Hodnocení hráčů

West Ham 2:2 Arsenal

Ahoj gunneři,

tak jak jsem byl nadšený po prvních 10 minutách, tak o to víc jsem byl naštvaný a zklamaný po konci zápasu. Už podruhé během jednoho týdne jsme zahodili dvougólové vedení. Dneska jsme navíc zahodili i velkou možnost jít do vedení 3:1 v podobě neproměněné penalty. Bohužel to vypadá, že se našim hráčům těsně před vytouženým cílem rozklepala kolena. Určitě nechci malovat čerta na zeď a budu fandit a věřit až do konce, ale komplikujeme si to bohužel sami čím dál víc.

Stejně jako v minulém zápase se chybám nevyvaroval ani sudí ani Mikel. Sudí přehlédl ruku Rice před jedním ze zlomových okamžiků v zápase, tedy před penaltovou akcí West Hamu. Ale určitě nechci brečet, že by to bylo to, co nám sebralo body. Naopak, rozhodčí pískal dobře, ale tenhle moment přehlédl. Mikel dle mého názoru opět nezvládl namotivovat tým na druhý poločas a ani jeho střídání mi nepřišla úplně šťastná. Střídal sice dřív než proti Liverpoolu, ale oživení to nepřineslo. Osobně si myslím, že měl střídat Saku a nechat na hřišti Jesuse, nevím co se děje s ESR, proč nedostane šanci. Taky se mi nezdá, jak Arteta zachází s Tiernym. Připadá mi, že úplně zbytečně nutí Kierana hrát to samé, co Zinchenko. Podle mě by bylo lepší, kdyby více využil Kieranovu přímočarost a připravit tým na scénář A se Zinchenkem a scénář B s Kieranem. Ale nechci Mikela jen slepě kritizovat. Samozřejmě nevidím, co se děje na tréninku, jak je na tom kdo zdravotně atd.

Co mě ale děsí, je že už ve druhém zápase po sobě jsme naprosto famózně vlétli do zápasu, vydrželi jsme hrát výborně ca. 30 minut a pak šla v obou zápasech naše hra neskutečně dolů. S Liverpoolem jsme mohli dostat nakládačku, nebýt Aarona a s West Hamem jsme nakonec mohli také prohrát. West Ham měl po vyrovnání určitě víc šancí než my. Od 54. minuty byl remízový stav, který byl pro nás jasnou ztrátou, ale bohužel jsem u týmu neviděl snahu a vůli ten zápas zlomit. V této sezóně se nám to párkrát povedlo, teď jsme se ale už druhý zápas po sobě nezmohli ve druhém poločase v podstatě na nic (kromě neproměněné penalty). A to už nehrajeme poháry.

Pojďme se podívat jak se dařilo-nedařilo jednotlivým hráčům:

Brankář

• Aaron Ramsdale

6,0

Dneska se mu to nepodařilo zachránit. Na střelu Bowena si šáhl a předvedl skvělý reflex, vytěsnit to dál než na vnitřní stranu tyče ale nedokázal. Škoda. Žádnou větší chybu neudělal, snad jen u jednoho rohu nevyboxoval dostatečně důrazně, naštěstí z toho nic dalšího nebylo.

Obrana

• Ben White

6,5

Určitě podal o hodně lepší výkon, než před týdnem proti Liverpoolu. Luxusní přihrávka na gól Jesusovi. Defenzivně po celý zápas v pohodě. Ofenzivně super první půl hodinu, zbytek velké nic.

• 5,5

Jednou se nechal hloupě odstavit od balónu u postranní čáry a zařídil jednu nebezpečnou standardku, když sestřelil těsně před vápnem Antonia. Zarážející je, že v zápase, kdy potřebujeme vyhrát a od 54. minuty je nerozhodný stav, tak Holding je hráč s druhým největším počtem dotyků s míčem. Potřebovali jsme hrát jinde než, aby byl u míče zrovna on. Nezahrál vyloženě špatně, ale kvalitativní rozdíl mezi ním a Salibou je obrovský.

• Gabriel Magalhães

6,0

Sice se snažil na poslední chvíli ze souboje uhnout, ale šel do toho dost najivně. Na druhou stranu Paquetá už padal dopředu a udělal to chytře. Kdyby ale rozhodčí postřehl ruku Rice před akcí, tak k penaltě nemuselo vůbec dojít. Od tohoto okamžiku šla naše hra do kopru a bohužel měla sestupnou tendenci. Druhý gól byl chybou celé obrany, jeho bych adresně nekritizoval, přestože byl Bowenovi nejblíž.

