Mikel Arteta po NLD.

Po remíze 2-2 se Slepicema čelil Mikel návalu dotazů od novinářů. Ptali se jej na klíčové momenty utkání, rozdíl mezi oběma poločasy a poskytl informaci ohledně zranění Declana Rice.

o jeho pohledu na zápas…
Jsme opravdu zklamaní, že jsme nezískali tři body, to je jasné. Obzvláště když dvakrát vedeme a měli jsme příležitost vyhrát. Navíc i s ohledem na to, jakým způsobem jsme obdrželi branky. Musíme kontrolovat zápas, mohli jsme vést 2-0 po šanci Gabbyho, pak jsme branku ale dostali a museli jsme se dostat zpátky do hry, což se nám povedlo. Dali jsme druhý gól a je škoda, že jsme za minutu druhý dostali.

Myslím, že to velmi emotivně ovlivnilo celý tým. Chyběla nám soudržnost a klid na míči, potřebovali jsme více přihrávek do útočné třetiny, stala se z toho trochu hra nahoru dolů. Což je proti nim trochu riskantní, pak jsme posledních 15 nebo 20 minut zabrali a zatlačili je, chyběla nám ale asi kvalita ve finální přihrávce, více jsme z toho nedostali.

o frustraci z toho, že jsme vedli a neproměnili velké šance…
Ve velkých zápasech jsou obě vápna strašně důležité, my takové šance musíme proměňovat, a to se nám teď nedařilo. U obou našich obdržených branek jsme udělali chyby, pak je těžké zápas vyhrát, ale to úsilí a energie, kterou hráči předvedli, jejich přístup, to bylo fenomenální. Myslím, že nám chyběla jistota na míči, abychom byli více dominantní a abychom získali potřebnou strukturu proti dobrému týmu, kterým Spurs opravdu jsou.

o našem efektivním presinku v první půli ve srovnání s druhým poločasem…
Myslím, že v druhém poločase jsme díky vysokému presinku získali také spoustu míčů, dvakrát se z toho dostali, jednou když dostali míč na Maddisona. Zaslouží si uznání protože mají dostatečnou kvalitu a využili své šance, na druhou stranu si myslím, že jsme jim toho ze standardních situací moc neumožnili. Větší nebezpečí nám spíše hrozilo, když jsme ztratili míč, pak jej získali a neudělali jsme vše pro to, abychom jej udrželi a umožnili jim jít do náběhů.

o zranění Declana Rice…
Cítil jisté bolesti v oblasti zad, už v průběhu prvního poločasu nám říkal, že se necítí příliš komfortně. O poločase jej prohlédli a nemohl pokračovat, takže jsme jej museli střídat.

o střídání Fabia Vieiry…
Fabio nebyl zraněný, šlo o taktické rozhodnutí.

o zraněních v týmu…
Už tak to pro nás byl velký test protože nám chybělo pět velkých jmen, ale tak to prostě je. Musíme věřit a dát příležitost i dalším – čekají nás zápasy co tři dny a my musíme ukázat, že na to máme, takže pojďme do toho.

o tom, že náš soupeř je aspirant na titul…
Myslím, že jsou opravdu dobrý tým, dobře vedený tým. Můžete cítit jejich týmového ducha, jejich energii. Myslím, že šest zápasů je ještě málo na to, abychom diskutovali, co bude.

zda bude Rice mimo hru delší dobu…
Doufejme, že ne. Musíme jej prohlédnout. Je zvláštní, že hráč jako on si vyžádal střídání z důvodu, že se necítil v pořádku. Doufejme tedy, že ne, ale uvidíme.

zda jsme kvůli středečnímu zápasu cítili v nohách únavu…
Nevím, ale zápas jsme končili opravdu dobře. Byli jsme velmi dominantní, hráli jsme na jejich třetině hřiště a oni se z toho nemohli dostat. Byly tam momenty, kdy jsme byli opravdu vyhecovaní, v těchto zápasech, v takové atmosféře a energii, hráli jsme ve vysokém tempu bez míče i když jsme jej získali zpět. Chyběl nám klid, abychom byli nebezpečnější, měli jsme být.

o akci Jorginha, která vedla k vyrovnávací brance Spurs…
Miluji jej, my všichni. Všichni jej milují. Je to součást fotbalu, mohou dělat chyby, když hrají. My nehrajeme, pro nás je to strašně jednoduché, ale pokud je zde někdo, kdo může týmu pomoct a udělat pro to maximum, je to on. Má to v sobě, jsme s ním všichni.

o čtyř bodovém odstupu od ManCity…
Nemyslíme na to. Snažím se naše zápasy vyhrávat – dnes jsme se o to také snažili a nedokázali to z jasných důvodů. Tak to je a musíme to zlepšit.