Dominovali jsme, zasloužili jsme si více, hlásí Arteta po úvodním zápase

Výsledek 1:1 znamená to odvety slibný výsledek. Mikel Arteta však ze zápasu proti Benfice chtěl vyždímat více. Po utkání mluvil:

o frustraci ze zápasu..
Ano, přesně takto to bylo, měli dosáhnout lepšího výsledku. Pro odvetu je tak vše kompletně otevřeno. Ze zápasu si můžeme vzít pozitivní záležitosti – dominovali jsme, měli jsme tam vážně skvělé momenty, během kterých jsme si vytvořili velké šance. Ve vápně soupeře jsme však nebyli dostatečně nemilosrdní. Nepříjemná je také obdržená branka.

o penaltě…
Viděl jsem to, připadala mi však přísná. Před dotekem ruky se míč pravděpodobně dotkl jeho těla. Více jsem však rozmrzelý z toho, co vedlo k rohové situaci. Reakce od kluků však byla statečná, neztratili jsme soustředěnost, šli jsme za gólem a abychom vyhráli. Měli jsme vstřelit další dvě tři branky.

o perfektní reakci na obdrženou branku…
Ano, to byla. Řeč těla hráčů prozradila, že kluci věřili, že bychom měli pokračovat v nastolené hře. Vstřelili jsme skvělou branku.

o častých ofsajdech…
Měli velmi vysoko postavenou řadu. Je pravda, že jsme se nechali chytit častěji, než bych si představoval. I přesto jsme se dostali do skvělých pozic a vytvořili si velké šance.

o druhém zápase…
Jsem optimista. Je však velmi těžké předvídat, jaký bude „domácí“ zápas. Čeká nás duel v Řecku, bez diváků. Vše bude zvláštní. Jedeme tam však vyhrát.

/arsenal.com/