Hodnocení hráčů

Arsenal 0:2 Manchester City –

První zápas sezóny, první prohra. Jakých pozitiv a negativ jsme dnes mohli být svědky?

Brankář

 • 6,5

  MAN OF THE MATCH

  Na Petrovi bylo vidět, jak moc mu nesedí nový Emeryho systém. Jak stopeři, tak Matteo mu občas pořádně zatopili malou domů pod tlakem, což pramenilo například v komickou situaci, kdy si Petr málem přihrál míč do vlastní branky. Bude zajímavé sledovat, jak se s tímto buď Čech nebo Leno vyrovnají, a zda se to zlepší potenciálním nasazením Torreiry do základu (já osobně tipuji, že ano). Co ale Petr pokazil nohama, to dokázal napravit rukama - dnes pochytal opravdu množství nebezpečných střel (plus třešničku v podobě nájezdu Aguera) a dost možná ušetřil Arsenalu debakl. Sterlingovu střelu pravděpodobně neviděl, u gólu Bernarda neměl nárok. I přes všechny chyby je proto mým mužem zápasu.

Obrana

 • 5,5

  Zde bych rád rozebral první problém, který naše defenziva musela trpět. Velká část akcí City byla realizována skrz kraje, jelikož naše formace a taktika vyžadovaly vysoký pressing nejen od hrotového útočníka a ofenzivního záložníka, ale celé útočné čtveřice, což sice občas přineslo kýžené ovoce, na druhou stranu se často dostával Hector s Ainsleym do situací, kdy Mesut (potažmo Henrikh) vepředu propadl a jediný, kdo se snažil spěchat na pomoc, byl Matteo, případně stopeři. Oba krajní beci se s tím ale dokázali poprat. Hector nepředvedl žádnou výraznější chybu, a i když to směrem dopředu opět nebylo bůhvíco (ve druhém poločase už se k balónu téměř nedostával), výkon to nebyl vůbec špatný. U prvního gólu se snažil správně vytlačit Sterlinga z vápna, kde mu měl někdo jiný odebrat balón. Dostal se sám do nebezpečné situace, vypálil ale přímo do Edersona.

 • 5,0

  Ze začátku se nechal párkrát naivně vykoupat ve vápně a dal tím vzpomenout na své výkony z minulé sezóny, postupem času ale téměř zmizel z dohledu (a to v dobrém slova smyslu), překvapivě dobře občas vystoupil a vybojoval balón (4 úspěšné tackles) a stejně překvapivě neudělal žádnou fatální hrubku v rozehrávce kromě nepříjemných malých domů na Čecha.

 • 5,0

  Nic moc nepokazil, nic fantastického ale také nepředvedl. Ocenit se dá snad jen to, že za záchrannou brzdu v podobě žluté karty po chybě Xhaky zatáhl ještě před vápnem.

 • 5,0

  Měl to těžké z důvodu popsaného u Hectora - popral se s tím ale vcelku dobře a překvapil, když dokázal držet rychlost i s Walkerem (i když za cenu zranění). Když viděl možnost vyvézt balón středem zálohy, udělal to - očividně jej to doprostřed opravdu táhne. I přes nohu dokázal párkrát odcentrovat a vytvořil jednu šanci. Doufám, že jeho zranění není vážné a co nejdříve se vrátí.

Záloha

 • 6,0

  Tady je naprosto zbytečné hodnotit známkou. Na jednu stranu se mi moc líbila jeho bojovnost, zápal, pressing, občas dobrá myšlenka a hezká přihrávka, vcelku silné krytí míče (byl našim nejvíce faulovaným hráčem). To je pro náctiletého borce z Ligue Two skvělá vizitka. Bohužel svůj výkon okořenil velkým množstvím chyb. U prvního gólu nechal trestuhodně Sterlinga vystřelit, u druhého se nestihl vrátit. Navíc to vše korunoval dárkovým balíčkem v podobě samostatného nájezdu Aguerovi na naši bránu. Co je dle mě zajímavější, než Matteův individuální výkon, je obecná úloha dvou střeďáků v Emeryho systému. Velké množství času totiž strávil Matteo na pozici stoperů, kde buď vypomáhal s rozehrávkou (což je dáno tím, že Emery nutí své hráče rozehrávat po zemi, tím pádem je třeba zapojit více hráčů), nebo se zde stahoval při útocích soupeře, kdy byl nucen jeden z původních stoperů vypomoct krajnímu obránci. Zároveň se ale tento hráč zapojuje do intenzivního a vysokého pressingu našeho týmu. Otázkou je, jak má toto vše stíhat (vždyť přesně tak padl druhý gól). Odpovědí by mohl být kvalitní parťák do středu pole, kdy jeden ze střeďáků pressuje, a druhý jej zaskakuje vzadu. Tím hráčem ale nemůže být, při vší úctě, Granit. Matteo pak působil dojmem, že lítal všude, ale byl v podstatě neustále pod tlakem a také pod tlak dostával své spoluhráče. To je ale přirozeným závěrem toho, že musel pressovat a bránit za dva.
  Tuto teorii podtrhují také statistiky, kdy si Matteo připsal 4 tackles oproti 1 u Granita, 72 touches oproti 55 při stejné úspěšnosti přihrávek, 1 dribbles oproti 0.

