Emery před Watfordem

Odveta čtvrtfinále Evropské Ligy bude velmi důležitá a brzy se blíží. Před tímto zápasem se však ještě Arsenal podívá na hřiště Watfordu.

Náš trenér se na předzápasové konferenci věnoval různým tématům. Více níže…

o naší útočné hře proti Neapoli…
Myslím, že naše výkony jsou tuto sezónu konzistentní. Myslím, že se zlepšujeme a jsme konkurenceschopnější v každém zápase. Další zápas nám dává další výzvu k zisku tří bodů. Ať už doma nebo venku, pro nás to není žádný rozdíl. Obtížnost závisí na soupeřích, doma můžeme být díky naší pozici silnější. Na každý zápas se připravujeme zvlášť a připravujeme taktiku proti jednotlivým týmům. Do každého zápasu jdeme s ambicemi na vítězství.

zda existuje nějaký moment nebo zápas, který u něj vyčnívá nad ostatními…
Myslím, že jich je hodně, ale v budoucnu chci zažít lepší zážitky. Vítězství si hodně užívám, ale také si užívám analýzy a přípravy po některých porážkách, protože je to součást naší cesty.

o týmovém úsilí při remíze s Tottenhamem…
Ano, ale remizovali jsme! Pracovali jsme velmi dobře a byli jsme hodně těžký soupeř, zápas s Tottenhamem si vyžadoval obrovské úsilí. Každý zápas nám dává možnost se zlepšit a získat tři body a také možnost umístit se na konci sezóny v top 4. Pro nás by to byl velký úspěch. Když jsme začali sezónu a byli po dvou kolech poslední, přemýšleli jsme nad možností dostat se do top čtyřky a mít situaci ve vlastních rukou.

o Ramseyho přístupu…
Dost jsme spolu mluvili, i ve chvíli kdy se v klubu řešila jeho budoucnost. Potřebujeme tento jeho přístup a to, aby se soustředil pouze na zápasy za náš tým. Není to pro něj jednoduché a poté, co podepsal smlouvu s Juventusem, už nemusí přemýšlet nad svou budoucností, soustředí se na tým a jeho přístup je v každém tréninku opravdu úžasný. Můžeme jej využít v každém zápase, může hrát v různých systémech a na jiných pozicích. Nyní můžu říct, že jsem s ním velmi spokojený. Mluvil jsem s ním i potom, a řekl mu, že v posledních zápasech za Arsenal může dokázat něco velmi důležitého, dokázat s Arsenalem ve dvou soutěžích něčeho důležitého. On sám chce něčeho dosáhnout pro fanoušky a já chci i s ním také dosáhnout něčeho velkého v jeho posledních zápasech zde, Arsenal má v srdci.

o porážce Arsenalu s Watfordem před rokem a prohlášení Troye Deeneyho, že Arsenal na to nemá koule…
Musíme být konkurenceschopní, což znamená využít naše možnosti, být organizovaní, využít naši kvalitu a vyhrát souboje individuálně i týmově. Kombinovat dobře s míčem, rozbít soupeřovy linie a také po celých 90 minut dobře bránit standardní situace a při rozích, a to i v útoku, se musíme podívat na to, jak proti nim lépe bojovat. Jde o jeden zápas. Jeden zápas proti 11 soupeřovým hráčům, mají kvalitní a dobře organizovaný tým. Myslím, že každý zápas bude velmi těžký, my se ale dokážeme připravit a můžeme být optimisté, protože umíme předvést skvělé výkony.

o Deulofeum, když jej měl pod sebou v Seville…
I nyní hraje velmi dobře. V semifinále FA Cupu proti Wolves byl on tím rozdílovým hráčem, dal dva úžasné góly. Mám tohoto hráče hodně rád. Myslím, že s ním Javi Gracia odvádí dobrou práci a i proto předvádí velké výkony a myslím, že i fanoušci Watfordu si jej úžívají.

