Hodnocení hráčů

Arsenal : WHU

Zvládnutý povinný zápas. Zvlášť po předchozích nezdarech s WHU. Nutno říct, že soupeř toho moc nepředvedl, zároveň jsme mu toho moc nedovolili. Nějaké kaňky určitě najdeme, ale pokud budeme plnit povinnosti s těmito soupeři za tři body, zlobit se nebudu. Když jsem viděl předzápasovou sestavu moc jsem se těšil. Pak se gameplan zbořil, škoda…..

No a jak kluci ? To už níže

Brankář

  • David Raya

    7,0

    Dnes tam nemusel být. Předvedl jeho standard v těchto zápasech a to je u mě za 7

Obrana

  • Jurrien Timber

    8,0

    no náš řízek předvádí výkony s ledovým klidem. Tak jako vždy si na pravé straně pohlídá co má. Dnes k tomu přidal zakončení a brilantní zpracování. Penalta na něj no, řekněme že sporná, ale po těch co nám nepískli....teď jen budeme na reelech koukat na to jak se nám nadržuje...Váhal jsem nad jeho označením MOTM, ale přece o milimetr to dám.....

  • William Saliba

    7,5

    Dnes jsem ho neviděl v problémech. Dobře vystupoval, vyvážel a rozehrával míč. Důrazný a jistý.

  • Gabriel Magalhães

    7,0

    Čisté konto přidá na sebevědomí. Ale dnes svědomí rozhodně nemá čisté. Připadal mi někdy až moc sebejistý. Menší chyby se vloudili. Dnes bych mu vytknul jeho mírné podcenění soupeře

  • Riccardo Calafiori

    7,5

    Nikdy by mě nenapadlo, že se uplatní jako invertovaný bek. Jsem z něj překvapen a to mile. Škoda krásné střely z halfvoleje. Dnes enormně platný. Vygumoval Bowena a skvělě vytvářel hru.

Záloha

  • Declan Rice

    8,0

    MOTM - těžká dorážka, ale důležitá. Penzum jeho práce i když zahraje dvě pozice za zápas je lahoda pro oči. Střídán snad jen preventivně po souboji o míč. Snad nic vážného. Vypadá, že jeho forma půjde ještě nahoru, takže zranění by nebylo vhod

  • Martin Ødegaard

    6,0

    Martin má smůlu, vzhledem k jeho stoupajícím výkonům je to obrovská škoda. Těšil jsem se jak malej kluk když jsem viděl, že bude hrát s EZEM a bude tvořit z hloubi pole. Jeho přihrávky a kontrola míče už mi připomínaly jeho klasiku. Bohužel i přes snahu a vůli utkání musel předčasně opustit....

  • Eberechi Eze

    7,5

    Povedený výkon. Škoda, že mu tam obzvlášť druhá střela nespadla. Ale Declan to za něj vyřešil. Bohužel první dorážku, kterou trestuhodně zahodil mu musím vytknout. Celkově ale povedený výkon

Útok

  • Bukayo Saka

    7,5

    Bukayo dnes odehrál slušný zápas. Méně nadával více hrál. Pordal svojí chytrost, vzal na sebe zodpovědnost v podobě proměněné penalty. Zlobil pravou stranu. Myslím, že dnes nehrál s úplným zápalem. Nicméně je vidět jaks e na něj soupeři připravují.

  • Viktor Gyökeres

    6,0

    Rve se jako lev to mu nelze vzít. Přijde mi, že na vše reaguje o vteřinu později než by měl. Že ho bude soupeř strážit mu muselo být jasné už před přesunem. Zdá se, že na něm leží deka. Nejde mu první dotek (viz. první dvě přihrávky v zápase) Štve mě, že výskok nemá žádný, nečeká přihrávky a zvyká si na nový tým. Pořád si myslím, že to vypukne. U Havertze jsem byl více pesimistický a taky to přišlo. Bohužel dnes jsem čekal, že dá s h*vna tři góly, ale těžce jsme vystřízlivěl

  • Leandro Trossard

    6,5

    Levá strana byla dneska mrtvá. Nelze mu upřít fotbalovost a kopací techniku. Ale prostě Leo na levém křídle není permanentní hrozba, jak by se od křídla čekalo. Tím nechci říct, aby si sbalil kufry. Je to platný hráč, ale ne pro moje oči a to co bych čekal...

