Hodnocení hráčů

Liverpool 2:2 Arsenal

Ahoj gunneři,

tak ztracené 2 body, nebo získaný 1? To se ukáže za pár týdnů, ale já jsem spíš zklamaný. První poločas jsme hráli dobře, ale bohužel jsme to nevydrželi do konce poločasu. Na začátku druhé půle to chvíli vypadalo, že jsme se ze špatného závěru poločasu vzpamatovali, ale to bohužel vydrželo jen chvíli. Poté to bylo hodně špatný. V podstatě jsme se nedostali přes půlku, neudrželi jsme míč a jen Aaron, štěstí a špatný den Salaha nás drželi nad vodou. Nakonec to stačilo jen na remízu, zápas jsme mohli prohrát, ale paradoxně i vyhrát. Jenže naše protiútoky jsme nezvládli. Zápas se nepovedl nejen několika hráčům, ale dnes mám velké výhrady i proti Artetovi. Základní sestava OK, ale dle mého názoru týmu nepomohl, když strašně dlouho váhal se střídáním. Když už nakonec vystřídal, tak dle mého názoru střídal špatně. Dal bych dolů spíš Saku než Jesuse za Trossarda, ale naprosto jsem nepochopil střídání Martina za Kiwiora. Kdyby tam šel místo Martina Jorginho, tak bych to chápal víc. Také si myslím, že Kieran měl být tou dobou dávno na hřišti místo Zinchenka. Samozřejmě, že po bitvě je každý generál, ale můj názor je, že ztráta bodů jde podstatným dílem za Mikelem. Od ca. 50. minuty do 80. minuty jsme hráli naprosto strašně a on neudělal nic. Pokud bych měl Mikela hodnotit, jako hráče, tak dávám 4,5. Jak jste to viděli vy?

Výkon rozhodčího se mi taky nelíbil. Nechci určitě tvrdit, že ztráta bodů je na rozhodčím, ale dle mého názoru zápas nezvládl. Před incidentem Granita s TAA tam byl jasný faul na Granita a mělo se pískat. Na Granita tam byl další faul na žlutou, možná i červenou a nic (podle mě daleko horší zákrok, než za který dostal Ben White žlutou). Několik faulů na Jesuse a Martinelliho také přehlédl. Penalta nakonec asi OK, ale v první chvíli jsem to viděl jinak. Pokud bych měl ohodnotit rozhodčího jako hráče, tak dávám 4,5, jako Mikelovi.

Brankář

• Aaron Ramsdale

10,0

MAN OF THE MATCH

Naprosto jasný MOTM. Chytil minimálně 3-4 tutovky. Nebýt jeho, tak odjíždíme s debaklem. S oběma góly nemohl nic udělat. Dneska oproti jiným zápasům rozehrával dlouhé balóny a to určitě není naše silná disciplína. Nevím, zda to byl taktický záměr Artety, pokud ano, tak nám to moc nepomohlo.

Obrana

• Ben White

4,5

Asi jeho nejhorší výkon v sezóně. Celkově naše pravá strana dneska nebyla dobrá. Dopředu byl dneska naprosto neviditelný a kazil i jednoduché přihrávky na Saku. A nakonec byl navíc u obou našich obdržených branek. Nechci říct, že to byla jen jeho chyba, ale měl na obou velký podíl. Celkově vzadu dneska moc nestíhal a několikrát ho tam zachraňoval Thomas.

• 6,0

Penalta byla velice soft, ale asi OK. Karma se ale nakonec projevila a Salah penaltu taky zahrál velice soft a netrefil bránu. Jinak odehrál Holding slušný zápas, přestože měl několik zbytečných nepřesných rozehrávek. Se Salibou jsme určitě lepší, ale Rob mě zatím příjemně překvapuje. Měl jsem větší obavy.

• Gabriel Magalhães

7,0

Poradil si dobře se Salahem (kromě gólu samozřejmě), ale tam moc dělat nemohl. Mohl dát gól z rohu, ale jeho razantní hlavička šla bohužel přímo do náruče Alissona.

• Oleksander Zinchenko

6,0

V prvním poločase hrál dobře. On ale není úplně nejjistějším obráncem, když jsme pod tlakem a bráníme se. Nakonec se to ukázalo při gólu na 2:2. Dle mého názoru měl být střídaný už někdy mezi 50-60 minutou.

Záloha

• Thomas Partey

6,5

V prvním poločase hrál výborně, druhý šel hodně dolů, ale v záloze patřil k tomu lepšímu. Jeho kolegům v záloze se druhý poločas nepovedl ještě víc. Hodně pomáhal na pravé straně obrany.

• 6,0

Hodně se ve studiu mluvilo o tom, že jeho střet s TAA byl zlomem v utkání a mnozí mu to dávají za vinu. Já to tak nevidím. Za prvé se měl pískat faul na Granita ještě před tím, než to přišlo, za druhé ten zlom přišel těsně po těch žlutých kartách. Zlomovým bodem zápasu byl gól na 1:2. Granit pak hrál se žlutou kartou hodně opatrně a určitě jeho výkonu nepomohlo, že na něj byl další ostrý zákrok a rozhodčí opět nic.

• Martin Ødegaard

6,0

V prvním poločase byl strůjcem naší dobré hry a dominance, ve druhém poločase se mu nedařilo a šel s výkonem hodně dolů. Asi mohl být střídán dřív, ale ne za Kiwiora.

Útok

• Bukayo Saka

5,0

Nejslabší výkon v sezóně. Bylo to ovlivněno i špatným výkonem Bena, ale Bukayo dneska nebyl vůbec v zápase. Na konci zápasu ukázal záblesk své geniality, kdy se krásně uvolnil ve vápně soupeře, ale bohužel neměl komu přihrát, nikdo mu nepomohl a byl tam sám.

• Gabriel Martinelli

8,0

Gól a asistence a celý zápas náš nejnebezpečnější hráč směrem dopředu. Škoda, že mu nevyšla přihrávka na Saku při našem nejnadějnějším breaku. Bohužel pro nás to tam se štěstím zbrzdil Robertson a Saka se k zakončení nedostal. Kdyby se tohle povedlo, mohl bojovat s Aaronem o MOTM.

• Gabriel Jesus

7,5

Dal gól, jednu gólovku zazdil. Soupeři ho okopávali, zdvojovali, ale rozhodčí se na to jen koukal. Ve druhém poločase se vytratil, ale to skoro všichni. On určitě není typ hráče, který bude sbírat nakopávané dlouhé míče od brankáře nebo obrany.

Střídající

• Leandro Trossard

-

Bez hodnocení. Zazdil jeden protiútok, víc toho nestihl.

• Jakub Kiwior

-

Bez hodnocení. Bohužel se uvedl nesmyslným vystoupením s faulem a byla z toho okamžitě tutovka pro Núñeze. Naštěstí to Aaron zachránil. Vypadá to, že takovýto zápas je pro něj velké sousto.

• Kieran Tierney

-

Bez hodnocení. Měl střídat dřív, ale i za tu krátkou dobu si připsal zajímavou střelu.