 • 3,5

  Jak jsem již zmínil vedle - myslím, že Granit se naprosto nehodí do Emeryho systému na pozici středního záložníka, jelikož není pohyblivý, jeho positioning je příšerný a sem tam předvede obrovskou hrubku v rozehrávce (dnes to možná díky Sokratisovi nevedlo ke gólu). Což o to, Granit disponuje poměrně dobrým přehledem na hřišti a umí vymyslet pěknou přihrávku dopředu, jenže to aktuálně vůbec k ničemu není. Co mi nejde do hlavy už vůbec je fakt, že byla Granitovi prodloužena smlouva, a že s ním Emery dost očividně počítá jako s důležitým hráčem, když se podle všeho do jeho systému vůbec nehodí. Srovnání s Matteem jsem již zmínil a doufám, že vystřídání Granita je jen důsledkem toho, že Emery vidí, že takto to opravdu nepůjde.

 • 5,5

  Dnes nastoupil na pozici ofenzivního záložníka, realita byla ovšem taková, že jsme v podstatě hráli na dva útočníky s Aaronem jako falešnou devítkou. Jeho fyzický fond je obdivuhodný a vlastně jediné, co dělal, bylo, že běhal jako magor. Nutno podotknout, že tím spolu s Mateem a zbytkem týmu, který se pohyboval, působil záloze a obraně City překvapivě dost problémů.

Útok

 • 4,5

  Zklamal, jelikož neměl téměř žádný přínos do ofenzivy. Bylo vidět, že s pressingem zas takový problém jako kolega na opačném kraji mít nebude - několikrát pomohl dostal rozehrávku City pod tlak a získat míč, jak jsem již ale zmínil u krajních obránců, často propadl a chyběl při bránění na kraji. Dostal se do jedné dobré příležitosti, zklamalo jej ale zakončení. Ke konci, když už téměř o nic nešlo, vytvořil dvě key passes, to je ale na můj vkus jednoduše málo.

 • 4,5

  Jakmile nemá podporu od spoluhráčů, tak je na hřišti naprosto zbytečně. Jednou si dokázal udělat prostor a vystřelit zpoza vápna (což je v jeho případě vyloženě sváteční událost). Po příchodu Lacazetteho se trochu zvedl, jelikož to vypadá, že ti dva si na hřišti poměrně rozumí.

 • 4,0

  Začal na křídle a ukázal, že to jednoduše není jeho pozice - pressing mu nic moc neříká, stejně jako výpomoc krajnímu bekovi. Měl pár hezkých momentů, ty se ale ztratily v záplavě nepřesností a frustrace. Po vystřídání Ramseyho se přesunul doprostřed, výkonu to ale příliš nepřidalo. Stejně jako Henrikh vykouzlil pouze 2 key passes. Dostal se také do zajímavé situace, bohužel ho zradilo zpracování a nepochopení se s Lacazettem (nebo bůh ví, co měla ta akce vůbec znamenat).

Střídající

 • 4,5

  Byl nucen zastoupit na levém kraji za Ainsleyho a byla to taková průměrná premiéra. Rozehrávka mu problém nedělala, zato u druhého gólu si nepohlídal Bernarda. Zapojoval se do ofenzivy paradoxně víc než Hector na opačném kraji. Stylem bránění mi připomíná Nacha - stejně jako on je Stephan vyčkávací typ, co hlavně couvá, stínuje a zakročí až co možná nejpozději. Bylo zajímavé sledovat rozdíl s Ainsleym, který brání více akčním stylem (chodí více a dříve do soubojů). Na nějaké soudy je ale hodně brzy.

 • 6,0

  Mně se dnes moc líbil - šance sice neproměnil, ale svou bojovností a nasazením se vykoupil. Je to naprosto odlišný typ útočníka, než Pierre - dokáže hrát zády k bráně a vytvořit šanci pro spoluhráče. Myslím, že v těchto dvou borcích máme potenciál k dobře vybalancovanému útoku.

 • Lucas Torreira

  -

  Moc pozitivní výkon, i když na hřišti strávil pouze chvíli. Vypadalo to, že je to přesně ten hráč, kterého dnes k sobě potřeboval Matteo - zaskakoval v obraně, pressoval, parádní positioning a přehled na hřišti. Bez debat musí hrát základ.

 

Očekávat výsledek v prospěch Arsenalu by bylo pravděpodobně naivní. Emery vyznává naprosto jiný styl fotbalu, než Wenger - kompaktní vysoký pressing, rozehrávka po zemi a složitější taktické prvky na různých pozicích. Je to klišé, ale bude pravděpodobně bude trvat dlouho, než hráčům vtiskne otisk jeho fotbalového ideálu. Nezbývá nám tedy nic jiného, než být trpěliví. Pokud jste to dočetli až sem, gratuluji, po dvou a půl hodinách psaní jsem totiž zjistil, že tato slátanina nemá vůbec hlavu a patu, jelikož je to něco mezi rozborem Emeryho nové formace a individuálním hodnocením hráčů.