• Kieran Tierney

5,0

Naopak Kieran byl ten, který měl Bowena hlídat a neuhlídal. Jak jsem psal už výše, Arteta pravděpodobně Kierana nutí, aby si hrál na Zinchenka. Kieran je ale podle mě jiný typ hráče a na tuto roli se tolik nehodí. Jeho síla je jinde a Kieran se v tom podle mě ztrácí.

Záloha

• Thomas Partey

5,5

První půlhodina naprosto famózní, pak to šlo z kopce dolů. Po žluté kartě se bál hrát. Ve druhé půli to vypadalo, že se zvedá, ale byl vystřídán. Doufám, že to nebylo kvůli nějakému zranění.

• 6,0

Ve druhém poločase jeden z mála, kteří se snažili naší hru dopředu zrychlit průnikovými přihrávkami a burcovat spoluhráče. Bohužel přesnost kolísala a nedařilo se mu tak, jako v předchozích zápasech. Nechci si hrát na generála po bitvě, ale možná, že střídání Xhaka-Trossard mohlo být tím správným.

• Martin Ødegaard

6,0

Vstřelil krásný gól, vynikajících prvních 30 minut, od té doby to šlo od desíti k pěti. Přesto bych ho na hřišti asi nechal a stáhnul radši Xhaku. Bohužel se v posledních dvou zápasech vytratila jeho bojovnost, napadání a lehkost při hře. Připadal mi, že nestíhá ve druhém poločase fyzicky a to už po druhé za sebou. Snad se co nejrychleji dostane do lepší pohody. Potřebovali bychom to jako sůl.

Útok

• Bukayo Saka

4,5

Už druhý zápas po sobě špatný. První poločas ještě jakž takž dobrý, ale druhý byl nejhorším na hřišti. Nejen, že neproměnil penaltu, chvíli poté zadrbal další velkou šanci, když jsme šli do brejku. Vyřešil to strašně. Bohužel. Nechápu, proč dohrál a nešel místo něj buď ESR nebo Eddie.

• Gabriel Martinelli

7,0

MAN OF THE MATCH

Luxusní přihávka na Martina u našeho druhého gólu. Chvíli před tím zkoušel netradiční přihrávku, která nevyšla dle jeho představ, ale ta druhá byla lahůdková. Bohužel i on šel postupně s výkonem dolů. Dle mého názoru byl ale celkově naším nejlepším a nejnebezpečnějším hráčem. Dávám mu MOTM.

• Gabriel Jesus

7,0

Perfektní vstup do zápasu, střelecky se mu po návratu daří, tak snad na to naváže a urve se ještě k dalším gólům. I on šel s výkonem dolů. Původně si míč na penaltu připravoval on, nakonec přenechal Sakovi. Třeba by to dopadlo lépe, kdyby šel na penaltu on, ale to je jen kdyby, chyby.

Střídající

• Leandro Trossard

6,0

Přinesl sice mírné oživení, ale bohužel ne až takové, že by se naše hra dopředu zvedla. Předvedl několik technických fines, ale uprostřed hřiště a nic to neřešilo ani nepřineslo.

• Jorginho

5,5

Dneska nás nespasil trefou z dálky. Popravdě řečeno, moc jsem ho na hřišti nezaregistroval. Určitě nepřinesl žádný výrazný pozitivní vliv do zápasu.

• Reiss Nelson

-

Ani on nás dneska nespasil. Odehrál málo minut, abych mu dával známku. Určitě byl ale za těch pár minut vidět víc, než Jorginho.

• Fábio Vieira

-

Odehrál málo minut, abych mu dával známku. Přesto je to pro mě zatím největší zklamání sezóny.

• Edward Nketiah

-

Bez hodnocení. Přišel v 90. minutě. Na pováženou je, že jsme se ani nepokusili na něj poslat nějaký centr, když už byl na hřišti.

