Kariéra Mesuta Özila v Arsenalu směřuje ke smutnému konci

Jak se dalo čekat, Arsenal včera jmenoval družstvo pro Evropskou ligu bez Mesuta Özila a Sokratise. Omezení pro zahraniční hráče znamenalo, že Mikel Arteta musel vybrat dva hráče, které nechá stranou pro naše tažení Evropskou ligou – rozhodnutí pro Premier League musí učinit do 20. října – opět to budou dvě oběti.

Na základě toho, co se stalo v této sezóně to není překvapení. Ani jeden z hráčů se nedostal do zápasové nominace, dokonce ani do Carabao Cupu, a existovaly snahy poslat Sokratise dál před koncem přestupového období. Nestalo se tak, ale už nějakou dobu je zřejmé, že manažer dal svolení k jeho odchodu.

Pokud jde však o Özila, nedostatek novinek nevyvrací skutečnost, že se jedná o velký příběh a hlavní problém. Zůstává naším nejlépe placeným hráčem, a pokud jde o status „hvězdy“, je míle před všemi – jen Pierre-Emerick Aubameyang se mu přibližuje, a v reakci na potvrzení jeho včerejšího opomenutí z mužstva, poslal Němec poděkování svým 25 milionům followerů na Twitteru, jako poděkování za zdolání této hranice.

Takže, kde se to všechno pokazilo? Myslím, že první věc, kterou musím říct je to, že se to nestalo přes noc. To, že se o jeho situaci v klubu mluví už tak dlouho znamená, že to byl postupný pád, který se postupem času vyvíjel. V jistém ohledu se to vrací k Arsenu Wengerovi, který byl vždy ochoten Özilovi věnovat zvláštní ohledy, které jiní nechápali. Odpověď Aarona Ramseyho ve videu pro Soccer AM není samozřejmě 100% seriózní, ale přesto je informativní. Zeptali se ho, kdo je „učitelův miláček“:

„Pravděpodobně Mesut. Dostane pár dní volna navíc než ostatní. Vždycky je v šéfově pokoji a o něco žádá … a zdá se, že to chápe.“

 Pod Wengerem si Özil hověl, o tom není pochyb, a není to důležité. Když se podíváme, co se stalo od doby kdy bývalý šéf odešel, se zdá být zřejmé, že to byl způsob, jak takového hráče řídit, pokud z něj chcete dostat to nejlepší. On je klasický hráč „obejmout kolem ramen“ a ne ten „nakopnout do zadku“. Jak se postavíte k tomu, aby se někomu dostalo zvláštního zacházení, kterého se jiným nedostává, je na vás, a já vím, že existují i jiné ohledy, pokud jde o tým, jeho stabilitu a tak dále, ale Özil byl pod Wengerem nejproduktivnější. Přesto jsme viděli začátek jeho nepříliš záhadných absencí při záludných cestách na sever, které nějakým způsobem položily základy pro to, kde jsme teď.

V týmovém sportu potřebujete, aby všichni táhli za jeden provaz, musíte mít pocit, že každý za ten provaz tahá, a pokud to vzbuzovalo dojem, že se mu fyzické zápasy nezamlouvají, bylo na tom pravděpodobně něco pravdy. Pokud přišel Unai Emery s pochybnostmi o hvězdném hráči, bylo to zčásti kvůli tomu, co se stalo předtím.

Španěl se snažil zavést přísné rovné podmínky, nikomu se nedostávalo zvláštního zacházení a během pouhých několika týdnů po příjezdu se dostali s Özilem do sporu. Hráč se údajně vyřítil z tréninku poté, co se dozvěděl, že na zápas proti West Hamu bude na lavičce. Od té chvíle to spirálovitě pokračovalo. Emery neměl nikdy dost charakteru, aby zvládl situaci důsledně, a když ve svém týmu potřeboval víc, ustoupil. Özil se vrátil a manažer vypadal slabě. Účelnost zvítězila, ale když se snažíte demonstrovat svou autoritu v šatně, bude vás to něco stát, a to byl určitě případ Emeryho.

