OFICIÁLNĚ: Emery se stal trenérem Arsenalu

Unai Emery je novým trenérem Arsenalu. Šestačtyřicetiletý kouč v uplynulých dvou sezónách vedl PSG, se kterým si došel také pro jeden ligový titul. Emery před působením ve francouzském týmu trénoval Sevillu, se kterou třikrát v řadě ovládl Evropskou ligu. Informaci potvrdily oficiální stránky londýnského týmu.

„Unai má za sebou výjimečnou řadu úspěchů. Pod jeho vedením se rozvinulo hned několik mladých talentovaných hráčů v Evropě. Praktikuje vzrušující a progresivní styl fotbalu, který do Arsenalu perfektně sedí. Jedná se o pořádného pracanta, který je do této hry zapálený. Jeho hodnoty mimo hřiště z něj udělaly ideální osobnost, která nás posune dále,“ vyjádřil se k novému trenérovi Ivan Gazidis.

„U všech potenciálních kandidátů jsme provedli důvěrnou, rozsáhlou a precizní pátrací akci zahrnující minulost, video analýzy a také osobní setkání. Jednohlasně jsme se shodli na tom, že právě volba Unaie nám pomůže napsat další kapitolu naší historie,“ dodal Gazidis.

„Jsme rádi, že můžeme přivítat Unaie v Arsenalu. Je to prověřený vítěz. Věříme, že je pro tuto práci ten pravý a že bude pracovat na tom, aby získal trofeje, po kterých fanoušci, zaměstnanci a všichni ostatní, co mají rádi Arsenal, touží,“ řekl majoritní vlastník Stan Kroenke.

„Několik věcí nás během našeho rozhovoru zaujalo a to konkrétně jeho fotbalové znalosti, energie, odhodlání  a láska ke hře. Jeho znalost našich hráčů, klubu, Premier League a evropské hry na nás mimořádně zapůsobila. Emery sdílí naši vizi kráčet kupředu, budovat na platformě, kterou vytvořil Arsene Wenger a pomoct klubu k větším úspěchům,“ dodal Kroenke.

Unai pronesl jako první tato slova: Jsem nadšený, že se připojuji k jednomu z nejlepších klubů na světě. Arsenal je slavný a milovaný po celém světě pro svůj styl hry, stavění na mladých hráčích, fantastický stadion a způsob, jakým je klub veden. Jsem velmi nadšený, že mi byla dána příležitost převzít zodpovědnost za start nové kapitoly v dějinách Arsenalu. Setkal jsem se se Stanem a Joshem Kroenke a je jasné, že mají s klubem velké ambice a jsou odhodlaní zajistit v budoucnu úspěch. Jsem nadšený z toho, co spolu můžeme dokázat a těším se, až zajistím fanouškům výjimečné momenty a vzpomínky.

Unai začal svou trenérskou kariéru v Lorca Deportiva v roce 2005 poté, co většinu své aktivní hráčské kariéry strávil hraním v 2. španělské divizi. Poté pokračoval s trénováním v Almérii, Valencii a Spartaku Moskva, než se připojil k Seville a následně k Paris Saint-Germain.

/arsenal.com, foto: twitter.com/Gurjit‏/

 

Komentáře

  1. Avatar photo
    Pulec (karma: 2168) #1

    Super, mam radost. Nema cenu hodnotit, nez se ukaze. Dam mu sanci a tesim se na jeho prvni manazerske kroky. Cistku tymu si snad da spolu se Sanllehim a Mislintatem.
    Mam z toho pozitivni pocit. Cekal jsem naopak, ze to bude klukum zas trvat, ale rozhoupali se rychle. Ted jeste nejake posily pred MS, hlavne tech, co tam jedou, jejich cena muze jen stoupnout.

    |
  2. styfler_gunner (karma: 0) #1

    Za me super volba. Rozhodne lepsi nez Arteta, tam by to byla velka sazka na nejistotu. Emery za sebou ma da se rict docela uspesnou karieru, ma zkusenosti s vedenim top hracu v top klubu. Myslim ze lepsi manazer k dispozici momentalne urcite nebyl. Snad mu da vedeni dostatecny rozpocet na posileni kadru. Tak hodne stesti….

    Mohl by pretahnout nekoho z PSG. traap/Rabiot/Drexler…

    |
  3. Avatar photo
    Dick Kicker (karma: 2153) #1

    Tak to bylo rychlé! Jsem na něj zvědavý, doufejme, že začíná nová éra Arsenalu a buďme alespoň prvního půlroku shovívavější, nebude to mít Emery jednoduché, tím tuplem, když vlastně ani neumí anglicky 🙂

    |
  4. callix (karma: 482) #1

    Jsem spokojenej, těším se na nový Arsenal, na nový náboj, na novou hru. Ale nečekám, že tady vydrží 22 let jako AW, klidně se může za dva roky stěhovat, ale s tím problém nemám.

