Mikel Arteta o porážce, Martinellim a těsném náskoku

Mikel Arteta si ve středu odnesl pozitiva z dobrého výkonu proti Liverpoolu, ale nakonec zůstal zklamaný poté, co se hosté ukázali být před brankou nemilosrdnější

Trenér mluvil o výkonu, Martinellim, náladě v týmu a dalším.

o tom, zda naše promarněné šance rozhodly zápas…

Absolutně. Nemyslím si, že výsledek správně odráží výkon týmu. Myslím si, že mezi vápny jsme byli v mnoha okamžicích lepším týmem a udělali jsme vše, co jsme plánovali. Způsob, jakým si kluci vedli, ukázal jejich odvahu hrát tak, jak jsme chtěli. Také intenzitu a pochopení hry, dnes opravdu zvýšili úroveň, ale bohužel se tyto zápasy vyhrávají v pokutovém území, a to byl dnes zásadní rozdíl, abychom z tohoto zápasu bohužel nic nezískali.

o tom, zda tato klinická výhoda ukázala rozdíl mezi námi a Liverpoolem…

Byl to rozdíl v dnešním dni. Myslím, že kromě toho v tom nebyl žádný jiný rozdíl. Myslím, že jsme tu mezeru hodně zacelili, ale nestačilo to, protože když jsme odcházeli z hřiště, oni dali dvě branky. Nejsem spokojený s brankami, které jsme obdrželi, ale je to součást hry, a když máte šance, musíte je využít, aby z toho něco bylo.

o tom, že Aaron Ramsdale vypadal po úvodní brance frustrovaně…

Bude frustrovaný, ale je to součást hry. Pokaždé nás zachránil, když byl fenomenální a dnes měl nějaké opravdu dobré momenty, které nám pomohly dělat to, co jsme chtěli dělat v tomto zápase proti Liverpoolu. Bohužel jsme připustili dvě branky, které pravděpodobně nebyly hodny naší úrovně.

o náladě uvnitř šatny…

Jsou dole, protože vědí, jak dobře jsme hráli. Prohráli jsme dva zápasy proti City a Liverpoolu, kdy jsme si z výsledku zasloužili mnohem víc, ale realita je taková, že nemáme nic. Proti City to bylo také o disciplíně, protože jsme byli vyloučení, ale to jsou ty rozdíly proti špičkovým týmům. Pokud jste schopni dovést hru až na úroveň, která je již nyní velmi obtížná, stále existují detaily, které budou ovládat a stále zkoušet, a dnes se jim to určitě povedlo v období, kdy jsme s největší pravděpodobností byli blíže ke vstřelení první branky.

o tom, zda bude muset hráče zvednout z porážky…

Ano, protože po každé porážce se trápí a my jsme nechtěli zastavit dobré období v kterém jsme, ale řekli jsme si, že to takhle nebude až do konce sezóny a teď je to o tom, jak budeme reagovat.

o výkonu Gabriela Martinelliho…

Jsem velmi potěšen tím, jak si tým vedl a jak daleko dotáhli hru, protože tomu rozumím, protože jsem tam byl a vím, jak těžké je hrát proti tomuto neuvěřitelnému týmu, protože zvládají každý aspekt hry, a jak jsme to dokázali a jak jsme jim vytvořili problémy, jak jsme dominovali, odvaha, kterou jsme ukázali, když jsme hráli s míčem, není to vůbec jednoduché, to mi věřte.

o našem nabitém programu…

Děkuji moc Premier League, že to znovu udělali, když musíme hrát s Chelsea a Manchesterem United, takže pokud jim chtějí dát nějakou výhodu, dnes říkám, moc vám za to děkuji.

o tom, zda budou hráči na sobotu fit…

Ano, stoprocentně, nebojte se, hráči tam v sobotu budou s energií. Budou spát, dobře jíst, ale moc děkuji Premier League za uvedení rozpisu jako je tenhle, je to velmi, velmi užitečné.

o tom, zda jsme to vznesli na Premier League…

Ano, absolutně. Protože to, co udělali není fér. Vždycky je to Sky nebo BT, tohle, nebo tamto, ale jediný, kdo je tím ovlivněn je Arsenal a jediná věc, která mě zajímá a na čem záleží, je Arsenal a pro Arsenal to není fér.

/arsenal.com/