Freddie Ljungberg nás koučoval pět zápasů, a i za tak krátkou dobu došlo k incidentu s Özilem, a teď – kdy měl pravidelně vystupoval pod Artetou – má s ním již třetí manažer v řadě problém. Je tu jeden společný jmenovatel, ale proč jsme přesně tam, kde jsme, je otázkou, na kterou nemá nikdo odpověď. Samozřejmě se o tom hodně spekuluje.

Je to kvůli tomu, že se Mesut postavil za strašlivou situaci ujgurských muslimů v Číně? No, tweetoval o tom v prosinci 2019, ještě dřív, než byl Arteta oficiálně jmenován manažerem, a od té doby za nás hrál 12 zápasů, takže si nemyslím, že to bylo tím. Distancování Arsenalu od jeho komentářů bylo mimořádně chabé, ale nemyslím si, že finanční vazby a obchodní zájmy jsou tam takové, že by to mělo něco společného s jeho současnou situací. V neposlední řadě proto, že to neodpovídá časové ose.

Je to proto, že odmítl přijmout snížení platu? Někdo namítne, že mezi tím existuje přímá souvislost. Že od té doby nebyl v týmu, ale to vyvrací skutečnost, že od té doby po restartu byl pro prvních pár zápasů v týmu jako nevyužitý náhradník. Také navzdory skutečnosti, že Özil nebyl jediným veřejně proklamovaným hráčem, který se neprosadil – což je podle mého názoru nespravedlivý únik informací proti němu. Další dva hráči to odmítli také a oba hrají pravidelně, týden, co týden, od té doby, co se fotbal zase rozjel. Takže toto také moc nesedí.

Je Mikel Arteta donucen těmi na vyšších místech, aby Mesuta vynechal? Někteří říkali, že to byl Raul Sanllehi, kdo nastolil tento diktát, ale Raul je pryč a Özil je stále u ledu. Je jasné, že mezi klubem a hráčem panuje napětí, ale nedokážu si v hlavě srovnat myšlenku, že by měl Mikelu Artetovi někdo diktovat výběr jeho týmu, někdo na úrovni boardu. Jeho úkolem je vyhrávat fotbalové zápasy, bude si vybírat hráče, které bude chtít, a to je pro mě hlavní.

Koneckonců, nemyslím si, že je to jen jedna věc. Myslím si, že je to kombinace problémů a okolností. Hráč v úpadku pod vedením manažera, který je dost silný na to, aby požadoval „neoddiskutovatelné“ od všech ve svém družstvu, bez ohledu na jejich postavení nebo platovou třídu. Pokud to znamená vynechat bývalého spoluhráče – hráče, jehož talent a schopnosti, stejně jako kdokoliv jiný, dobře zná – budiž. Také musí pochopit tady a teď, že velká část jeho práce v Arsenalu je vybudovat i něco pro budoucí generace, a 31letý hráč v posledních 9 měsících své smlouvy do toho nezapadá.

 A o tohle jde: Pevně věřím, že Arteta by byl raději, kdyby tento talent a zkušenosti mohl využít na konci minulé sezóny, a dokonce i teď. Přesto musí dělat rozhodnutí pro větší dobro. Někdy je těžké, obětovat určité věci, aby bylo možné realizovat vaše nápady a upevnit si vaši pozici manažera.  Myslím, že tohle je jedna z těch chvil.

Takže, co teď? No, přes všechnu tu kritiku, dal Arsenal Özilovi smlouvu, kterou mu dal. Má stejné právo na výplatu jako vy nebo já, nebo kterýkoliv jiný hráč, když mu dá fotbalový klub smlouvu. Ať se stane cokoliv, Arsenal mu bude muset mzdu zaplatit. Pokud se však nechystá hrát v Evropě – jak se zdá být pravděpodobné – a nezařadí se do týmu Premier League, je čas si sednout a něco vyřešit.

