SSC Neapol – ARSENAL FC 2:0

Kanonýři dnes zamíří vybojovat postup do jarní fáze Ligy mistrů do italské Kampánie. Jejím centrem je Neapol, podle mnohých jedno z nejkrásnějších měst Itálie, které obklopuje Neapolský záliv a shlíží na něj majestátní Vesuv. Zápas dnes hostí Stadio San Paolo, které jen díky italskému zákonu, který neumožňuje pojmenování veřejné budovy po žijící osobě, nenese velmi nesvaté jméno – totiž Stadion Diega Maradony. Argentinský bohém a jeden z nejlepších fotbalistů všech dob odehrál pod Vesuvem sedm sezón, během kterých jeho kariéra dosáhla vrcholu, ale loučil se s hořkostí. Během let, která strávil v dresu Neapole, vyhrál dvakrát italský titul, jeden italský pohár (Coppa Italia), jeden superpohár (Supercoppa Italia) a také Pohár UEFA, předchůdce dnešní Evropské ligy. Protože ho však i v Neapoli pronásledovali jeho osobní démoni, v klubu zaplatil údajně skoro dva milióny v českých korunách na pokutách za zmeškané zápasy a tréninky a s klubem se rozloučil po patnáctiměsíčním trestu za pozitivní dopingový test na kokain. Přesto na něj vzpomínají v dobrém a číslo 10 je na jeho památku v Neapoli vyřazeno.

Postupová matematika pro dnešní večer je stokrát přežvýkané téma, proto se k ní už nebudu vracet. Vaší pozornosti doporučuji před zápasem spíše tradiční okénko expertů. Vyřádit se můžete také v preview, kde se komentáře pod článkem už pomalu zaměřují na důležitý sobotní zápasu v Manchesteru. Před tím ale musíme ještě zvládnout dnešní zápas, který bude řídit maďarský rozhodčí Viktor Kassai. Uvidíme, jak se mu dnes bude dařit, ale vzpomínky na něj nejlepší určitě nemáme – řídil naše zápasy s Bragou (LM 2010/11) nebo s AC Milán (LM 2012/13) a za tyto zápasy nám dluží minimálně dvě penalty.

Výkop je ve 20:45, zápas přenášejí stanice ČT Sport a RTVS 1. Sestavy očekávejte přibližně hodinu před zápasem. Jako obvykle vám přeji ostrý obraz při přenosu, dobrý výkon na hřišti a chladnou hlavu v diskuzi.


ARSENAL FC

Szczesny – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Arteta – Rosický, Cazorla, Özil – Giroud

Náhradníci: Fabianski, Vermaelen, Monreal, Wilshere, Ramsey, Walcott, Bendtner


SSC NEAPOL

Rafael – Maggio, Fernandez, Albiol, Armero – Dzemaili, Behrami – Callejón, Pandev, Mertens – Higuain

Náhradníci: Colombo, Uvini, Britos, Cannavaro, Inler, Insigne, Zapata