Martin Odegaard se připojil k Arsenalu na hostování

Norský internacionál Martin Odegaard se k nám připojil z Realu Madrid a bude u nás hostovat do konce sezóny

Technický ředitel Edu řekl:

„Jsme rádi, že můžeme Martina přivítat v klubu až do konce sezóny. Chtěl bych poděkovat všem v Realu Madrid a Martinovým zástupcům za jejich spolupráci při realizaci tohoto hostování. Martin je výjimečný talent a posilujeme naše družstvo přivedením tohoto vzrušujícího útočného hráče do klubu na zbývající měsíce této sezóny.“

Mikel Arteta řekl:

„Je skvělé, že jsme zajistili, aby k nám Martin přišel až do konce sezóny. Martin je samozřejmě hráč, kterého všichni velmi dobře známe, a i když je ještě mladý, už nějakou dobu hraje na špičkové úrovni. Martin nám poskytne kvalitní útočné možnosti a všichni jsme nadšení, že ho začleníme do našich plánů od teď do května.“

Útočný středopolař zahájil svou kariéru v Norsku ve Stromsgodsetu, kde debutoval jako patnáctiletý v dubnu 2014 a stal se nejmladším hráčem, který kdy působil v nejvyšší soutěži. Poté, co ve své první sezóně nastupoval pravidelně za Stromsgodset, podepsal Odegaard v lednu 2015 smlouvu s Realem Madrid a následně se v květnu 2015 stal jejich nejmladším hráčem.

Ve třech sezónách od roku 2017/18, strávil Martin na hostováních v Heerenveenu a Vitesse Arnhemu v Nizozemsku. Pak v minulé sezóně ve Španělsku v Realu Sociedad, kde klubu pomohl dostat se do finále Copa Del Rey a také se kvalifikovat do Evropské ligy.

22letý hráč také absolvoval 25 zápasů za Norsko a debutoval v srpnu 2014, kdy se stal nejmladším hráčem za seniorský národní tým své země ve věku pouhých 15 let a 253 dní.

Martin bude nosit dres s číslem 11.

Všichni v Arsenalu vítají Martina do klubu.

/arsenal.com/