Nezbývá než věřit, že se kluci oklepou a že do konce sezóny ještě zapnou na vyšší level. Třeba z nich ta nervozita spadne a odrazí se to na výkonu. Asi rozhodujícím bude zápas proti City a bylo by fajn, kdybychom do něj šli z náskokem 7 bodů. Tak hoši seberte se a zabojujte. Ještě není nic ztracené ještě stále jsme ve vedení. I City můžou zaváhat a ztratit body a ještě pořád to máme ve svých rukách (hlavně hlavách). Jsem dneska taky naštvaný, ale rozhodně nesouhlasím s mnohými komentáři k zápasu, kde mnozí už gratulují City k zisku titulu. Pojďme věřit a fandit.

COYG

Jirka

Komentáře

• AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

Primární problém není ani tak v tom, že místo Zinchenka hrál Tierney, ale v tom, že ti kluci si prostě jednoduše přestali věřit. A ta penalta, o které píšu níže, byla v tomto zlomový moment. Vzít si ji Jesus a proměnit ji, tak nemám obavy, že bychom to neubojovali. Jenže si ji vzal Saka, který mi v tom zápase nepřišel v pohodě a u penalty se to projevilo. Horší je, že po té penaltě to padlo i na zbytek týmu a tak i přesto, že do konce zbývalo stále relativně dost času, to už byla ze strany kluků pouze křeč.
        Je to už druhý zápas v řadě, kdy se kluci takto psychicky podělali a je potřeba, aby je Arteta psychicky opět nastavil tím správným směrem, jinak se celkem i obávám, že podobné trápení to bude i proti Southamptonu.

U Jesuse je spíš škoda, že když už se na tu penaltu chystal, tak ji měl prostě kopnout. Věřím tomu, že on by ji proměnil a rázem by se na něj nahlíželo úplně jinak a neřešilo by se nějaké jeho sbíhání si pro balon.
      To ale není nic proti Sakovi, z něj jsem měl akorát prostě pocit, že není úplně ok od začátku zápasu a tím, že si tu penaltu vzal, tomu zrovna dvakrát nepomohl.
      Korunu tomu v tomto směru nasadil Arteta, když nechal Sakovi celý zápas na vytrápení.

• coolfool (karma: 539) #1

Tohle byla myslím první Sakova neproměnená penalta od finále Eura. Mně se líbí to jak si míč staví vždy někdo jiný a nechá skutečného exekutora vyčistit hlavu někde bokem. Sakovi to nemám vůbec za zlé, penalty se prostě někdy nedaj, kdo ví jak by zápas dopadl, kdyby Salah před týdnem proměnil. Navíc Fabianski je na penalty prostě machr, takže to chtěl Saka kopnout do šibenice, protože jinak by ji Fabi s větší pravděpodobností stejně vychytal, a holt to nevyšlo.

1. Arsi (karma: 289) #1

Opět si myslím, že nám chyběl pohyb. Jako proti poolu jsme odpadli a malý pohyb dával možnost westhamu nás v pohodě napadat a obírat o spoustu míčů.. Vypadá to, že jsme prostě unavení. Snad ale ještě máme nějakou energii na závěr sezóny. V pátek nám musejí pomoct domácí fandové a vlít novou energii do žil.

2. 12thMan (karma: 2613) #1

Druhý polčas vyzeral, že nie je nedeľa, ale štvrtok večer a že nebojujeme o titul v PL, ale trpíme v trápnej EL. Šanca stále je, minimálna, ale je, tak sa treba pripraviť na ďalší zápas a vyhrať ho. A potom príde pravdepodobne definitívne rozuzlenie sezóny. Držme im/si palce, takáto sezóna sa nemusí tak skoro zopakovať. Potrebujeme Arsenal ako v zápase proti Bournemouth, Newcastleu, či Aston Ville.

3. Nawts14 (karma: 1457) #1

Na našich hráčoch je proste vidieť ten obrovský tlak. A áno síce sme v oboch zápasoch viedli 2:0 , ale predsa 2 remízy zas nie sú úplná katastrofa. V každej inej lige by sme to už na titul doklepli, ale tu je Guardiola – pre mňa najlepší tréner na svete s neobmedzenými možnosťami.
    Teraz by mal u nás nastúpiť mental coach , že pod tlakom je City a nie my, že s nami aj tak nikto nepočítal, alebo nech im nakecá čokoľvek, ale nech si naši užívajú zápasy ako to bolo pred Livecom Westhamom.
    Ja napríklad našim na City stále verím, ale musí hrať Saliba – verím že ho dajú dokopy. Ja mám asi subjektívny pocit že s Holdinim nie sme ten dominantný tím. Začína to od rozohrávky, cez osobné súboje až po pozičnú hru.
    Pre mňa je aj záhada prečo Smith Rowe vôbec nezasahuje do zápasov.