Není zdravé, aby Arsenal nebo sám Özil zůstali zapleteni do jedovatého rozchodu, který se odehrává v plné záři fotbalového světa. Nikdo nepotřebuje, aby to pokračovalo až do příštího června, kdy to přirozeně končí. I když je vynechán z družstva, jeho přítomnost na tréninku atd. zajistí, že to zůstane situací, která může každou chvíli vybuchnout v život na jedno kliknutí týmové myši na sociálních médiích.

Jak realistické to je, nevím. Jen si myslím, že je hrozná škoda, že kariéra báječného fotbalisty Arsenalu, jehož příchod nás v roce 2013 tak nadchl, se tímto způsobem chýlí ke konci. Je to smutné. Je to potupné. A pro všechny zúčastněné je určitě nejlepší pokusit se najít nějaký způsob, jak to udělat přátelsky, než to bude ještě zlostnější.

/arseblog.com/

Tags:

Komentáře

 1. Mandinho44 (karma: 632) #1

  Jsem z toho hluboce rozčarován. Arseblog do toho vnáší trochu světla, ale pořád je tu kupa informací, které o tom nevíme. Nejsme na všech jednání, nejsme na každém tréningu, nejsme v kabině… Můžeme si každý myslet o Mesutovi co chceme, ale je to těžké. Momentálně je to stále náš hráč, takže bychom k němu měli mít úctu. Vzpomínám, jak jsem byl z jeho příchodu nadšený a stál jsem na jeho straně, když ho někdo hejtoval, protože statistiky mluvily jasně, bez ohledu na pohyb bez míče. Ale dnes, kdy naše hra roste na hře bez míče, není pro Mesuta místo. A já jsem bohužel taky raději pro to, abychom ho vyplatili. A někdy si rád přečtu, jak to bylo v zákulisí…

 2. Domes17 (karma: 18) #1

  Je to smutné, náhodou jsem na youtube narazil na tohle video .. https://www.youtube.com/watch?v=Q-Ni8y7ih-k … Arsenal Under Mikel Arteta – Beautiful Plays 2020. Když jsem ho shlédnul, přišlo mi, že skoro ve všech těch akcích figuruje Mesut nějakou přihrávkou…nebyly to sice nějaké finálky nebo asistence na gól, ale příjde mi, že to jsou kolikrát přihrávky v těžkých pozicích, z kterých dokáže vybruslit a založit tak celou akci, dále přihrávky které zrychlují naši hru, prostě přihrávky, které mají oči a přesnost a soupeř je kolikrát nečeká a nedokáže číst, mají nápad. To, že Mesut není žádný extra bojovník všichni víme, ale přihrávky jako on nikdo ze jmen jako je Xhaka, Elneny, Willock, atd…prostě nikdo z našich středních záložníků krom možná Ceballose nevymyslí a když jo, tak nemají takovou kvalitu a provedení jako přihrávky Mesutovi. Za mě je to smutný konec jednoho z nejgeniálnějších kreativních záložníků, které jsem kdy viděl hrát a bohužel si nemyslím ,že by na to už neměl..ale to proč tu šanci už nedostane se nikdo z nás asi přesně nedozví..Nikdo do té situace nevidí a můžeme jen spekulovat, co za tím vším vlastně stojí…Ale Mesut normálně trénuje s týmem a nemyslím si, že by na tréninku nedosahoval kvalit, co naši ostatní střední záložníci..tomu prostě nevěřím. Podle mě by si šanci ještě zasloužil…

