Hodnocení hráčů

Brighton 0:3 Arsenal

Nepříjemný soupeř z jihu Anglie nás čekal v rámci dalšího ligového kola. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

 • David Raya

  7,5

  Vytáhl se proti skvěle mířené střele Encisa, kterou vyškrábl na roh. Jinak opět v klidu rozehrával naše a poradil si i s nepříjemný napadáním soupeře. Jediné, co bych mu v dnešním utkání vytkl, jsou dlouhé balony, které mohly být přesnější (pouze 4 přesné ze 14).

Obrana

 • Ben White

  7,0

  Dnes v útočné fázi často kazil i třeba jednoduché přihrávky, nicméně byl stále aktivní v již tradičním trojlístku kombinujícím na naší pravé straně spolu s Martinem a Bukayem (za zmínku stojí třeba jeho průniková přihrávka na Saku ve 12. minutě, který však svou velkou šanci neproměnil). Úspěšnost přihrávek na úrovni 70% je ale žalostně nízké číslo. Směrem dozadu si ale vše důležité pokryl, vyhrál několik hlavičkových soubojů a přispěl k čistému kontu.

 • William Saliba

  8,0

  Nepamatuji takhle pevnou defenzivu, kdy hlavně při venkovních zápasech sbíráme jedno čisté konto za druhým. Spolu s Gabrielem tvoří nejlepší stoperskou dvojici v lize. Je to radost, kluci, udržte si tuhle formu co nejdéle!

 • Gabriel Magalhães

  8,0

  Gabriel je zvíře! Častěji se dostává do nebezpečných zakončení ve vápně soupeře po standardních situací, dnes mu to však nemířilo přesně. Za celý zápas zaznamenal 5 střel (1 na branku) a byl tak náš nejaktivnější střelec. V defenzivě si vybavím world-class blok velmi nebezpečné střely, kterou následně i jaksepatří oslavil. Nepochválím ho (stejně jako u Bena) za spoustu zkažených přihrávek – hráč na pozici stopera by prostě neměl zkazit každou čtvrtou přihrávku. Dlouhých přihrávek zkusil celkem 9, nicméně pouze jedna byla úspěšná – ta ale stála za to, jelikož našla ve 31. minutě Jesuse, který následně vybojoval důležitý pokutový kop.

 • Oleksander Zinchenko

  4,0

  Upřímně jeho jméno na soupisce vidím velmi nerad. Sice je fajn, že při držení míče máme o záložníka navíc (a nutno říct, že i celkem kvalitního záložníka), o to víc však máme při bránění hodně nekvalitního a nespolehlivého krajního beka. Dnes bylo opravdu očividné, že to Brighton zkoušel především přes jeho stranu, jako například hned v 9. minutě, kdy amatérským a naivním bráněním pustil do útoku ne jednoho, ale dokonce dva hráče Brightonu. Takových situací (ne tak vážných) bylo nadále více, kdy nebyl důrazný, nechal útočníky hrát, dával jim spoustu prostoru a zkrátka ani pro průměrné křídelníky není velký problém přes něj přejít. V 71. minutě ho nahradil Tomiyasu, Brighton přestal útočit přes naší levou stranu a začal centrovat míče do vápna, se kterými si poradili naši urostlí hráči. Zavzpomínal jsem i na odstaveného Kierana Tiernyho, který sice „pouze“ brousil lajnu, ale dozadu byl spolehlivý a v ofenzivě posílal velmi nebezpečné centry (přičemž sezonní statistiky produktivity měl srovnatelné) – to jen takový bod k diskuzi a k zamyšlení. Bayern sice dnes padl i s Heidenheimem, ale pořád je to Bayern a v úterý prostě musí nastoupit do základu Tomiyasu.