Komentáře

 1. Mirra (karma: 1221) #1

  MOTM zaslouženě Čechíno, měl tam 3 výborné zákroky a vypadal hodně jistě, ostatně dnes nebylo moc na výběr. Celkem jsem zvědavý, jak se nadále bude posouvat naše rozehrávka přímo od golmána, ale myslím si, že Petr to dnes celkem zvládl / krom té jedné otřesné přihrávky téměř do vlastní brány. A že to není vůbec jednoduché, jsme mohli vidět i u Edersona a to je původním povoláním hráč do pole.
  Jinak ostatní známky celkem v pohodě, až tedy na Mattea. Uznávám, bylo ho plné hřiště, vybojoval spoustu míčů, dal nespočet dobrých nahrávek, hodně toho naběhal (asi i za Granita), ale udělal 2 strašné chyby = první před naším gólem a druhou před sólem Kuna. Je v něm obrovský potenciál, ale tenhle výkon na 6 určitě nebyl. Nicméně souhlasím, že v dalším kole by mohl být opět v základu ve dvojce s Lucasem.
  A věřím, že Unai vymyslí systém, kde bude Laca společně s Pierrem, proti ti dva si evidentně dobře vyhoví. Laca to dnes po střídání hodně zvedl. A pokud by pod nimi hrál Mesut, něco ve stylu 4 – 3 – 1 – 2, kdyby třeba střed hrál Lucas, Matteo, Aaron, věřím, že by to fungovalo lépe než dnes.

 2. Mirra (karma: 1221) #1

  Ještě jednu věc bych tady chtěl vypíchnout, spoustu z vás tady psalo hodně nepříliš pozitivních komentů na adresu Sokratise. Za mě dnes velice dobrý, obranu v pohodě zvládal dirigovat, neprohrál snad žádný důležitý souboj ve vápně nebo v jeho blízkosti / to se bohužel nedá říci o Mustafim, ve vzduchu hodně jistý, celkem dobře (za cenu žluté karty) uhasil Granitovu chybu na půlce.
  Uvidíme, jak se mu bude dařit dál, ale jeho dnešní ostrý start nebyl rozhodně z kategorie špatných.

  • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

   Mne tedy Sokratis nenadchnul. Nastesti ani nevyhorel, ale pokud se podivas na statistiky, tak skoro ve vsem byl za Mustafim, at uz v poctech tackels, interceptions, aerial duels. Samozrejme byl to pro nej prvni zapas, takze se to da zhodnotit, ze vylozene nevyhorel, ale rozhodne ani nenadchnul.
   Navic v uvodu vubec nepomahal AMN na jeho strane a pri druhem golu taky mohl jit aktivneji proti strelci, i kdyz to byl puvodne hrac Lichsteinera

 3. Martin (karma: 0) #1

  Ja vcera videl bohuzel jen druhou pulku a tam by se dalo mluvit o vyrovnane partii. Hraci, kteri to mrli tahnout, tak naprosto zklamali, at uz diky novym spoluhracum, taktikou ci protoze jim to nesedlo. Auba, Mkh ci Ozil by meli tym dotahnout k bodum. Kdyz tato trojka ale nefunguje, pak nemuzeme moc s uspechem pocitat. Na ozila mam sve mineni, ale hodnotit budu az po vice kolech. Naooak bych vyzdvihl Petra Cecha, ktwry byl opravdovou oporou. Matteo i pres velke chyby, ktere se ale nebudou opakovat zahral fantasticky. Nezahazoval bych ho. A na svuj vek se mi libil i Licht, na ktereho se dost nadavalo, ale v utoku se nabizel vice jak Auba a nebyt si jeho nepohlidani hrace u rohu tak i dozadu zahral lepe nez jeho spoluhraci. Chvilku to zabere, ale myslim, ze pujdeme nahoru.

  • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

   U toho Lichsteinera bych se zastavil. Po nastupu na hriste se mi libi. Nabizel se dopredu a ve vapne si zjednaval respekt. Ta chyba byla ale hodne velka. Ja bych celkem pochopil, ze treba rychlostne Silvuv nabeh neda, ale on an nej absolutne nereagoval. Proste kompletne vypnul a to by se tak zkusenemu hraci rozhodne stavat nemelo. Vcera to asi bylo jedno, protoze Shitty byli o parnik pred nami, ale priste se nam takove jedno zavahani muze hodne vymstit.
   Zatimco u Guendouziho lze nektere chyby pricist nezkusenosti, tak Lichsteiner by se takovych chyb rozhodne mel vyvarovat. Ostatne kdyby takove braneni predvedl Nacho, tak by to tady opravnene schytal

   • Martin (karma: 0) #1

    Ja bych spis rekl, ze ten nabeh nezaregistroval a prist3 si to vic pohlida, neni to omluva, ale vzdy kdyz padne gol z rohu tak si nekdo nepohlida druheho hrace. Kazdopadne celkovy dojem byl pozitivni a muze byt jeste velkym prinosem. A jirko ja si nedelam plane nadeje a tuto sezonu necham trenerovi na vstipeni tymu nove taktiky a pristupu. A budu jen sledovat a analyzovat zmeny. Uz jsme ztratili bez progresu spoustu let, takze jeden ci dva roky me nevytrhnou pokud uvidim vzestup.

    • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

     Ta situace nebyla z rohu, ale z postupneho utoku. Pokud se podivas na zaznam, uvidis, ze Lichsteiner se jakoby zabere do hry a vubec nehlida svoje okoli a o Silvovi nemel ani nejmensi tuseni. Proto mel Silva tolik casu. Samozrejme, ze mit klasicke DM na hristi, tak je mozne, ze by ten prostor take zavrel, nebo tomu aspon pomohl, ale to se take nestalo

 4. Pedro Sanches (karma: 5575) #1

  Já musím říct, že mě včera náš výkon trošku zklamal.. Těch ztrát tam byla hrozně moc, hráči kazili i snadné přihrávky, několikrát si v přechodu do útočné fáze nerozuměli a naše bránění, to je fakt velká bída.. ale zas na druhou stranu nehodlám z toho dělat závěry, byl to první zápas a hned se skvěle hrajícím soupeřem..
  .
  co se týče přímo hráčů, tak prostě xhaka absolutní slabota.. ten hráč je podprůměrný a nechápu co vůbec u nás dělá a už vůbec nerozumím té ceně, za kterou dorazil.. miki s mesutem na křídle absolutně o ničem, jsou tam neskutečně utopení. navíc mesut několikrát poslal riskantní přihrávku do středu hřiště a se štěstím z toho nebyl ani jednou brejk soupeře.. Laco snad příští zápas i s Aubou v základu.. byl neskutečně znát, když nastoupil..
  .
  No UE čeká ještě tvrdá práce, ale stále věřím, že si ten tým sedne a začne šlapat..

 5. Ales Zverina (karma: 187) #1

  No tak můj osobní názor je ze Emeryho první věc bude najít optimální rozestavení,to bude asi alfa a omega začátku sezony.Ovšem když se člověk podívá na soupisku tak musíme přiznat ze to bude opravdu těžký úkol,bud budeme hrat s nejlepším co máme na pozicích které pro ne nejsou ideální,nebo obsadime hráče na jejich pozice a pár nejlepší bude sedět,další věci bude najít střed zálohy který se bude doplňovat,tady si myslím ze na výběr je hodně možnosti no a co me včera zarszilo nejvíce je dle me naprosto nekonstuktivnii stoperska 2jice ,pokud chce hrát to co chce tak kluci se budou muset rychle naučit nahrávat pač me připadlo ze se oba byly hooodne moc vystraseni a jak zaloznikum tak golmanovi to zrovna moc neulehcovali

  • dave (karma: 14973) #1

   Podla mna stred zalohy najsilnejsi aky moze momenalne byt je: Torreira, Ramsey a Ozil do stredu na svoju poziciu. Utok Mkch-Laca-Auba. Problem je, ze Mkch ani Auba nie su kridla a tym padom bude nasa hra trpiet. Poslednou moznostou je hrat bez kridiel a to diamant, kde by bola trojclenna zaloha, Ozil ako AM a Laca a Auba vpredu.

   • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

    Tahle sestice je extremne ofenzivni. Muze to fungovat proti slabsim tymum, ale urcite ne ptozi top6. Realne je tam jen Torreira defenzivni a Aaron je schopny pokryt hodne prostoru. Pokud bys to postavil takhle, tak jsou specialne beci pod obrovskym tlakem, coz se ostatne delo i vcera.
    Celkove si myslim, ze ac je to skoda, tak proti top6 je prilis velke riziko hrat na dva hroty. Minimalne v soucasne fazi, kdy nase obrana jeste zdaleka neni kompaktni, jak by mela byt.

     • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

      Jenze prave v rozestaveni, ktere popisuje Dave, by ten tlak byl spis vetsi, nez mensi. My proste potrebujeme mit dva stredaky pred stopery, kdy jeden z nich je cistokrevny DM (Torreira) a druhy je spis zatazenejsi CM (napr Guendouzi). Tim muzou tito zaroven pomahat bekum. Pak nam zbydou ctyri posty na ofenzivu a s temi se da celkem tocit dle soupere.
      Jinou varianout by pak byla hra na 3 stopery a WB. Pak staci jedno DM. Na to ale nemame dostatecnou kvalitu a pocet CB. Tohle by mohlo fungovat snad jedine s Nachem , ale pak nam zase chybi Sead na LWB.
      Celkove mi prijde, ze na styl hry, ktery chce UE praktikovat (rozehravka po zemi odzadu na max riziko a vysunuty presink) nemame moc vhodnych typu hracu. Mozna je to ale jen o tom, aby se to naucili

      |
     • tron (karma: 3197) #1

      2GP
      to rozestaveni co popisujes jsme praktikovali prave vcera a dusledkem je jednoznacna porazka + velmi matny vykon (diplomaticky formulovano) ,to co pise dave je jedina mozna cesta v nasi aktualni situaci.Jestli se podari privest v lednu dalsi hrace ,muzeme uvazovat i o jinych schematech ,ale v soucasnem stavu jedine mozne reseni

