Hodnocení hráčů

Arsenal 3:1 Manchester United

Je to doma, slepice pod tlakem, tak to má být.

První poločas byl dost podobný zápasu s Chelsea, útoky dominovali nad obranami. Měli jsme snový vstup do zápasu, zaslouženě jsme vedli, ale zbytečně jsme se zdlouhavou a nepřesnou rozehrávkou dostávali pod tlak. Po chybě Ramsdalea to hasil na poslední chvíli Gabriel, ale těch ztrát při rozehrávce bylo zbytečně moc. Naštěstí nás soupeř nepotrestal, kromě jedné situace. Ve druhém poločase jsme už bránili i rozehrávali lépe a závěr jsme si už v pohodě a zkušeně pohlídali.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  7,5

  Půl bodu mu uberu za tu minelu při rozehrávce, kterou zachránil blokem na poslední chvíli Gabriel. Na druhou stranu předvedl několik důležitých zákroků v prvním poločase proti Elangovi, vyrazil dobrou střelu Tellese a ve druhém vytěsnil dělovku Dalota na tyč. U gólu Ronalda mi to přišlo, že chtěl vyběhnout a na poslední chvíli si to rozmyslel, ale Ramsdalea bych z gólu nevinil, to spíš Gabriela.

Obrana

 • Cedric Soares

  4,5

  Spolu s kolegou na druhé straně obrany nejhorším na hřišti. Hodně ztrát při rozehrávce, zbytečné odkopy na roh. Ještě že se vrací náš Japonec.

 • Ben White

  7,5

  Na rozdíl od krajních beků, fungoval střed obrany dobře. V první půli byl i on u některých zbytečně komplikovaných rozehrávek a dostával naší rozehrávku pod tlak, ale jinak nemám jeho výkonu co vytknout.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  I přes jeho zaváhání při gólu Ronalda náš nejlepší obránce. Možná zaváhal proto, že viděl gólmana, že jde po míči, ale Ronalda musí bránit lépe. Po většinu zápasu kraloval v našem vápně. Zabránil vyrovnání po chybě Ramsdalea při rozehrávce.

 • Nuno Tavares

  5,0

  Rozporuplný výkon. Je to šílený hráč. Dal gól, mohl dát další, hodněkrát se pohyboval na místě středového útočníka, ale na druhou stranu si nepamatuju, že by vzadu vyloženě chyběl. Tím ale pozitiva končí. Opět hodně zbytečných ztrát při hře dopředu, zavinil penaltu a kdyby rozhodčí trochu chtěl, tak mohl písknout i tu situaci, kdy mu utekl Elanga. Hodně chodí úplně zbytečně do tří protihráčů na druhou stranu jeho drive směrem dopředu je neskutečný. Potřeboval by asi trochu zklidnit. Krásně se uvolnil ve vápně soupeře a pak netrefí ani ragbyovou branku.

Záloha

 • Mohamed Elneny

  7,5

  Motor zálohy, má neskutečnou fyzičku a plíce. Dával hře ve středu pole řád. Proti United se mu už trochu tradičně daří.

 • 8,0

  Velice dobrý výkon. Navázal na dobrý výkon proti Chelsea. Ve druhém poločase byl excelentní. Nejdříve předvedl blikanec, za který dostal právem žlutou, pak se trefil z 25 m. Spolupráce s Elnenym mu sedí.

 • Martin Ødegaard

  7,5

  Martin se bude ještě zlepšovat, tomu věřím. Ale už teď předvádí neskutečný přehled a fotbalové myšlení. Nádherná přihrávka na Saku před druhým gólem. Dobrá střela a nepovedený přímák. Dobrý výkon.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Náš nejnebezpečnější hráč. První gól padl po jeho krásné střele, druhý sám dal. Neustále okopávaný soupeřem. Doufejme, že jeho zranění nebude vážné a že byl střídán spíš preventivně.

 • Emile Smith-Rowe

  6,0

  Dneska méně povedený zápas od Emila, nebyl tolik vidět. Možná je to tím, že se snaží krýt záda splašenému Tavaresovi. Byl správně první střídán, i když Cedric mohl být střídaný možná ještě dřív.

 • Edward Nketiah

  7,0

  Dneska si sice opět zatelefonoval, ale jeho gól správně neplatil. Měl ještě jednu dobrou šanci, ale telefon musel nechat v kapse. Nehrál ale špatně, hodně běhal, napadal a je teď určitě lepší volbou než Laca.

Střídající

 • Gabriel Martinelli

  6,5

  Dnes nebyl tolik vidět, ale možná že jeho přítomnost trochu zklidnila Tavarese a ten přestal tolik bláznit dopředu.

 • 6,5

  To proč přišel na trávník splnil. Zpevnil obranu, zaznamenal jsem dobré a razantní odhlavičkování z vápna a dobrou defenzivní práci.

 • Takehiro Tomiyasu

  0,0

  Bez hodnocení. Vítej zpět japonský samuraji. Doufám v to, že už Cedrica do konce sezóny nepustíš do základu.