4. gunners47 (karma: 1153) #1

Ja si myslím že jednoducho nezvládame tlak a očakávania.. Lebo my začneme v eufórií nabudení do zápasu a zrazu z rozbehnutého zápasu prestaneme hrať a necháme sa zatlačiť.. Chýba nám toto čo majú obrovské kluby City, Real Madrid má, oni permanetne už roky hrajú pod tlakom a vedia že sezónu rozhoduje koniec roka a vtedy proste na to vedia úplne zatlačiť a šlapať .. My sme po dlhom čase takto, vlani nám takto ušla Liga Majstrov, myslím si že tento rok ujde titul. Jednoducho nie že by sme nemali kvalitu, ale nemáme ešte vyzretosť a skúsenosť to čo sa týka manažéra tak aj hráčov.. Ale dôležité je vidieť progress, vrátime sa do LM, v lete opäť posilníme tím a budeme zas viac konkurencie schopnejší a aj silnejší z lavičky a v rotácií.. Hold fandíme dalej, ustáli sme posledné ťažké roky ako fans, tak zvládneme aj toto, nie že by som nebol pravý fan a hneď ich zatracoval, len ak sa na to pozerám ako realista, myslím si že ešte nie sme na titul pripravený.. A bohužiaľ hrá proti nám aj fakt, že hocikde inde na svete by sme si mohli aj nejaké to zakopnutie dovoliť a kľudne by sme ligu viedli aj o 10-12 bodov.. Neapol – Barca ma približné rovnaké body ako my a predsa má pohodlný náskok.. A žiaľ my sme práve v Anglicku, v konkurencií ropáckeho neobmedzeného biznisu a zdá sa že aj podvádzajúceho tímu, ktorý z duše neznášam…

5. OuTu (karma: 319) #1

Po zápase ve mě zavládl smutek a zklamání. Hlavně kvůli tomu, že jsme je měli na lopatkách a svým hloupým naivním chováním jsme je posadili na koně a už z něho neslezli. Thomas byl od začátku úplně mimo, jak už někdo psal. V případě penalty – fakticky se na ní Jesus nechystal – je poslední zápasy zvykem, že balón do poslední chvíle drží někdo jinej. To, že Saka nebyl ten pravý pro zahrání PK je věc druhá. Jak se blíží konec nedáváme to hlavou. Neděláme to, co celou sezónu, sesypeme se a už se nedostaneme zpět do zápasu. Nevím jestli je to tím, jak máme mladý tým?

6. jannes (karma: 2722) #1

Písal som to aj v komentári po zápase. Stále sme prvý, stále máme náskok 4b. Netreba robiť väčšiu paniku ako je. Keby sa dalo zakázal by som hráčom sociálne siete a noviny po tomto víkende, lebo to tam bude jedna grcanica za druhou o tom ako sme si prehrali titul a podobné žvásty. Nemohli sme si myslieť, že vyhráme do konca sezóny všetko. Ja verím tomu, že City ešte do konca sezóny stratia a u nich vyhráme. Nič nie je rozhodnuté (ako dosť ľudí písalo po zápase), stratili sme body ale nestratili sme prvé miesto.

7. wister (karma: 1498) #1

Je velká škoda a chyba že Arteta není více tvarný a nedokáže nastavit taktiku pro Tierneyho a taktéž pro Zinchenka, právě to dělá trenéry trenérama. A to střídání je pořád jeho největší chybou. Je velká škoda ztracení zápasu a ta penalta akorát dokázala kde je momentálně zakopaný pes. Uvidíme, věříme a snad budeme na konci těmi nejšťastnějšími. Stále věřím … A co ten Smith Rowe ?

8. Pedro Sanches (karma: 5475) #1

Mně teda poslední zápasy přijde, že nám celkem chybí pohyb. špatně dostupujeme protihráče a dáváme jim spoustu prostoru.. Nevím čím to je, protože si nemyslím, že by ten tým byl tak unavený.. ale kdo ví.. každopádně tým který chce vyhrát titul po x letech by měl trošku jinak jezdit na tom hřišti.. Ještě jedna věc mě stále zaráží a to je MA střídání.. proč stáhl za mě nejlepšího Jesuse a nechal tam Saku celý zápas? Já vím, že je Saka náš asi nejlepší hráč, ale nemůžeme na něj spoléhat do nekonečna.. Stále je to mladý hráč a nemůže odehrát všechno..

