ARSENAL FC – COVENTRY CITY FC 4:0

Arsenal  dnes večer přivítá v rámci  nejstarší klubové soutěže světa na svém hřišti Coventry City FC. Od roku 1872 se utkávají týmy o pohár anglické Fotbalové asociace. Do soutěže vstupují týmy z Premier League, Football League, z pěti úrovní National League System, dokonce i některé z šesté úrovně. A protože týmy nejsou do losování nasazovány, mohou systémem soutěže projít do závěrečných kol právě i týmy z nižších příček anglické klubové kopané. Třeba letos se ve čtvrtém kole představí tým Kidderminster Harriers FC, který hraje Conference Premier, pátou nejvyšší soutěž v Anglii (v Čechách by to odpovídalo krajskému přeboru). Tento systém nejen nahrává unikátním setkáním, ale také občas umožňuje prožít opravdová fotbalová překvapení, kdy outsideři vyřadí tým z nejvyšších pater Premier League. Potkalo to v historii i Kanonýry, nejvýrazněji v roce 1992, kdy jako mistr Anglie nepřešli přes Wrexham, který v předchozí sezóně skončil o více než devadesát příček níže.

Do letošního poháru vstoupilo 737 týmů, nyní jich zbývá 32. Náš dnešní soupeř do soutěže vstoupil v prvním kole, ve kterém narazil na AFC Wimbledon z League Two. Díky vítězství 2:1 na hřišti londýnského soupeře si zajistili postup do druhého kola proti Hartlepool United FC, také z League Two. Na tohoto soupeře již potřebovali dvojzápas a po remíze 1:1 na venkovním hřišti si „domácím“ vítězstvím 2:1 zajistili kolo třetí. Proč je slovo domácí v uvozovkách? Coventry totiž své zápasy hraje v Northamptonu, Ricoh Arenu v Coventry opustili kvůli neshodám na výši nájemného a je otázkou, zda se do ní v blízké době vrátí. A nyní zpět k jejich cestě pohárem, zbývá poslední krok – ve třetím kole zamířili na hřiště druholigového Barnsley FC a díky výhře 1:2 si dnes večer mohou zahrát na Emirates Stadium.

Zápas má výkop ve 20:45, řídí jej Robert Madley. Sestavy očekávejte přibližně hodinu před výkopem. Dlouhou chvíli si můžete ukrátit nad preview, injury news nebo nad články k dnešnímu zápasu – Santi Cazorla nás ZDE ujišťuje, že hráči zápas nepodcení a ArmeD96 pro vás TADY přeložil pěkný článek o Zelalemovi z Guardianu.


ARSENAL FC

Fabianski – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Wilshere, Oxlade-Chamberlain – Gnabry, Özil, Podolski – Bendtner

Náhradníci: Viviano, Sagna, Monreal, Zelalem, Flamini, Cazorla, Giroud


COVENTRY CITY FC

Murphy, Christie, Webster, Seaborne, Adams, Baker (C), Thomas, Fleck, Daniels, Moussa, L. Clarke

Náhradníci: Burge, Willis, J. Clarke, Haynes, Phillips, Barton, Slager