o tom, jaký má potenciál…
Hrál v Miláně, za Barcelonu, v Seville, potřebuje se zlepšovat a najít si dobrý tým, s dobrou atmosférou, s dobrým trenérem, který jej bude rozvíjet. Jeho kariéra pokračuje ke zlepšení a růstu.

o Javi Graciovi a jeho týmu…
Znám Javiho velmi dobře a všechny jeho týmy byly organizované a mají obrovské odhodlání pomoct si navzájem. Proti těmto týmům se hraje velmi těžce protože jsou silní v obraně, což je nyní i Watford. Jsou velmi organizovaným týmem, s velkou ofenzivní kapacitou, mají skvělý pohyb a myšlení, dobrý styl. Zápas po nás bude hodně vyžadovat, ale bude to dobrý zápas a těším se na něj, chci hrát zápasy proti Javi Graciovi a Watfordu, protože letos mají skvělou sezónu.

o podpoře Watfordu ve finále poháru…
Jsou to mí přátelé, nejen Javi Gracia, ale také jeho asistenti Zigor Aranalde a Iňigo Arteaga. Známe jeho asistenty a Javi Graciu a vážím si jich.

/arsenal.com/

Tags: , ,

Komentáře

 1. bflmpsvz (karma: 3408) #1

  Ten konec sezony je neskutečně napínavý… Pořád máme vše ve svých rukou. Vypadá to, že Chelsea prohraje, tj. máme na ni dva zápasy a i lepší skóre, takže na ni nám teoreticky ze dvou zápasů stačí vyhrát jeden (za současné konstelace). S MANU je to o bod a máme zápas k dobru. Sice máme těžký los a hodně venku, ale taková Chelsea má venku Manchester i Lester a jinak doma Watford, takže stále těžší los (jen nesmíme teď oba následující zápasy prohrát, což se doufám nestane!). MANU krom toho mají venku Everton (který dal nás i Chelsea, doma) a k tomu City a Chelsea. Obojí sice doma, ale předpokládám, že něco ztratí (hlavně City, kteří teď prostě nesmí ztratit..) Poslední dvě kola, předpokládám už si MANU pohlídá (má Huddersfield a Cardiff). Jinak škoda, mám pocit, že MANU mají jenom haluz jako prase, ideálně, kdyby už byly rozhození z budoucího trasnfer okna… Škoda jen, že Tottenham teď vypadá jako favorit na TOP4. I když příští zápas vyhrajem, tak jsou pořád bod před námi, mají lepší skóre, příště sice City, ale potom nejlehčí los, doma, na novém stadionu a bez Kane – mám pocit, že poslední dobou hrajou lépe bez něj, než s ním… Teď je to všechno na Emerym a hráčím, ale sakryš je to adrenalin. Škoda té Sokratisovy stopky na dva zápasy, s ním jsme výrazně jistější. Na druhou stranu dobré, že máme Lucase, mám pocit, že to je jeden z hráčů, který hraje stejně doma jako venku a chyběl nám…

 2. bflmpsvz (karma: 3408) #1

  Jinak (vlastně další) OT: Nelson dal zase za Hoffenheim gól. Má sice odehraných dost zápasů, ale prakticky vždy jen naskakoval ke konci zápasu. I tak má ale za 19 zápasů v lize 7 gólů (a jednu asistenci), Lépe to ale vypadá na miunty – gól za každých 84 minut, tj. lepší než gól za zápas (na to, že většinou z lavičky. Příští sezonu už bych jej chtěl vidět, jak se zapracovává do kádru a naskakuje v PL). Vlastně převedeno na odehraný čas je to nejgólovější hráč Hoffenheimu.To není vůbec špatné, na 19 let…

