Hodnocení hráčů

– West Brom 0:4 Arsenal

Zdravím všechny příznivce Arsenalu,

již je to nějaký ten pátek, co jsem psal svoje poslední hodnocení hráčů. Vystřídalo se pár trenérů, kádr se výrazně změnil a milovníkům Arsenalu přibylo spoustu vrásek a šedých vlasů. V této náročné zápasové době jsem se donutil klukům trochu vypomoci a sepsat hodnocení. Jak to tak vypadá, nemohl jsem si vybrat lepší zápas, tak pojďme na to…

Brankář

 • 7,5

  Není pochyb o tom, že Bernd patří k naším nejlepším hráčům v letošní sezóně. Po prvním trochu rozpačitém roce se postupně stává opravdovou jistotou v naší bráně. Je schopen pravidelně vytahovat důležité zákroky, podržet svůj tým světovým zákrokem a nedělá zbytečné chyby. To potvrdil i v dnešním zápase, kdy svými jistými zákroky nedovolil žádné drama. Netroufám si tvrdit, zda je lepším gólmanem on nebo Emi, ale pravděpodobně lépe zapadal do filozofie naší hry. Svými výkony však dává na schopnosti Emiho rychle zapomenout. Obrovským problémem by však mohlo být jeho zranění...

Obrana

 • 7,5

  V mých očích se jeho ofenzivní schopnosti zlepšují. V dnešním zápase velmi dobře kombinoval zejména se Smith-Rowem a Sakou. V zápase nešetřil krokem, neustále byl v ofenzivní fázi tam, kde ho bylo třeba. To se potvrdilo i při střele z úvodu zápasu, kdy celou stranu hřiště ukázkově zavřel a nebezpečně zakončil. O kvalitě jeho centrů často diskutujeme s jinými hodnotiteli a je zjevné, že ani zdaleka nedosahují kvalit centrů Tierneyho a pokud se má zvýšit jejich efektivita musí na nich ještě hodně zapracovat, zejména na schopnosti vyhodnocovat dané situace a poslat vhodný centr. Nicméně s lepšími výkony se projevuje i větší štěstí, dravost útočníků, kteří se k centrům dokáží více probojovat a zakončit. Hector dnes předvedl dobrý výkon.

 • Rob Holding

  7,0

  Robovi spoustu fanoušků moc nemůže přijít na chuť a i já nejsem jeho kdovíjakým příznivcem. Je neoddiskutovatelný fakt, že dokáže vyhrát spoustu hlavičkových soubojů, přetlačit hráče, poradit si v souboji 1 na 1, tedy pokud se dostane do souboje, často je vyhrává. Jeho největší slabinou je však poziční hra a rozehrávka. Často se tak nedokáže vůbec do zmiňovaných soubojů dostat, za což jsme byli v letošní sezóně již mnohokrát potrestáni. Dalším problémem je, že se v těchto činnostech prakticky nezlepšuje. Nicméně dnes podal dobrý výkon bez výrazných chyb.

 • 7,0

  Po trošku pochybném příchodu do klubu a následných vleklých zdravotních problémech se začíná ukazovat ve velmi dobrém světle. Stejně jako Rob byl úspěšný v soubojích s útočícími hráči West Bromu a nepřipsal si žádný výrazně slabší moment v zápase. Občas má problémy s technikou, kdy již v několikátém zápase zakopl o míč nebo jej špatně zpracoval. V rozehrávce o něco odvážnější než Rob.

 • Kieran Tierney

  8,5

  MAN OF THE MATCH

  Svoji obrovskou dravost, zápal pro hru, oddanost týmu ukazuje téměř každý zápas a dnes za to konečně sklidil pořádný "košík ovoce". Až na pár výkonů Seada z úvodu jeho angažmá jsme za poslední roky neměli obránce s takovým drajvem, kvalita jeho centrů je parádní a i v této disciplíně mezi krajními obránci naprosto vyniká. Dnes konečně jeho skvělé centry dokázali útočící hráči zužitkovat. Gól to byla naprostá lahůdka jen dokazující jeho herní pohodu, bojovnou a průbojnou mentalitu a dravost. Kieran je rozhodně dnešním mužem zápasu a jedním z našich nejlepších hráčů v letošním ročníku Premier League.