  • bflmpsvz (karma: 3411) #1

   Ten problém Mesutovy nepoužitelnosti v defenzívě je pro Artetu a vlastně všechny moderní trenéry těžko překonatelný. Tohle chápu. Navíc Mesut je technicky, kreativitou a pohybem v útočné fázi skutečně výjimečný hráč, má ale mnoho jiných nedostatků (fyzičnost, defenziva, snad i psychika). V praxi to znamená, že kouč musí ten tým vždycky tak trochu postavit okolo něj. Ten argument Arseblogu mi připadá trefný. MA se snaží vytvořit tým, který by nestál na jednotlivcích – podobně jako Liverpool nebo City – i pokud ti pár třeba i klíčových hráčů chybí, tým ví, co má hrát, a hraje to dobře. Nemá proto smysl stavět na Mesutovi, nemá budoucnost a činilo by nás to i teď příliš zranitelnými.

   Přesto mám Mesuta pořád rád, nesouhlasím s většinou kritiky tady ohledně něho (přesně jako popsal Arseblog, má právo na svou smlouvu, kterou mu Arsenal nabídl. Mám pochopené i pro lidi, kteří mají jinou mentalitu a zčásti přemýšlím, jestli jej nesužují i problémy psychického rázu. Pod Wengerem to bylo jiné také proto, že kromě manažera byl především psycholog, mentor. Rok a půl léčby Emerym, který neuměl hráčům ani pořádně vysvětlit, co od nich chce, natožpak aby dokázal obsáhnout psychologické rozměry svých hráčů, musel být v tomto kontextu neblahý a musel zčásti vlastně vést k nynější patové (platové) situaci. Vím, že se tady říká, jaký je Mesut nenasyta, a že mu jde jenom o peníze, ale ruku na srdce. Kolik z vás by prakticky na sklonku kariéry dobrovolně odešlo z práce, kterou máte rádi, ve které máte kamarády, kde to znáte a hlavně ve městě, kde rádi žijete dobrovolně jinam? Protože za vámi vedení, které vám nabídlo napevno smlouvu, prostě přijde a řekne: „Hele, už se nám nehodíš. Nechceš skončit? Ale plně tě vyplácet nebudeme. Nebo nechceš jinam? Za menším platem? I když se se ti dobře žije v Londýně a žiješ tu s celou rodinou… Nechceš se přestěhovat tam, kde ti dají nabídku, i když máš pořád smlouvu tady?“ Celou tu problematiku nelze redukovat na peníze, a i kdyby – nemá na to Mesut právo jako kdokoliv jiný?

   Celá ta situace mě mrzí, protože už druhou sezonu řešíme, jak se zbavit Mesuta a jeho platu, protože jsou (oba) pro Arsenal jako koule u nohy, to nelze popřít. Přesto je to jeden z nejnadanějších hráčů, kteří kdy za Arsenal hráli. A za celou dobu (teda až do letošní sezony – plat gunnerosaura už je taková PR válka s vedením) byl Mesut klubu velmi loajální. Čím dříve se ale tahle sága nějak smysluplně vyřeší, tím lépe.

   (Přesto bych si dokázal představit, jaké čoro moro by proti slabším týmům a uzavřeným obranám mohla rozjet trojka Partey – Ceballos – Özil… celý line-up. Leno / Bellerín – Luiz – Gabriel – Tierney / Partey – Ceballos – Özil / Auba – Laca – Pepé. Tohle bych fakt chtěl vidět + k dispozici na lávce ještě Willian i Saka!

 3. jakub (karma: 690) #1

  ja si zasa myslim ze vsetci co sa tu mesuta zastavaju a chcu aby bol spat v teame zabudaju na casy kedy mal pravidelne v HH znamku pod 5… je to nevyspytatelny hrac. ano, boli casy ked nam vsetkym robil radost ale to uz je roky dozadu. je jasne ze je u nas poslednu sezonu tak naco mu pomahat vzkriesit karieru? pre arsenal by to uz nemalo ziaden zmysel. treba sa pozerat dopredu

  • bflmpsvz (karma: 3411) #1

   To by chtělo podpořit empiricky. Připadá mi to spíše jako selektivní paměť – měl své období propadů, které vytvořilo tady ještě takovou nevraživost a vysazenost vůči němu. Každopádně co si pamatuji, povětšinou si udržel svůj standard a naprosto hluché zápasy vyrovnal zápasy, ve kterých dominoval (I Auba mívá své hluché zápasy…). Aby to mělo smysl, musel by sis projít, jaké hodnocení skutečně míval. Co pamatuji, tak pod Artetou patřil ale vždy k těm lepším hráčům na hřišti.

