Přestoupí Rooney do Arsenalu?

Vypadá to jako hotová věc. Wayne Rooney se bude v létě stěhovat z Manchesteru United. Otázkou však zůstává, do kterého klubu, nabídek bude mít zajisté mnoho. A tak mě napadlo. Proč by se nemohl přestěhovat do Arsenalu, který se o něj v minulosti údajně ucházel? Zkusím vysvětlit důvody, proč by to nemuselo být nereálné.

Zaprvé chci jenom říci, že tento fotbalista není pro mě božským přáním, ani fotbalistou, kterého bych velmi uctíval. Spíše naopak. Když jsem však nedávno začal registrovat skutečnost, že by mohl být na odchodu z klubu, vzpomněl jsem si na moment, kdy se Arsenal o něj ucházel.

V minulosti se klub o Rooneyho zajímal, proč by nemohl v létě?

Není to tak dávno, kdy se více o psalo spekulaci, že se Arsenal měl o zkušeného hráče zajímat. Sice je to už nějaký měsíc a možná také rok dozadu, přesto by Gunners mohli ucítit šanci. Odchod z Rooneyho z Manchesteru může být skutečně na spadnutí a samotný fotbalista by chtěl určitě nějaký rok pokračovat ve špičkovém klubu. O jeho služby projevil zájem Stoke City, rád by si ho do řad přivedl také Everton, který tohoto borce fotbalově vychoval.

Stoke City a podobné kluby jsou na pro jednatřicetiletého fotbalistu stále malou prioritou, tam se může odebrat až na konci kariéry. Everton sice bojuje o evropské poháry a mohl by vybudovat tým okolo něho, přesto na tento návrat může být ještě dva tři roky brzo.

A tak se můžou objevit kluby typu Arsenalu, které se ocitají na hraně mezi Ligou mistrů a Evropskou ligou. Gunners budou chtít v létě patrně někoho přivést na posilnění útočné fáze a pokud by odešel Alexis, mohl by být tento přestup žhavou volbou. Oba fotbalisté jsou samozřejmě úplně odlišní, Čilan prožívá patrně nejlepší období kariéry, přesto by se Rooney mohl v klubu chytit. Jeho výhodou by mohlo být, že kromě hrotu útoku by se mohl dobře cítit v záložní řadě.

Wenger se s Mourinhem nemusí? Čech byl z Chelsea také koupený

Mnoho fanoušků si položí otázku. Byl by Mourinho schopný prodat konkurenci kvalitního fotbalistu? Ano, byl. Dávám jeden příklad za všechny, který netřeba dlouze představovat. Petr Čech ztratil v Chelsea místo jedničky a jakmile se jeho nelichotivá situace prohlubovala, začal Arséne Wenger okolo brankáře zjišťovat situace.

Nikoho ve snu nenapadlo, že by Petr Čech mohl odejít z Chelsea do Arsenalu, když u rivala strávil celou „anglickou kariéru v Premier League“. Přesto se tento přestup uskutečnil a to v té chvíli u londýnského protivníka působil José Mourinho, který se s Wengerem nemají v oblibě.

Portugalec tento odchod schválil a pak mohl být na světě jeden z nejvíce překvapivých obchodů mezi oběma týmy. V současné chvíli stejný trenér působí v Manchesteru United a opětovně na druhou kolej odstavil hráče velkých kvalit. Ten by se mohl znovu stěhovat k rivalovi. Bude se obdobná přestupová momentka opakovat?

Rooney nebude patřit k nejdražšímu zboží

Ačkoliv se Gunenrs v poslední době rozhodli utrácet za velké peníze, nemuseli by úplně v tomto směru pokračovat i následující roky. Je možné, že podobné hvězdy přijdou, ale k tomu se může dohodit i jedna střední cesta, kterou by Wayne Rooney byl. Hráči Manchesteru United zbývají v klubu ještě dva roky a jeho cena se předpokládá okolo 20 miliónů eur. Navíc si přiznejme, že toto přestupové okno možná nebudou chtít kvůli chybění v Lize mistrů přijít do klubu hráči, kteří můžou stát okolo 50 miliónů eur.

Částka 20 miliónů je sice na fotbalistu přes třicet let možná přemrštěná, přesto by se mohla zajisté vyplatit a posila ji v budoucnosti splatit svými výkony na hřišti.

Právě výkony na hřišti můžou být diskutabilní. Anglický hráč se však nebude chtít vzdát svého dlouhodobě vydobytého postavení a všem ostatním ukázat, že na světový fotbal stále dokáže pomýšlet. Technické dovednosti, fotbalové myšlení i střílení gólů by měly být stále na vysoké úrovni a ukázat, že částka může být vynaložena více než efektivně.

Arsenal nakoupil hráče velkých jmen, Rooney by přivábit šel

Možná si někteří pokládají otázku, zda by tento výborný hráč přišel do Arsenalu z Manchesteru United. Odpověď zní kladně. Zaprvé autor osmi letošních gólů přeci jen trochu ztratil jménem na slávě, za druhé jeho současný klub prožívá na své poměry trochu slabší období a za třetí. Do Londýna přišli Özil, Alexis a Čech z klubů, které v té době patřili k největší špičce.

Jediný Němec byl sice na úplném vrcholu a nejvíce vytěžovaný, přesto další dvě sledované osobnosti patřily k velmi žádanému zboží a stále více než kvalitnímu vrcholu světového fotbalu. Naopak Rooney působí v současném okamžiku lehce mimo světovou elitu a to by mohlo hrát do karet Arsenalu, aby toto zvučné jméno do svých řad přivedl.

Tento blog vznikl pouze z nápadu a nebyl nikde ověřený, že by se Gunners o tohoto hráče ucházeli. Možná je to úplná fikce, možná blíže realitě, než si doopravdy myslíme.

Je pravděpodobné, že Rooney v létě do Arsenalu přijde? Byl by kvalitní posilou a měl své místo?