Emery po porážce s CP

Náš boj o čtvrté místo dostal v neděli odpoledne pořádnou ránu. Doma jsme totiž podlehli Crystal Palace. Po zápase odpovídal Emery na otázky ohledně porážky, Mustafiho či boj o Ligu Mistrů.

zda je frustrován…
Dobrý večer. Ano, jsem hodně frustrován protože šlo o velkou příležitost. Můžeme ale říct, že velkou příležitost jsme měli i v předchozích zápasech, ve kterých jsme získali spoustu bodů, spoustu klíčových momentů, které nám umožnili být v současné situaci, kdy můžeme dosáhnout našeho primárního cíle, což je hrát příští rok Ligu Mistrů. Můžeme toho dosáhnout skrze Premier League nebo Evropskou Ligu. Dnes jsme promarnili obrovskou příležitost, ale nemyslím, že to změní náš cíl. Musíme se připravit na následující zápas proti Wolverhamptonu. Stále je to v našich rukou, pokud zvítězíme, máme šanci skončit mezi nejlepší čtyřkou.

o defenzivním výkonu…
Zaprvé, mají velmi dobré hráče. Zadruhé, dnes jsme opravdu nebyli silní ve standardních situacích tak, jako ve zbytku sezóny. První gól přišel z přímého kopu, třetí z rohu. Dnes jsme se v těchto dvou situacích opravdu trápili a výsledek je příčinou i tohoto.

o výkonu Shkodrana Mustafiho…
Můžeme mluvit o hráčích individuálně, ale někdy zahrají dobře, jindy zase ne. Preferuji mluvit o konzistenci během celé sezóny. Myslím, že se každý hráč snaží týmu pomoct, každý hráč předvádí velké výkony, ale když bráníte hráče, jak je Benteke nebo Zaha, může to pro vás být těžší než v jiných situacích. Kdybychom byli dnes lepší při standardních situacích, možná bychom zápas vyhráli, měli jsme více míč v držení, ale v útočné třetině a v jejich vápně velmi dobře bránili. Bohužel jsme nenašli ta správná řešení v útoku a tvorbě šancí na skórování.

zda si myslí, že byl Mustafi tuto sezónu konzistentní…
Myslím, že byl během celé sezóny konzistentní. O každém zápase mluvíme.

o výběru týmu…
V první půli jsme hráli na tři střední obránce, protože jsem si myslel, že takto budeme více konzistentní. V druhém poločase jsme to změnili na dva a vytvářeli si více příležitostí na útočné třetině hřiště, lépe tvořili hru, ale v obraně jsme jim dávali zase více prostoru. Dvě jejich branky přišly ze standardních situací, také jsme věděli, že v druhém poločase musíme více riskovat. Když ale v prvním poločase prohráváme 1-0, tak si myslím, že do toho musíme jít. Změnili jsme sestavu protože hrajeme spoustu zápasu za krátkou chvíli. Máme i několik zraněných hráčů, například Aarona Ramseyho, a některé hráče jsme potřebovali nechat odpočívat. Například Xkaha si vyžádal střídání v druhém poločase proti Neapoli a dnes mohl hrát, ale s velkým rizikem. Museli jsme nechat některé hráče odpočívat. Hrajeme s různými hráči, kteří předvádí dobré výkony, dnes jsme prohráli, ale stejně tak bychom mohli prohrát i s jinými hráči na hřišti.

o požadavku na penaltu za ruku…
Nevím. Opravdu nevím. Neviděl jsem to.

zda by mohl pomoci VAR…
Mluvil jsem o tom. Myslím, že VAR rozhodčím pomůže a myslím, že to bude lepší. Dnes to ale nešlo a nevím, zda to penalta byla nebo ne.

o vzácné domácí porážce…
Ano, ale víme, že se zde cítíme velmi silní. Je velmi těžké zvítězit a pak zase znovu a znovu a znovu. Den jako tento občas nastane. Mají totiž velmi dobré hráče, zkušeného trenéra a zvítězili venku proti Man City, Newcastlu nebo Leicesteru. Věděli jsme, že to budě náročný zápas, máme k nim velký respekt. Na hřišti jsme nedokázali předvést naši hru.

zda to byl nejhorší výkon v defenzivě za jeho působení u týmu…
Zlepšujeme se a v obraně jsme také lepší. Dnes jsme hráli proti dvěma silným hráčům – Bentekemu a Zahovi – kteří nám dali zabrat více, než v ostatních zápasech. Věřím naší vizi a chci být pozitivní, protože celou sezónu jsme pracovali na tom, abychom byli v této pozici a mít možnost bojovat o top čtyřku. Jsme také v semifinále Evropské Ligy a můžeme být hrdí za celou sezónu. Dnes můžeme být frustrovaní, ale zítra se musíme zvednout a připravit se na středeční zápas proti Wolves s vědomím, že nás čeká náročné utkání, ale stále máme vše ve svých rukou.