Střídající

  • Martin Zubimendi

    7,5

    Byl jsem na něj zvědavý jak si poradí s naskočením do zápasu. Zaskvěl se ve všech směrech. Důraz, práce dozadu, dopředu zklidnění hry. Velký podpis byť nenápadný.

  • Myles Lewis-Skelly

    6,5

    Naskočení z lavičky asi není pro něj. Vždy mi přijde nevtažený zápasem. Vyplnil díru odvedl si své. Vzhledem k jeho věku sice důležité minuty, ALE.....

  • Ethan Nwaneri

    6,5

    Nepřinesl nijak zvláštní impact, přišel udržet tempo a posbírat potřebné minuty.

  • Mikel Merino

    6,5

    Dnes jeho efekt nebyl takový. Kam on strčí hlavu to je věc. Dle mého názoru dnes nebylo v plánu ho nasadit, ale situace si žádala...

  • Gabriel Martinelli

    6,0

    do zavřené obrany nic moc. Bylo vidět, že chce asistenci nebo gólík, bohužel nic.

Mimo zranění vcelku klidné odpoledne....korunka ke korunce.

Komentáře

    • Avatar photo
      Gunner_Roman (karma: 1365) #1

      Co se koukám na stats, tak dal gól v posledních 2 kolech, ale je pravda, že herně nevím, jak na tom je, páč zápasy Manchesteru United nesleduju.

      |
  1. Avatar photo
    dave (karma: 20996) #1

    🚨 Declan Rice will be joining the England squad on national duty.
    [Simon Collings]

    Úplná zbytočnosť.

    |
  2. Halloween (karma: 1852) #1

    Kritike má rovnako 3 góly ako Gyo,Sesko dal jeden gól na tretí pokus,druhý dorážal do prázdnej,nemecký Peter Crouch ma tiež 3 čo je pre mňa najväčšie prekvapenie

    |
  3. Avatar photo
    Rypi (karma: 4464) #1

    Napsal jsi někdy pozitivní komentář? Nebo aspoň konstruktivně kritický?

    |
  4. lukint (karma: 891) #1

    Na tak těžký los a po 7 kolech 16 bodů. Pěkný. Teď další 3 kola musíme být 100%.

    |
    • bflmpsvz (karma: 4183) #1

      Nemuzu rict, ze jsem zklamaný, protoze jsem neco takového očekával (a trochu pred tím varoval). Myslim, ze jeho slabiny (ale i prednosti) jdou dobre videt a byly dost popsané mnoha, kteří se nedívali jen na celkový pocet vstrelenych golu. Drzim mu palce, aby mu to tam zacalo vice padat, ale osobně se teda dost těším na Havertze.

      |
      • RAdE (karma: 342) #1

        Já teda ne, jako na rozšíření týmu super i jiný typologicky, ale naše pinkaná se s hráčem jako je Havertz nikdy nezmění. Naopak stále doufám, že to Arteta konečně změní a zrychlí ten přechod do útoku a i hráči až si sednout, tak pak se Gyo bude moct ukázat.

        |
      • Václav Novák (karma: 814) #1

        Brzo na soudy. Ukazuje se spousta nedostatků v jeho hře, na kterých, ale může zapracovat. Je to ale úplně stejný i s týmem, ten má taky nedostatky vůči jeho schopnostem a vše si to musí sednout. Těch náběhů udělá za zápas opravdu hodně a přijde mi, že pro to má opravdu cit. Zatím je však příliš nevyužíváme. Na druhou stranu vytváří spoustu prostoru pro hru za ním. A myslím, že z toho může těžit i Havertz, když uvidí jeho hru, může některý věci okoukat.

