Den D – Den Derby

DerbyMenší přiblížení dnešního derby se Sp*rs

Sobotní 141-ní severolondýnské derby bude podle předpokladů opět velmi vyhrocené – vyhrát chtějí oba týmy. Sp*rs chtějí nastartovat nějakou delší šňůru vítězství a tak je jasné, že půjdou do derby naplno – tento duel může být pro ně klíčový v konečném boji o záchranu. Arsenal pochopitelně jede na White Hart Lane také vyhrát a vyhoupnout se na první příčku před Pool.

Gunners začal ročník 2007/08 skvěle, když ze čtyř duelů tři vyhráli. Tottenham uhrál vítězství pouze jedno a odehrál o jedno utkání více, tedy pět.

Nejen tedy špatný start do sezony, ale také manažer se nemůže cítit na své židli bezpečně. Představenstvo mu dává najevo, že za ním stojí, ale kdoví jak dlouho? Posily za 40 milionů liber se zatím nijak nepředvedli.

Z řad Sp*rs:

Dlouhodobě zraněným je kapitán slepic Ledley King a tak se ve stoperské dvojici objeví Kaboul s Dawsonem. Mimo hru by měli být také Gardner s Assou-Ekottem. Návrat hlásí Aaron Lennon po problémech s kolenem a taktéž Darren Bent, ačkoliv podle zpráv v zakladní jedenáctce nastoupí Keane – Berbatov.

Z řad Gunners:

Arsenalu budou pro derby chybět čtyři hráči. Jens Lehmann si poranil loket a tak čtvrtý zápas v řadě odehraje Manuel Almunia. Hlavní absence jsou v obraně, kde chybí suspendovaný Philippe Senderos a William Gallas, který není ještě fyzicky připravený. Post stopera by měl tedy zaplnit Gilberto Sillva.

Čtvrtým hráčem, který nemůže nastoupit je Emmanuel Eboue, kterého trápí poranění kotníku, vrací se však Bacary Sagna.

Podle Wengera se ve středu zálohy po boku Cesca Fabregase objeví jeden z dvojice Mathieu Flamini – Abou Diaby. Po stranách již klasicky Tomáš Rosický s Alexem Hlebem. V útoku je jasnou volbou Robin van Persie. Jeho partnerem bude pochopitelně někdo z dvojice Ade – Dudu, o čemž, nemá Wenger ještě jasno.