      |
     • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

      Teoreticky jsme to rozestaveni praktikovali, prakticky v nem chybel ten klicovy element, tj typicke DM. Od prichodu Torreiry bylo nekolikrat videt, jak se nekolikrat zasunul misto vytazeneho beka, nebo stopera a to je presne to, co nikdo jiny v nasem tymu neumi. Je rozdil mit na tech dvou postech CM a mit tam CM a DM.
      Navic za me byl problem i vys. Minimalne Mesut a Aaron meli mit pozice prohozene

      |
 6. Bangbang (karma: 1442) #1

  tak nebudu říkat, že jsem včera nebyla zklamaná.. .čekala jsem od kluků víc… na druhou stranu jsme dostali toho nejtěžšího soupeře a prohra se City v 1.kole nebude pro finální výsledek v sezoně klíčová. UE bude potřebovat čas, hodně času (3 – 4 měsíce?), aby týmu vtiskl svou pečeť, takže naší hlavní snahou by mělo být nepoztrácet na podzim moc bodů. Věřím, že se časem budeme lepší, kompaktnější, důraznější, agresivnější…. nezbývá než mu fandit, držet palce a dát mu čas….
  Včera nám zase a opět chyběl důraz, přesnost, trocha překvapení…. Jsem zvědavá na náš pressing v dalších zápasech, jestli bude výš a aktivnější, agresivnější….
  PČ1 – včera toho Petr hodně pochytal, dost nás podržel vs Aguero, Sterling… na druhou stranu jeho rozehrávka je strašidelná a nejsem si jistá, jestli u 1. gólu udělal opravdu vše, ale říkám to od televize… takže ano pro MOTM, ale jestli je tohle náš top gólman, tak to nedopadne dobře (de gea, ederson, alisson, lloris….). obrana… co říct… dle mého více než nervózní, spousta chyb, pár dobrých zákroků, ale prostě chybí jistota, stabilita. Snad Nacho bude ready proti Chelsea… Xhaku snad UE posadí a nechá hrát Torreiru od začátku – na toho kluka jsem fakt zvědavá… Matteo zaujal – chyb tam byloještě hodně, ale líbí se mi jeho drzost a snaha něco hrát a běhat…. Ozila je na křídle škoda, pod útočníkama by byl mnohem platnější…. Snad proti Chelsea půjdou jak AL9, tak PEA do základu ( i když na lávce pak už nebude nikdo)…. PEA mi přišel na začátku úplně sám a utopený…. AL9 přinesl důraz a oživení.
  Snad budou AR8 a AMN v pořádku… Ty kluky potřebujeme při stavu našeho kádru zdravé!!!!

 7. vlki14 (karma: 1341) #1

  Bez křídel se nedá hrát…psal jsem to po sezoně, psal jsem v tom přestupovým období a píšu to i teď. Bez rychlostně vybavených křídel, co se nebojí 1 na 1 se dnešní fotbal prostě nedá hrát, viz Sterling a Mahrez v MC. Absolutně nám chybí moment překvapení, rychlost v útoku. V případě MÖ a HM na krajích prostě tohleto chybí a chybět bude neustále, prtž žádné čistokrevné křídlo nemáme vyjma kopyta Welbecka.

 8. mc1897 (karma: 179) #1

  Hodnotenie slusne, najma defenzivna cast, tam som si vravel ze vystihuje co som videl a pamatal si.
  A rozmyslam co uroibi UE dalej, lebo toto bol podla mna z jeho strany zvlastny kompromis – myslim zostavu stred a utok.
  Proste mi tam nesedi typologia hracov k tomu co vravi ze chceme hrat. To pisete viaceri… najma Xhaka.
  Rozmyslam nad Mesutom, na kridle je asi prenho cesta mrvta, jeho jedina mozna pozicia u UE je AM.
  A teraz je otazka ako ho naucit timovo pressovat. Pressing je mu totiz podla mna blizsi ako backchecking. Ked sa nauci efektivne pressovat moze tam hravat, inak je to problematicke…
  Este jeden koment, mne sa vcelku pacil Mkht, vela ho sice nebolo vidiet ale: 1. dobre pressoval, 2. pripravil minimalne dve tutovky z kridla, a 3. najma v porovnani s Mesutom slusne branil aj ked su tam este rezervy.

 9. styfler_gunner (karma: 0) #1

  Bez kridla to proste nejde, aja nechapu proc neprislo aspon jedno… je to bohuzel velkej pruser…. vcera to bylo videt, jak nas Sterling s Marhezem provetravali a naše Eso Welbeck by se nedostalo ani na lavicku i ldyby bylo zdrave. .. a my tam tim padem meli zkoprneleho Ozila a Mikiho kde ani jeden neni kridlo. UE to bude mit tuhle sezonu hodne tezke, s rozpoctem ktery ma od toho skrblika k dispozici a s tim jak AW posledni roky rozesral hru arsenalu jak jen to slo. Na Chelsea musime vlitnout s Laccazetem a Toreirou v zakladu. Posadil bych Mattea a samozrejme Granita. Aaron cm Toreirra DM, ozil AM, (i kdyz se bojim ze predvede stejnou tuzku pac on proti top tymum nikdy nic nezahral) a z kraju Auba, Micky. Na hrot Lacca. A snad se da Nacho dohromady na pristi vikend. Na stoperech nemame moc co vymyslet.

