Hodnocení hráčů

Burnley – Arsenal 1:1

Arsenal dnes za až neuvěřitelných okolností pouze remizoval s Burnley 1:1. Byli jsme svědky neskutečného kiksu Xhaky, zhruba 4 neproměněných vyložených šancí, absolutního selhání systému VAR při 100% ruce soupeře a (správného) odvolání penalty a červené karty v neprospěch Arsenalu a zápas byl korunovaný závěrečným tlakem s několika vyloženými šancemi a tyčí.

Neodpustím si rýpnutí do Artety, který samozřejmě nemůže za chyby hráčů, ale může za výběr hráčů, taktiku a střídání. Jeho stavební kameny jsou Luiz a Xhaka, kteří hrají za jakýchkoliv okolností a rotace se jich netýkají. Podobná situace je s Willianem, který je nepochopitelně zvýhodňován na úkor ostatních ac mame na lavicce rozjetého Pepeho napriklad. Nasazeni chamberse na praveho obrance (protoze Luiz hrat musi), ac je to stoper a mame Bellerina a Cedrica bylo pro mě taky nepochopitelne, měli jsme tyden pauzu a o nejake rotaci nemuze byt ani rec (napriklad minuly zapas nam prava strana Cedric Pepe vyhrala). Stáhnout Parteyho a nechat Xhaku dohrát zapas nebo nechat 70 minut williana na hřišti misto Pepeho je jen pokračování spatnych stridani. Opravdu si myslím, že musí přijít buďto jiný přístup k výberu hracum, taktiky v prubehu zapasu a stridani, jinak toto je opravdu na 10. misto tabulky a pokud Arteta toto není schopen zlepšit, tak by mel odejit, protoze s takovým nabitým tymem a malo zranenimi jsou vysledky extreme podprumerne a hodne toho jde na jeho hlavu.

\Feri

Brankář

• 7,0

Měl několik nepřesných rozehrávek a zbytečně nahrál Xhakovi při gólu ač byl pod tlakem 2 hráčů. Nicméně za gól ho neviním, protože to Xhaka měl rozhodně vyřešit lépe. V druhém poločase nás udržel ve hře, když chytil 100% tutovku díky skvělému postavení a to mohl být klíčový moment zápasu, proto mu dávám vyšší známku.

Obrana

• Calum Chambers

5,5

Nepochopím jeho nasazení na pravého obránce, jak jsem již psal. Mohl klidně nastoupit místo Luize. Měl výborné hlavičky oproti cedricovi a bellerinovi díky své výšce a výskoku. Nicméně dopředu nebyl dobrý a to způsobilo osamoceného Saku. Abych mu nekřivdil, tak v prvním poločase v 22. minutě měl jeden výborný průnik při tutovce Saky.

• 5,0

Opět jak jsem již psal nerozumím jeho konstantní nasazování. Celkově byli dnes stopeři nejistí a Vydra si z něho dělal srandu ač to (bohužel) zdaleka není žádný světový hráč.

• 5,0

Špatné postavení/řešení při dost situacích a zároveň není schopný vůbec rozehrát míč. Buď to napálí z první naslepo, což jde většinou mimo a nebo jen na jistotu hráči vedle něho. Burnley si toho hned na začátku zápasu všimlo a stačilo přidat trochu pressingu a už to byl problém. Ač se Gabrielovi nepovedl minulý zápas, stejně za jeho výkony tuto sezónu a fyzické předpoklady nechápu, že on není ten základní pilíř.

• Kieran Tierney

6,0

Lepší než Chambers, opět dělal co mohl a první poločas to byla jeho strana, která byla aktivnější. Dozadu jistý a dopředu to dnes bohužel nepříneslo ovoce, mohl by zkusit se více tlačit do vápna, než jenom centrovat (kde není moc na koho), protože je opravdu rychlý a schopný hráče obejít.

Záloha

• Thomas Partey

6,5

Určitě lépe rozehrává a vyváží míče než Xhaka. Měl velký přínos v prvním gólu, kde skvěle rozehrál celou akci. V prvním poločase ještě skvěle vyslal Aubu. Je to komplexní kvalitní hráč a nerozuměl jsem, proč opět dohrál celý zápas Xhaka místo něho.

• 2,0

Bohužel přes kvalitní začátek zápasu, kde dokonce vyslal jednu výbornou přihrávku za obranu na Aubu opět přišel jeho blikanec, který nás již tolikrát stál body. Vedeme 1:0, kontrolujeme zápas a kam kopal míč byl úplně jasně vidět protihráč a Xhaka přímo koukal na něho, toto nepochopím. Komentátoři říkali, že dokonce od jeho příchodu do Arsenalu má na kontě 8 takových gólů, což je nejvíce ze všech hráčů v PL. Pokud k tomu přičteme jeho červené karty, malý přínost do útoku a pochybné bránění dlouhodobě, tak je určitě čas vybrat jiný základní kámen zálohy. Tuto sezónu předvádí často kvalitní zápasy až jsem mile překvapen, hlavně vedle Parteyho, ale celkově to není komplexní hráč světových kvalit, který by nás mohl posunout za cestou o trofeje.

• Martin Ødegaard

5,5

Slabší výkon a zde správné střídání. V první půli měl snad jen jednu dobrou akci v 28. minutě, kde Partey střílel vedle.

Útok

• 5,5

První počas slušné momenty, kde měl opět asistenci, hlavně Tierney mu otevírá hodně prostoru. Jak už jsem ale psal, dostává nepochopitelně mnoho prostoru, Pepe za 20 minut ukázal, že měl rozhodně hrát on a střídání mělo přijít mnohem dříve. V druhém poločase se postupně vytrácel a ploužil se po hřišti, jak to je jeho zvykem.

• 6,5

Dal gól, který nebyl lehký. Velká škoda, že se mu nepodařilo proměnit některou z dalších zhruba 3 šancí. Pozitivně hodnotím, že se byl schopný svoji rychlostí a výběrem místa do tolika šancí dostat.

• Bukayo Saka

6,5

Rozporuplný výkon. Chambers mu tam moc nepomohl a nebyl úplně ve své kůži. Bohužel neproměnil v prvnim polocase tutovku, ale po prichodu Pepeho ožil a mel tam nekolik vybornych akci, z kterych byly velke sance a spolecne s Pepem se zdali motorem, ktery to jeste muze zmenit.

Střídající

• 6,0

Pral se o míč, jak je jeho zvykem a podílel se na finálním tlaku.

• 7,5

MAN OF THE MATCH

Přišel a okamžitě udělal rozdíl. Opět jsme po jeho motání ve vápně měli mít penaltu, která by zřejmě rozhodla zápas. Velká škoda, že netrefil tutovku a další šanci mu těsně ramenem zabklokoval protihráč. Je ve formě a byla chyba, že přišel tak pozdě. Za tak krátký čas udělal obrovský rozdíl a je pro mě MotM.

• 6,0

Snažil se a mohl být hrdinou. Věřím, že kdyby se mu tam nepřimotal chambers při střele v poslední minutě, že to byl gól.