V rámci tradičního Boxing Day odcestovali naši hráči na východ Anglie, kde vyzvali poslední Norwich. Jak se našim hráčům (ne)dařilo?

Brankář

• Aaron Ramsdale

6,0

Aaronovi dnes musela být zima. Zahřál se akorát při parádním výběhu, kdy utnul šanci soupeře. Na jeho bránu šly všehovšudy dvě střely, se kterými si poradil a připsal si další čisté konto.

Obrana

• Ben White

5,5

Benjamin dnes zaskočil na pravém beku, jelikož Takehiro i Cédric byly pozitivně testováni na covid. A bylo dost vidět, že to není jeho šálek čaje. Co do přesnosti přihrávek nejhorší ze všech hráčů naší základní sestavy, nedařily se mu ani dlouhé míče (1 ze 7 přesný). U jednoho dlouhého a velmi povedeného balónu měl smůlu, že byl Gabi v ofsajdu, jinak by si připsal asistenci. Dopředu byl bohužel nulový (navíc ten rozdíl s parádně hrajícím Tierneym byl opravdu markantní), ale směrem dozadu byl výborný, nebál se hru přiostřit, vyhrával souboje a velmi dobře se občas dokázal vymotat ze sevření soupeře. Svým výkonem rozhodně nezklamal, nicméně nám (a především Sakovi) dnes chyběla ofenzivní podpora z pravé strany (z čehož si však Bukayo evidentně nic nedělal...).

• 6,5

Rob hrál dobře. Spolu s Gabrielem nepustili soupeře do ničeho výrazného, oba vyhrávali vzdušné souboje a čistili prostor před naším gólmanem.

• Gabriel Magalhães

6,5

Viz hodnocení Roba, dnes nebyla naše stoperská dvojice nijak extra od slabých Kanárků prověřena.

• Kieran Tierney

7,0

Dnes opět konečně zazářil na své levé straně. Na ty jeho kombinace se spoluhráči byla radost pohledět. Po jedné z nich si naběhl do volného prostoru, kde ho našel Martin a krásnou střelou k tyči za plného sprintu uklidil míč do brány.

Záloha

• Thomas Partey

6,0

Dnes to byl sice lepší výkon než obvykle, ale i tak si říkám, že je v něm víc a je škoda, že to na hřišti neukazuje. Opět se nevyhnul hloupým a nepřesným přihrávkám, ze kterých těžili domácí, a směrem dozadu to též svou nepříliš důraznou hrou soupeřům usnadňoval ve středu hřiště (a o to víc práce pak měli naši stopeři). V ofenzivní činnosti byl však několikrát součástí pěkné kombinace a vyvezení míče, avšak (jak už jsem zmínil) čekám od něj víc.

• Martin Ødegaard

7,0

Jeden z hráčů, kteří udělali za poslední rok hodně velký progres. Zlepšil se jak na míči, tak i ve hře bez míče. Lépe předvídá a čte hru, přesně nahrává a hlavně je součástí gólových akcí. První asistence přišla hlavně díky parádní střele Saky, nicméně ta druhá (na gól Tierneyho) byla libová. Přiznejte se – kdo si taky při opakovaných záběrech vzpomněl na Mesuta v top formě?

• 6,5

V dnešním zápase se až nezvykle často objevoval v útočných kombinacích v blízkosti vápna soupeře (nepřipsal si ani jeden defenzivní zákrok). A nebylo to vůbec špatné, Granit zahrál celkem dobrý zápas. Trochu mi zatrnulo, jak zajel do jednoho z Kanárků po tom, co domácí odmítli zakopnout míč, což Švýcara evidentně namíchlo a naštěstí soupeře netrefil. Ale má na dresu napsáno „Xhaka“, a tak bylo jasné, že neodejde bez karty. Řečí čísel – 3 klíčové přihrávky (nejvíc ze všech), přesnost přihrávek téměř 94% (nejvíc ze všech).

Útok

• Bukayo Saka

8,0

Wonderkid. Tenhle kluk byl snad u všech našich nebezpečných akcí. Střelecký účet si otevřel už v 6. minutě, kdy zkušeně krásnou ranou k tyči vstřelil náš první gól. Druhý zásah přišel ve druhé půli, kdy si s klidem počkal na pohyby obránců a z pravé strany velkého vápna následně po pár rychlých krocích téměř identickou střelou zvýšil už na 3:0. Následně byl 15 minut před koncem vystřídán, aby pošetřil síly. Ve druhé půli sezony na něm Mikel bude opět určitě stavět.

• 7,5

Jako je jeho dobrým zvykem – opět neskutečně makal pro tým. Dnes si mimo velmi snadno dosažené asistence na gól Saky připsal i gól z penalty, kterou si sám vybojoval. Konečně jsem od našeho hráče viděl dobře proměněnou penaltu – počkal si na pohyb gólmana a míč poslal na druhou stranu. Jeho výkony jdou nahoru a parádně si herně rozumí s našimi mladými puškami, které ho v ofenzivní činnosti obklopují.

• Gabriel Martinelli

7,5

I když se dnes nezapsal do statistik produktivity, byl to od něj opět skvělý výkon. Je to motorová myš – v jedné chvíli napadá gólmana, o pár sekund později je už otravuje u lajny pravého beka. Jeho útočné kvality jsou velmi pestré – dokáže si počkat a přejít přes protihráče (a následně jít buď do střely, nebo do centrovaného míče), nebo rozjet kombinaci se spoluhráči, nebo se sebrat naběhnout si do volného prostoru. Navíc se mi hodně líbilo, jakým způsobem se poctivě vracel a pomáhal svému half-backovi v obranných povinnostech. A to platí nejen pro něj, ale i pro Saku na druhé straně i další naše útočné hráče.

Střídající

• Mohamed Elneny

-

Za svých necelých 20 minut se dostal jen k pěti přihrávkám.

• -

Na svůj skvělý výkon z poháru dnes nedokázal navázat a zkazil téměř každou druhou přihrávku.

• Emile Smith-Rowe

-

Na rozdíl od jiných ho od střílení gólů nezastaví ani deset minut času na hřišti. Emile se stává neskutečným žolíkem z lavičky – z posledních tří ligových zápasů přišel vždy ze střídačky a vždy dokázal skórovat. A na tyto tři góly potřeboval 47 minut. Asi bychom ho po takové sérii chtěli všichni vidět na hřišti víc, ale též nezapomeňme, že sezóna je dlouhá. Určitě se ještě ukáže.