  A jako xhaka, toho bych se zbavil hned jak by to slo nejvetsi pruser ze bychom ho neprodali ani za polovicku ceny co jsme ho poridili, jeste kdyz podepsal, tim padem se na toho komika budeme muset jeste hezkych par let divat…

 10. dexxa123 (karma: 968) #1

  Snad si nikdo nemyslel, že porazíme City, a že za pár týdnů Unai zvedne zdecimovaný tým. MC jsou bohužel úplně z jiného fotbalového světa. Ale taky to dalo Pepkovi spoustu času než vytvořil takový tým. Vše půjde pomalu a bude to hodně bolet. Ale rozhodně již tam jsou náznaky na zlepšení. UE zatím zkouší, nic jiného mu nezbývá. Přidávám komentář GN, naprosto se s ním shoduju
  ‘I don’t think this is short term, the recruitment has been so bad there over this last three or four years. ‘It’s going to take basically two or three, four transfer windows to sort this out. ‘This is a great coach, Unai Emery, he needs three or four transfer windows.‘It took Pep Guardiola three transfer windows at City, the first one in the summer, the January and then the summer after. ‘Pep Guardiola, the greatest coach in the world with the biggest budget, it’s going to take him [Emery] more than that.’

 11. killerhammer (karma: 4639) #1

  Ahojte, 3 mesiace som si dal oddych od Arsenalu a nechal som to celé na Unaia 😉
  Žiaľ, po prvom „naozajstnom“ zápase musíme povedať, že pred Unaiom je asi tak rok práce na hernom koncepte a na drilovnaí herných činností s hráčmi, ktorí neboli zvyknutí plniť herný plán.
  (Po zápase na SkySports bol rozhovor s Petrom Čechom, kde jasne povedal, že Wengerov štýl trénovania a taktity bol o tom, že dával ofenzívnym hráčom úplnú slobodu v hre 😉 )
  Pre Unaia je toto veľmi ťažké privítanie v PL, super náročný začiatok.
  Očakávam 0 bodov aj na Chelsea a potom Unai bude musieť pozdvihnúť team aj psychicky a asi aj sám seba 🙂
  V lete asi nemal šancu prekopať ten team, navyše nie je jasné aké má slovo pri prestupoch a koľko vlastne dostal peňazí (všetci vieme, že sa špekuluje o tom, že proste málo)
  Jediná vec, čo mi strašne bije do očí je stred zálohy, že nechal odísť kreatívnych záložníkov Jacka aj Santiho (viem, že ani jeden by sa už nemusel dostať do pôvodnej TOP formy), a zostali mu na tomto poste hráči ako Xhaka alebo Elneny.
  To, že hral 19-ročný Matteo je dôkaz toho aký máme v strede zálohy problém.
  To je proste škandál 😀

  • styfler_gunner (karma: 0) #1

   Ono kdyz mame mensi rozpocet nez westham Everton nebo dynamo Kijev tak se tezko konkuruje, a myslim si ze prave tohle bude kamen urazu do budoucna. Pokud nebude srblik ochotnej uviolnit vic penez nez 70mega na prestupy tak se nikam neposunem. Jeste kdyz neumime prodavat hrace. Ona by to byla jina kdybychom meli dobre hrajici hrace a nekdo by prisel a polozil na stul 50 mega za Xhaku nebo 40 za Mustafiho, ktere nas staly balik, ale mi bohuzel takovy komfort nemame a tim ze od nas odchazi hraci zadarmo nebo za parek v rohliku nasi ekonomice moc nepomuze.
   Kazdopadne furt doufam ze s ropaky dokazeme hrat vyrovnanejsi partii nez s city a pokud nastuopi Toreirra a Laca v zakladu mohli by jsme je potrapit.

 12. mc1897 (karma: 179) #1

  Este ku GK.
  Uplne vsetky zahranicne weby, co som cital (Le Grove, Arseblog squawka, tusim aj goal) spochybnuju kombinaciu Emerym proferovaneho stylu rozohravky a Petra ako brankara, ktory by mal byt integralnou sucastou kombinacnej rozohravky po zemi pekne zozadu. Mame zda sa presne opacny problem ako mal Pep s Bravom, ten zasa dobre rozohraval ale hovno chytal.
  Myslim, ze dalsie kolo bude chytat Petr a predpovedam podobne problemy ako vcera. Sarriho styl je v pressingu mozno este agresivnejsi ako Pepov. V Neapoli to tak bolo – oni branili prakticky vsetci na superovej polke bez ohladu na supera a Mertens, Insigne, Jorgingo a Allan nahanali vsetkych zadakov s velkou uspesnostou. Neviem ci to Sarri implementuje tak rychlo aj Chelski, ale ak ano, mame problem aj dalsie kolo.

  • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

   Tohle jsem tady presne vcera psal a od spousty lidi to schytal. Nikdo totiz neubira Cechovi skvely vykon vcera (je videt, jak pozitivne na nej zabrala konkurence a o to vetsi skoda je, ze vloni na nej takhle nemohl tlacit Vojta), ale pokud se podivame do budoucna Cech neni idealni volbou na tento styl rozehravky (jestli je jim Leno, to se teprve uvidi). Navic Cech uz neni nejmladsi, aby svuj styl vyrazne zmenil a tu rozehravku nejak extremne vylepsil.
   Guardiola mel v podstate stejnou situaci s Hartem v Shitty (horsi o to, ze Hart tam byl legenda). Vyresil ji Bravem, coz se hrube nepovedlo a az druhe reseni se povedlo. Nevyhodou UE je, ze Arsenal nema tolik penez, aby dvakrat za sebou koupil za ranec golmana, takze si proste musi poradit s tim, co ma. Proto jsem taky uz v lete psal, ze bych osobne sel spis po Trappovi, nez Lenovi, protoze Trapp ma vybornou hru nohou (ostatne proto dostal na MS prednost pred Lenem, proto Nemci s Neuerem taky hraji rozehravku odzadu na riziko).
   U nas to jeste zhorsuje fakt, ze ani stoperi nejsou na balonu moc jisti, takze pokud toto budeme praktikovat dal, specialne prvnich par mesicu to budou asi slusne nervy.
   Ja jsem obecne pro tento styl rozehravky, protoze pak muzeme hru vic kontrolovat a navic na nakopavani balonu taky nemame vhodne hrace vepredu. Jen mi prijde, ze ty nakupy k tomu tak moc nesmerovaly, protoze Sokratis taky neni uplne konstruktivni CB

 13. Özil11 (karma: 281) #1

  Jenom bych se vyjádřil k Mesutovi. Top team a zase to nebyl jeho zápas.. ale opravdu tomu je tak vždy, že vyhoří na top teamech? Vzpomeňte na minulou sezonu kdy jsme hráli např. fantastický zápas s United, který jsme bohužel prohráli.. a takových bylo více a Ozil byl famózní. Já se snažím nebýt zaslepený fanoušek jeho jména, ale vidím to tak že on funguje jenom když team funguje. Včera to skřípalo vepředu i vzadu a podepsalo se to i na jeho výkonu. Hlavně musí hrát na své pozici a pokud na Chelsea bude tým lépe sehranější a pokud bude hrát Torreira, věřím že Oziluv výkon půjde nahoru.

  • Cesky Lev BANNED (karma: 0) #1

   Mesut je kapitola sama pro sebe. Nicméně na křídle není špatný, tam je tragický. Jeho jediné využití je, pokud bude hrát 10ku, jako na konci zápasu a bude vědět kdy presovat s týmem a neběhat tam splašeně, jako Aaron. Tím nechci říct, že Aaronovi plíce neobdivuji, ale chce to presovat kompaktně, jako tým. Každopádně, jak jsem psal včera, není jiná možnost, než hrát diamant vzhledem k tomu, jaké máme hráče. I kdyby se Nelson rozehrál na par excellence, tak nalevo by stejně žádné kvalitní křídlo nebylo.

  • Gunner_Pav (karma: 10601) #1

   V tomhle jsi to trefil. Obecne neni problem, ze by Mesut nikdy nehral dobre proti top tymum. Problem je, ze Mesut nezahraje, pokud tym hraje spatne. Pokud naopak tym hraje dobre, Mesut to jeste pozvedne. Ostatne proto je to nejvic videt proti top tymum, protoze tam ma tym logicky problem hrat svoji hru a dominovat.
   Otazkou potom je, zda je fajn mit nejlepe placenho hrace, ktery sam o sobe neni schopen tym zvednout. Od nejlepe placeneho hrace bych cekal, ze bude tym zvedat at uz ten tym hraje dobre nebo spatne a to se u Mesuta bohuzel nedeje

  • Feri (karma: 6533) #1

   Problem je ze hvezda jako Ozil pri jeho veku, zkusenostech, platu a kvalitach by mel podavat kazdy zapas vyjmecny vykon a naopak kdyz se tymu nedari bych cekal ze to pozvedne a ostatni navazou na jeho kvality ale je to spis naopak, podivej se na De Bruyna, z neho ta kvalita strika na vsechny strany a minimalne v 90 % zapasu je hvezda, nahrava na goly, dava goly, pressuje, brani… hraje stejnou pozici jak Ozil ale dlouhodobe je uplne na jiny urovni, hlavne je problem ze Ozil neni moc platny v braneni, napadani a soubojich takze kdyz se mu nedari dopredu a nebo je treba vic branit tak mame pomalu o hrace min. Ac to nezni jsem jeho dlouhodoby zastance taky ale uz musim priznat ze by mozna neskodilo dat na jeho pozici Ramseyho kde je podle me nejlepsi a Ozila netrapit na kridle ale hold posadit na lavicku a uvidime.