   Pokud se ale podívám na hodnocení jiných serverů – infogol a whoscored, tak je sice pravda, že Mesutovy výkony se postupně zhoršovaly (sezónní průměry: 7,66 – 7,30 – 7,25 – 6,78 – 6,71), pořád ale byl na tom vlastně lépe, než většina zálohy.

   Who scored za poslední tři roky
   Mesut 7,25 – 6,78 – 6,71
   Lucas 7,17 (za Sampdorii!) – 6,72 – 6,52
   Elneny 6,47 – 6,44 – 6,81 (v Turecku)
   Guendouzi 6,42 (Lorient) – 6,55 – 6,69
   Ceballos 6,57 – 6,76 (oba Real) – 6,84
   Xhaka 7,02 – 7,03 – 6,78

   Infogol:
   Mesut 7,52 – 6,56 – 6,38
   Lucas NA – 6,18 – 6,08
   Elneny 6,27 – 6,14 – NA
   Guzi NA – 6,07 – 6,18
   Ceballos NA – NA – 6,09
   Xhaka 6,90 – 6,68 – 6,18

 4. nakaza (karma: 218) #1

  Ono jestli Mesut nemíní ustoupit ani o libru u vyplacení ze smlouvy, tak by byla blbost ho pustit. MO není jen hráč ze hřiště, ale náš marketingově nejsilnější hráč, tzn. všemožný kampaně na sociálních sítí, prodeje dresů a další faktory, kterými si svoji výplatu splácí klubu by pak byly fuč.. A názory vyplatit, aby nedělal dusno v kabině mi přijdou zcestné. Nebo vy jste snad viděli, že by dělal problémy na trénincích, sociálních sítí apod? Mně přijde, že se chová jako profesionál 🙂

 5. valka_05 (karma: 432) #1

  Tak doležité je čo bolo aj na konci článku spomenuté že je to potupné pre obe strany.Nech si klub nemyslí že je tým zosmiešnený len Ozil.Roky sme okolo neho stavali zostavu ale aj marketing a reklamy, všetky tie predsezonne turné kde hlavne jeho osoba putala ten povestný šmrnc.Už ked vedeli v minulej sezone keď odchádzal Emery že sa nezhodujú ako klub s jeho postojom a prejavom mali to riešiť viac empatickejšie a múdrejšie a snažiť sa ho reálne predať, lebo keď hral neraz sa písalo ako o neho ma zaujem ManU a neviem kto každý, ale keď ho odsekli od všetkeho a vykreslili za „vyciciavača klubu“ bolo jasné že sa to len zhorší a bude z toho telenovela.A uzavriem to tým, že napriek tomu že ja osobne tiež nepreferujem také typologicky CAM tak nechcel som aby odišiel v najhoršom lebo predsa aspon tie FA Cupy nam pomohol vyhrať.

 6. Marek (karma: 2954) #1

  Kamarátsky rozchod nehrozí stačí sa pozrieť čo všetko spravil Messi pre Barcelonu a aj tak sa nedokázali dohodnúť a Messi vyhlásil do médií že ho Barcelona oklamala niekedy proste nastane situácia ktorú proste nikto nechápe stejne ako sme napríklad nechápali ako sa s alexisa ktorý odchádzal ako jeden s najlepších hráčov v premier stal po 3 týždňoch nechcený hráč dodnes to nikto nechápe

  • traged (karma: 4602) #1

   Ja myslim ze minimalne Wenger chte kolem neho postavit tym…ze zacatku se to i darilo…ale Ozil byl proste slabsi a slabsi. Kdyz se podivam jak hral na Euru pred odchodem do Realu…to bylo neskutecny, pro me byl nejlepsi hrac na svete. I tak si i ke konci porad celkem uhral svoje, urcite byl lepsi nez nekteri jiny hraci kteri nastupuji (Willock urcite vi kteri). Muselo tam byt neco jinyho – hadky s trenerem, flakani na treninku, neco co se obavam ze se nikdy nedozvime a to me strasne stve.