9. traged (karma: 4580) #1

Diky za hodnoceni, zklamani je obrovsky, dve Czaplarovi pasti sklaply po sobe 🙁 Dival jsem se na nekolik zaberu a proste to byla jasna ruka pred tim prvnim golem, Rice jednoznacne zvetsil obem tela a tim zachytil balon, ten gol nemel platit a vsechno by byla jinak. Ze si ale Partey v zadnym pripade neco takovyho v takove situaci nesmi dovolit je vec druha…Druhy gol jde za me z velke casti za Aaronem, vubec necekal ze to Bowen muze vystrelit a mel si pohlidat blizsi tycku. Pochopitelne tam ale nemel byt sam, Tierney byl od neho strasne daleko, resp chtel to zahrat na offside ale ostatni se nepridali…Kazdopadne uz po Xte se potvrdilo ze kdyz se nedari Sakovi, tak nevyhrajeme, uplne stejne jako v minulym zapase. Fandit budu dal na 110% ale ohledne titulu jsem uz pesimista 🙁 Strasliva skoda, takhle blizko taky zase nemusime byt X dalsich let….

10. btw3 (karma: 1317) #1

jesus ma 7 zaco? ze raz bol tam kde ma utocnik byt a z metra doklepol do prazdnej? ved on viac lezal ako behal. on si zbehne z hrotu k stoperovi po loptu a zacne tam robit nejake joga bonito az sa zadrbe (namiesto toho co robieval – ze loptou rychlo od nohy zjednodusil prechod hore). ja si nepamatam jednu vec zeby spravil dobre po 10. minute, zato si pamatam moment ked isiel dole a hovorim si ze mal byt striedany uz aspon 20min dozadu

• lord17 (karma: 2670) #1

Práve, že Jesus bol asi najlepší v útoku, a preto nechápem prečo bol striedaní, namiesto neho mohol ísť Saka, ktorý sa trápi už 2 zápas, ako sa píše namiesto Xhaku mohol prísť Trossard a namiesto Saku Nketiah, Eddie mohol ísť na hrot, Jesus napravo, a sledovať Trossarda s Odeegardom v strede by bolo fajn si myslím 🙂 len nechápem prečo naši hráči malo strieľajú spoza šestnástky :/ všetko chcu dotlačiť až k bráne

• Nawts14 (karma: 1457) #1

Ja nehovorím, že je to správne , ale viem v tomto Artetu pochopiť. Naviac , na pozícii Saku veru nemáme bohvieakú kvalitu. Je to jeden z naších najlepších hráčov a aj keď sa mu nedarilo, Arteta veril do poslednej chvíle že spraví niečo špeciálne.
            Sakova konzistentnosť výborných výkonov je až neuveriteľná na to koľko má rokov, aký je stále mladý.
            Ja osobne by som ho asi tiež striedal.
            Skôr rozmýšlam , ako oživiť náš tím od 60 minúty, pretože striedania nemajú veľkým impact na tím. Asi by som posadil Jesusa a dal zo začiatku Trossarda na hrot. Jesus ako žolík mi dáva omnoho väčší zmysel ako Trossard a do unavenej obrany bude ešte platnejší.

|
  11. Lukendes_10 (karma: 4997) #1

Zivotne dolezity zapas teraz je so Southamptonom kde hraci sa musia zbavit tej deky, uzit si zapas a najlepsie vyhrat vysokym rozdielom.
    Ale aj tak, ak na Etihad pojdeme s Holdingom v zaklade tak neuhrame ani bod. To niesom hejter a dristy ze neverima bla bla si nechajte, to je fakt.
    Nemat zraneneho Salibu tak si myslim ze stale mame 5 bodovy naskok.

12. killerhammer (karma: 4494) #1

K polemike o tom, že Arteta nebude prispôsobovať hru hráčom ale naopak bude hráčov učiť svoj štýl a tlačiť ich do toho…
    Sorry, priatelia, ale túto črtu si po 3 rokoch už musel uvedomiť každý.
    Je to jeho štýl práce, jeho DNA.
    Tierney sa snažil hrať to, čo Zinčenko už v poslednom zápase, keď hral (bolo to veľmi dávno), ale už vtedy som písal, že všimnite si, Tierney je tiež na pravom krídle 😉
    Takisto to robí aj Guardiola, Klopp a ďalší – v zmysle, že preferujú od všetkých hráčov aby hrali ich štýl – ono sa to driluje na tréningoch celú sezónu.
    Aj tá preferácie jednej vybranej 11-tky je evidentná.

