Hodnocení hráčů

Arsenal 2:0 Brighton

Arsenal dnes v poklidném zápase porazil nováčka soutěže Brighton 2:0. Zápas jsme měli od začátku pod kontrolou a připsali jsme si již čtvrté čisté konto v řadě.

Brankář

• 6,5

Jak jsem již psal výše, Petr si připsal čvrtou nulu v řadě, což mu jistě zvedne sebevědomí a pomůže do dalších, těžších, zápasů. V dnešním zápase toho však moc řešit nemusel. Zapotil se až při mírném tlaku Brightonu na konci, kdy pochytal pár střel. Naopak na střelu Marche z 23. minuty by byl krátký, ale pomohla mu tyč.

Obrana

• 6,5

Rob nebyl ve hře moc výrazný. To však není jeho práce, tu si naopak plnil velmi svědomitě a nedopustil se žádné chyby. Byl jistý v osobních soubojích.

• 7,0

Mustafi byl aktivní v rozehrávce, připsal si 87 přihrávek a v soubojích byl nepřekonatelný. Mohl to být on, kdo by si připsal 1. gól zápasu, ale jeho střelu mu vykopl z brankové čáry hostující obránce. Shkodrana to ale dlouho nemrzelo, protože o pár vteřin poté zavěsil Monreal.

• 7,5

Nacho dnes vsítil svůj 1. gól na Emirates Stadium. V Premier League se trefil poprvé od roku 2014. Jinak předvedl svůj standard, dobře bránil a když mohl zkusil zaútočit.

Záloha

• 7,0

Hector byl na pravé straně velmi aktivní. Častěji to vypadalo, že hraje na křídle, než na halvbekovi. Díky své enormní rychlosti se stačel vracet i dozadu. Kvalitní výkon.

• 5,5

Aaronovi se dnes moc nevedlo. Často kazil a nepřesně střílel. Největší příležitost měl ve 42. minutě po rychlém kontru, střelu mu však skvěle zlikvidoval Ryan.

• 7,0

Granit opět distrubuoval míče s železnou pravidelností a přesností. Ke střele se tentokrát nedostal. V 83. minutě ho nahradil El-Neny.

• 6,5

Sead byl dozadu jistý a dopředu nebezpečný. Ve 42. minutě nahrál Ramseymu do velké šance. Sám mohl skórovat v 62. minutě ale jeho hlavičku zastavili hosté na brankové čáře.

Útok

• 7,5

Alex odehrál výborný zápas, který korunoval gólem. Dobře kombinoval a neustále něco vymýšlel. Měl hodně střeleckých pokusů ujal se však až ten z 58. minuty po krásné kombinaci s Alexisem.

• 8,0

Alexis hrál naprosto fantasticky, škoda jen, že nedal gól. Zejména v poslední půlhodince bylo vidět, jak moc chce ten gól dát. I přesto, že se mu to nakonec nepovedlo byl naším nejlepším hráčem. Svůj výkon vyšperkoval hlavně nádhernou asitencí, kdy přihrál do gólové situace Iwobimu elegantně patičkou.

• 6,5

Laca se dnes bohužel neprosadil. Jeho výkon byl slušný, již ve 2. minutě nádherně vystřelil, míč se však zastavil o tyč. Před 1. gólem udržel míč ve hře v těžké pozici. Ve 2. půli se ještě dostal do několika šancí, většinu mu ale zblokoval Dunk. Na poslední dvacetiminutovku pustil do hry Girouda.

Střídající

• -

V poslední minutě mohl vsíti gól, hlavou ale minul.

• -

nehodnocen

• Mohamed Elneny

-

nehodnocen

Dnešní zápas jsme odehráli velmi dobře, za stavu 2:0 jsme ale pustili nohu z plynu. Po repre pauze nás čekají 2 těžké venkovní zápasy, které ukáží, jak na tom jsme. Věřím, že je zvládneme.