 7. Millman0711 (karma: 662) #1

  Jeden z nejinteligentnějších hráčů, co jsem kdy viděl. Bohužel, kde mu bylo přidáno, jinde mu zase naděleno nebylo. Takový vidění a přesnost, má pak za následek, že je úbytek bojovnosti a agrese. Když se pak k tomu přidá jeho “bodylanguage”, kdy pohybem připomíná plížící se lemru (přesto byl většinou v top3 v naběhaných metrech), dílo zkázy je dokonáno. MA chce stavět na bojovnosti a obětavosti. Chápu, respekt k tomu. Ale prosím vás, nechtějme po obratným sporťáčku, aby oralo. Po traktoru taky nechceme kreativitu a “vyčůranost”.
  Do stylu MA se nehodí. Respekt za to, že se toho drží a neuhne. Ale doufám, že ještě někdy, někde, MÖ10 uvidím hrát.

 8. Jakub Mareš (karma: 1328) #1

  Já si pořád myslím že za tím je něco víc. Příjde prostě divné že před Covid pauzou nechyběl pod MA v sestavě ani jednou a po covid pauze mu nedal ani minutu. Zlá krev mezi nimi asi nebude podle záběru z tréninku (tuknutí pěstičkou když klusal kolem MA). Osobně si myslím, že má ve smlouvě tučné bonusy a je to příkaz zhora, MA to Mesutovi vysvětlil a on to respektuje. Zároveň už není MO tak rozdílovým, že by za něj MA u boardu bojoval.
  Proč neopustí Arsenal? Možná to v Londyně opravdu miluje a má rád kolektiv kolem sebe, může předávat zkušenosti mladým. Každopádně vinit ho z toho, že chce dokončit královský kontrakt, nemůžeme.

  Jinak děkuji za článek, ale nějak mi tam nesedí informace že ostatní dva co odmítli snížení pravidelně nastupují. Nikde jsem nepostřehl že by jejich jména media uvedli, pokud jsem něco přehlédl můžete prosím doplnit o koho šlo?

 9. Japanas (karma: 3759) #1

  Gazidisův spolupomník.
  Už když podepisoval Mesut prodloužení (s tak nehoráznými podmínkami), nebyl zdaleka na vrcholu a jeho kvalitní zápasy se střídaly se slabými zápasy.
  A zhruba od toho podpisu se vytratil herně do průměru a snahou do podprůměru.
  Zároveň napíšu, že platová politika Arsenalu je špatná. Nedělá se dobře a nepoučitelně se dělají ty chyby znovu a znovu…a znovu (i když Mesut je tou šíleností výjimka i tak).
  Proč se nám nepodařilo prodat vůbec nikoho z přeplacených hráčů za celé léto??? Nad tím přece není potřeba vůbec přemýšlet. Ti hráči, kterých jsme se chtěli zbavit zdaleka nedosahují svou kvalitou svých platů, to je celé, Mesut je jen špička ledovce. Řada průměrných hráčů má dlouhodobé nadprůměrné smlouvy a jsou nakoupeni zbytečně a neprofesionálně. Asi by to šlo dělat i rozumněji, ale to by museli ti zodpovědní povýšit zájmy klubu nad své vlastní…čímž znovu nemyslím Mesuta, tam šlo o fatální profesionální neodhad Gazidise….
  Tím nechci generalizovat, máme v klubu i dobré nákupy i hráče adekvátně placené. Ale těch zbytečně nakoupených „mentorů“ a přeplacených…je zbytečně moc…a stojí to moc financí, které potom chybí.