        |
    • backhand (karma: 2228) #1

      Arteta už hru zrychlil a vytvořil více prostoru za obranou. Daleko více začal využívat prvky De Zerbiho Brightonu. ALE o moc už se hra měnit nebude. Pak by se z toho začaly stávat basketbalové zápasy, což jde proti podstatě Artetovy ideologie. Stačí se podívat na pool. Krásné přechody, ale stejně krásné přechody i do protisměru. Na posledních zápasech je vidět, že tvorba šancí již není problém.
      Teď je na řadě i Viktor.

      Bane začne dávat spoustu gólů až bude napárovaný s Havertzem. Není a nebude schopný dominovat zónu 17. Naopak Kai toho schopný je. Gyo nebude dávat stejné góly jako dřív. Musí se evolvovat. A potřebuje chaos ve vápně. Ten mu dodá jedině Kai.

      Jesus byl/je elitní na míči, ale chyběly góly.
      Kai je pravděpodobně nejlepší útočník při off-ball věcech/“černé práci” + schopný dominovat zónu 17. Ale chyběly góly. (Což je minimálně za mě otázka. Protože po příchodu hrál půl roku střeďáka a jak se v druhé půlce přesunul na hrot byl nezastavitelný. V druhé sezoně obrovskou část sezony chyběl.)
      Bane byl přiváděn s tím, že dodá tolik kýžené góly. A ne, že bude jinak replikovat Havertzovu roli. Shiny new toy … but still the same. Není náhoda, že Arteta měl priority jinde.

      |
    • HatersGunnaHate (karma: 1699) #1

      Schválně jsem si znovu pustil jeho gólové situace z loňska. A definoval bych to do tří skupin (moc dalších typů gólů nemá). Dead ball situace, dlouhé dlouhé přechody a chaos ve vápně.
      Dead ball situace. Přímáky tady s největší pravděpodobností kopat nebude. Penalt tady taky tolik mít nebude, přestože bude jednička. Díval bych se primárně na Non-penalty goals. Ač je bezpochyby nejlepší, tak kvalitních exekutorů máme dostatek.
      Dlouhé dlouhé přechody. Z toho zřejmě pár gólů dá, ale v takovém objemu mu to nedovolí ani systém, ani systém soupeřů, ani porovnání jeho vs soupeřových schopností. Zároveň jak je zmíněno, Arteta basketbal nikdy hrát nezačne.
      Chaos. Byl jsem až překvapený jaký chaos v těch obranách byl. Šílené chyby obránců i gólmanů. Obrovské prostory čistě založené pouze na systémových chybách a koncentraci soupeřů. Opět takových situací tady dostane minimum. Pokud ten chaos nevytvoříme systémově -> spojení Kai + Viktor.

      Do toho všeho vstupují i jeho faktory technika, koordinace a rychlost v hlavě. A taky síla s rychlostí. Tak jak fyzicky šikanoval obránce v Portugalsku, je v PL jediný útočník, který je toho schopný. A to je Haaland a nikdo mu v tomto směru není ani blízko.
      Další věc je, že neznám elitního a inteligentního útočníka, který by takto zápasil s obránci. Daleko inteligentněji pracují s prostorem.

      Kolem a kolem bude dobrej a góly přijdou. Ale tak jak zmiňuje backhand, teď je řada i na něm. Šance si vytváříme, ale zatím underperformuje svoje xG. Zatímco loni jej brutálně overperformoval. Ale pokud odečteme penalty je na číslech, které bych od příchodu gólového útočníka tady očekával. (+4). Což je fajn ale počítejme i s PL tax.
      Na par je v dlouhodobém měřítku např. i Havertz, kterého proměňování šancí je tolik kritizované.

      |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.