COYG

podzim4

Komentáře

1. mc1897 (karma: 175) #1

Celkovo to nebolo zle, okrem koncovky a niektorych zbytocnosti – napr. faul Seada v 1. polke a zaver, Nachova pasivita pri nabehu Murraya,….
    Koncovka dost slaba, dali sme za posledne zapasy aj dost tyciek, snad 4 v 3 zapasoch ak si dobre spominam.
    Pacil sa mi P. Cech, niezeby mal vela prace, ale hodne vylepsil pracu v patke. Dnes si chodil pre centre a vydatne nam pomohol ich uplne vynulovat.
    Alexis sa mi nepacil, napriek krasnej asistencii, vie hrat o dve triedy lepsie.
    Xhaka uz x-ty zapas slabota. Ani naznak formy z jari.
    Hector sa pomaly zlepsuje v tejto pozicii, aj ked nerozumiem preco dava Lacovi loptu vzduchom ked mu nabieha na prvu tyc (1.p.).
    Theo a Oli nic, cakal by som iny vykon pri boji o zaklad.
    Popravde ani neviem vybrat MOTM, asi paradoxne Alexis alebo Iwo.

• Gunner_Pav (karma: 10552) #1

Z pohledu Cecha jsme asi koukali na jiny zapas. Dnes byl napak, hlavne v prvni puli, pri centrech hodne nejisty. Jeden zam plcanul dost divne a jeden uplne podbehnul. Ironii bylo, ze z toho podbehnutho jsme nakonec meli zajimavy break a sanci Aarona.
      Stejne tak nechapu komentar hodnotitele, ze v zaveru pochytal Cech nekolik strel. Dle statistik, a i me pameti, sla jedna strea na branu a to z cca 30 metru od jejich stopera a ta mela k nebezpeci hodne daleko.
      Jinak je hodnoceni celkem OK, jen bych jeste pridal Seadovi. Sice tam mel zbytecny faul, po kterem byla tycka, ale ofenzivu podporoval velmi dobre a mel blizko k asistenci i ke golu

Ono je otazka zda je lepsi zustat na care, nebo podbehnout centr. Na te care teoreticky jeste muze zasahnout a navic zrovna zakroky na care patri mezi silne stranky Cecha.
          Ja ocenuji spis to, ze je vic z brany pri dlouhy balonech za obranu a dokaze je sbirat. To mi hodne chybelo a taky mi prijde, ze se vic snazi o rozehravku nakratko, coz muze byt i tim, ze se trema stoperma ma vic moznosti na vyber.
          Obecne si ale myslim, ze v centrech se nejak vyznamne nelepsi. Ono podle ruznych rozhovoru s trenery brankaru, tohle uplne vylepsit nejde a je to hodne o talentu na danou cinnost. Co jde vylepsit je schopnost rozhodnout zda jit do rizika vybehnuti nebo ne

• mc1897 (karma: 175) #1

Nie, tu zasadne nesuhlasim. Brankarova uloha je ovladat svoju patku. Samozrejme nie kazdy center moze mat a to je potom na jeho decisionmakingu ci ide alebo nie. Ale ostat v 9x z 10 na ciare je zle, alibisticke. Taky brankar by nemal chytat ani SK 2. ligu.
            .
            Preto som rad ze sa to vyrazne zlepsuje.

|
          • Cesky Lev (karma: 0) #1

Pokud se nepletu, tak Wenger machroval, že sorry jako, že Holding nestál 50mil, takže tím jasně řekl, jak ho vnímá a že vlastně koupil excelentního obránce, se kterým můžeme bojovat o titul. HA HA HA
            btw. myslím, že přišel za 2 mega

|
          • dave (karma: 14474) #1

Wengerovu vetu si pamatam. To vyhlasil po Lestri, kde zahral vtedy super. Si zober, ze stale je mlady a ma vsetko pred sebou a moze sa stale zlepsovat. Niektore zapasy mal velmi dobre a niektore zle. U mladych hracoch nic nezvycajne, ze maju taketo vykyvy.