 10. Feri (karma: 6494) #1

  Ja doufám že všechny další smlouvy už budou výhradně bonusové za zápasy a ne když se na to vykašlou že dostanou stejně, není na tom nic špatného prostě motivace.
  Jinak za mě strašná škoda že jsme se nerozloučii se ctí minule nebo toto období a on si to tu kvůli penězům jen prosedí, veškerý jeho odkaz se tím poničil. Jinak nechápu tolik spekulaci a fantazii proč nehraje, vždyť je to tak jednoduché, nedokáže vůbec zapadnout do fyzického stylu moderního fotbalu na který plynule přechází celá PL v čemž když je jeden špatný článek celý pressing například je ztracen. Uvidíme jak se to vyřeší, pokud si opravdu Ozil bude stát za svým si to vysedět nebo plné vyplatit tak u mě klesne úplně na dno.

 11. killerhammer (karma: 4619) #1

  Ozil bol vynikajúci Wengerov nákup. Hral dobre prvých 5 sezón. Tam mu možno len málo vytknúť. Mával vždy aj slabšie zápasy ale držal nás svojimi asistenciami, bol najlepším nahrávačom v PL.
  Celý problém nastal pri podpise druhej zmluvy.

  1. Arogantne využil situáciu v klube, keď najskôr nechceli spolu s Alexisom viac ako rok podpísať predĺženie kontraktov a keď Alexis odišiel, tak rýchlo využil túto panickú Gazidisovu situáciu vo svoj prospech a podpísal megakontrakt. V tomto čase ale už na jeho výkonoch bola zjavne viditeľná korózia a klub urobil veľkú chybu s touto zmluvou.
  Ja osobne som vtedy hneď napísal, že také peniaze mali ísť Sanchezovi, lebo nás v zápasoch ťahal často sám, ak vôbec niekomu, a určite nie Ozilovi, ktorý nás nikdy nepotiahol, v ťažšom zápase vždy rezignoval a prispôsobil sa na úroveň ostatných hráčov. (Obrok sa o to isté pokúsil aj Aaron ale Gazidis už nato neskočil, resp. nové vedenie to stoplo).

  2. Po podpise megakontraktu sa hodil do brutálneho kľudu a prestal sa snažiť úplne. Pritom taký kontrakt ho mal práve naopak vyhecovať aby bol najlepší. Stal sa presný opak. Hráča sme preplatili, začal si myslieť, že je nedotknuteľný, megazmluva mu zabezpečovala herný čas aspoň pod Wengerom určite aj keď hrával hrozne. A kdovie, ako sa usiloval na tréningoch, to nevieme ale môžeme si domyslieť. Následne prišli výmeny trénerov a nezhody s trénermi. V zápasoch, aj keď dostal šancu, hrával ako mátoha. Málokedy odohral dobrý zápas. Vlastne na ňom bolo vidno, že vždy po zmene trénera sa ešte dokázal nakopnúť na 2-3 týždne ale potom to vzdal, hneď ako prišli prvé kritiky po zápasoch. Preto vypadol zo zostavy úplne všetkým trénerom.
  Tiež treba napísať, že po podpise toho megakontraktu začal riešiť viac iné veci ako futbal. Bola tam tá politická hlúposť s Čínou, bolo tam to hlúpe stretnutie s Erdoganom. Tiež sa rozhádal s Nemeckou repre a ukončil repre kariéru – vzdal to aj na národnej úrovni. Toto sú všetko dôkazy, že hráč sa už nevenoval dostatočne futbalu, resp. jeho ambície išli ohromne dole a nemal si vo futbale už čo dokázať, aj keď v rozhovoroch táral úplný opak. Na ihrisku bolo vidno, že záujem o futbal už nemá.
  3. Túto situáciu mal klub jednoznačne riešiť predajom alebo rozviazaním kontraktu. Jasne, predať sa ho pokúšali ale nemali kam, keďže hráč nesúhlasil odísť nikam za menšie peniaze. Takže jednoznačne malo dôjsť k prepusteniu a vyplateniu kontraktu ale na to sa nikto neodhodlal a hlavne v situácii, keď klub prechádzal reštruktualizáciou a menežéri sa menili jeden za druhým.
  Na záver by som ešte dodal, Ozil nie je prvý ani posledný hráč, ktorému sa toto stalo, bavili sme sa minule v diskusii, že takých hráčov už bolo (Bale, Tevez atď).
  Proste toto sa vo futbale občas stáva, mali sme možno aj smolu na charakter tohto hráča a že to takto zabalil.
  Ale myslím, že sa nič nedeje, jednoducho sme len prišli o peniaze 😉