    |
  5. Martin (karma: 0) #1

    Vitej Emery:) Uz se neskutecne tesim na novou sezonu. Mueim pochvalit vedeni za rychlou nahradu. Velke plus je uz to, ze vime na cem jsme ted a taktez trener muze zacit pracovat a kvalitne setim pripravit na novou sezonu. Doufam, ze budeme predvadet kvalitni vykony, pokud mozno opet ten koukatelny fotbal, ktery jsme predvadeli drive. A kdyz by toto prani nevyslo, tak trofeji na ukor nepohrdnu:) Hodne stesti a vzhuru do nove sezony s novym Arsenalem.

    |
  6. Avatar photo
    dexxa123 (karma: 968) #1

    Vítej v AFC, Unai. Snad se TI podaří vyždímat z hráčů co nejvíc. Věřím že se příští sezonu vrátíme minimálně do TOP4 a třeba bonus EL.
    Ale jedno je jisté už teď a to že bude nejsledovanější manažer v Evropě

    |
  7. Avatar photo
    12thMan (karma: 4279) #1

    Tak hor sa do roboty. Super je, že Emery môže začať pracovať na „svojom koncepte“ už v tomto období. Berme pozitívne to, že sa na nič dlho nečakalo a urobilo sa rozhodnutie tak skoro. Na AFC tak nezvyčajné 🙂 . Je tam cítiť nový vietor ktorý fúka asi hlavne od dua Mislintat/Sanllehi. Teším sa.

    |
  8. Avatar photo
    Mirra (karma: 1327) #1

    Tohoto trenéra jsem si už nějakou dobu přál, takže já jsem nesmírně spokojenej.
    Evidentně je to člověk s vizí, jak v klubu pracovat a kam se s ním posunout. Tak snad si to všechno sedne a doufám, že jdeme světlým zítřkům vstříc.
    Už teď se strašně těším na příští sezónu.

    |
  9. Japanas (karma: 3891) #1

    Hodně štěstí ! Budeš ho potřebovat.
    Cítím to z tohoto webu, cítím to u sebe, že u nás teď plošně převládá spokojenost s výběrem, s rychlostí uzavření dohody.
    A mám v sobě zatím ničím neoddůvodněný pocit, že současné vedení klubu, nový trenér, hráči s novou výzvou, to všechno, že nás zase přiblíží k tomu, co teď tak dlouho chybělo. K radosti ze hry Arsenalu.
    Těším se teď na vše nové a na novou sezónu… jak malý kluk..?

    |
  10. Avatar photo
    Rubb112 (karma: 2057) #1

    Snad nezapočne éru Manutd, že se teď budou střídat trenéři co rok. Na to tady nejsme zvyklí.

    |
    • chicha (karma: 205) #1

      To hlavně řekni fans Arsenalu, aby ho podporovali, i když to zrovna nepůjde podle plánu a výsledky hned nebudou. Je to o podpoře, důvěře. V momentě kdy se United nepodařilo navázat na Fergusonovi úspěchy, ukázalo se, kolik fandů United nejsou schopni stát za svým manažerem a kritizují mnohdy i věci, za které manažer přímo nemůže nebo vůbec.

      |
  11. mc1897 (karma: 877) #1

    Konecne zmena.
    Unai ma dost casu a vacsinu hracov k dispozicii. Rychlo doplnit 2-3 nove mena do timu, a par ich predat. A treba zacat makat. Este som zvedavy na asistentov.

    |
  12. Avatar photo
    dave (karma: 20985) #1

    Necakam, ze hned spravi nejake velke cistky. Za 1. nemame tak siroky kader a za 2. asi bude chciet hracov spoznat a dat im sancu, tak ako to spravili napr Mourinho ci Guardiola. Vacsie zmeny cakam az dalsiu sezonu. Tak vitaj a nech ti to na Emirates pali, meno ta k tomu predurcuje.

    |
    • Lukendes_10 (karma: 7794) #1

      Presne tak. Cistky velmi nebudu, len nevyhnutne (Perez, Joel, atd)…ale urcite pribudnu do kadra 3 mozno az 4 hraci.

      |
  13. Lukendes_10 (karma: 7794) #1

    Najprv som nebol nejak velmi nadseny ked sa s nami spajal ale ako som si ho podrobnejsie omrkol tak mozno to bude pre nas vynikajuca volba.
    Utocny moderny futbal, analyza supera, prisposobenie taktiky, vyuzivanie mladych hracov.
    Uz nech len mu kabina zacne verit a bude vsetko ok. ?
    WelcomeUnai.

    |
  14. Lukendes_10 (karma: 7794) #1

    Guardiola, Mourinho, Klopp, Pochettino, Pellegrini, Emery, mozno Conte ked nie tak niekto iny…
    Toto ziadna ina liga neponuka. Uz aby to zacalo ?

    |
  15. traged (karma: 5476) #1

    Vitej a hodne stesti! Moc se tesim na novou sezonu, snad bude lepsi nez predchozi dve.