|

Ale ano, já si dobře uvědomuji kolik mu je let a že má kariéru relativně před sebou. Jenom reaguji na to, že Mustafi teď bývá dost kritizován a přitom Holding mívá přímo hororové výkony a nikoho to moc nevzrušuje. A to je dle někoho stoper hodný 50mil v jeho 22 letech by mohl mít rozhodně lepší výkony.

|

Problem Mustafiho je hra 1 na 1. On chodi zbytecne moc na zem a to casto i ve vapne a pak to hodne smrdi penaltama a pripadne i jinou chybou. Jinak je celkem dobry v organizaci obrany a i pozicne umi hrat slusne. Navic je taky treba vzit v potaz, ze on odehral vsechny tri zapasy v tydnu a i kdyz stoper toho nenalita tolik co zaloha, nebo WB, tak preci jen to znat je taky,
      Ja porad verim, ze kvalitu ma a pokud na sobe bude makat muze byt velmi platnym hracem

2. Gunner_Pav (karma: 10552) #1

Za mne dnes celkem pohodovy zapas. Meli jsme dobry nastup, dali gol. Pak jsme zbytecne vypnuli, ale nastesti mel Brighton smulu v podobe tycky a pak uz nebyl moc nebezpecny Nastup do druhe pule opet dobry. Jen skoda, ze jsme nepridali par golu, protoze skore se muze hodit. Byla v tom i trocha smuly, kdyz dvakrat odvraceli z prazdne branky.
    V zaveru jsme trochu zbytecne opet vypnuli, ale tam uz Brighton nemel bud silu, nebo kvalitu, nebo oboji a mel tam jen jednu sanci hlavou, ktera sla vedle.
    Skoda je, ze ted prijde repre prestavka, protoze jsme meli peknou serii. Hlavni je aby se nikdo nezranil, Kos se dal do kupy, protoze nas cekaji dva tezke zapasy venku a musime z nich vytezit maximum, abych se drzeli co nejbliz k celu taulky

3. Özil11 (karma: 281) #1

chmm..časy, kdy „Gunners“ poráželi týmy typu Brighton výsledkem 6:2,4:1 atd.. jsou nejspíš nenávratně pryč. Vím, je to dáno progresem slabších týmů celkově, ale musím si povzdechnout, kde jsou ty časy, kdy jsem se bavil tím fotbalem a užíval si to každou minutou. Alexis jak to poslal tou patou o tomhle mluvím..no ale ten borec brzo odejde. Jsem rád za Iwobiho, snad ho ten gol nakopne. Super další výhra, ale radši bych vrátil ty časy za dob Fabregase..chci tím říct, že jakmile máme sebemenší náskok tak už se snažíme o udržení výsledku. Pár sezon zpátky jsme hráli až do konce aktivně a ofensivně.

4. belerek (karma: 946) #1

Celkem pohodová výhra. Samozřejmě dalo by se vyhrát i vyšším rozdílem (když se člověk vidí, že Manchestry mají 2x víc gólů než my), ale hlavní jsou 3 body. Ale zatím snad kromě Bournemouthu a Chelsea ty výkony nejsou nijak přesvědčivé. Hlavně, co se týče obrany….4x po sobě čisté konto je sice super, ale rozhodně tam bylo i dost štěstí. Iwobi hezký gól, ale v těžkých zápasech si ho v sestavě s Ramseym a Xhakou nedovedu představit, opravdu to je takový „pěší fotbal.“ Rád bych viděl v PL víc Jacka, ten jako jeden z mála má tah na branku společně s Alexisem. Po repre pauze už nás čekají trošku těžší zápasy, tak snad se dají do pořádku zranění, a budeme pokračovat ve šňůře.