  • Kusuki (karma: 1295) #1

   Nie je uplne pravda ze mal horsie vykony resp „koroziu“ pred podpisom. Praveze pred podpisom (necakane) hral vyborne a po podpise uplne upadol. Ak myslis jeho vykyvy vo vykonoch tak tie mal prakticky celu karieru (aj v Reale).
   Rozviazat kontrakt je cisto krajne riesenie a o rozviazani rok dva dozadu nemoze byt ani rec nakolko by tym Arsenal nic neziskal (prave naopak). Paradox je ze rok dozadu v januari posledny prestupovy den mala zanho prist ponuka z Emiratov a Mesut bol otvoreny odchodu ale zatrhol to Arteta nakolko nemal cas na nahradu.
   Teraz ked nemoze hrat PL a je to hrac ktory je vrcholne neprofesionalny (odchod z treningu ked sa dozvedel ze bude na lavicke atd) to proste dava zmysel. Arteta nie je Wenger a je v tomto nemilosrdny (co je super).
   Taky Sokratis este dva mesiace vydrzi u neho sa nebojim ze by robil nejake vacsie problemy v kabine.
   Zvysok do bodky suhlasim.
   Je skoda ze z volby Sanchez Ramsey Ozil to dopadlo ako dopadlo.
   Taky Alexis uz posledne mesiace u nas a po tom zraneni nehral tak dobre. V man u este horsie. Mozno kebyze mu dame zmluvu namiesto Ozila by ta situacia bola rovnako komplikovana. Ale to pochybujem a je to cista hypoteza 😀
   Ale ako sa hovori po bitke je kazdy general.

 12. Feri (karma: 6494) #1

  OT: velký rozruch stále okolo Saliby, nejspíše odejde na hostování do premiership. Spekulace říkají že Artetovi se nelíbí pri standartách a jak chodí do soubojů bezhlavě. Samozřejmě toto je nějaká pochybná spekulace kdovikoho ale sám Arteta řekl že potřebuje čas a je veřejně známé že téměř odešel do st. Ettien ale zdá se ne kvůli osobním problémům ale opravdu s ním Arteta nepočítá.
  – Já se přiznám že to nechápu. Saliba půjde někam do druhý ligy kde bude o dost horší zázemí a nikoho nebude zajímat… U nás by se v klidu mohl rozvíjet pod super trenérama a sehrávat se s hráči na tréninku připadne dostat šanci v pohárech. Vždyť za Ettien takové výborné výkony a stejně tak první přípravný zápas. Je vysoký tvrdý silný a rychlý a máme spoustu zápasu tak o co jde ? Na druhou stranu věřím Artetovi a evidentně v tom něco je co nechce říct, zvláštní obzvlášť když dostal šanci v přípravaku a hrál výborně a pak už zářez. Mrzí mě právě ani jedna šance v zápase, dost hráčů má trénink vs zápas úplně jiný výkon vzhledem k tlaku motivaci atd a jinak než v ostrém zápase to nelze otestovat

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.