    „Setkal jsem se se Stanem a Joshem Kroenke a je jasné, že mají s klubem velké ambice a jsou odhodlaní zajistit v budoucnu úspěch.“ – fakt? Nemysleli jenom financni uspech spis? 🙂

    |
  16. orek (karma: 16566) #1

    Ja bych teda jeste pochvalil vedeni..Vyslechlo si vice kandidatu a ten vas nezkuseny Arteta asi taky oslnil vedeni kdyz byl skoro jistej dokud neprisel na radu Emery.A mohl to byt navic Arteta kdyby si Gazidis stal za svym slovem .Ale uz se tesim na novou sezonu:)

    |
  17. Cesky Lev BANNED (karma: 0) #1

    Konečně je to shnilé jádro definitivně obměněno. Doufám, že i SB už nebude u Arsenalu pokračovat a tudíž jsem zvědavý na asistenta. GL a doufám, že hned první sezónu ukážeš, že ten HATE na určité Arsenovi návyky nebyl neoprávněný. Těším se konečně na novou sezónu.

    |
  18. Duri-MI (karma: 88) #1

    Zvlastny pocit, malokto z nas pamata striedanie trenera v nasom klube 🙂 Pre mna po Allegrim hned druha volba, takze sa nanho tesim.

    |
  19. Avatar photo
    robes (karma: 1600) #1

    Woow toto by som ešte na začiatku mája nečakal…super vitaj pán emery…tak poďme drvit a drvit anglinu a poďme konečne motivovať hráčov ? prajem veľa šťastia a úspechov

    |
  20. Bangbang (karma: 1498) #1

    vítej u nás .-)) je super, že klub neotálel s ofiko oznámením. emery není vůbec špatná volba a fakt se těším, jakým stylem se budeme next season prezentovat…. emery má i přes letošní MS dostatek času na poznání backgroundu i seznámení se s větší částí kádru… nečekám žádné čistky, myslím si, že ani čistka v pravém slova smyslu není třeba, máme kvalitní kár, takže jen provést nějaký ten pravidelný refresh a můžeme se těšit na novou sezonu a zápasy…. COYG!!

    |
  21. Gunner_Pav (karma: 10981) #1

    Je dobre, ze se povedlo vse vyresit rychle a relativne klidne. Navic volba Emeryho neni spatna. Ma zkusenosti, vypracoval se od zacatku a vetsinou hraje pomerne atraktivni fotbal.
    Drzme tedy vsichni palce, aby vysel zacatek, protoze na tom bude hodne zalezet. Pokud se povede prvnich par zapasu, tym se pozitivne naladi, stejne tak atmosfera kolem nej, muzeme se dockat zajimavych veci.
    Jsem taky rad, ze kontrakt je na 4 roky a ne na 2, jak se puvodne spekulovalo. Dava to lepsi obraz z pohledu duvery v noveho trenera.
    Vyhodou pro Emeryho urcite bude, ze oproti drivejsim rkum, mame letos jen minimum hracu na MS, takze bude mit na pripravu dostatek casu.
    Doufejme, ze vyresime rychle i posileni, aby byl tym pohromade uz na pripravu.

    |
  22. Avatar photo
    dave (karma: 20985) #1

    8️⃣ Unai Emery
    8️⃣ Pep Guardiola
    8️⃣ Massimiliano Allegri
    8️⃣ Laurent Blanc
    7️⃣ Luis Enrique

    Nobody has won more trophies in top leagues than Emery since 2013.

    |
  23. killerhammer (karma: 6980) #1

    Super voľba.
    Aj keď to Emery asi nebude mať v PL ľahké, dúfam, že ho vedenie podrží pri ťažkom začiatku a potom aspoň pár sezón aby mal čas a podarilo sa mu obmeniť káder a futbalový prejav.
    Už teraz sa teším na lepší futbal ! (a aj keby to neprišlo hneď túto jeseň)

    |
    • Jan Kusin (karma: 1267) #1

      doufám, že takhle usměvavý bude drtivou většinu času 🙂
      btw. ty proužky na rukávech těch našich nových dresů se mi teda vůbec nelíbí 😀

      |
    • Cesky Lev BANNED (karma: 0) #1

      Velký sympaťák, snad se brzy dostane na rozumnou úroveň AJ, bo tiskovky by konečně mohly být o něčem jiném, než špatném trávníku a nesprávných rozhodnutí rozhodčích.

      |
  24. Avatar photo
    Reebosh (karma: 633) #1

    V novodobé éře fotbalu nikdo nevydrží takovou dobu, vzhledem k enormnímu tlaku na výsledky. Viz vyhazovy trenéru i téměř hned po zisku titulu (takovej Blanc prošel sezónu bez prohry a pakoval se). Hlavne at da Arsenalu novou herni tvar a sunda nam celosvetovou nalepku klubu akorat pro smich a je tady takovou dobu, dokud pro nas bude prinosem

    |
  25. Avatar photo
    Freemann (karma: 169) #1

    Emeryho angličitina znie asi ešte horšie ako tá moja. No určite bude mať kurz. V prostredí kde všetci okolo neho budu hovoriť anglicky sa naučí veľmi rýchlo pokiaľ bude chcieť. Máme aj pár španielsky hovoriacich hráčov, takže mu určite pomôžu. Good luck, Unai 😉

    |

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.