Záloha

 • Jorginho

  8,0

  Dnes se mi náš záložník původem z Brazílie velmi líbil. Každý zápas ukazuje svůj přehled a zkušenosti. Dnes například poslal parádním pasem Havertze za obranu soupeře, který pak nebezpečně centroval na Jesuse, který však svou šanci neproměnil. Nejvýrazněji si však Jorginha vybavím v situaci ze 62. minuty, kdy nejprve vybojoval míč u vápna soupeře, následně si naběhl za obranu, kde ho našel Ødegaard a svižným pasem do malého vápna vybídl ke skórování Havertze mezi třemi obránci soupeře, který následně zvýšil na 0:2.

 • Declan Rice

  7,5

  Dnes nebyl tolik ve hře, nicméně odehrál velmi dobré utkání v srdci naší zálohy. Velmi aktivně vypomáhal defenzivě, směrem dopředu zaznamenal tři klíčové přihrávky a obecně velmi přesně přihrával (úspěšnost nad 93% + tři přesné centry ze třech pokusů).

 • Martin Ødegaard

  7,5

  Velmi dobré výkony našeho kapitána se stávají standardem a tato konzistentnost je pro naše výsledky velmi důležitá. A to i přes to, že se třeba i nějaký zápas nezapíše do statistik produktivity. Byl opět součástí pěkných kombinací, ze kterých plynuly nebezpečné situace (nebo třeba i náš druhý gól).

Útok

 • Bukayo Saka

  7,5

  Vytknu mu snad neproměnění tutovky ze začátku zápasu, kdy při jeho klasickém obstřelu na vzdálenější tyč netrefil branku, i když měl relativně hodně času zamířit a skórovat. Dnes nás to však tolik mrzet nemusí. Navíc se následně vykoupil skvěle kopnutou penaltou, která znamenala velmi důležitý první gól.

 • Kai Havertz

  9,0

  MAN OF THE MATCH

  Kai Haverz scores again! I když se to z prvního pohledu nezdá, dnes to byl jeho zápas (což mi potvrdil i sestřih zápasu). Je opravdu zajímavé sledovat jeho pohyb, díky kterému fakt nenechává obránce soupeře oddychnout. Vezměme si to ale popořadě. 20. minuta a jeho náběh za obranu a vytvoření šance pro Jesuse, 45+2. minuta a odstavení obřího Dunka od míče v malém vápně soupeře, 48. minuta a skvělý centr na hlavu Jesuse, 54. minuta a vytvoření šance pro Ødegaarda. A pokračujeme – 62. minuta a gól mezi třemi obránci Brightonu v malém vápně po skvělé přihrávce Jorginha, a konečně – 86. minuta a jeho přihrávka na Trossarda, kterého poslal samotného na bránu a který i následně pokořil brankáře soupeře. MOTM!

 • Gabriel Jesus

  7,0

  Pochválím za čistě vybojovanou penaltu, která vznikla pouze díky jeho šikovnosti, rychlosti a technické vyspělosti. Nepochválím za spálení dvou velmi dobrých šancí.

Střídající

 • Leandro Trossard

  8,0

  Chtě nechtě se z něj stává právoplatný žolík, jelikož když nastoupí z lavičky, je asi tak stokrát nebezpečnější oproti zápasům, kdy figuruje v základní sestavě. A dnes to opět potvrdil. Svou první šanci neproměnil (ta střela zpoza vápna však byla velmi přesná, nicméně neměla tvrdost a Verbruggen si s ní poradil), ale hned tu druhou využil – přeběhl s míčem na noze v maximální rychlosti půl hřiště a překonal gólmana.

 • Gabriel Martinelli

  6,0

  Nastoupil na poslední půl hodinu, ale ve hře moc nebyl. Arteta ho poslední zápasy zkouší ze střídačky na pravém křídle, což mu pravděpodobně moc herně nevoní.

 • Takehiro Tomiyasu

  -

  Přinesl uklidnění na naší levou stranu defenzivy, ale jinak ve hře též moc nebyl.

 • Edward Nketiah

  -

  Tři doteky s míčem, není co hodnotit.

 • Fábio Vieira

  -

  Tři doteky s míčem, není co hodnotit.