Hodnocení hráčů

: Arsenal 3:1 Tottenham

NORTH LONDON IS RED!!!!

Po výborném teamovém výkonu jsme vyprovodili slepice rozdílem třídy. Jen škoda, že jsme jim nedali bůra a věnovali penaltu. Moc se mi líbí, že zápasy vyhráváme týmovým výkonem a gólově přispívá i záloha a v podstatě celý tým. Červená karta pro slepice naprosto zasloužená a po třetím góle Conte stáhl nejen ocas, ale i většinu ofenzivních hráčů a rezignoval na dnešní zápas a soustředil se už na ligu mistrů. Nevím, jestli mu to fanoušci slepic nechají sežrat, ale myslím si, že Wenger ani Arteta by to v derby neudělali. Pokud ano, tak bych byl naštvaný.

Kromě teamového výkonu bych pochválil Artetu za dobré střídání a pravděpodobně také za přestávkovou motivaci týmu. Co bych určitě nepochválil, je kvalita CANAL+ Sport. Předzápasové studio bylo setkání fanoušků slepic a neslo se v duchu shazování kvalit Arsenalu a glorifikace slepic, na začátku zápasu jsem se musel několik minut dívat na záběry úplně jiného prázdného stadionu, než obraz přepnuli zpět na Emirates. O to víc jsem si užil, že slepičák Hošek, který byl před zápasem a ještě v poločase nabubřelý, musel po zápase uznat kvalitu Arsenalu a zaslouženou porážku svých slepic. Budiž mu ke cti, že se nevymlouval a porážku uznal. Ale bylo vidět, že mu to moc nevoní. Kromě protáhlého obličeje Hoška jsem si taky užil protažený obličej Conteho a hádku mezi Dierem a Kanem po našem třetím gólu.

Brankář

• Aaron Ramsdale

7,5

Nejsem si pořád jistý, jestli to byl ofside nebo nebyl po té nebezpečné standardce v prvním poločase za stavu 0:0. Díky reflexivnímu zákroku Aarona mi to může být jedno. Důležitý zákrok! S penaltou moc dělat nemohl, ale jinak byl spolehlivý a všechno ostatní si pohlídal, včetně rozehrávky. Na práci toho zase tolik neměl, protože slepice toho dopředu moc nevymysleli.

Obrana

• Ben White

8,0

Už tradičně dobrý výkon na pravé obraně + asistence na gól Thomasovi. Zdá se, že Tomiyasu to nebude mít tak lehké, dostat se přes něj do základu. Je super mít takového univerzála.

• William Saliba

9,5

MAN OF THE MATCH

Já nevím jak vy, ale já jsem z toho kluka úplně vedle. To co předvádí ve svém věku je neskutečné. Kromě toho malého zaváhání při žlutém faulu snad neudělal jedinou chybičku a Gabriel vedle něj dneska vypadal jako ten mladší, který se od toho staršího musí učit (a to nechci Gabriela shazovat). Nebýt té žluté, tak mu dám 10, ale za mě MOTM.

• Gabriel Magalhães

7,0

Zavinil penaltu a v závěru prvního poločasu byl trochu rozhozený, ale po přestávce se uklidnil a hrál dobře.

• Oleksander Zinchenko

7,5

Bylo vidět, že je nerozehraný a dneska nebyl tolik výrazný. Na začátku zápasu měl pár nepřesných rozehrávek, ale postupem času se do hry dostal. Byl správně střídaný.

Záloha

• Thomas Partey

9,0

Konečně mu to tam padlo. Minulou sezónu jsem z jeho pokusů o střelbu z dálky byl už hodně frustrovaný. Trvalo to pouze 725 dnů, ale dnes to trefil famózně. Navíc byl opět důležitým motorem zálohy a defenzivním štítem, který bořil soupeřovi útočné snahy.

• Martin Ødegaard

8,0

Má neskutečnou energii. Několikrát se pokoušel o svou magickou přihrávku, ale přes několik pokusů se mu to dneska tolik nedařilo. Ale svým příkladným presinkem, vracením se, bojovností a přehledem je to dle mého názoru správný kapitán.

• 9,5

Má neskutečnou formu. Jeho nová role, ve které se víc a víc vysunuje do útoku mu neskutečně svědčí a dneska předvedl zabijácké zakončení a zasloužený jeho první gól v derby. A to mohl dát klidně dva. Jeho střela v prvním poločase byla taky luxusní a chyběl jí jen kousek. U mě mu o fous utekl MOTM.

Útok

• Bukayo Saka

8,0

Ten kluk potřebuje dát gól jako sůl a on to ví a snaží se o to. Je neustále v pohybu, má výborný dribling, ale dneska to hrozně držel a několikrát sóloval tak dlouho, až o míč přišel. Zmatky v naší obraně, které vedly k penaltě také vznikly po jeho zbytečné ztrátě míče po dlouhém sólování. Proto si myslím, že má na té penaltě svůj podíl. Díky jeho práci a dobré střele ale padl náš druhý gól a má i předfinální přihrávku před naším prvním gólem. Byl neustálou hrozbou pro soupeře a soupeři ho zdvojovali až ztrojovali. Věřím, že jakmile dá gól, že se ještě víc "odšpuntuje".

• Gabriel Martinelli

8,5

Velký talent a hodně energický hráč. Hrát proti němu musí být neskutečně těžké a možná Emersona svým nepříjemným stylem k té červené kartě vyprovokoval. Byl na své straně ještě víc nebezpečný než Saka. Na začátku zápasu trefil tyč a má asistenci na gól Granitovi.

• Gabriel Jesus

9,0

Jeho sólo na konci první půle mohlo být gólem sezóny, kdyby to sólo dotáhl do gólového konce. Vše si vynahradil na začátku druhého poločasu, kdy dal nesmírně důležitý gól na 2:1. Podobně jako Martinelli hraje způsobem, kdy musí bránící hráče neskutečně stresovat a vytáčet. Jeho dribling je super.

Střídající

• 7,0

Přišel udržet výsledek a to se podařilo.

• Kieran Tierney

7,5

Málem se zapsal do střelecké listiny krásnou pumelicí. Jinak platí to, co jsem psal u Sambiho.