Záloha

 • 7,5

  U Dannyho mám čím dál větší pocit, že mu více vyhovuje hra na pozici zataženějšího záložníka, který si chodí k obráncům pro míče a diriguje tak rozehrávku ze zadních řad. V těchto pozicích se dle mého cítí úplně nejlépe a svoji herní pohodu pak přenese i do výkonu, kdy z těchto zadních pozic je schopen čas od času vymyslet a zrealizovat velmi povedené průnikové přihrávky nebo dlouhé pasy na naše krajní hráče. Zdá se mi, že to dokáže pouze v situacích (na pozici), kdy se to od něj zase tak moc nečeká. Na pozici ofenzivního záložníka, kdy je pod větším tlakem bránících hráčů není tyto přihrávky schopen produkovat. Věřím, že na svojí dnešní pozici zůstane a svými schopnostmi skvěle doplní Thomase.

 • 6,0

  V zápasech jako je tento předvádí Granit solidní výkony, a to dle mého hlavně z jednoho prostého důvodu. Pokud proti nám stojí soupeř s průměrnou záložní řadou, která není tak agresivní v napadání, tak aktivní v pohybu, tak Granit většinou nemá problém a nedělá chyby. Jeho fotbal vnímám jako "profesorský fotbal" - zpracuji, třikrát se podívám a pak na jistotu nahraji nejbližšímu spoluhráči. Zejména v těchto zápasech, jako byl dnešní, tento typický Granitův fotbal na soupeře stačí. V okamžiku, kdy je však soupeř lepší v záloze, dostává nás pod tlak, tlačí na míč, tak Granit začíná kupit chyby a stává se pro naši hru spíše přítěží. Dalším problémem je jeho rozehrávka "na jistotu", která dle mého v současném fotbale nemá příliš místo. Na rozdíl od Dannyho se Granit nikdy nepokusí o složitější přihrávku, neudělá tři rychlé kroky, aby se zbavil první bránící linie záložníků. Často hru zpomalí, zacouvá a nahraje zpět stoperovi, a to i v okamžiku, kdy by bylo vyloženě žádoucí rychlým způsobem vyjet a založit útočnou akci. Kdo nevěří, pusťte si včerejší zápas a sledujte zejména rozehrávku Dannyho a Granita a uvidíte ty diametrální rozdíly v rychlosti a efektivitě rozehrávky.

 • Bukayo Saka

  8,5

  Absolutní čaroděj. Jeho výkony jsou pravděpodobně to nejpříjemnější v letošní sezóně. Je hráčem, který již ve svém velmi mladém věku pochopil, že k dnešnímu fotbalu patří odvaha. Jeho dravost, nebojácnost a individuální schopnosti mě nepřestávají udivovat a dělají z něj v současnosti našeho nejlepšího hráče. S jídlem roste chuť a Bukayo si stále více troufá na souboje 1 na 1 a individuální průniky, z čehož pramení spoustu nebezpečných centrů a zakončení. Naprosto skvěle si rozumí s Emilem, dokáží efektivně zakombinovat, dostat se ze složitých pozic, vytvořit prostor pro další hráče. Z těchto kombinací koneckonců vznikl i náš druhý gól, který dal vzpomenout na typický kombinační fotbal Arsenalu, zejména z dob AW.

