Hodnocení hráčů

Vorskla 0:3 Arsenal –

Atraktivní zápas z pohledu soupisky – koho by nezajímalo, jak si povedou naši mladíci z akademie?

Brankář

 • 6,5

  Na počátku mu vypadla střela z rukavic, nakonec se však stihl zorientovat. V druhém poločase předvedl dobrý výběh a zákrok, jinak zneškodnil nějaký centr či průměrnou střelu.

Obrana

 • 6,5

  V obraně zůstal neprověřen, do útoku nepřinesl téměř nic. Vyslal centr, který našel Smith-Rowa při jeho neuznaném gólu.

 • 7,0

  Neudělal v podstatě žádnou větší chybu, pozičně zvládal, připsal si tři tackles a přihrával s 90% úspěšností. Dobrý výkon na to, že hrál mimo svou pozici.

 • 7,0

  Zatímco Carl hrál na tackles, Rob na hlavičkové souboje, které vyhrál čtyři. Vytvořil tak s Carlem slušnou stoperskou dvojici - ostatní statistiky mají podobné. Dostal se i do šance při rohu, bohužel byl v příliš složité pozici. Jediné, co se mi trochu nelíbí, je to, že občas pro své spoluhráče přichystá doslova "špek" a dostává tak tým pod tlak.

 • 7,0

  Oproti Stephanovi hrál v podstatě křídlo - snažil se kombinovat, pokoušel se o průniky a tlačil se do středu hřiště. V obraně problém také neměl, jen párkrát při svém ofenzivním snažení vybral špatnou možnost a míč ztratil. Na to, že také nehrál na své pozici (a ještě k tomu přes nohu), dobrý výkon.

Záloha

 • 7,5

  Povedený zápas také od Mattea. Hned na začátku si při standardce nepohlídal svého hráče, který naštěstí přestřelil. Pak už hrál téměř bez chyby - 95% úspěšnost přihrávek (z nichž dvě klíčové), dobře kombinoval, v defenzivě taky v pohodě.

 • 8,0

  Aaron odehrál taktéž dobré utkání. U prvního gólu dobře vyslal Nketiaha do vápna, druhý si sám zařídil (penalta jasná) a také proměnil. Po celou dobu se snažil jako správný kapitán organizovat mladíky při pressingu.

 • Mohamed Elneny

  8,0

  MAN OF THE MATCH

  Ač to tak možná nevypadalo, tak dle mě dnes náš nejvlivnější hráč (a tedy i muž zápasu, i když většina asi souhlasit nebude). 91% úspěšnost přihrávek, 100 dotyků s míčem, 3 klíčové přihrávky. U třetího gólu zachytil přihrávku a obratem našel Willocka, čímž si připsal asistenci, a podobných situací měl víc - vyhraný balon a přihrávka dopředu - kupříkladu na konci zápasu, kdy Nketiah netrefil bránu. S Matteem vytvořili pevné duo, schopné jak bránit, tak kvalitně rozehrát, a nepustili soupeře do hry.

Útok

 • Emile Smith-Rowe

  8,0

  Vstřelil první gól a následně také čtvrtý, který byl ovšem dle mě neprávem neuznán. Po celý zápas se snažil o kombinační hru a hledal nabíhající spoluhráče (hlavně Nketiaha), což se mu vcelku dařilo - připsal si dvě klíčové přihrávky. Jednou nešťastně namazal přímo před bránu protihráči při standardce, ten naštěstí nezpracoval. Velmi se mi líbí jeho přehled a celkově pohyb po hřišti - jeho styl je velmi výrazný, stejně jako celé dnešní ofenzivní lajny, čímž si bude říkat víc a víc o další šance.

 • Edward Nketiah

  8,0

  Super výkon až na zakončení - bylo vidět, že opravdu moc chce dát gól, což byl možná problém. Mimo to si skvěle nabíhal (po jeho náběhu a zmatku s balonem padl první gól), klamal protihráče pohybem, předvedl mnoho průniků (5 dribbles!) a ukázal, že je překvapivě i dobře fyzicky vybaven, na což úplně nevypadá - ustál dost soubojů a často protihráče i přetlačil. Celkem vystřelil třikrát, bohužel ho pokaždé zklamalo již zmíněné zakončení. Chce to trochu chladnější hlavu a bude to ještě lepší.

 • 8,0

  Dnešní klišé, ale také skvělý výkon. Joe se po posledním vcelku nepovedeném představením ukázal jako nový hráč (neboť také v juniorce se mu začalo více dařit). V podstatě by se o něm dalo říct to samé, jako o Eddiem. Skvělé průniky (4 dribbles), klamání pohybem, náběhy, tři střely (jeho gól byl klasický krásný Thierryovský). Jedinou kaňkou na jeho výkonu bylo to, že se postupně zcela vytratil - proto jsem se rozhodl dát titul hráče zápasu Elnenymu, který ovládal střed pole až do konce.

Střídající

 • 7,0

  Svůj debut odehrál s naprostým přehledem a sebevědomím. Klidná rozehrávka, nic jiného nestihl.

 • Bukayo Saka

  -

  O tomto hráči se mluví jako o velkém talentu a to nám také dnes předvedl, kdy stihl za chvíli jeden dribble a jednu klíčovou přihrávku.

 • -

  Nestihl skoro nic, jen přihrávku Sakovi, který stál v ofsajdu.