5. Ady Su (karma: 197) #1

Celkový výkon dnes nebyl vůbec špatný. Spíše by odpovídal rozdíl tří branek. A ještě jeden postřeh. Nechápu, z jakého důvodu, Arséne neustále na sílu cpe Girouda každý zápas do hry a tím tak omezuje herní čast Lacazettea, který ty minuty opravdu potřebuje. Giroud je nedocenitelný jako supersub, když potřebuje vyrovnat, potažmo se dostat do vedení na závěrečný tlak, kdy budou lítat do vápna centry. Ale opravdu není důvod ho nasazovat, když vedeme o 2 branky a spíše budeme hrát na breaky. Za jeho přítomnosti šla naše hra hrozivě dolů jak proti West Brom, tak dnes proti Brightonu. Odehrál 90 minut v ELku, tak prostě dejme Alexovi celých 90 minut aspoň jednou ze dvou ligových případů. Snad od tohoto trendu brzy upustí. Je to na škodu jak pro našeho hrota no.1, tak pro Arsenal jako tým.

6. killerhammer (karma: 4475) #1

Výkon slušný.
    Výhra mohla byť oveľa vyššia, škoda niektorých šancí.
    Ja som už znížil svoje nároky na Arsenal, takže som po takomto zápase spokojný 😉
    Aj keď nehráme krásny futbal, paradoxne, s takouto typológiou hráčov a týmto silovejším futbalom možno potrápime favoritov (viac ako keď sme hrávali atraktívny futbal).

7. Pulec (karma: 1468) #1

Na ten nas fotbal se neda divat, jelikoz to nema hlavu ani patu…
    Vsichni to tahaji stredem, u Lacy je to logicke, ale Alexis a Iwobi? To maji byt kridla, no ne? Ramsey je o trosku min mimo nez Walcott. Bellerin se do toho pomalu dostava a uvedomuje si, ze musi hrat kridlo i krajniho obrance. Kolasinac se zas vubec nedostava do hry po kridle… To uz je aktivnejsi Monreal. Proc hraje Sanchez spilmachra? To nechapu. Az tam bude Ozil, tak se tam budou oba motat. Vsichni maji volnost a to je prave nejvic svazuje. Pak nikdo nevi, kde ma hrat, kde budou jeho spoluhraci… Na takovej paskvil se neda moc dobre divat.
    Dnes nam to HBA ulehcil. Nekomu staci takova hra hlavne kdyz jsou vysledky, nekomu to proste stacit nemuze. Tohle budem hrat, dokud se na nas zas vsichni nenauci nebo nedostanem parkrat nalozeno. Pak se zas budou vsichni divit, jak je mozny, ze nas nekdo smazne dvakrat 5:1 jako loni Bayern.
    Od vyprasku od Liverpoolu mame relativne dobre vysledky, ale hrali jsme se samyma relativne slabyma tymama plus s Chelsea, ktera je trosku mimo formu. To je potreba si uvedomit a neprecenovat to. Ke vsemu hrajeme napohodu i Evropskou ligu (s Beckem). Narocnejsi zapasy teprve prijdou a pak se ukaze, jak na tom opravdu jsme. Ted jsme meli moznost sehrat tym, najit nejake optimum mezi utokem a obranou. Ustanovit system. Co se stalo? Nic…
    Do zapasu s ManCity musime vsechno vyhrat. Tady proste neni jina moznost. Ten los je fakt jednoduchej a musime mit dobrou vychozi pozici pro prosinec a leden. Tam by nam letos nemusel dojit dech, kdyz nehrajeme LM.

8. traged (karma: 4567) #1

Ja jsem fanousek Iwobiho a verim ze muze byt rozdilovy hrac – protoze jak jsi psal, porad neco zkousi vymyslet a na rozdil od jinych kteri to nekdy taky zkousi na to ma i techniku a rychlost…A balon si pokud to jenom trochu jde zpracuje tak, aby byl celem k brane a pak s nim smerem k brane i bezi – na rozdil od vetsiny ostatnich 🙂 Vcera me ale stval nekolikrat jak se mu zas nechtelo po ztrate balonu vracet dozadu…