Potřebovali jsme stáhnout ztrátu, nakonec jsme však selhali, smutní Čech po NLD

Nebýt Petra Čecha, mohl Arsenal proti Tottenhamu prohrát daleko vyšším rozdílem. Čech se hned po utkání postavil před reportéra, kterému odpovídal:

na to, co porážka ve Wembley pro Arsenal znamená…
Pokud se podíváte na tabulku, tak jsme toto utkání potřebovali vyhrát, abychom zmenšili náskok Tottenhamu, což se nám však nepodařilo. Skutečně si nemyslím, že je potřeba cokoliv komentovat, pokud prohrajete tento zápas. Pro každého z nás je to veliké zklamání.

na rivalitu…
Jestli nejste fanouškem jednoho z těchto dvou klubů, poté nejste schopni si to představit. Všichni víme, jak moc to pro všechny znamená. Samozřejmě jsme zklamaní. Není to jenom kvůli prohře v severolondýnském derby, ale protože je to velmi neuspokojivé pro naše fanoušky. Jak už jsem řekl, před zápasem jsme se nacházeli na takové pozici, kvůli které jsme museli vyhrát. Nezískali jsme však ani bod, takže je to velké zklamání a naše situace velmi obtížná.

na nedostatek vytvořených šancí…
V takovém zápase potřebujete své šance využít. Na konci duelu jsme dvě takové měli, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Před zápasem jsem uvedl, že se jedná o zápas s obrovskou důležitostí, nejen kvůli derby a kvůli tomu, že je to pro naše fanoušky nejdůležitější zápas, ale také kvůli pozici v tabulce. Byli jsme za nimi, potřebovali jsme stáhnout ztrátu, nakonec jsme však selhali.

na to, zda Kane při gólu fauloval Koscielnyho…
Sledoval jsem míč a soustředil se na to, abych ho byl schopný chytit.

na sedmibodový náskok Tottenhamu…
Odjížděli jsme do Wembley s nadějí, že bychom mohli utkání vyhrát. Udělali jsme vše pro to, abychom se ujistili, že jsme připraveni vyhrát. Nakonec jsme však selhali.

/arsenal.com/