Jakmile přistál v Mnichově, byl Mikel Arteta odveden do Fussball Arena Mnichov, aby absolvoval předzápasovou tiskovou konferenci.

o tom, co chce od našich hráčů ve středu vidět:

Výkon, který nás posune do semifinále Ligy mistrů. Celá příprava byla zaměřena na to, abychom toho dosáhli a zasloužili si to. Připravovali jsme se deset měsíců a všechno, co jsme dělali v minulé sezóně, směřovalo k tomu, abychom po tolika letech mohli jít dál touto cestou v Lize mistrů a zítra máme neuvěřitelnou příležitost to dokázat.

na náladu v šatně:

První zápas jsme zahodili, stejně jako ten, který jsme hráli před pár dny, ale bez ohledu na tyto výsledky to nebude mít žádný vliv na to, co se stane zítra. Znovu se soustředíme a začneme budovat sebevědomí, důvěru a pochopení pro výkon, který musíme zítra podat, abychom je porazili a postoupili do semifinále.

o tom, zda svým hráčům nařídí, aby se při této příležitosti zbavili emocí:

Je to o tom, jak to vyladit a ve správný čas zvolit správné mechanismy, aby byl tým vždy stabilní a nabuzený, když je to potřeba. Myslím, že se nám to v Londýně povedlo, protože po vstřelení prvního gólu v zápase jsme měli velkou šanci dát druhý. Pak za 5-10 minut soupeř vedl a měl to pod kontrolou. Byli jsme však vyspělí, abychom v tu chvíli všechno nezahodili, našli jsme svůj rytmus a svou chvíli, abychom dali opravdu důležitý gól a reakce týmu byla hned taková, že jsme chtěli přidat třetí.

o tom, jak zmírňuje tlak na své hráče:

Většina našich hráčů takový večer ještě nezažila a bude to jejich první. Budou nesmírně motivovaní, jsou připravení a plní sebedůvěry. Toto je něco, co zítra musíme ukázat proti soupeři, který má zkušenosti. Musíme to zvládnout.

o tom, jak můžeme zlepšit naše nedávné výsledky v Mnichově:

Je tu spousta věcí, které můžeme změnit, abychom zítra napsali ten příběh úplně jiným způsobem. Půjde o to, abychom podali velmi, velmi dobrý výkon, kolektivně i individuálně, a získali tak právo na účast v semifinále.

jaký výkon zítra uvidíme:

Určitě chci, aby můj tým byl sám sebou, bez ohledu na stadion. Někdy chcete dělat určité věci a soupeř vám to nedovolí, ale my budeme mít jasno, jak zápas budeme a chceme hrát a co nám dá největší šanci vyhrát.

zda před zápasem mluvil s Xabim Alonsem, aby mu poradil:

V první řadě bych chtěl pogratulovat Xabimu a Granitovi, protože to byl velký den i pro něj, takže jsem za ně šťastný a jsem ohromen tím, co dokázali. Ano, pogratuloval jsem mu, protože jsme dobří přátelé a protože jsem za něj opravdu šťastný, ale to je jiný příběh. S tímto soupeřem se nesetkáváme pravidelně, navíc je to zápas Ligy mistrů, ten zápas bude úplně jiný.

o nedávných výkonech Oleksandra Zinčenka:

Všichni máme Alexe rádi, hodně nám toho dal a má různé kvality. Má neuvěřitelnou odvahu hrát fotbal vzhledem k okolnostem a stejně tak i nárokům. Zůstaňte s našimi hráči a podporujte je, protože určitě budou podávat lepší výkony.

o tom, jestli pomáhá hráčům blokovat vnější tlak:

To nemohu ovlivnit. Nemůžu jim vypnout televizi, kontrolovat telefony a lidi kolem nich. Loni jsme nic neztratili, protože jsme nic nevyhráli. Nejdřív to musíte vyhrát a pak to možná můžete prohrát. To, co jsme prožili, je neuvěřitelná cesta proti nejlepšímu týmu na světě tady i v Evropě za posledních sedm let. Tady chceme být a nejsme spokojeni. Chceme být lepší a na této úrovni soutěžíme, takže se budeme znovu snažit ze všech sil až do posledního dne, abychom vyhráli ty poháry a byli úspěšní.

na správné obsazení klíčových pozic od samého začátku:

V každém zápase se budeme snažit udělat co nejlepší rozhodnutí s ohledem na situaci, ve které se hráči nacházejí, soupeře a průběh zápasu. Budeme to zvažovat v každém zápase a nejde jen o to, jak začít utkání, ale také o to, jak se může zápas vyvíjet vzhledem k hernímu projevu a k tomu, co jsme si naplánovali.

o Zinčenkově budoucnosti:

Soustřeďme se na zítřejší čtvrtfinále Ligy mistrů.

o kondici Bukayo Saka a Martina Odegaarda:

Doufejme, že budou k dispozici. Měli jsme necelých 48 hodin na to, abychom se zotavili ze zápasu, trénovali jsme velmi málo, takže je zítra zhodnotíme a uvidíme, jak na tom budou.

o Odegaardovi, který byl osobně bráněn, a o tom, jak můžeme najít řešení:

Je mnoho týmů, které to dělají. Když jsme před několika dny hráli proti Aston Ville, jejich záložník se choval velmi podobně. Je to normální a může to uvolnit další prostory a hráče a myslím, že velmi dobře chápou, že určité situace otevírají další.

o tom, jak zásadní by bylo zítřejší vítězství:

Bude to neuvěřitelné. Pokud se nám to zítra podaří, budeme v semifinále a budeme v opravdu silně emotivním stavu – je to něco, čeho jsme jako klub nedosáhli za posledních 15-17 let a toto je příležitost.