Je to nejhorší možný pocit, omlouval se Lacazette po vyloučení

Frustrace tentokrát zvítězila. Alexandre Lacazette v závěru duelu proti BATE Borisov nezvládl situaci na půli hřiště a poté, co se ohnal po soupeři, byl vyloučený. Znamenalo to tak jediné, Lacazette nebude moci Arsenalu pomoci v odvetě.

Jak málo někdy stačí, aby fotbalista byl z možného zachránce mužem na kritiku. Ve druhém poločase vyřazovacích soubojů Evropské ligy totiž Alexandre Lacazette vstřelil branku a tým se tak radoval z vyrovnání na 1:1. Úsměvy na tvářích hráčů Arsenalu byly zbytečné, francouzský útočník se při centru Seada Kolasinače ocital v těsném ofsajdu.

Ve zbytku zápasu se Lacazette již neprosadil, naopak se v pětaosmdesáté minutě nechal vyloučil. Oslabil tak nejen celý tým v závěrečných minutách duelu, ale především v odvetě, na kterou má Arsenal jediného útočníka –Pierre-Emericka Aubameyang. Z mladíků na lavičce zbývá už jen Eddie Nketiah, který na své další zásahy po skvostném výstupu s Norwichem čeká.

„Nechat v tom celý tým je nejhorší možný pocit,“ vzkázal Alexandre Lacazette, pro kterého se jednalo o třetí vyloučení kariéry. Naposledy se mu to přihodilo v říjnu 2013. „Měl jsem zůstat klidný, ne vždy je to však snadné…Omlouvám se,“ kál se sedmadvacetiletý fotbalista.

„Stále je před námi devadesát minut. Věřím tomu, že spoluhráčům se podaří uhrát postup do dalšího kola,“ zakončil Lacazette. Ten je od března 2017 prvním hráčem Arsenalu, jež se nechal vyloučit v evropských pohárech. V Lize mistrů tehdy musel hřiště dříve opustit Laurent Koscielny proti Bayernu Mnichov.