ma neuveritelne kryti mice, kratkou klicku a hlavne mu je uplne jedno, jestli ma mic na prave nebo leve noze. Pokud tam ale mame Granita, musime hrat trochu jinak.
   Jinak k tem obrancum, ono to neni o rozestaveni na papire, ale realne ve hre. System se 3 stopery by mel prave poskytnout vic volnosti stredu zalohy a obou WB, protoze se da cekat, ze tri hraci jsou vzadu. Stejne ale muze slouzit to, ze kdyz jeden FB utoci, druhy automaticky zustava vzadu, coz jsme ale nikdy nepraktikovali a nebo, ze mame dva CB a dva DM, z nichz jeden zustava vzadu ve chvli, kdy FB utoci. Neni to tedy uplne o rozestaveni na tabuli, ale o tom v jakych prostorech se hraci pohybuji. Napr proti liskam byl Sead (jako jeden ze tri CB) ve vapne soupere, kde nahraval Dannymu na gol.

  • David Pospíšil (karma: 2712) #1

   Určitě s tebou souhlasím s tím, že náš střed nefunguje a nemůže za to nutně Xhaka. Absolutně nesmyslně dostáváme našeho hlavního rozehrávače pod tlak tím, že nemá komu přihrát a očekáváme na něj pas přes celé hřiště na jinak obsazené hráče. ALE… já bych si stejně přál návrat k 4 obránců, protože:
   a) Kolasinac může ty své výpady dělat i v této formaci.
   b) V 3-4-3 mi přijde, že jsou hráči často příliš daleko od sebe a chybí tam ve středu ten spojovací článek.
   c) Naplno bychom využili Özila, který teď tráví příliš mnoho času u křídla a je u něj poloviční.
   d) Vedle Xhaky nebo za ním jako jeho krytí (!!) by mohl nastupovat bojovný Coquelin, který by měl zakázané ofenzivní výlety na rozdíl od Ramseyho, který buď trpí akutním nedostatkem disciplíny, což je v dlouhodobém časovém horizontu nesmysl (Wenger by ho nehrál, když by sabotoval tým) nebo to po něm Wenger prostě vyžaduje (taktická slaboduchost). A nebo dáme šanci ztracenému synovi, Jacku Wilsherovi… který zatím vedle Xhaky nehrál ani jednou a mohl by vytvořit v záloze rovnováhu. Což by se dalo docílit i tím, že Xhaku posadíme a zkusíme právě Coquelina a Wilshera vedle sebe. Jack měl vždycky ohromný talent… využil bych ho, dokud je zdravý a třeba se nám do podzimu vrátí Santi

   • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

    Problem kombinace Xhaka – Jack je, ze opet ani jeden neni klasicky DM a navic jsou oba levonozi, coz taky neni idealni. Urcite bych se nebranil dvojici Xhaka – Coq, protoze pak by mohli oba FB utocit a Coq by proste zustaval vzadu. Pokud si ale pamatujes nektere posledni zaasy Coqa, tak on taky casto prekvapive byl vic u vapna soupere, nez u naseho.
    Co se tyce Aarona, tezko rict, zda ma takove pokyny, kazdopadne jeho nejvetsi sila je prave v nabehu do vapna. Problem je to, ze by tam mel nabihat az z druhe vlny a on tam casto jde z te prvni.
    Dvojice Cqo – Jack by se mi taky libila. Hravali spolu uz v mladeznickych tymech, takze by to fungovat melo. Zakladem ovsem je, aby Jack vydrzel bez zraneni a dokazal se aspon priblizit forme, kerou mel ve sve prvni sezone za A tym.

  • yen56 (karma: 1575) #1

   Ještě teda rozšíření mého komentáře směrem k Özilovi: nejsem žádný velký jeho fanoušek, ale je to fantastický fotbalista – ostatně hraje základ za mistry světa. Ozil potřebuje na hřišti velkou svobodu, za kterou je však třeba platit adekvátní daň – a to je velká zodpovědnost. Prostě za sebou musí mít středovou dvojici, která šlape jako mašina a která je připravená zasáhnout, když to posere – což je ta rovněž ta daň.

   Návod na jeho (znovu)fungování máme přímo v našem týmu: rychle jsem projel očima zápasy ze sezony, kdy udělal 19 asistencí, většinu z nich v první polovině, kdy jsme měli fantastický podzim. Překvapení se nekoná: hrála za ním dvojice Cazorla-Coquelin, tedy to nejlepší od Fabregas-Flamini.

   • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

    Mesut trpi nejvic absenci Santiho. Kdyz tam byl Santi, mohl byt Mesut blizko vapna soupere a od Santiho tam dostaval balony, ze kterych pak delal asistence. Ted se casto stahuje az na nasi pulku, pripadne k ulici care a odtamtud moc asistenci neudela.
    Mne osobne na absenci Santiho ani tak nestve, ze nas to mozna stalo titul v sezone, kdy ho ziskali Lisky, ale to, ze zase prichazime o paradniho fotbalistu a moznost ho sledovat. Tak jako se stalo s Abouem, Rosou, ale i treba Jackem

 2. Gunner_Pav (karma: 10601) #1

  Jinak koukal jsem dnes na Anglii a musim rict, ze Ox hral presne jako Ox. Na pohled parada, plny energie, prechod 1 na 1 jak to umi, ale opet absolutne nulova finalni faze. Zadna prihravka do sance, zadna nebezpecna strela. Nejvetsi nebezpeci vytvoril pro Maltu svoji typickou ztratou. Myslim si, ze jestli se nezlepsi, budou si v Live drbat hlavu, protoze 40M za to ze ho maji o rok driv, je proste ulet.

  • Ragnar Lothbrok (karma: -281) #1

   Ty tady na myšlení rozhodně nejseš. Jenom se zas snažíš bejt chytrej jak rádio ty odborníku. A nebo z něj třeba bude jeden z nejlepších hráčů Lpoolu, stejně jako tomu je u Maného, kterýho jste tady vy předem znalí analfabeti měli za předraženýho průměráka. Radši se kochej tou naší tragédií a nemel nesmysly o klubu, kterej má narozdíl od nás jasnou koncepci a kvalitního trenéra.

   • nonaim (karma: 126) #1

    Komu tady nadáváš? Se neumíš chovat? Buď diskutuj kultivovaně, anebo táhni.

    K věci: 40 mega za Oxe je parádní kauf, i když se mi po něm bude stýskat. On měl aspoň ten drive, který nám dost často schází. Uměl v rychlosti přejít přes obránce, když si to naši ostatní hráči klepali ze strany na stranu kolem šestnáctky. Ale ta finální fáze fakt nebyla ideální – pokud na ní v Live dokáže zapracovat, může být jedním z nejlepších hráčů ligy. Pokud ne, asi těch 40 míčů budou litovat.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.