Mikel Arteta po vítězství nad Burnley

Jako vždy i včera večer odpovídal náš boss na dotazy novinářů po vítězství 3-1 nad Burnley, které nás v rámci tabulky dostalo před reprezentační přestávkou do silné pozice.

o červené kartě pro Fabio Vieiru…
Jsem opravdu rád za výsledek, obzvláště s výkonem protože jsme hráli před 78 hodinami. S ohledem na poslední tři zápasy, jak jsme hráli proti Newcastlu, Seville a dnes, jak jsme byli dominantní proti týmům, se kterými je to opravdu náročné, množství situací, ve kterých jsme dominovali, myslím, že dnes jsme si naprosto zasloužili vyhrát. A červená, ano, děkuji, že se ptáte, VAR měl pravdu, rozhodčí měl pravdu, opravdu dobré rozhodnutí, od Mikel Olivera to bylo dobré rozhodnutí.

o tom, jak důležité je udržet si současnou formu…
To je to, co tento tým dělá, hraje co možná nejlépe a do každého zápasu dá naprosto vše, aby si zasloužil vyhrát. Pokud je soupeř lepší, tak mu jednoduše pogratulujeme. Myslím, že v posledních třech zápasech jsme byli lepší než soupeř a zasloužíme si být tam, kde nyní jsme. Do reprezentační pauzy vstupujeme z opravdu silné pozice, dodá nám to sílu. Potřebujeme ale i návrat zraněných protože v tuto chvíli nemáme k dispozici až 8 hráčů, což je hodně. A do konce roku nás čeká 11 zápasů v rychlém sledu, takže potřebujeme nejlépe všechny rychle zpět.

o výkonu Zinchenka…
Jsem za něj opravdu rád. Obzvláště proti těmto týmům dodává hře plynulost a hrozbu soupeři, jak posouvá míč dál, prostory, které okupuje a jak je k dispozici ostatním hráčům, to je podle mě klíčové. Dnes se mi líbila i jeho defenzivní činnost, jak odhodlaný byl v každé defenzivní akci. Vstřelená branka je skvělým příkladem toho, jak zápasem žije, proto byl první na míči, proto vstřelil tu branku a tohle od něj také potřebujeme.

o tom, že branka Trossarda byla naše 1000. na Emirates Stadium…
Musíte se obětovat, když je třeba, abyste něco dokázal. A navíc to byla 1000. branka na Emirates, krásné číslo, jsem za něj velmi rád. Pokaždé když jej nasadíme, ať už na křídle nebo na pozici devítky, tak to lítá, je opravdovou hrozbo. Díky za něj.

o zdravotním stavu Whitea…
Včera na tréninku se necítil příliš dobře, nevypadal v pořádku, ale Ben vám nic nechce říct, vždycky chce být na hřišti a skrývá své nepříjemnosti. V posledních týdnech jsme ale něco zaznamenali a chtěli jsme jej dnes ochránit. Od fyzioterapeutů a lékařů to bylo správné rozhodnutí, zítra jej prohlédneme a snad pochopíme, co se děje.

o chemii, kterou má Trossard s ostatními spoluhráči…
To je to správné slovo. Všechny spojuje, víte. Je opravdu inteligentní. Pohybuje se do prostorů, kde na sebe váže protihráče a tím vytváří možnosti pro ostatní a dnes se mu to dařilo opravdu skvěle protože tyto prostory byly opravdu malé. Dodal týmu skvělé možnosti, byl hrozbou a dokázal propojit tým a najít prostor k útočení.

o zranění Jorginha…
Měl ránu, která nešla vyřešit na hřišti, takže jsme se rozhodli jej stáhnout. Doufáme, že bude v pořádku. Dnes byl znovu opravdu skvělý. Jsem opravdu šťastný jak tým vede a podporuje.

o tom, že Jorginho se opět dostal do reprezentace Itálie…
Jsem rád za každého hráče, který může reprezentovat svou zemi a vím, co pro něj Itálie znamená. Byl naprosto odhodlaný se tam znovu dostat, dle mého názoru si to plně zaslouží.

o odhodlání Leandra Trossarda…
Jít a být konzistentní, znovu a znovu napadat a vynutit si chyby soupeře a znovu se k tomu přinutit, myslím, že v tomhle byl v posledních dvou nebo třech zápasech mnohem odvážnější a dnes to ukázal několikrát v útočné třetině, udrželi jsme se tak několikrát v útoku a pro soupeře to bylo vážně těžké.

o dvou brankách po rohu a naší fyzické hře…
Máme v týmu velké hochy. Willy je svou přítomností výrazný. Neukázal to ještě konzistentně. Tvrdě na tom s ním pracujeme protože může být mnohem více dominantní a dnešní gól je toho skvělým důkazem. Uznání všem trenérům a jemu za práci, kterou odvádí. Jsem týmem, který potřebuje více standardních situací protože týmy proti nám brání opravdu hluboko a v mnoha hráčích, takže tohle je pro nás skvělý způsob, jak střílet branky.

o zdravotním stavu Odegaarda…
Nevím. Budu mít schůzku s lékařským týmem ohledně všech hráčů a myslím, že bude zpět po reprezentační pauze, ale konkrétní rozhodnutí neznám. To bude předmětem komunikace.

o výkonu Tomiyasa a jeho stavu…
Šlo jen o jeho oko. Měl problém s kontaktní čočkou, jinak vše v naprostém pořádku. Výkon to byl opravdu skvělý.

o naší pozici v tabulce před reprezentační přestávkou…
Radši bych byl na špici, ale tak to je. Ukázali jsme konzistenci ve výkonech i výsledcích, takže v tom pojďme pokračovat, vezeme se na pozitivní vlně, někteří hráči se nám vrátí, takže pojďme do toho.

zda pojede někam na dovolenou během přestávky…
Za sluncem. Nejsem si jistý, ale nejspíše budu zůstávat v Londýně, takže slunce moc nebude, ale jsem si jistý, že si užiji nádherný čas s rodinou a přáteli a vychutnám si pár dní volna, to je jisté.

/arsenal.com/