Granit Xhaka o roli kapitána: „Jsem připraven to udělat znovu, pokud budu požádán

Záložník Arsenalu Granit Xhaka věří, že je připraven být opět kapitánem klubu, pokud bude požádán.

Devětadvacetiletý Xhaka byl Unaiem Emerym zbaven kapitánské pásky po incidentu na Emirates v říjnu 2019, kdy švýcarský reprezentant zřejmě nadával publiku poté, co byl při střídání vypískán.

Arsenal je od lednového odchodu Pierra-Emericka Aubameyanga do Barcelony bez stálého kapitána, příležitostně jej vedli Alexandre Lacazette, Kieran Tierney a Martin Odegaard.

Xhaka nicméně připustil, že by se do role kapitána severolondýnského klubu opět postavil.

Nikdy neřeknu nikdy,“ řekl pro Sky Sports před nedělním výjezdem Arsenalu do West Hamu. „Nebyl jsem na to znovu připraven.

„Kapitán Arsenalu může být i bez pásky a já se snažím vést hru a hráče bez pásky, ale pokud zítra někdo z fotbalového klubu přijde a zeptá se, jestli ji chci, budu tady, protože vím, že jsem na to znovu připraven.“

Zatímco pod současným manažerem Mikelem Artetou je Xhaka v dobré formě, od svého příchodu z Borussie Monchengladbach v roce 2016 měl občas s fanoušky Arsenalu bouřlivé vztahy, které vyvrcholily zmíněným incidentem.

Vyjádřil se také k dnes již nechvalně známému momentu z nedávné historie Arsenalu.

„Poté, co se to stalo, mi lidé říkali, že to není nenávist, ale pro mě to byla absolutní nenávist,“ řekl Xhaka.

„Vím, co je nenávist, a vím, co je láska a co je mezi tím. Tohle nebylo nic mezi, nebyla to láska, byla to nenávist.“

Poté, co Xhaka nastoupil v úvodních třech zápasech Arsenalu, v nichž Arsenal utrpěl tři porážky, a při prohře 0:5 s Manchesterem City dostal červenou kartu, zažívá od přelomu roku jakousi renesanci.

Odehrál 90 minut ve všech posledních 12 zápasech Arsenalu v Premier League, minulou sobotu skóroval z dálky při výhře 3:1 nad Manchesterem United a získal ocenění pro klubového hráče měsíce dubna.

Xhaka prohlásil, že jeho vztah s Artetou pomohl v Arsenalu změnit situaci.

„S Mikelem jsme si velmi blízcí,“ dodal.

„Když před dvěma lety přišel, řekl mi přesně to, co jsem chtěl slyšet. Chyběl mi trenér jako on, velmi vřelý a otevřený s jasnými myšlenkami, a on za mnou vždy stojí bez ohledu na to, co o mně lidé říkali.“

theathletic.com