 14. Feri (karma: 6533) #1

  – Petr Cech muz zapasu, na druhou stranu vypada ze chce Emery nenakopavat zybtecne a dost se opirat o rozehru brankare, kde Leno vypada lepsi, bude to zajimavy souboj o brankarskou 1.
  – Jeste bych pridal hodnoceni trenera (neboli taktiky a vyberu hracu), negativne hodnotim kridla Ozil a Miki, coz me mrzi ze nepochopil uz z pripravy, ze takto to nejde, dale negativne hodnotim nasazeni Xhaky do tohoto systemu, kde mel vypomahat LB coz neni rychlostne schopny, navic prisel dost pozde do pripravy a zkazil co mohl, verim ze mohl radsi zkusit Torreiru s formou z MS nebo Elnenyho ci zatahnout Ramseyho, dale viditelne Lacazette mel hrat zaklad s Aubou a ne jeden z nich lavicka, zmenil system a hrace pomerne pozde, podle me mel zmenit v tom systemu neco rychleji – bylo tam zbytecne cekani na gol ikdyz bylo videt co nefunguje, na druhou stranu stridal drive nez by to udelal Wenger a stahnul i Xhaku, coz by se taky driv nestalo.. a taky dostal duveru Guendouzi ktery sice chyboval ale i tak slusny vykon, dalsi plus hodnotim jeho emoce a hecovani, super impuls pro hrace a povzbuzeni, to mi taky chybelo za sediciho Arsena co jen maval rukama, za me znamka 5/10

 15. marcosinos (karma: 437) #1

  Elneny hrát dle mě taky měl, ale místo Guendouziho, on sice hrál ukázkově energicky, ale goly jdou na vrub jemu. Xhaku bych risknul taky ikdyž byl otřesnej(neviditelnej). A myslím, žebysme měli hrát 4-4-2 nebo 4-3-1-2(4-1-2-1-2) když nemáme křídla. Každopádně Emery to musí ozkoušet všechno. Čech byl parádní, strašně se mi líbí jak se hecnul příchodem Lena. On si zaslouží kapitánskou pásku tímhle přístupem. Miki mi přišel otřesnej to Ozil se mi ještě celkem líbil. a musí hrát Auba-Laca dohromady, cover Welbeck, Nketiah ti dva si strašně rozumí. Stoperská dvojice ujde, příchodem Bosee by to šlo. Neviděl bych to po prvním zápase vůbec černě. Naopak se mi líbí jak se Emery snaží upravovat taktiku podle soupeře a snaží se o pressink. Křídla nám ale chybí , protože v zápasech kde je budeme potřebovat, prostě žádný nemáme. btw: Sterlinga úplně nenávidím strašná buznička, Frimponga na něj poslat ! At hraje sebelíp, jsem na toho hráče úplně alergickej.

  • Feri (karma: 6533) #1

   – Tak tady si uplne mimo, Xhaka udelal 3 fatalni chyby a ze to neskoncilo golem je jen nase stesti ale hned na uvod kvuli tomu Sokratis zluta, navic byl v tom systemu uplne ztracenej – nepomahal vubec krajnimu obranci, konstruktivne nerozehraval a ani nepressoval proste nic, Guendouzi naopak vybojoval mice, lital do souboju, pri rozehravce byl schopny i obejit soupere nebo si to pokoupnout a rychle prihrat dopredu, kdezto Xhaka jen stoji na miste a pri pressingu se zhroutil (obcas dokonce i bez).
   – Miki byl lepsi jak Ozil urcite, bojoval, chodil do souboju, parkrat vypichl hezky mic a hlavne ke konci zapasu pripravil par slusnych sanci.
   – Sterling je mladej kluk, kderymu slava stoupla do hlavy ale mit ho v tymu tak brecime stestim, neskutecne rychlej hrac co si za prvnich 10 minut 3x povodil celou obranu a dal z toho jen 1 gol.

 16. Rosa1987 (karma: 3) #1

  Když jsem se to díval, tak hlavně obranci, taky absolutně nevěděli , kde mají stát, když vrací golmanovi. Spoust míčů mu šlo buď na pravou nohu nebo se obranci po přihravce, znova nenabídli a když už jo tak do pozice pro leváka absolutně nevhodné. Tím ho nechci nijak hajít, rozehrávku má fakt mizernou, ale obranci to ještě zhoršují.

 17. Ales Zverina (karma: 187) #1

  Ja jsem stará škola,vyrůstal jsem na fotbalu kdy DM bylo opravdu DM melo odebrat balon a posunout ho nejblíže postavenému hráči a tím to pro něj končilo u AM zase nechtělo nic jiného jen asistence a goly žádné bránění či pressing ale čas letí a vše se mění,já už taky ani náhodou neudelam „2 kola za sebou“?? …..a fotbal jde kupředu,tudíž me pripadne ze je pro nás az moc velký luxus mít 10 tku která umí i když světově jen to co umí a cokoliv jiného je nad jeho sily což v dnešním fotbale je pruser,dokonce me ted ani nenapada mu podobný hráč protože všechny na které si vzpomenu dokáží pracovat aspoň průměrně pro team co se týká bránění či pressingu….možná Juan Mata mel podobné problémy ale tak nějak „je vyléčil“ takže za mě bud dokáže Emery nemožné a naučí Ozila minimálně pressovat nebo ho nechat ač nerad na lavce

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.