Hodnocení hráčů

: Arsenal 3:2 Bournemouth

Ahoj gunneři,

uf, to byla šichta, to byl nervák. Zaplať pánbůh za ten obrat.

Zápas jsme si hodně sami zkopmplikovali, začátek byl jako z noční můry. Obrana absolutně zaspala a než jsme se rozkoukali, tak to bylo 0:1. Pak jsme sice soupeře neustále tlačili a hrálo se jen na jednu branku. Bohužel náš tlak byl ale hodně jalový. Kromě obrovské šance ve 4. minutě jsme si toho moc nevypracovali a nepohlídali jsme si 2 rychlé brejky. První naštěstí zlikvidoval Aaron, druhý zadrbali naši soupeři sami. Už o poločase jsme mohli klidně prohrávat 0:2 nebo dokonce 0:3. Naším problémem po celý zápas byla efektivita a také přesnost střelby. Vůbec se nám nedařilo ze standardních situací. Přímáky lítali mimo a z rohů jsme si strašně dlouho žádnou pořádnou šanci nevybudovali. Ve finální fázi jsme byli nepřesní, nebo příliš pomalí a statický. Hodně míčů jsme předržovali a strašně dlouho nám trvalo, než jsme se odhodlali ke střele, která pak byla buď nepřesná, nebo zblokovaná. Za celý zápas jsme měli 30 střel, ale jen 9 na branku, 12 střel bylo zblokovaných. Naštěstí jsme nakonec převahu rohů přetavili ve 2 vstřelené góly, které nakonec pomohli k důležitému obratu a k zisku 3 bodů. Ale myslím, že ze 17 rohových kopů jsme měli vytěžit víc. To jak se zahrávají rohové kopy nám ukázal soupeř, který měl za celý zápas 1 roh a dal z něj 1 gól.

Rozhodčí sice dle mého názoru rozhodl většinu sporných okamžiků dobře, ale stejně si myslím, že alespoň jednu penaltu jsme kopat měli. Naštěstí jsme to k vítězství nepotřebovali. Co mě ale pilo krev, bylo zdržování brankáře Neta. To že za to nedostal žlutou, byla určitě chyba rozhodčího. O to lepší je zadostiučinění, že jsme jim dali vítězný gól v posledním možném okamžiku. Je dobře, že rozhodčí alespoň přidal dost navíc za to jejich zdržování.

Brankář

 • Aaron Ramsdale

  8,5

  Za góly nemohl, to byla chyba obrany. Naopak předvedl světový zákrok za stavu 0:1 při brejku soupeře, který jsme teda absolutně nezvládli. Dva naši hráči se starali o jednoho soupeře a další dva hráči soupeře byli naprosto volní. Naštěstí to Aaron zvládl. Pak tam měl těžký zákrok chvíli poté, co jsme vyrovnali, po pohotové střele Solankeho. To byl také velice důležitý zákrok, protože, kdyby jsme z toho dostali gól, tak by to bylo hodně těžký. Dnes nás v důležitých momentech podržel.

Obrana

 • Takehiro Tomiyasu

  6,0

  Snažil se, ale je z formy. Připadá mi, že má aktuálně nízké sebevědomí a přestože se snaží, tak mu balony uskakují. Neodehrál špatný zápas, ale Ben je aktuálně lepší volbou.

 • William Saliba

  6,5

  Rozporuplný výkon. První gól byl z velké části jeho, měl několik dalších zaváhání, ale na druhou stranu předvedl několik dobrých obranných zákroků.

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  U prvního obdrženého gólu mu chyběl kousek, aby zabráníl přihrávce na gól. Dnes lídr defenzívy a pomáhal rozehrávat většinu našich útočných akcí.

 • Oleksander Zinchenko

  7,5

  Neúnavný tahoun a rozehrávač. Někdy na mě působí, že hru zbytečně zpomaluje, ale je hodně kreativní a snaží se o překvapivá řešení. Dneska se mu ale tolik nedařilo tyto překvapivá řešení dotáhnout do úspěšného konce. Je to ale velký bojovník a hecíř. Jeho přínos pro naši hru je dobrý.

