Hodnocení hráčů

Aston Villa – Arsenal 1:0

Brankář

 • 7,5

  MAN OF THE MATCH

  Bohužel, ještě nemáme Ryana přídaného, takže za něj dnes v HH zaskočí Macey. Upřímně mě velice zaskočilo, že Ryan se stal v Brightonu dvojkou. Kdykoliv jsem ho viděl chytat v jejich zápasech, byl vynikající. A v jeho premiérovém startu u nás to jen potvrdil. Připsal si hned několik klíčových zákroků. Vůbec bych se nebránil, kdyby se stal u nás dvojkou na trvalo.

Obrana

 • 5,0

  Zde je to hrozně rozporuplné. Hector hýřil aktivitou, účastnil se mnoha ofenzivních akcí, ale prakticky z žádné nic nevzešlo. Jeho řešení v okolí vápna soupeře je prostě dlouhodobě nedostačující. Ač je to jeden z mých nejoblíbenějších hráčů, myslím si, že je opravdu načase se smířit s tím, že zranění mu znemožnila hrát za top club, kterým sice nejsme, ale chceme být.

 • 3,0

  Otřesný výkon. U gólu byl ve vápně jediný hráč Aston Villy, Watkins a 3 naši hráči. Rob měl tedy jediný úkol = uhlídat Watkinse, který byl v jeho těsné blízkosti. Co Rob udělal? Nechal si ho odskočit asi na 3 metry a pak neohrabaně, jesličkami, srazil jeho střelu do brány. Po kolikáté už tohle vidíme? Pokud jsem dobře počítal, tak z něj hráči soupeře udělali 4 krát kužel, kdy přes něj prostě přešli, jak kdyby tam nebyl. Krom jednoho fajn pasu dopředu měl i bídnou rozehrávku, což vygradovalo, když v závěru přišel naprosto laxně o míč a místo našeho tlaku se dostala Villa do vážné šance. Ještě bych rád zmínil, že obrovitá diference mezi ním a Gabrielem je v tom, že Gabriel zvládá situace pod středním i větším tlakem. Posune si míč do strany a kloudně rozehraje. Rob pouze odpaluje míče na rohy, do outu a nebo odevzdá soupeři. Rop prakticky už asi po sté zopakoval to stejné. Zvládá zahrát proti slabším soupeřům (Brighton, West Brom, Newcastle), kdy na něj hraji impotenti. Jak na proti němu nastoupí kvalitní ofenzíva, tak to prostě nezvládá. Bohužel, Mikelovi stoper této kvality asi stačí a části fanouškovské základny taktéž. S těmito hráči permanentně v základu se nemůžeme divit, že jsme 10. Pokud ani po tomto výkonu Mari nenastoupí, opravdu se obávám o Mikelovu soudnost. Holdingovo srovnání třeba s Mingsem na druhé straně si ani netroufám vytahovat. To by bylo pro našeho zadáka opravdové fiasko.

 • Gabriel Magalhães

  6,5

  Byl sice přítomen u akce, která předcházela prvnímu gólu, ale byl v ní nevinně. Pouze se snažil napravovat Soaresovu a Holdingovu neschopnost. Dvakrát výborně zachránil. Jednou právě za Holdinga a jednou po kiksu Williana. O parník nejlepší stoper v týmu, který by dnes opět seděl, kdyby Luiz nedostal červenou kartu.

 • Cedric Soares

  4,5

  Po fajn výkonech zklamání. První gól padá dosti na jeho hlavu a jinak byl velice nevýrazný.

Záloha

 • 6,0

  Lehce nadprůměrný výkon. Bohužel, i lehce alibistický. X- krát mohl zrychlit hru z jednoho doteku směrem dopředu, ale místo toho balón zašlápl a otočil se s ním dozadu. Nicméně, nějaké krize nevytvořil.

 • Thomas Partey

  6,5

  Až na pár nepřesností opět kvalitní výkon, kterým držel naši zálohu zase v nadstandardu. Neustále diktuje ostré tempo hry a hraje drtivou většinu přihrávek směrem dopředu. To nám opravdu velice chybělo. Hlavně, ať je zdráv.

 • Emile Smith-Rowe

  6,5

  První poločas byl dosti nevýrazný, ale pak šel jeho výkon nahoru. Připsal si moc hezký průnik do vápna, ale pravděpodobně gólovou střelu mu zablokoval skvělý Mings. Nemůžeme od něj čekat, že nám udělá každej zápas, ale stále si drží fajn standard.

Útok

 • Bukayo Saka

  6,5

  Dnes dostal Bukayo opravdu řádně naloženo. Několikrát hezky zakombinovali s Emilem, jak je jejich dobrým zvykem. Nicméně vyložené ohrožení branky z toho snad nikdy nebylo.

 • 4,5

  Tohle, bohužel, nebyl Lacuv zápas a ani ne průměrný výkon. Absolutně se nedostal do hry, měl minimum doteků s míčem a když už míč na kopačkách měl, zkazil. Vytkl bych mu prioritně zpackaný break 3 na 2 v první půli. Jinak fakt není nic moc, co hodnotit. Pokud se znovu podíváme na druhou stranu, kde je přímé srovnání s Watkinsem, je to dosti smutný pohled. Ale to už jsem psal na podzim, když nám dal Ollie dva góly.

 • 7,0

  Náš nejnebezpečnější hráč. Obrovská škoda, že mu to tam dnes nepadlo. Prioritně zakončení pravačkou na vzdálenější tyč bylo opravdu kousek od úspěchu. Jeho hra jde jasně nahoru. Snad v tomto trendu bude pokračovat až do konce sezóny.

Střídající

 • 5,0

  Brzy po svém příchodu se výborně prosadil ve vzduchu. Bohužel, branku netrefil. Od té doby to bylo dosti podobné jako s Lacou.

 • 6,5

  Bohužel, v HH zatím nemáme ani Odegaarda. Ten kluk má rozhodně, co nabídnout. Vyslal geniální průnikovku na Pepeho, kterou nechal vzpomenout na Cescovy a Mesutovy zlaté časy. Moc jsem si přál, aby svoji šanci proměnil. Tak snad příště.

 • 4,0

  Neuvěřitelný, že ho Mikel nadále upřednosňuje před Martinellim. Připsal si jednu fajn střelu, jinak pouze kazil a ztrácel. Jak jsem již zmínil, jeho kritickou chybu před vápnem zachránil Gabriel.