 • Emile Smith-Rowe

  8,0

  Emile se jeví jako dar z čistého nebe. Jeho výkony a schopnosti jsou přesně to, co Arsenal tak zoufale potřeboval. Dokáže se velmi inteligentně pohybovat po hřišti, hledat si volné prostory a kombinovat s krajními hráči. Svým pohybem vytahovat středové hráče do stran, nebo krajní hráče do středu a vytvářet tak prostory pro své spoluhráče. Jak jsem již zmiňoval, velmi si rozumí se Sakou, dokáže velmi efektivně a přesně zrychlovat hru, jednoduchým přiklepnutím uvolnit hráče, má cit pro přihrávku a hlavně kreativní fotbalové myšlení. Po třech zápasech s čistým svědomím tvrdím, že je v současném kádru jediným hráčem, který na této pozici působí přirozeně a zejména efektivně. Nemůže však být v týmu z dlouhodobého hlediska jediným takovým hráčem. Nicméně momentálně si jeho výkony užívám a stává se v mých očích stále více a více oblíbeným.

 • 6,5

  V současném rozpoložení a herní nepohodě byl dnes nejslabším článkem naší ofenzivní čtveřice. Rozhodně mu však nechybí snaha a odhodlání to zlomit. Vyprodukoval pár solidních centrů, svým skvělým pohybem při vedení míče před třetím gólem stáhl krajního obránce a vytvořil dostatek prostoru pro Kierana. V závěru zápasu z něj již byla cítit velká frustrace. Kde dřív nekompromisně střílel góly, doklepával odražené míče, tam mu momentálně chybí půlkrok, více štěstí, což samozřejmě pramení ve zvyšování míry frustrace a prodlužování tohoto střeleckého trápení. Věřím však, že se s rostoucími výkony celého týmu dokáže dostat do pohody i on a brzy zase bude postrachem obránců.

Útok

 • 8,0

  Konečně máme zase útočníka, kterému se střelecky daří. Jeho gólová potence se samozřejmě odráží i v jeho sebevědomí. Před měsícem nebo dvěma bylo nemyslitelné, aby Laca přesně umístil dorážku a skóroval, vyprodukoval dokonalou předfinální přihrávku, ba dokonce se prosadil v souboji 1 na 1. K tomu patří moje jediná výtka v dnešním zápase - myslím, že nemusel zakončovat, ale nahrát Bukayovi v lepší pozici. Vyhrané souboje byly třešničkou na dortu, konečně u nich ani nefauluje.

Střídající

 • 6,0

  Když jeho výkony vezmu nějak celkově, jsou vždy velmi podobné. Střídá lepší momenty s horšími. Občas zkazí jednoduchou rozehrávku, aby se vzápětí vykombinoval velmi komfortně ze složité situace. Oceňuji jeho klid na hřišti a absolutní nebojácnost řešit situace složitou cestou. V defenzivní činnosti je na tom podobně jako Héctor, nikdy to nebude úplně neprostupný obránce, v ofenzívě zatím za Bellerinem zaostává, prakticky si jej moc nevybavuji v nějaké výraznější ofenzivní akci.

 • -

  Vystřelil na bránu, pokusil se o dribling. I on si připsal nějaká pozitiva, nicméně jeho pověst je v dresu Arsenalu tak pošramocená, že bude potřebovat velké množství dobrých výkonů, aby se v očích fanoušků stal platným hráčem pro náš tým. Oproti minulým zápasům jsem však viděl drobné zlepšení.

 • -

  Joe je hráč, kterého prostě nedokážu zařadit na žádnou pozici. Určitě jej nevidím na pozici kreativního záložníka, kdy právě on nedisponuje vlastnostmi Emila (smysl a cit pro přihrávku, kreativní myšlení). Krásně to bylo vidět na našem výkonu po jeho příchodu, kdy se naše hra opět smrskla pouze na hru krajních hráčů bez pomoci ze středu hřiště. Joe je kvalitním hráčem, nicméně zatím nevykazuje žádnou vlastnost, kde by mohl vynikat nebo již vynikal. Podle toho, že i jeho dva bratři hrají profesionálně fotbal předpokládám, že má komplexní talent, nevyniká však v žádné činnosti, a proto jej nedokážu na hřišti prozatím zařadit na určitou pozici.