Záloha

 • Thomas Partey

  7,5

  Naše hra s ním je vždy lepší než bez něj. Dneska byl bohužel namočený do obou obdržených gólů, ale alespoň to napravil důležitým gólem na 1:2. Kromě defenzivních zaváhání u obou obdržených gólech odehrál dobrý zápas. Připadá mi jako magnet na míče. Skoro všechny odražené míče nebo odkopy soupeře ho trefují. Nesmírně důležitý článek naší sestavy.

 • Fábio Vieira

  5,5

  Sice jeden z jeho povedenějších výkonů, ale pořád mě nepřesvědčuje. Při brejku soupeře pomalu vyklusával. Dopředu byl dneska aktivnější a nenechal se tolik odstrkávat. Statistiky u něj uvádějí 3 key pasy, já si je ale nějak nevybavuju. Pro mě je zatím stále asi největší zklamání v naší sestavě.

 • Martin Ødegaard

  8,0

  Velice aktivní po celý zápas. Příkladný výkon kapitána. Strhával ostatní. Jediná kaňka na jeho výkonu je přesnost střelby. Byl naším nejpilnějším střelcem - statistiky mu ukazují 11 střel. Ve 4. minutě mířil přesně a byla z toho naše největší šance prvního poločasu. Škoda, že to Saka neuklidil do brány. Mohl to být pohodovější zápas. Jeho další střely už tolik přesné nebyli. Pozitivní ale je, že ho to nepoložilo a snažil se neustále něco se zápasem udělat. Neustále se nabízel a hrál jako správný kapitán.

Útok

 • Bukayo Saka

  8,0

  Dneska měl překvapivě víc prostoru než v jiných zápasech. Snažil se toho využít, byl aktivní, ale nedařilo se mu v koncovce. Nedařilo se mu moc při rozehrávání rohů. Byl ale pro obranu soupeře konstantní hrozbou. Více se mu dařilo s Whitem než s Tomyiasem.

 • Gabriel Martinelli

  7,5

  Opět velice agilní, velice dobře se doplňují s Trossardem. Je mezi nimi dobrá chemie a jejich spolupráce se mi líbí. Škoda, že Trossard musel brzy odstoupit. Měl několik šancí, jednu velkou, ale neměl seřízená mířidla. O fous horší než Saka, ale také dobrý výkon.

 • Leandro Trossard

  6,5

  Kvůli zranění musel brzo střídat. Doufejme, že to nebude nic vážnějšího. Jeho spolupráce s Martinellim je super a vůbec celý jeho přínos pro náš útok byl dosud excelentní. Ať je brzy zdráv.

Střídající

 • Emile Smith-Rowe

  6,0

  Je na něm vidět nerozehranost a zatím mu chybí ta lehkost, se kterou hrával před zraněním. Potřebuje nabrat zápasovou praxi a fyzičku. Vydržel na hřišti 50 minut a to bylo asi zatím maximum, co zvládne. Měl ale velký podíl na našem prvním gólu, to by mu mohlo pomoct do dalších zápasů.

 • Ben White

  8,0

  Jeho první gól za Arsenal a to hodně důležitý gól. Dobře kombinoval se Sakou a Martinem, byl aktivní dopředu a spolehlivý dozadu. Momentálně je lepší volbou na pravou stranu obrany než Takehiro. Udržuje si svou velice dobrou výkonnost dlouhodobě a to je hodně důležité. Dneska byl za svou aktivitu odměněn vyrovnávajícím gólem.

 • Reiss Nelson

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Náš dnešní žolík, který nám vyhrál zápas, takže MOTM. Nejdřív super asistence na gól Bena a v posledním možném okamžiku se opřel do balónu svou slabší levačkou a trefil to náramně. To jsem si doma zařval. Pokud bude Trossard zraněný, tak by mohl dostat šanci a přál bych mu, aby ji chytil za pačesy.

 • 0,0

  Bez hodnocení. Moc toho nestihl, ale podle mě je aktuálně lepší než Viera a osobně jsem toto střídání čekal dřív.