  • bflmpsvz (karma: 3408) #1

   Ideálně oba zápasy, když dáme Watford, předpokládám, že Palace doma dáme. Ideálně ještě. kdyby konkurenti ztratili, tj. Slépky na City a Manu v Evertonu, to by byl sen. Byli bychom zase třetí, čtyři zápasy do konce a předstih na Chelsea 3 body (plus minimálně šestibodový gólový náskok, tzn. prakticky zápas, dva k dobru) a 5 bodů na Manu. Navíc Manu v dalším zápase City a Chelsea. Když to tak dopadne, věřím, že tu TOP 4 ukopem, protože se zvyšuje šance, že nám z těch posledních 4 zápasů můžeme klidně dva prohrát (Wolves, Lester), příp. nějak nakombinovat s remízama (3 remízy jedna výhra, jedna prohra, jedna remíza a 2 výhry..) a pořád bude dost vysoká pravděpodobnost, že budeme mít více než Chelsea a Manu.

 3. Martin Chromec (karma: 49) #1

  Říkal jsem to před Tottenhamem…. říkal jsem to před MU…. pak jsem to zapoměl říct před Evertonem a hned se to dosralo…
  … To co jsem říkal je, že předtím jsme mohli získat 3 body…. teď už musíme získat 3 body!!!

  Nohate…. Suďte mě mírně…. Ale upřímě si řekněme, že to už je skutečně ta ZKOUŠKA….. pokud nedokážeme hrát normálně na cizí trávě, tak nemáme v LM vůbec co hledat. Ne vážně…. jestli neporazíme Watford a Wolverhampton na venkovním hřišti, tak nemáme v LM co hledat a zase to bude akorát ostuda.

  Poslední slova… DO TOHO GUNNERS…. ZA ČEST A SLÁVU… A HLAVNĚ ZA TŘI BODY!!!!!

 4. Lucabrasi (karma: 582) #1

  Naše výkony jsou všechno jenom ne konzistentní jak často odpovídá Unai. Ale možná to JÁ špatně chápu. My jsme vlastně konzistentní, doma nám to stále jde, a venku ne. Takže jestli je to myšleno takhle… 🙂 Jinak Všiml jsem si, že jsme nyní docela průhlední a během prvních pár minut podle pohybu hráčů člověk pozná co předvedeme. Proti Neapoli bych si po chvilce hry hned vše vsadil na naši výhru. Naopak s Evertonem bylo rychle jasné, že pokud dostaneme gól, nebude asi ani remíza. Problém je, že během zápasu nedokáže tým změnit obraz hry a jak se začne tak se dohraje. Doufám tedy, že na Watford vlítneme a už třeba v první půli rozhodneme zápas. Kvalitu na to máme, všechno je v hlavě!

 5. bflmpsvz (karma: 3408) #1

  Další OT: Všichni sice víme, jak je pro nás LM důležitá, ale zajímalo mě, jak přesně finančně to vychází, tak jsem se na letošní ročník podíval z hlediska financí (když samozřejmě nepočítám všechny ty vedlejší příjmy + to, co získáme prestiží, což určitě hraje roli při vyjednávání se sponzory atp…)

  V LM i EL funguje systém tak, že se sčítají různé typy částek.
  a) fixní – když pominu kvalifikaci, kde jsou drobné, tak za účast v zákl. části, za vítězství i za remízu v zákl. části (v EL navíc částka za vítězství ve skupině) a pak za jednotlivá kola vyřazovací části až za celkovou výhru.
  b) platba dle koeficientu v UEFA (týmy v soutěži se jednoduše seřadí podle koeficientu určeného podle úspěšnosti v soutěžích UEFA v posledních 10 letech. Každý dostane přesně proporční díl podle svého umístění v UEFA koeficientu, ale aplikovaných na konkrétní soutěž. Tj. týmy LM seřazených dle koeficientu, kde nejníže postavený tým zápolící v LM dostane jeden díl z celkové částky a první tým (Real Madrid) dostane 32 krát jeden díl. Týmy soupeřící v EL jsou seřazeny dle stejného koeficientu, takže i když jsme v celkovém koeficientu UEFA 9., nejsme v LM, ale jsme 2. v pořadí koeficientů pro EL, hned za Chelsea. Z EL tedy získáme druhou nejvyšší částku za koeficient – což je cca 3,3 mega eur, ale jen Plzeň má za UEFA koeficient v LM 7,8 mega. My bychom za koeficient LM dostali 27,7 mega eur)
  c) rozpočet za TV práva (dle síly konkrétních zemí, počtu odehraných zápasů a jejich úspěšnosti – ten systém je poměrně složitý a dopočítává se zpětně). Tyto jediné platby nezapočítávám – celkově ale v tomto sektoru LM figuruje cca 300 mega, v EL 168 mega.

