Emery před nedělním utkání s Brightonem

V neděli můžeme naposledy zabojovat o umístění mezi nejlepší čtyřkou. Náš hlavní trenér odpovídal na dotazy ohledně Brightonu, Petra Čecha, Aarona Ramseyho či dvojice Lacazette-Aubameyang.

o tom, zda potřebujeme vyhrát poslední zápasy…
Dobré odpoledne. Potřebujeme vyhrát následující zápas, pokud vyhrajeme proti Brightonu, můžeme jít do posledního zápasu s Burnley s možností umístění v top 4. Není to v našich rukou, potřebujeme ale vyhrát naše zápasy a první je ten v neděli. Zvítězit v každém zápase není jednoduché  -pro nás i pro ostatní týmy – ale soustředíme se na vítězství proti Brightonu z více důvodů. Hrajeme poslední zápas doma. Poslední zápas zde bude mít Petr Čech a Aaron Ramsey a také si myslím, že poslední zápas na Emirates chceme zakončit výhrou. Prvním cílem je být mezi top čtyřkou a toto nám to může umožnit.

zda bude mít nějakou roli i Petr Čech…
Rozhodneme se zítra. Cílem je zvítězit.

o tom, co by znamenalo umístění do čtvrtého místa…
Jsme v určitém procesu. Musíme mít na sebe velké požadavky, občas ale s klidem. Chceme být v Lize Mistrů, což je pro nás cíl číslo jedna. Máme dvě možnosti, jak toho dosáhnout. Jedna je skrze Premier League a druhá přes Evropskou Ligu. O čtvrté místo bojujeme, ale Tottenham má menší výhodu, pak je tady Chelsea a Manchester United – velké týmy, které nám to neusnadní.

zda si zasloužíme být v top čtyřce…
Zaměřujeme se hlavně na naše kroky – ten příští je zvítězit v neděli.

zda je spokojený s vývojem týmu…
Ano, jsem. Náš pokrok – na začátku sezóny jsme prohráli proti Man City a Chelsea a zapracovali jsme na sobě, krůček za krůčkem a na konci sezóny máme tuto možnost. Myslím, že po takovém začátku bychom byli velmi rádi za šanci splnit si náš cíl v Premier League nebo v Evropské Lize.

zda by byl velký problém, kdybychom se nedostali do LM…
Naše myšlenky jsou pozitivní. V neděli budeme hrát s myšlenkou na tři body.

o tom, jak k zápasu přistoupí Brighton…
Je to dobrý tým s velmi dobrým trenérem. Jsou organizovaní a v poslední letech jsou v Premier League, předvádí dobré výkony. Pro nás to bude těžké.

zda by byl radši, kdyby Brighton už neměl pro co hrát…
Například jsme hráli proti Crystal Palace, který byl už zachráněn, ale předvedli skvělý výkon a porazili nás.

o čem přemýšlí, když se rozhoduje mezi třemi nebo čtyřmi stopery…
Na poradách spolu mluvíme a 70 procent rozhodnutí je o nás a našich zápasech. Potom je těch zbylých 30, analyzujeme soupeře a naše možnosti proti němu.

o psychologickém aspektu tří porážek v řadě…
Postoj je velmi důležitý a v našem vývoji se snažíme vytvořit si i silnou mentalitu. Myslím, že na sebe můžeme být hrdí. Občas je to těžké, ale umíme se z těchto momentů oklepat, vytváříme si silný postoj.

o Lacazettovi a Aubameyangovi…
Bez útočníků je to těžké, stejné je to s gólmanem. Bez brankáře je to těžké, bez záložníků taky. Fotbal je o 11 hráčích, 18 nebo 25.

o tom, jak jsou Laca a Auba důležití…
Svými výkony nám pomáhají, svým chováním, svým odhodláním. Jsem spolu šťastní, sdílíme tento způsob.

zda jsou lepší spolu nebo když hraje jen jeden…
To záleží. Někdy hrají oba, někdy jeden. To záleží na daném momentu, taktice. Každý zápas je odlišný.

/arsenal.com/