13. jakub (karma: 13344) #1

Co se rotace a srovnání Arteta – Pep, tak Arsenal má letos v lize 12 hráčů, kteří odehráli víc než 1000 minut, City mají 15, ten největší rozdíl je, že u nás máme 9 hráčů kteří v lize odehráli více než 2000 minut, City mají 4 takové hráče, ještě mají o zápas méně a dva jejich hráči mají +1900 minut takže nejsou tak daleko.
    Nám trochu pomůže Trossard, který podle mě v tomhle směru pomůže.

14. killerhammer (karma: 4494) #1

Ešte k tomu titulu:
    Ja som v týchto veciach ohromný realista = pesimista.

city je posledných 5 sezón prakticky nehrateľné – z dôvodu akého majú trénera a koľko peňazí napumpovali do kádru, btw. ani ten tréner, že nie je lacný 😉
    Áno, mali jednu sezónu, kde urobili len 81 bodov a Liverpool ich predbehol. Vtedy je tá šanca aj pre ostatné teamy, žiaľ, tento rok, takáto sezóna nie je.
    Myslím, že najväčšiu chybu sme urobili vo februári, kedy sme ich nechali nás dobehnúť a predbehnúť.
    Ono totiž Guardiola si v ešte v novembri bol náramne istý, že nás predbehnú už v decembri alebo že prinajhoršom vybuchneme v januári (ako vždy).
    Tam na konci januára už začínal mať také rezignované tlačovky a tam sme ich mali zlomiť.
    Bolo treba vyhrať na Evertone (ľahký zápas) a odraziť ich v domácom zápase (na remízu).
    To sa nestalo a oni sa vtedy nakopli (ešte tesne predtým otočili doma sliepky z 0:2 do polčasu na 4:2).
    Podľa mňa je psychicky jednoduchšie prenasledovať lídra z druhého miesta ako naopak.

Celkovo ale chcem povedať…
    Ja sa napr. nijako neviažem na titul. Je mi jasné, že vyhrať titul v PL je extrémna úloha. A bude to ešte ťažšie každý rok, lebo aj ďalšie tímy tlačia do kádrov ohromné peniaze (chelsea, manu, začne newcastle) alebo dlhodobo budujú a robia dobrý futbal (liverpool).
    Čiže mne napr. TOP4 úplne stačí – už sem sa dostať je dnes big problem.

Áno, je kruté nezískať titul po takejto sezóne, ale svet sa nezrúti.
    Teším sa na návrat do Champions League!
    Verím, že aj Arteta nato bude klásť dôraz a pokúsime sa konečne niečo uhrať aj vo veľkých pohároch.

Dôležité je aby sme hrali parádny futbal s hráčmi, ktorí sú hladní po výsledkoch a úspechu. Tento rok považujem náš futbal za perfektný. Jasne, bolo tam pár zápasov, kde sme sa vrátili do starých koľají (flashbacks).
    Na tomto musí Arteta ešte zapracovať.

Tiež verím, že sa významne posilní záloha. Ono tomu nasvedčuje správanie sa klubu už v zime. Potom by sme mali buť ešte silnejší.

Teším sa už teraz na budúci sezónu!
    COYG!

15. Pansimi (karma: 1482) #1

Pro zvednutí nálady bych přidal takový postřeh. V prvních dvou třetinách sezóny byly v domácích evropských ligách tři dominantní týmy. Arsenal, Barcelona a Neapol. Všechny tyhle týmy si vybudovaly velký náskok. Všechny tři týmy teď začínají ztrácet. Rozdíl je ale v tom, že dva z těchto klubů v lize nikdo nepronásleduje a na zisk titulu jim stačí úplně nezkolabovat. Arsenal ale hraje nejlepší ligu a pronásleduje ho aktuálně asi nejlepší tým na světě, který je naprosto dominatní. Titul je ale stále ve hře a poslední týdny by mu daly ještě větší váhu, tak si užijme závěr, který tu pro fanoušky Arsenalu nebyl alespoň 15 let. City jsou ve třech soutěžích a ve vzduchu jim visí trofej, kterou chtějí víc než PL.