  Už teď jsme za EL (za účast, výhry, remízy atp., pak za vyřazovací fáze + peníze za koeficient) vydělali 13,4 mega eur.

  Pro srovnání, jen za účast v základní fázi v LM (bez bonusů za vítězství, bez jakýchkoliv jiných plateb. Vlastně ještě před prvním zápasem) bychom dostali 15,2 mega eur.

  Kdybychom nyní byli ve čtvrtfinále LM se stejným úspěchem ve skupině jako jsme měli v EL (5 výher, 1 remíza) tak s našim koeficientem bychom měli teď přes 77 mega.

  Když budeme v EL v semifinále – 15,8 mega
  když skončíme druzí – 20,3 mega
  když vyhrajeme 24,3 + další 3,5 za kvalifikaci do Superpoháru, takže vlastně 27,8.
  Není to špatné, ale třeba rivalské Slépky, které nemají ani dobrý UEFA rating už teď jsou na 53 mega.
  Kdybychom (v halucinační vizi) dle letošního rozdělení peněz vyhráli LM, velmi pravděpodobně vyděláme něco přes 110 mega za prize money a peníze za koeficient a za kvalifikaci do Superpoháru (ale nezahrnuju částku market pool, tzn. ještě několik jednotek nebo desítek milionů navíc).

  V těch svých různých aspektech se sice zhodnocení liší, ale obecně v LM se vydělává čtyřikrát až pětkrát tolik a i kdybychom EL vyhráli, budeme mít méně, než kdybychom se jenom účastnili LM (i kdybychom prohráli všechny zápasy základní části, tak za start a s naším koeficientem dostaneme 42,2 mega a navíc ještě ten market pool).

  Vzhledem k našemu systému hospodaření to je naprosto zásadní – kromě toho, že si tím dopředu ovlivňujeme rating a prestiž a marketingovou sílu (a vůbec to, aby k nám hráči lezli), tak úspěšná kampaň v LM dělá rozdíl, za který připlatíme na jednoho TOP hráče.

 6. geri (karma: 10) #1

  Někdy mi připadá, že je tady takových optimistů až to není hezký. Míč je kulatej a stát se může všechno. Stejně jako klidně může Liverpool ztratit v Cardiffu tak může United porazit City. Podle mě jsme si to posrali už na Evertonu a ty body nám budou chybět. Za současné formy si myslím, že nejvíc na top 4 má Tottenham a United. a že titul udělá Liverpool protože mu pomůžou United domácí plichtou. 🙂 Dnes to vidím podle sestavy na remízu 1:1, která neřeší vůbec nic jen jistotu 6. fleku bohužel

 7. Feri (karma: 6453) #1

  Urcite lepsi nez na Everton ale i tak moc nechapu ze Emery neda 100% silu na tyhle dva zapasy a radsi setri na EL. Mavropanos to fakt nechapu.. vzdyt tam mohl byt Mustafi a pak na kraji Niles a na dalsim pripadne Kola. Stejne tak nechapu Lacu na lavicce, ten se musi rozkrajet a stejne kazdej druhej zapas pulku sedi a pritom za me je nas mozna nejlepsi hrac.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.